Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bws 100 & Mondial 150 ZC Kapışması.. Çinli ve Japon farkı.. Buyrun

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen titanda titreşime dayanabilirsen geçersin.
    10 yıldır dayandığıma göre bi sorun yok vibrasyon makinasımı sandın sen bunu? Honda markası. Boru değil.
    rimbaud bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 yıldır dayandığıma göre bi sorun yok vibrasyon makinasımı sandın sen bunu? Honda markası. Boru değil.
    Brezilyalılar titreşimden nefret ederlermiş haberiniz yok mu? çÇok ayıp çok

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler boşuna birbirinizin kalbini kırıyorsunuz ayıptır yapmayın derim
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı */ AHm3T /* adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle düz mantık düşününce 150 cc bir makine, 100 cc'lik bir makineyi solda sıfır bırakması gerekir değilmi? Evet bende böyle düşünüyordum, 2 gün önceye kadar...

BW's 100'ümle (2005 model,49000 km'de) Şişli'den Unkapanı'na ağır ağır geçiyordum, etrafı seyrederek, tadını çıkararak... Adeta aynama sıyırma mesafesinden "vızz" sesiyle bir Mondial 150 ZC (2007 yada 2008 model olsa gerek) geçti, takmadım devam etsin dedim... Kırmızı ışık geldi ve ikimizde durduk, dönüp baktığımda kaskın altından sırıtıyordu ve "seninkide makine mi be? nasıl solu çektim ;)" imajı çiziyordu, takmadım... Yol üzerinde birçok kırmızı ışık olduğundan ikincide yeniden durduk, baktım yine sırıtıyor, gazı çek bırak yapıyor lavuk...

Dedimki içimden, hadi Uğur Böceğim, yüzümü kara çıkarma... Önümüzde boş bir yol, yeşil yandı, gazladı lavuk, bekledim... Ve ardından gazladım, aynasına sıfır "vızz" sesiyle solu çektim, aynadan baktım suratı düştü, şok geçirmiş gibi oldu... Baktım kafayı eğdi, yardırışa geçti, inadına bende... Benim makine o kadar güven verdi ki, ara sıra gaz kesip geçmesini bekliyordum.. Geçiyordu, bir sol daha çekiyordum, bir daha, bir daha!

Unkapanına kadar böyle sürdü bu... Orda evimin yönü olan Fatih'e dönerken o düz devam etti... Ancak yanından geçerken bende sırıtmayı ve kornaya basmayı da ihmal etmedim... Kıpkırmızı olmuştu

Ve sonuç; Japon bir 100'lük motorun ölüsü bile Çinlilerin yaptığı 150'liklere taş çıkartıyor... Solda sıfır bırakıyor... Benim de eski motorum Çin malıydı, neler çektik burda anlatsam roman olur... Japonlar gerçekten yapıyor aga, maşallah nazar değmesin

http://img259.imageshack.us/img259/5103/bwsss00.jpg
    Gencleri pistlerde gormek lazim

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    Alıntı */ AHm3T /* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tıpkı senin gibi Çinli'yi japon'a tercih edenleri bilgilendirmek için açtım bu başlığı... Üstelik hala gelmiş bana mondial'i savunuyorsun bana ya 125'lik mondialim 55 km/h'ı geçmiyodu neyin kafasındasın sen )) Hala mondial'i savunuyor olman acı verici. üzücü.

benim motorum 125 cc çinli. yamaha ybr yi kalkışta da hızlanma da da yokuşalrdada yiyor.

bir bws 100 ünüz 2 zamanlı, mondial 4 zamanlı. yamaha rx135 king mz 251 301 351 ler 600lük makinelerle kalkıyor, çünkü onlarda 2 zamanlı.

madem kıyaslama yapıyoruz; 100 150 ise mondial 150 zc ile 100lük aktivayı karşılaştır, geçerse aktiva ben şahsen 3 adet çinli motorum var 3ünüde bulunduğun şehire getirip yakacam gözünün önünde.
    150ye 150 karşılaştırır, beat ile rs; aynı kayışla ikiside kafa kafaya kalkıyorlar. yok bir dylan ya da pcx ile karşılaştırılma yapılırsa onlar klasik çinli scooterlardan üstün. ama gelipte çinlilerin sahiplerine azııck bilginle laf atma.

varya okudum yine cinler tepeye çıktı, çok biliyosun sen herkes enayi biz hepimiz salağız bir tek sen akıllısın sen gittin japon aldın. töbe estağfurullah ya. mondiali varmış 55 kmyi geçmiyormuş, at sahibine göre kişner ağa. tvs de hindistan malı ama sınıfıda 3 kere üst üste tasarım ödülü alan tek motor 150 motorlar arasında en seri olduğu söyleniyor ne iş niye japona binmiyorlar.

cruiser ların bir çoğu bmw, polis motorlarının bir çoğu bmw devlettemi bir şey bilmiyor japon almıyor ? birde neyin kafasındasın diye labali konuşmalar, bilmemen üzücü değil biliyor musun ? olaiblir burdakiler motorunun 2 4 zamanlı farkınadn dolayı geçtiğini söyleyeyince yeni öğrenmiş olaiblirmisin 2 zmanalıların daha performanslı olduğunu.
    ancak bilmediğini bildiğin halde biliyormuş gibi davranman üzücü...yazık

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum 125 cc çinli. yamaha ybr yi kalkışta da hızlanma da da yokuşalrdada yiyor.

bir bws 100 ünüz 2 zamanlı, mondial 4 zamanlı. yamaha rx135 king mz 251 301 351 ler 600lük makinelerle kalkıyor, çünkü onlarda 2 zamanlı.

madem kıyaslama yapıyoruz; 100 150 ise mondial 150 zc ile 100lük aktivayı karşılaştır, geçerse aktiva ben şahsen 3 adet çinli motorum var 3ünüde bulunduğun şehire getirip yakacam gözünün önünde.
    150ye 150 karşılaştırır, beat ile rs; aynı kayışla ikiside kafa kafaya kalkıyorlar. yok bir dylan ya da pcx ile karşılaştırılma yapılırsa onlar klasik çinli scooterlardan üstün. ama gelipte çinlilerin sahiplerine azııck bilginle laf atma.

varya okudum yine cinler tepeye çıktı, çok biliyosun sen herkes enayi biz hepimiz salağız bir tek sen akıllısın sen gittin japon aldın. töbe estağfurullah ya. mondiali varmış 55 kmyi geçmiyormuş, at sahibine göre kişner ağa. tvs de hindistan malı ama sınıfıda 3 kere üst üste tasarım ödülü alan tek motor 150 motorlar arasında en seri olduğu söyleniyor ne iş niye japona binmiyorlar.

cruiser ların bir çoğu bmw, polis motorlarının bir çoğu bmw devlettemi bir şey bilmiyor japon almıyor ? birde neyin kafasındasın diye labali konuşmalar, bilmemen üzücü değil biliyor musun ? olaiblir burdakiler motorunun 2 4 zamanlı farkınadn dolayı geçtiğini söyleyeyince yeni öğrenmiş olaiblirmisin 2 zmanalıların daha performanslı olduğunu.
    ancak bilmediğini bildiğin halde biliyormuş gibi davranman üzücü...yazık
    hocam sakin olun ne gerek var bunlara yaa arkadaş bir anısını paylaşmış
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Daylanla ,Rs yi kapistirn bkalm Rs ye ne olucak

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Daha yorum yazanı vururum
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asayiş berkemal

of bıktım şu japon kıyaslamasından bu nedir ya çinliler 1500 tl ye 150 lik motor taş gibi motor diyemem ama bizim buralar köy adamın parası yok ve motor bahcede yılan gibi motor bu nedir ya çinliler piyasaya az maliyetli motor sokunca bir yerlerden kırmaları lazım onlarda kar yapacak bu siz japon taraftarlarını bir yerlerine dert oldu ben 150 cc lik motora 5000 tl vermem soygunculuktur bu

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)