Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

0km Varadero mu Triumph Tiger 800 Mü ?? Yardım Edin Lütfeen.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Merhaba Arkadaşlar.

Fikrinizi almak istediğim konu şu;

Mart ayının ilk haftası kendime yeni bir motor alacağım. 2 model arasında kararsız kaldım. 1. modelim honda varadero 2. si Triumph Tiger 800 xc (ABS siz)

Sizce hangisi daha mantıklı ?

varadero 27.000 TL
    Triumoh 30.000 TL -- ikiside 0 km olacak. triumph da ABS yok. Varedero gereksiz buyuk olurmu acaba ? Motoru kullanmak ıle ılgılı bır sıkıntım olmaz ama trafıkte falan acaba gereksiz buyuk olur mu ? Triumph ıyı bır motor ama TR de parca servis vs sorun olurmu ?
    Varadero nun uretımı bıttı. Stoktaki son motorlar. bile bile uretımı bitmis bir motoru almak hata mı olur ?

Siz olsanız ne yapardınız ? Yardım lütfen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Keşke konunun başında kendinizi tanıtsaydınız. Adınız ve yaşınız gibi bilgileri bilirsek size nasıl hitap ediceğimize karar vermek daha kolay olurdu.
    Sorduğunuz soruların cevaplarını çok merak ettim, daha önce bu iki motosikleti hiç karşılaştırmadım.
    MT Ailesine hoşgeldiniz

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    triump enduro konusunda geçen sene en çok tutulan modellerinden başında geliyodu ama abs si yok honda varadero ise bir endurodan çok biraz daha touring sanki aslında kullanım amacınızı bi ayzsanız şehir içi şehirler arası arazi vs hangi oranda kullanacağınız yazsanaız daha iyi olur
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Biz olsak,önce bir tanisma basligi açariz.
    Ama unutabiliriz de insaniz.
    Ama en azindan konu açarken biraz motosiklet hayatimizdan bahsederiz.
    Sonra motosikletten beklentilerimizi yazariz.
    Yani ben su alanda su sekilde, sunun için bir motosiklet almak istiyorum gibi.
    Sonra da cevap bekleriz.
    Tabi genellikle saçma sapan cevaplar gelir.
    kizmayiz, adam akilli birilerinin cevap yazmasini sabirla bekleriz.

Eh hos geldin.
    Bu kadar firçadan sonra konuya dönebiliriz.
    Yine de yaris motoru alacam otobanda 300 yapacam,kask almam lazimmi, ehliyetim yok,polis çevirirmi,dizimi yerlere nasil sürterim,R1 mi alayim cbr600 mu?
    seklindeki açilan basliklara göre, daha mantikli ve ne istedigini az çok bilen birinin açtigi bir baslik izlenimi verdigi için,sempatimizi kazandin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Merhaba Arkadaslar
    Haklisiniz biraz hatta baya bir bodozlama olmus)
    Adim Tolga. Aslinda uzun yillardir forumlari takip ederim ama pek yazmam. Bir gazetede kose yazari oldugum icin olsa gerek heralde bikmisim
    Yani burada daha cok okuyucuydum bu gune kadar.
    32 yasindayim ve daha once 1 sene ybr 125 1 senede harley davidson 1200 nightster kullandim. Harley i bir sure once sattim simdi bu 2 motordan birini dusunuyorum.
    Uzun yol tecrubem hatta mini bir avrupa yolculugum var motorla. Boyum 1.82
    Gunluk kullanacagim. Anormal hava sartlari olmadikca ise vs heryere motorla gidecegim. Yaz kis kullanmayi dusunuyorum. Haftasonu da yine keyfi geziler yazin yine bir Avrupa gezisi dusunuyorum.

Bu 2 motor arasinda kararsizim Triumph i da begeniyorum ama 1- abs olmamasi dusunduruyor(sizce sorunmudur bu ) 2- yedek parca servis vs
    Varadero da da soyledigim gibi cok gereksiz buyuk bir motor mu acaba? Ve uretiminin durmasi.
    Konustugum kisiler uretiminin durmasi sorun degil Honda TR de yedek parca 2. El asla sorun olmaz diyor motor uretimden kalkmis olsada.
    Sizce ne yapmaliyim ??
    Simdiden tesekkurler

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    varadero çok güzel bir motosiklet, fakat dediğiniz gibi...
    peki vfr 800 crossrunner' a baktınız mı? daha kompakt ve aradığınız özellikleri karşılar diye düşünüyorum,
    triumph' u hiç bilmiyorum ve anlamıyorum... Çok sayıda varolmayan, piyasa ve yedek parçası bulunamayan bir motosiklet markası (Triumph), üstelik
    italyanlar gibi de değil. (Bir Motosiklette ABS olmayışı çok büyük bir kayıp-eksik DEĞİLDİR.)

