Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbf 250-ybr 250??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GSR 600 alana kadar 2-3 daha koysun 2. el 600cc ss alır
    600cc ss alana kadar 1000 lik ne ss makineler var. Biraz daha eklesin 1000 lik bir ss makineye binsin. 2008 1000RR çok güzel mesela.

[COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

ybr 250 ve cbf 250 gösterge fiyatı!!!

Bu arada 3-4 gün önce topiclerin birinde cbf 250 göstergesinin fiyatını 980 ytl demişlerdi.Benimde ybr 250 göstergesinin fiyatını merak etmem üzerine dün Beldeyama'ya mail atmıştım bu sabah cevap geldi. Aynen aktarıyorum
    İyi günler dileriz. Bu parçanın satış fiyatı 347 Euro dur. Bilgilerinize İlker İYİCİK
    Ybr 250 ile cbf 250 arasında parça fiyatları nedeniyle seçim yapamayan arkadaşlara bu bilgilendirme umarım yardımcı olur.

Bu arada mail'imi dikkate alan beldeyama yetkililerine teşekkür ederim

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada 3-4 gün önce topiclerin birinde cbf 250 göstergesinin fiyatını 980 ytl demişlerdi.Benimde ybr 250 göstergesinin fiyatını merak etmem üzerine dün Beldeyama'ya mail atmıştım bu sabah cevap geldi. Aynen aktarıyorum
    Alıntı:
    İyi günler dileriz. Bu parçanın satış fiyatı 347 Euro dur. Bilgilerinize İlker İYİCİK
    Ucuuuzzz,vallaha ucuz...(yarım litrelik suya 1 YTL diyen büfe sahibine diyecek cevap bulamayınca 'ucuuuzzz,vallaha ucuz' diyen kız arkadaşımın verdiği cevaptan aklıma geldi)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1000 ytlnin yanında 700 ytl %30 ucuzdur ... 700 ytl az para değildir .. burda kıyaslanan her iki makinada aynı parçaların fiyat eder oranlarıdır .. Elintim benim araştırmacı forumcu
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    valla arkadaşlar amacım heves kaçırmak degil ama gecen gun izmirde motorcuları şöyle bi dolandım satılan 2.el motorların çoğu 500cc ve üzeriydi vede inanın yine çogunluğu 2006-2007 model sebebini tanıdığım birtanesine sordugumda aynen şunu söyledi "abi km de 25-30 kr yakan cihaza kimse binmek istemio çoğu yakıt masrafından dolayı satıyor şuan 250cc özellikle enjeksiyonlu cihazlar çok satılıyor" dedi,büyüc cc elbette güzel tork güc sürat ama benzin masrafınıda unutmamak lazım birde geçen başka bir topikte görmüştüm arkadaş aynen şunu yazmış 4 silindirimi var 4 çocuğun var bu başlığı bulup içindekileri okumanıda tavsiye ederim,ha para mok gibi diyorsan almaya beraber gidebiliriz bende bayılıyorum cbf500e

Motosikleti
    250cc Chopper
    Alıntı Swashbuckler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 2 motor arasında kaldım... haftaya sipariş edeceğim sizce hangisi?
    arkadaşım ikisinide kullandım ama hondadan şaşma derim çekişi süper ve titresimi çok az.beni dinlersen cbf 250...
    0538 208 39 04 A (rh)+
    motorcu olmak bi ayrıcalıktır her insan motora binebilir ama her insan motorcu olamaz

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı garacava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuuuzzz,vallaha ucuz...(yarım litrelik suya 1 YTL diyen büfe sahibine diyecek cevap bulamayınca 'ucuuuzzz,vallaha ucuz' diyen kız arkadaşımın verdiği cevaptan aklıma geldi)
    500 ykr den pahalı satılması yasak..

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Dostum YBR 250 ile CBF 250 arasında fark var ybr daha az titreşime yakıta ve enjeksiyonlara sahip hızlı atak kıvrak dengeli kaslı. Şimdi diyceksin ki senin motorun olduğu için öyle düşünüyorsun ama bi dünya cbf 250 ye baktıkdan sonra yBR250 yi hiç düşünmeden aldım hala da pişmanlık duymam. Bu konuda üstad WWW.motordelisi.com daki beyazs nikli aradaştır (gökhan abi)
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor delisi'ndeki beyazs galiba bu foruma da üye...1 sayfada...motosikletinin foto'sunu eklemiş

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hocam ikiside aynı ayarda motosiklet ama 3 ,4 gün önce Beşiktaş ta ybr 250 gördüm güzel motosiklet ama çok uyduruk yapmışlar egzoz o ne göstergeler hadi kalk gidelim diyor .plastik aksamı çok kötü deponun tipi iyi değil (bu benim fikrim )performansı hakkında bilgim olmadığından birşey diyemeyeceğim onuda kapışırsak anlarız
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

