Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

50 yaşındaki motora vergi borcu çıkartmışlar!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    250 lira yine az-imiş.. paçayı yine iyi kurtardınız..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Aynı durumu tanıdığım biri yaşamıştı ruhsat yok, araç yok, verdiği adam ortada yok gidiyor tekrardan ruhsat çıkartıp nasıl yaptıysa aracı hurdaya çıkarıyor bu mümkünmü derseniz onun yalancısıyım ama hurda belgelerini aldı, maliyet hakkında bir bilgim yok

250 lira size farz olmuş bu arada vatana hayırlı olsun
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Deşmeyin yaramı yaaaww. Arabam yok ortada çıkan vergi 7.000 TL afla 248 x 12 taksitlendirildi ödüyorum yeni vergiler üzerine gelmeye devam edıyor.

Motorum da yok ortada onu da da odedim 300-400 gibi bişey.

Aldığım en pahalı ders oldu bu
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    maliye sağolsun işine geldiği zaman süper çalışıyor.
    benim anlamadığım olay zamanında neden ulaşmıyorsun kardeşim ilgili kişiye,illaki ödenecek meblayı yüklü bie şekile geitdikten sonramı ilgili kişiye kastıracaksın olayı.bol bol kulaklarının çınladığının farkında degil bu yöneticiler..
    Allah ıslah etsin bu tarz düşünceye sahip zatları...
    madem motoru zamanında sizden alan kişi ortalıklarda yok eğer mümkünse çalındı diyin belki hayko beyde bu arada çıkar ortaya.
    Haberim olsaydı bu zamana bırakırmıydım sanki!
    2007 yılından beri işleyen borcu yeni öğreniyorum.

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sorunun aynısı bende de var.

Motor yok ortada, ruhsat da yok.Motoru satarken noterden vekalet vermiştim ve 2. el motosiklet alıp satan bir yere takaslı olarak bırakıp başka bir motor almıştım.Adamlar noter satışsız satmış motoru.Aradan 8 yıl geçmiş, geçenlerde vergi dairesinden vergi borcu geldi.Motoru bıraktığım yere gittim, kime sattıklarını bulamadılar."Emniyete git, motoru trafikten düşürmek istiyorum diye dilekçe ver, yeni bir kanun var o kanuna göre ruhsat ve motor olmasa dahi ruhsat kimin üzerine ise o kişi motoru trafikten düşürebiliyor, vergi borcunun da %20 si ödeniyor", dediler.Gittim emniyete.Gerçekten öyle bir kanun varmış ama yılbaşında süresi dolmuş! Bu süre dolunca da vergi daireleri ellerinde geçmişten kalan ne kadar borç varsa temizleme hareketine başlamış.Devletin niyeti eski dosyaları kapatıp yeni vergi düzenlemeleri yapmak.Fakat sorun şu ki ben ve benim gibi birçok insan yılbaşında süresi dolan kanundan haberdar olmadığı gibi tebliğ edilen herhangi bir borç da olmadığı için o araçlardan sorumlu olduğumuzdan da haberimiz yoktu.Bir trafik takipçiye gidip durumu anlattım.Ruhsat olmadan asla hurdaya ayıramayacağımı söyledi. Yeniden ruhsat çıkarmak istersem de ek-1 belgesi doldurup motorla tüv muayenesine girmem gerekiyor.Orada motorun şasi ve motor numaraları tescilleniyor. Yani şu anda çalıntı ihbarı yapmaktan başka seçeneğim kalmadı. Yalnız bu da biraz sakat bir durum.Çünkü eğer motor bulunursa ve o anda üzerinde olan kişi motorun sahibi olduğunu ve para ile satın aldığını bir şekilde ispat edebilirse bu sefer çalıntı ihbarı veren kişiye yalan beyanda bulunmak, kolluk kuvvetlerini yanlış yönlendirmek gibi suçlardan kamu davası açılabiliyor.Yine de şu anda kanunen tek seçenek bu.Ancak görüştüğüm bir trafik takipçi yılbaşında süresi dolan kanunun süresinin uzatılması durumu olacağından bahsetti.Bu yıl içinde takip etmek lazım dedi.Hep beraber takip edelim bakalım öyle bir şey olacak mı.
    Olayı çok güzel özetlemişsin.
    Tam olarak durum budur.
    Ümidimi kesmiş değilim.
    Bu işi bir şekilde halletmem lazım.
    Detayları yazmaya devam edeceğim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende motorumu satarken adam bana vekalet ver dedi bende dedim ki arkadaş ben vekalet nedir anlamam bilmem olduki satışı vermeden motoru sattın benim senin peşine koşacak ne vaktim olur nede ben bu işlerle uğraşırım seninle de konuştuğumuz gibi satışı alacaksan motoru veririm eğer üzerine almıyorsan iyi günler dedim aman abi tmm tmm dedi aldı gitti kafam rahat araç satış işlerindeki
    tek prensibim AL GÜLÜM VER GÜLÜM DÜR başka işlerden anlamam kafam o kadar alengirli işlere basmaz da
    seninde hatan bu olmuş umarım en az zararla bu işten yırtarsın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bizim berk kardeş 2.el bir motor alıyor satışını almadan,aslında kabahat kendisinde satarım kısa zamanda diye satış almamış.sonra aldığı kişiye gitmiş satışını alacağım diye satan demiş ben satışını almamıştım sana ruhsat sahibinin telini vereyim buluşup al satışını demiş.bizim sözde uyanık kardeş aramış ruhsat sahibini anlatmış durumu asıl ruhsat sahibi demiş O motoru senden önce alan vatandaş bana 250 tl taktı demiş,ama sen ödersen parayı gel satışını vereyim demiş.bizim berk yarı parasını veririm zihniyetiyle buluşma yerine gitmiş bekliyor motorun yanına 2 polisle ruhsat sahibi gelmiş almışlar motoru elinden götürmüşler.meğer ruhsat sahibi eksik parayı aldığından çalındı diye ihbar yapmış bizim berk mağdurken suçlu yerinde hayla mahkemesi devam ediyor motoru aldığı vatandaşta piyasada yokmuş.hem diyor param gitti hemde mahkemelerde ugraşıyorum 4 senedir diyor.