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Varadero'nun üretiminin durdugu bilgisini kimden aldin?
    ben öyle birsey duymadim.
    Tabi dogru da olabilir.

Genellikle sehir içinde kullanacaksan daha küçük bir motosiklet daha kullanisli olabilir asinda.
    BMW GS serisi bu konuda oldukça basarili ve kendini kanitlamis motosikletler.
    Triumph bu yil avrupada naked modelini çok satti.
    Kafami nereye çevirsem o igrenç farlari görüyorum.
    Gayet kaliteli bir marka ama bahsettiginiz modeli yollarda hiç görmedim diyecek kadar az gördüm.
    Türkiye sartlarinda ise nasil bir gideri olur düsündürücü aslinda.
    Trail ve routier motosiklet segmentinde Honda disinda Japonlardan bu konuda avrupali rakipleriyle iddialasacak marka yok maalesef.
    Honda bu isi çok ciddiye aliyor.
    Fakat en iyisi demek ne kadar dogru olur bilmiyorum.
    Türkiye'de Honda'nin çok satiyor olmasi sizi sasirtmasin.
    Bu segmentte kullanici daha çok BMW tercih ediyor.
    Yani satmasi kolay olur gibi bir çilginliga kapilmayin.
    Hatta KTM bile bu segmentte Honda'dan daha kolay satilir diye düsünüyorum.
    Tabi bu Honda kötû demek degil.
    Arasira araziye çikip hoplayip ziplamak istiyorum gibi bir düsüncen varsa trail veya dual-sport modeller iyidir ama sehirde kullanacagim, uzun yol yapacagim diyorsan, seçenekleri biraz genisletmek gerekecek.
    Deseyim biraz, sohbet sohbeti açsin, ne istedigini iyi anlayalim!!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Triumph Tiger'ın dizaynı ve karizması gayet yerinde beğeni olarak fikir belirtmek gerekirse...Yüksek fiyatlar olmayan ikinci el piyasası ve servis parça belirsizliği soru işareti.

Otomobildede kalbimiz Alfa Romeo der gider WV alırız durum buna benziyor sanki...

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    sevgili tolga okuduğumuz bildiğimiz kadarı ile bahsettiğin
    iki motor farklı tarz motorlar.
    varedora,enduro-turing densede bence enduro ile alakası yok.
    orta seviyede bir turing olabilir.üretiminin durması sorun olmaz
    çok daha eski modellerin parçalarına bile ulaşılabiliyor.
    tiger'e gelince,bahsettiğin model benim bildiğim kadarı ile
    BMW f800 ile aynı motor,tipleri bile çok benziyor.
    ikisi ilede gezilir bahsettiğin yerler,ama sana v-strom dl650
    daha uygun gibime geldi.
    allah gönlüne göre versin.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Yeni Honda Crossrunner yada Suzuki V-Strom düşünmez misin? Sürekli motor kullanıcaksan eğer şehir içinde, rahatlık seçiminde büyük etken olmalı kanaatimce.Kawasaki Versys'te katılabilir buraya tabi
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Aramıza hosgeldin konu tam MT klasigi oldu.

Elmami sordun , sen bosver elmayi simdi, gel pirasa al

Tek bir nokta kafama takildi 3000 tl fazla verip ABS olmamasi dusundurucu. Kalani tamamen zevk meselesi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardeşim,

Öyle iki motor seçmişsinki ,biri ömrünün son deminde diğeri ise henüz kendini göstermemiş yeni bir model. Tam yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumu .

