Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bir bayan için en uygun motor hangisidir? Tavsiyelere ihtiyaç vardır.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Merhabalar ilk vitesli motorum Lifan Discovery olmak üzere işlemler yapılıyor. Ama genede sormak istiyorum çünkü ilk vitesli motorum ve biraz heyecanlıyım. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    Amacınız tam olarak nedir? yani daha doğrusu ilerde hacmi büyütürüm, şehirler arası uzun mesafe giderim gibi fikirlerinizde var mı? Yada sadece şehir içiyle sınırlı mı kalıcaksınız ?

Motosikleti
    Mondial 125 KT
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Amacım ileride şehirler arası gidebilmek tabi bununla gidilmesi zor farkındayım 6 saatlik yolu 10 saatte giderim heralde... nede olsa hava soğutmalı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Cümlemize kaza bela vermesin ama gerçekten bayan sürücü görmek zor... o yüzden fikirlerinize ihtiyacım var.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    başlangıç için ideal
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amacım ileride şehirler arası gidebilmek tabi bununla gidilmesi zor farkındayım 6 saatlik yolu 10 saatte giderim heralde... nede olsa hava soğutmalı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Cümlemize kaza bela vermesin ama gerçekten bayan sürücü görmek zor... o yüzden fikirlerinize ihtiyacım var.
    Hayırlısı olsun,Lifan Discovery sizi üzmeyecek bir motordur.Ortalama 100-110 km süratle şehirlerarası her yere gidebilirsiniz,6 saatlik yolda da ,10 saatlik yolda da hiç bir şey olmaz,hava soğutmalı olması sizi korkutmasın.Motor yorulmaz,siz yorulursunuz.Yolunuz açık olsun.

Motosikleti
    Evet banada araştırırken uygun geldi ama motoru gördüğüm zaman biraz büyük geldi.. genelde 100cc ve 150cc çeşitli markalarda scooter kullandım 100cc yarı otomatikte kullandım ama debriyajlı motor ve debriyajı unutmaktan korkuyorum... :D
    windyS150 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanırsınız işşallah. Lifan 150 gibi bir motoru hakkıyla kullanıp artık yetersiz geldiğine kanaat getirdiğinizde bence kullanamayacağınız motor kalmaz. Sınırlarsa bazı motorlardaki sele yükseklikleri sınırlar. Ben çok nadirde olsa gördüğüm motosikletli bayanlarda v-strom 650 bir diğerinde bmw f 650 gs gördüm pek iyi bilmemek ile birlikte öyle çerez motosikletler değil bunlar ama ablalar gayet güzel kullanıyorlardı darısı sizinde başınıza . Bu arada lifan 150 ilede her yere gidip gelinebilir. Hiçde sandığınız gibi 10 saatlere çıkarmaz yolu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet banada araştırırken uygun geldi ama motoru gördüğüm zaman biraz büyük geldi.. genelde 100cc ve 150cc çeşitli markalarda scooter kullandım 100cc yarı otomatikte kullandım ama debriyajlı motor ve debriyajı unutmaktan korkuyorum... :D
    İlk 500 km de motora,sonraki 4.500 km de bisiklete binmek kadar kolaydır

Motosikleti
    Galiba fazla evham yapıyorum. Aslında iyi araba kullanıyorum yani iyi araç kullanabiliyorum. Trafiği çok rahat gözlemleyip anında kararlarımı verebiliyorum... Tek derdim debriyaj ama arabadada otomatik sevmiyorum manuel daha güzel geliyor...

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Hayırlı olsun.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

Motosikleti
    Galiba haklısınız kısa zamanda alışırım ve zamanla dahada yükseğini isteyebilirim diye düşünüyorum. Allahtan boyum uzun sele konusunda rahatım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Rodaj km ne kadar oluyor genelde hepsinde aynı mı yoksa motora göre değişiyor mu?

Motosikleti
    Mondial 125 KT
    Sabah ilk çalıştırınca hemen yürümeye kalkmayın stop edecektir. Ne de olsa yeni ve 4 zamanlı motor. İlk çalıştırınca en az 1-2 dakika çalışsın daha rahat hareket edersiniz.

Motosikleti
    Tabi üzmemek lazım 85 90 en fazla ve devamlı gazlamamak lazım diye biliyorum...

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    hava soğutmalı olmasına bir eksi olarak bakmayın hangi motor olursa olsun sürekli redline(ÜST DEVİR) kullanmak sıkıntı verir motora ortalama 2 saat yol giderseniz bir 10-15 dakika
    mola verirseniz (sağlıklı sürüş için bile gerekli) hiç bir sıkıntı olmaz motoru sıkıntıya sokan zamanında bakım yapmamak olur keyifli ve kazasız sürüşler
    ha bu ara foruma hoş geldiniz
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    Teşekkür ederim.
    Şuan herşeyi tam bilmiyorum ama yavaş yavaş öğreniyorum bakımı için olsun, sürerken nelere dikkat etmek gerekir araştırıyorum. Şehir içi kullanmak dışında tabiki gölnümde uzun yolda yapmak var.. ama dediğiniz gibi ben 2 3 saatte bir kesin mola veririm... Yorulduğunuz zaman dikkat kaybı olabiliyor.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    hangi mtr hoşuna gidiyorsa onu kullan bence.... ruhuna hitap eden mtr u kullan....

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bakım kısmı ve periyotları şekli el kitapçığında yazar düzgün bir servise de sahip olursanız başka bir dış etken kalmaz her zaman İKİTEKER
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    Şimdi ye dek olumsuz bir yorum almadım sanırım seçimim doğru... Birde şunu sormak istiyorum. Nihayetinde 2 yıl garantimiz var ve servisle çalışacağım ama o kadar olumsuz yazılar okudum ki servisler hakkında sanırım alacağım motoru seçmekten ziyade hangi servise gitmeliyim diye daha çok araştırmam gerektiğini farkettim. Sizler nasıl buldunuz? nasıl güvendiniz? nelere dikkat ettiniz ve bir servisin normalde yapması gereken nedir?

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum adaptasyon açısından, sonuçta uysal bi motor 150cc e zaten hem trafik hem motosiklet tecrübeniz varmış kazasız belasız keyifli sürüşler demek kalır bize
    Ninja

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)