Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bir bayan için en uygun motor hangisidir? Tavsiyelere ihtiyaç vardır.

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    2 yıl servis garantin var zaten. motosikletin sıfır olduğu için en az 1 yıl arıza çıkarmaz umarım. ondan sonra iyi bir usta dersen izmir de sayılı derim sana)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Motorun kilosuda ideal.. ilk başta boş bir alanda alıştırma yapmayı düşünüyorum. sonra ufak ufak sokak araları sonra yavaş yavaş şehir içi gezintiler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Evet galiba öyle İzmirde iyi bir servis yada usta bulmak kolay değilmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

İzmirli arkadaşların muhakkak bildikleri ustalar vardır diyede düşünüyorum. Zamanı geldiğinde bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ben bir yer buldum ama nasıl olduğunu öğrenmem için henüz fırsatım olmadı.

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    özlem hanım sizi korkutmayım ama kullanmayı öğrenirken düşmeyide öğrenin derim size. motosikleti kullanmak kadar düşerken nasıl düşeceğinizide öğrenin . hayat kurtarır.buda benim yorumum

Motosikleti
    Aynı fikirdeyim. Düşerken düştüğünüz yerede dikkat etmek gerekir. Bir uçurumun kenarında yada bir tırın önünde yada herhangi bir durumda olabilir. o yüzden panik yapmadan anında karar vererek hem hayatımı hem belki kazayı bile önleme şansınız olabilir. Motor hız içindir ama ben hızdan ziyade üzerinde keyifle sürmeyi seviyorum. Hız ve tahminde bulunamamak feci sonuçlara sebebiyet verebiliyor.

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    siz kaptınız bu işi hadi bakalım

Motosikleti
    Öyle görünüyor. Biliyorsunuz ki konuşmak kolaydır asıl önemli olan konuşulanı yapabilmektir :D Ancak ben dikkat ettimde kendimde bu konularda yani araç sürüş genelde dediğim gibi oluyor yani neler yapabileceğimi tahmin edebiliyorum. Öyle çocukluğumdan beri araba süren birisi değilim. Ancak çok fazla trafiği seyrettim araba kullananları seyrettim. Artık otobüste giderken aracın sesinden tutunmadan dengemi kurmaya başlamıştım lise yıllarında oyun olsun diye. Bu vites geçişlerinde aracın hafif yavaşlaması ve hızlanmasıyla alakalıydı. Ne yapılması gerektğini kestirebilmek. önünüzden yanınızdan arkanızdan gelen araç ne yapacak? ve daha birçok şey... Motorunuzu sürerken viraj akırken ne kadar hızla gideceksiniz ne kadar meğil vereceksiniz. Bunlar hep deneyimle oluyor. büyük tekerlek farklı scooter tekerleği farklı. Önce anlamak hissetmek lazım kitaptan okunduğu gibi uygulamayla olmuyor zannedersem...
    cihan54 bunu beğendi.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    motosikleti aldıktan sonra mı soruyorsunuz (Bir bayan için en uygun motor hangisidir? ) bu soruyu?
    madem almışsınız en uygunu bu demek ki. kazasız sürüşler...

Motosikleti
    İşlemler henüz bitmedi askıda... vazgeçme payı bırakmıştım. Ama gönlümde yatan buydu... Hiç tanımadığım insanlardan alacağım yorumlar daha açık olur diye düşündüm. Çok sordum çok araştırdım. iyice sinsin diyede sizlere sorayım dedim. iş çıkışı gidip işlemi sonlandıracağım. olay bu... Gönül isterdi bi yamaha honda yada suzuki ama onlar biraz cep yakıyor. o yüzden lifanı duydum araştırdım. eskiden mondial düşünüyordum ancak 3 4 yılda kullanıcılardan aldığım ve kullarak gördüklerim düşüncelerimi netleştirdi. Lifan Mükemmel değil ama beni üzmeyeceğini düşünüyorum ve şimdiye dek olumsuz bir yorumda almadım burada ve dışarıda...

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    hayırlısı olsun ozaman kararınızı verdiseniz. zaten bir yıla kalmadan da değiştirirsiniz.

Motosikleti
    Herkeze yorumları için teşekkür ederim. Bundan sonrada allah cümlemizi kazadan beladan korusun hatasız kullanabilmem için değerli bilgilerinizi benimle paylaşmanızı dileyerek iyi akşamlar diliyorum. Görüşmek üzere...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Neden 1 yıla kalmadan değiştiririm diye sorsam arada

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    ileride değiştirince söylediğimi hatırlarsınız

Motosikleti
    Ama neden değiştireceğimide söyler misiniz?

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    korkmanızı gerektirecek bişey yok. bunu da araba gibi düşünebilirsiniz. nasıl arabada vites değiştireceğiniz zaman debriyaja basıyorsanız bunda da debriyajı sıkıyorsunuz. tek fark motorda debriyaj elinizde arabada ise ayağınızda. unuturum diye korkmayın bence
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    sadece el ayak olayı :D sanırım yaparım yapmadan birşey diyemiyorum. viteslerde kolay 1 aşağı 1 ile 2 arası boş 2 3 4 5 yukarı. düşürmek içinde tek tek indirmek gerekiyor. sağ el ön sağ ayak arka fren. temeli biliyoruzda pratiğe gelince susuyorum...

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    valla o 1den sonraki 1 ve 2. vitesler arasındaki boş olayını anlamış değilim bana çok saçma geliyor. bu arada bir bayana her motor yakışır yeter ki tarzını belirlesin.nasıl ki her erkeğe yakışıyorsa her bayana da yakışır. dediğim gibi tarz meselesi. iyi akşamlar iyi forumlar diliyorum.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    Teşekkürler iyi akşamlar bende motoru kullandığım zaman boş vitesi anlayacağım 1 ile 2 arasında ki. Söylenenden ziyade nasıl oluyor bilemiyorum.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Nasıl bir milletiz biz,yardımlasmayı seviyoruz fakat erkeklere deyil... Bunu anlamıyorum Su konuyu burada ben acsam hemen yazım yanlıslarına bakılıp (.,!?) bunlar yok diyip konu saptırılırdı veya cinliye para verme etme denirdi kınıyorum sizi..
    yaşar35, yasin.33 ve anaconda84 bunu beğendiler.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Modenas GT135
    En uygunu HONDA TODAY daha büyük bişey gerekiyosa TVS VEGO
    yada 2.el bulabilirseniz 75cc yada 90cc TVS scooty pept

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Yaw motorunu almıs islemler yapılıyor diyor.. Birde tavsiye alayım demiş... Hayal Buysa (HAYABUSA) Honda Cbr1000R,Yamaha R1 bence bunlarla baslamalısın...(Kadın Diyince korkuyorum nerde görsem araba olsun motor olsun eger (GAZ) ondaysa kacıcak delik ararım beni bulmasın anılarım coktur...
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    datlı, uğraşma oğlum. Bisürü kavga çıkaracan gene. Motor alınmış zaten. Bi öneri yazmaya gerek varmı? Yok. Anladın beni sen. Anladın anladın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)