Yaşımdan olsa gerek ben kendini kanıtlamış modeli tercih ederdim , üretimin bittiği ile ilgili bir duyuru yapılmış değil ama gerçekten bitse bile Varadero için Türkiyede hiçbir zaman yedek parça ve servis sorunun olmaz. Ayrıca aksesuar setleri konusunda Varadero için oldukça bol ve uygun fiyatlı seçenekler mevcut ama Triumph için aynı şeyi söylemek iyimserlik olacaktır.
    Eski kafalı yaşlı şişman motorcu Varadero diyor

Sevgiler
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    çok değerli üstadların yanında biz acemi (30.000 km i devirmemiş) motosiklet kullanıcılarının fikirleri ne kadar değerlidir bilmiyorum lakin kesinlikle üstüne basa basa hatta bağıra çağıra varaderodan vazgeçmemen konusunda hem fikirim okan abi ile.

selamlar, hörmetler..
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Crossrunner yada Versys dusunmuyorum. Honda Mototal de Varadero ve Transalp in uretiminin bittigini soylediler. Artik fabrika uretmiyormus. Stoktaki son motorlarmis.
    V strom a gelince yeni kasasi cikti, fuarda gelecek gormek lazim ama Suzuki gereksiz pahali. 650 lik v strom 32000 tl civari. Bence en fazla 23-25 civarlarinda olmali.
    Triumph a gelince bence kendini kanitlamis bir marka. Yilin motoru secildi avrupa da ingilterede de yilin en cok satan marka ve modeli oldu triumph tiger. Ancak tr de servis sorunu olurmu parca problemi olurmu 2. Eli rahat satilirmi gibi seyler beni dusunduruyor. Birde ABS yok 30.000 liralik kampanyali modelde. Fabrika 2012 de ABS siz motor uretmeyecekmis. Ellerindeki son 2 ABS siz tiger. Abs olan modeliyle arada 10.000 lira fark var. buda cazip gorunuyor. Ama ABS ne kadar gerekli olur bu motorda karar veremiyorum. Diger tarafta 3.000 lira daha ucuz ABS li yaygin servis agi ve parcasi olan ama miladini doldurmus Honda Varadero.

yaw transalpin üretimi nasıl biter motor daha 2008 de yenilendi. çok saçma:(((

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    F650GS Derim 14.300 Euro fiyatı ile bütçene uygun gibi duruyor. İllaki ikisi arasında bir seçim istiyorsan Varadero derim.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    çok saçma bir öneri olacak ama
    benim gibi fakir motorcunun nasıl motor seçtiğini tarif edeyim
    cebimde 2 500 tl varken 2 500 tl lik motor almıştım
    cebimde 4 000 tl varken 4 000 tl lik motor almıştım
    harley is making love with davidson

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    27.000 tl ye 1000 cc 90 kusur beygir varadero varken 33.000 tl ye bmw f650 (f650 - 800cc sanirim) almakta pek mantikli gelmiyor.
    Tiger da 800cc ama 94 beygir
    Aslinda en cok takildigim yer Tiger da ABS olmamasi. Sonucta getiren firma mototal. Cok zorluk cikacagini sanmiyorum. Abs olmamasi sizce buyuk bir sorunmu? Kisin yagmurda falan keske Varadero yu alsaymisim dermiyim.
    Bu arada f 650 ye birde motor koruma demir canta vs derken 35 i gecer. Honda ve triumph da top case ve motor demirini + 1000 lira gibi verecekler.

hocam varadero iyidir. 2. elde de sıkıntı yaşamazsın. tamam biraz ağır ama sürüşte ustalaştıkça kullanımı kolaylaşır. mesela bu videoda olduğu gibi. bi bak istersen http://vimeo.com/30953662

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı cosbycik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    27.000 tl ye 1000 cc 90 kusur beygir varadero varken 33.000 tl ye bmw f650 (f650 - 800cc sanirim) almakta pek mantikli gelmiyor.
    Tiger da 800cc ama 94 beygir
    Aslinda en cok takildigim yer Tiger da ABS olmamasi. Sonucta getiren firma mototal. Cok zorluk cikacagini sanmiyorum. Abs olmamasi sizce buyuk bir sorunmu? Kisin yagmurda falan keske Varadero yu alsaymisim dermiyim.
    Bu arada f 650 ye birde motor koruma demir canta vs derken 35 i gecer. Honda ve triumph da top case ve motor demirini + 1000 lira gibi verecekler.
    senin kafana abs takılmış sanırım ben hep abs siz motor kullandım yaklaşık 25 gün önce cbf 1000 aldım abs mevcut şunu gördüm hani abs devreye girmedi ama fren gerçekten motoru durduruyor apayrı bi şey ama tiger da güzel motor yılın motoru seçilmiş falan ama o kadar para veripte hayat kurtaracak abs yi gözardı etmek olmaz bence
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)