125cc'den 500cc'ye geçmek mantıklı bence
    CBF 500 mesela
    yakıt 100km'de: 125-2.5itre, 500cc-5.25 litre

125 için ideal YBR125
    500 için ise CBF500 diorum

kısacası YBR250 satamadığı kadar var !

mudix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250 l
    Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki CBF250'nin şoföründe iş yoktur.
    bunu anlamanın en iyi yolu istanbul parka gitmek arkadasım ....sahil uygun degil bu iş için ... cbf 250 ile en az 50000 km ye kadar sorun yasamazsın mekanik bakımlarını yaptırmak ve düşmemek kaydıyla tabi...ama dogrudur parcası pahalıdır ama binek olarak cok uzun zamanlar kullanabilirsin ideal bi motor... alacagın motor simdiden hayırlı olsun... kazasız sürüşler arkadasım

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    cbf250,malzeme kalitesi ybr den daha iyidir görüntüsü daha sportiftir

ybr250,parca fiyatları daha ucuz ve servisleri daha yaygındır

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı L.SAHİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf250,malzeme kalitesi ybr den daha iyidir görüntüsü daha sportiftir

ybr250,parca fiyatları daha ucuz ve servisleri daha yaygındır
    Söylediklerine aynen katılıyorum Ama Hondanın serviside gayet iyi şekilde yaygın rahatlıkla hemen hemen her yerde servisini bulabilirsin saygılar.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    doğrusu pek bilmiyorum özelliklerini fakat cbf daha güzel gözüküyor

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    cbf 250 le uzun yola gitmiştim kamyonlar düz yolda yetişiyr hele yeni çıkan tırlardan korkulur valla en iyisi sen 2, el cbf 500 al kamyon tır bırakmazsın yolda

Çok usta motorcu değilim,ve her ikisinede binmedim.Ama izlenimlerim sonunda cbf 250 hararet sonrası bilyasız olan eksantrik milinde yatak sorunu yaşanıyor.eksantrik yatagı,zinciri arızası kullanıcı tarafından farkedilmez tamirci tarafından müdahale edilmezse kötü sonuçlar doguruyor.Birçok kurye arkadaşta rastladım.Ha honda garanti kapsamında olaya müdahale etmiyormu ediyor.Ybr 125 lerdede kafa grenajlılar da aynı sorun vardı.Hatalı bilya kullanılmıştı,degiştirildi.Cbf 250 de motor kafası alan kazanılmak için seçilmiş(kafa da eksantrik dişlinin oluşturacağı çıkıntı)dohc sistemi biraz hatalı gibi geliyor bana.ybr 250 henüz tam test edilmedi denilebilir ama bence o yönü ve enjektör lü yönü itibari ile üstün

Suzuki gn 250 bile aynı sorunu yaşatıyordu kullanıcısına.ki kaç yıl önceki motor.Bugün begenmediğimiz mondiallerin sohc (125 150 250 tam hatırlamıyorum ama açık gördüm motoru) motorlarında bile eksantrik dişlisi büyük olmadıgı halde mil yatakları bilyalı.hatta tiger250 bile(içini görmedim sorduğum ustalar öyle dedi).Yani cbf 250 nin bana göre enkötü yanı motor külbütöründe kullanılan teknik.Bunu ybr 250 ile kıyaslamak için yazmıyorum .Direk kullanıcının cebini vurmak için seçilmiş hamle gibi geliyor bana.

Suzuki gn 250 bile aynı sorunu yaşatıyordu kullanıcısına.ki kaç yıl önceki motor.Bugün begenmediğimiz mondiallerin sohc (125 150 250 tam hatırlamıyorum) motorlarında bile eksantrik dişlisi büyük olmadıgı halde mil yatakları bilyalı.hatta tiger250 bile.Yani cbf 250 nin bana göre enkötü yanı motor külbütöründe kullanılan teknik.Bunu ybr 250 ile kıyaslamak için yazmıyorum .Direk kullanıcının cebini vurmak için seçilmiş hamle gibi geliyor bana.

ceyhun280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr
    bana sorcak olursan oyumu honda dan kunlanırım ..
    nede olsa japon malı ama yamaha artık made in P.R.C
    anlayan anladı sanırım ..

Motosikleti
    Suzuki GSF600S Bandit
    Çok önemli bir konu da Honda 6 vites yamaha 5 vites...

Bu altı vites olayı öyle cokta büyütülecek bişey degil.6 vitesli olan daha hızlı degil.Biri torkta 500 devir fazla biri max güçte 500 devir fazla.Bence asıl önemlisi kullanırken hangisi daha çok kazandırıyor.Ybr nin yag degişimi cbf in üç katı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)