sonuç motor alınca hemen satış almak,satınca hemen satış vermek yoksa uğraş dur çarpık hukuk sistemiyle.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Bu sabah Piton Motor'u tekrar aradım.
    Hayko ustanın soyadını rica ettim ve google abimizden arattım.
    Şakk diye facebook sayfası çıktı.
    Tabii oradan da işyeri bilgileri...
    Telefon açtım ve bingoo...
    Birkaç gün içerisinde üzerine alacak motoru.
    Vergi borcunu da paylaşacağız.
    Sanırım ucuz atlattım...Eğer Hayko bey de başkalarına satmış olsaydı işin içinden çıkılmaz olurdu.
    Aynı durumda olanlar işin peşini bırakmasın.
    Saygılar.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    borç yiğidin kamçısıdır
    bu kawasaki bir başka dostummm

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı slim76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sanırım ucuz atlattım...Eğer Hayko bey de başkalarına satmış olsaydı işin içinden çıkılmaz olurdu.
    Saygılar.
    herkes senin kadar şanslı olamıyor iyi kurtardın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı slim76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygılar.
    ucuz atlatmana sevindim...sadece internetten neler yapılabiliyor farkındamısınız...yedi sülaleniz meydanda...bu iyimi kötümü anlamadım...hayırlısı...

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    aynı olay babamın başına geldi. 78 de sattıgı araba hala babamın ustune ve 8 milyar vergi borcu olmus. 98 de bir tane daha satmıs oda hala ustune toplamda 13 milyar vergi borcu gozukuyor. ne araba var ortada ne ruhsat ne bişey. ölürmüsün öldürürmüsün. 1 tanesine aramızda yaptıgımız kagıdı bulduk avukata verdik. diğerinle kagıt yok ama adam almadımda demiyor. artık avukattır mahkemedir hep masraf gidecek bakalım netice ne olcak. bu maliyeye sinir olduğum kadar hiçbir şeye sinir olmuyorum. vermeden alan tek kurum!.

Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz atlatmana sevindim...sadece internetten neler yapılabiliyor farkındamısınız...yedi sülaleniz meydanda...bu iyimi kötümü anlamadım...hayırlısı...
    Teşekkür ederim...
    İnternetin kıymetini bilmek lazım, inanılmaz bir icat.
    Eğer gocunacağınız birşey yoksa bilgilerinizin orada olması sorun değil.
    Ama biraz paranoyak olmanın da faydası var tabii.
    Herşeyi de paylaşmak olmaz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler