Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bws 100 & Mondial 150 ZC Kapışması.. Çinli ve Japon farkı.. Buyrun

Motovento
    REKLAM ALANI
    */ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100

Öncelikle düz mantık düşününce 150 cc bir makine, 100 cc'lik bir makineyi solda sıfır bırakması gerekir değilmi? Evet bende böyle düşünüyordum, 2 gün önceye kadar...

BW's 100'ümle (2005 model,49000 km'de) Şişli'den Unkapanı'na ağır ağır geçiyordum, etrafı seyrederek, tadını çıkararak... Adeta aynama sıyırma mesafesinden "vızz" sesiyle bir Mondial 150 ZC (2007 yada 2008 model olsa gerek) geçti, takmadım devam etsin dedim... Kırmızı ışık geldi ve ikimizde durduk, dönüp baktığımda kaskın altından sırıtıyordu ve "seninkide makine mi be? nasıl solu çektim ;)" imajı çiziyordu, takmadım... Yol üzerinde birçok kırmızı ışık olduğundan ikincide yeniden durduk, baktım yine sırıtıyor, gazı çek bırak yapıyor lavuk...

Dedimki içimden, hadi Uğur Böceğim, yüzümü kara çıkarma... Önümüzde boş bir yol, yeşil yandı, gazladı lavuk, bekledim... Ve ardından gazladım, aynasına sıfır "vızz" sesiyle solu çektim, aynadan baktım suratı düştü, şok geçirmiş gibi oldu... Baktım kafayı eğdi, yardırışa geçti, inadına bende... Benim makine o kadar güven verdi ki, ara sıra gaz kesip geçmesini bekliyordum.. Geçiyordu, bir sol daha çekiyordum, bir daha, bir daha!

Unkapanına kadar böyle sürdü bu... Orda evimin yönü olan Fatih'e dönerken o düz devam etti... Ancak yanından geçerken bende sırıtmayı ve kornaya basmayı da ihmal etmedim... Kıpkırmızı olmuştu

Ve sonuç; Japon bir 100'lük motorun ölüsü bile Çinlilerin yaptığı 150'liklere taş çıkartıyor... Solda sıfır bırakıyor... Benim de eski motorum Çin malıydı, neler çektik burda anlatsam roman olur... Japonlar gerçekten yapıyor aga, maşallah nazar değmesin

Motosiklet aşktır !
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan, yarın olmaz. !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    2 Zamanlı oldugunu unutmayalım 100 Luk fakat özelliklerine bakmak lazım ...
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmeett 2 zamanlı makineyle 4 zamanlı makine bir olurmu? Kıyaskama yanlış. Gel benim titanı geç ben sana hayabusa alıverem

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Dediğin bws benim Mondial Hyena 100 motorumu ben gaz kolunu bırakana kadar geçemiyor, ayrıca o BWS ile bir uzun yol yapmayı deneyin 100km durmadan sabit gazla gidin bakalım motor elinizde kalıyor mu kalmıyor mu ? Ben 100'lük mondial'le bir günde 300 km yaptım, tekirdağa gittim geldim ortalama 50 km hızla.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmeett 2 zamanlı makineyle 4 zamanlı makine bir olurmu? Kıyaskama yanlış. Gel benim titanı geç ben sana hayabusa alıverem

Saglam bir benzinli yarıs arabası getiricem sana görücen sen rüzgara direnci cok cok az 2 teker arasından gecicem görücen
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin bws benim Mondial Hyena 100 motorumu ben gaz kolunu bırakana kadar geçemiyor, ayrıca o BWS ile bir uzun yol yapmayı deneyin 100km durmadan sabit gazla gidin bakalım motor elinizde kalıyor mu kalmıyor mu ? Ben 100'lük mondial'le bir günde 300 km yaptım, tekirdağa gittim geldim ortalama 50 km hızla.

yıl olmuş 2012, hala mondial & yamaha karşılaştırması yapanlar var.
    serseric bunu beğendi.
    Motosiklet aşktır !

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    kalkısta bws fark atar ama mesafe uzadıkca o çinlinin seni geçmesi gerek.zaten bwsnin kalkısı atak olmasa kaldır at o makineyi 2 zamanlıya özelliği hızlı atak kalkması.bence bi süre sonra o çinli bwsyi her türlü geçer.ya da onun motoru bozuktur.çünkü bwsnin son hızı az kralı 95i geçmiorki
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Alıntı */ AHm3T /* adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu karşılaştırmayı açtığınız başlıkla başlatan sizsiniz, bana o bws'yi verin 2 saatte ölüsünü iade edeyim size, 30 km hızı geçemeyen bir BWS'niz olur.
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Bu karşılaştırmayı açtığınız başlıkla başlatan sizsiniz, bana o bws'yi verin 2 saatte ölüsünü iade edeyim size, 30 km hızı geçemeyen bir BWS'niz olur.
    Tıpkı senin gibi Çinli'yi japon'a tercih edenleri bilgilendirmek için açtım bu başlığı... Üstelik hala gelmiş bana mondial'i savunuyorsun bana ya 125'lik mondialim 55 km/h'ı geçmiyodu neyin kafasındasın sen )) Hala mondial'i savunuyor olman acı verici. üzücü.
    serseric bunu beğendi.
    Motosiklet aşktır !

Motosikleti
    Nasıl milletsiniz ya 2 zmanlı Tr ye gelsede alsak diyen cok insan var.Simdi burda yok öyle yok böyle ...Abi Cinliler kral en iyi onlar Honda.Yamaha motor deyil adem abi ondan 1996 dan beri titana biniyor 16 Seneden beri. Ve bende Ucuz bi Cub cinli motor 1750 Tl varken 3.200 Biriktirip Crypton almak istiyorum ... Tamam abi cinliler kral...

Motosikleti

bws 100 yapmazki :D egzozundaki delikleri falan genişletince yapar ancak ondada iğrenc sesi olur.bende gittim bws ile Antalya-konya senin mesafeden daha uzun dip gaz gitmezsen elinde falan kalmaz benim motor 2005 hala tas gibi.bozmaya kalksan bırak japonu hersey bozulur
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Tıpkı senin gibi Çinli'yi japon'a tercih edenleri bilgilendirmek için açtım bu başlığı... Üstelik hala gelmiş bana mondial'i savunuyorsun bana ya 125'lik mondialim 55 km/h'ı geçmiyodu neyin kafasındasın sen )) Hala mondial'i savunuyor olman acı verici. üzücü.
    Ya arkadaş ben o BWS'nin canını aldım bi kere 60 km sabit giderken sonra hayvani dik bi yokuşa sürdüm, yeniden düzlüğe çıktım biraz daha 60-65 sürdüm 5 dakka sonra motor şişti kaldı, benim Mondial'lere yapmadığım işkence yok motorlar tık demiyor.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben bws 100 le kapıştım. O tek idi ben 2 kişi. Ayrıca o zaman motorum daha 125 cc ydi. 80 ne kadar kafa kafaya gittik. Bws 80 de takılı kaldı ben 120 lere kadar çıktım

Motosikleti
    ben doğruyu yanlısı yazdım 6 yıllık bws kullanıcısı olarak :D
    bws çini çünü hondayı mondayı bütün sınıfını kalkısta rahat gecer,ama sonrasında gitmior motor.150lik bi çinli bwsyi geçer kardeş
    tabiki çinli motorla kıyaslanmaz.bwsye iyi bak yıllarca bin eskimez
    */ AHm3T /* bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Ya arkadaş ben o BWS'nin canını aldım bi kere 60 km sabit giderken sonra hayvani dik bi yokuşa sürdüm, yeniden düzlüğe çıktım biraz daha 60-65 sürdüm 5 dakka sonra motor şişti kaldı, benim Mondial'lere yapmadığım işkence yok motorlar tık demiyor.
    Görüyoruz yolda mondial'leri kanuni'leri... Dumanımda boğuluyorlar hepsi... Bir yamaha, asla bir çinli ile bir tutulamaz... sen bws'yi dağıt, gel bedava vericem...bi abi kaza yapmış, bütün grenajları parçalanmış bws'nin ona rağmen kalkıp sürdüm devam ettim diyor... mondial bunu asla yapamaz...
    Motosiklet aşktır !

Motosikleti
    Görüyoruz yolda mondial'leri kanuni'leri... Dumanımda boğuluyorlar hepsi... Bir yamaha, asla bir çinli ile bir tutulamaz... sen bws'yi dağıt, gel bedava vericem...bi abi kaza yapmış, bütün grenajları parçalanmış bws'nin ona rağmen kalkıp sürdüm devam ettim diyor... mondial bunu asla yapamaz...
    Ben öyle ilkel motora binmem, yıl 2012 olmuş hala duman atan motora biniyolar, bizim kapıcıda da var hemde 2005 model, duman ata ata gidiyor resmen mobilet.

Motosikleti
    Bunu tasvip etmiyorum katır gibi cekenleride var sadece karsılastırılamaz...

Bakınız 2005 Model Mondial 110 Ft..

Cok kaza yaptı arkadan vurdu arabaya sasede az bi yamuklugu var motor kullanılmıyordu calısmıyordu gecen benzin aldım bastım tak aldı 1 kerede ...Videosuda var Tapa gaza kadar zorladım deli gidiyor...

Motosikleti
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu tasvip etmiyorum katır gibi cekenleride var sadece karsılastırılamaz...

Bakınız 2005 Model Mondial 110 Ft..

Cok kaza yaptı arkadan vurdu arabaya sasede az bi yamuklugu var motor kullanılmıyordu calısmıyordu gecen benzin aldım bastım tak aldı 1 kerede ...Videosuda var Tapa gaza kadar zorladım deli gidiyor...

http://e1207.hizliresim.com/z/c/9n00f.jpg
    http://e1207.hizliresim.com/z/c/9n00l.jpg
    http://e1207.hizliresim.com/z/c/9n00u.jpg
    Aynen çinli cub'un üzerinde tepin, vur kır parçala hatta ebesine ... ama öldüremezsin. her koşulda yürür.

Motosikleti
    Aynen çinli cub'un üzerinde tepin, vur kır parçala hatta ebesine ... ama öldüremezsin. her koşulda yürür.

Bu cub a hastayım ama ne yalan diyeyim,Otobana 1 kere cıktım basıyordum dedim simdi bozulmasın bu bakımsız diye gelmiş olabilir belki aklıma ama güzel gidiyor Sadece (Honda,Yamaha) Gibi Artık kalıplasmıs markalarla boy ölcüstürelemez.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    la arkadaş herkes çinliyi karalardı bu sitede ama nedense şimdi japonu karalıyolar )

the bomb has planted
    TATLIHIZ ve */ AHm3T /* bunu beğendiler.
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)