Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

KANUNİ 150C , YAMAHA YBR 125 , HONDA TİTAN 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    melih8007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 250
    merhaba arkadaşlar ;

bu motorlardan birini almayı düşünüyorum başlangıç olarak ama karar veremiyorum siz olsanız hangisini alırdınız?

üçüde maliyet olarak birbirinden farksız gibi .

servis , yedek parça fiyatları , kalite olarak siz hangisini tavsiye ediyorsunuz?

teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorsikletprensi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx6R - Tvs Apache
    ybr 125 ama honda titan yerine cbr 125 olsa onu tercih ederdim

ybr 125 derim tavsiye edememe ama başlangıç olarakak iyi motor diyolar

tiki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 900rr
    yamaha ybr125 tabiki

Motosikleti
    honda cbf 250
    ybr 125 kaliteli alete beziyo ama paraçalarının tedarik edilmesi zor olabilir mi
    kullananlar genellikle servislerden yakınıyo

bide ybr nin eski modeli daha şık duruyo. yeni modelde ne gibi teknik iyileştirmeler yapıldı ?

AksakalliWolverine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan icin yok! :(
    Tabii ki Yamaha YBR125...
    Bayag bir araştırdım, bende düşünüyorum çünkü.. Alan ve kullanan herkes çok memnun. Servisleri falan çok iyiymiş ki zaten servise bir tek periyodik bakımlar icin gidiliyormuş. siyah ybr125 derim ben

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr 125 tabikide resimlerle ve yazılarla ybryi şu linkten daha fazla tanıyabilirsin.
    http://barisci26.sitemynet.com/barisci26moto/id1.htm
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

burakara13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben (koşullar uygun olursa) gelecek yaz alacağım motor; ama şu an aklımdaki motor ybr benim de... hem güzel görünürüyor (özellikle yeni modelde o farın üstündeki dımbırtı olmayınca), hem hesaplı (sadece kendisi değil; forumda yazılanlara göre yakıt tüketimi de öyleymiş)... e bir de yamaha... iyidir... sen alırsan, sen de yaz izlenimlerini de, bir de senin onayını almış oluruz...
    vardığım yer sınırlarımdır, özgürlüğüm yollarımdır...

vioref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence honda tıtan 125cc favorim

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Kesinlikle YBR 125 almanı tavsiye ediyorum kardeş.Bu motoru alan dört arkadaşım var ve hepside süper memnun,adeta motora aşık oldular.
    Bende bu kışın sonunda kesin alcam bu motoru.
    Bence hiç düşünme,git al.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    CBR125, CG (Titan), Twister arasında çok araştırdım, konu bile açtım bu sitede. Sonunda YBR aldım. NEDEN:

1- CG 3300, YBR 2950 YTL.
    2- CG tel jant, YBR alüminyum jant (Görüntü dışında tel jant daha avantajlı - NEDEN - Alüminyum jantı vurduğun zaman göbekle birlikte yani komple değiştiriyorson, tel jantta telleri değiştirip akort yaptırıyorsun)
    3- CG de DEVİR SAATİ YOK, YBR de var.
    4- CG sürüşü fazla yol aldığında YBR ye göre daha fazla titreme yapıyor deniliyor.
    5- YBR de anahtar teslimi 1100 YTL verdim, kalan 2000 YTL anadolu çetelem kredisi ile peşin fiatına 6 taksit kampanyası var. ( 6 x 341.8 = 2050 YTL. Aradaki fark işlem masrafıymış ) ( Ruhsatta REHİNLİ oluyor, taksit bitince rehin kaldırmaya da masraf olur sanırım.)
    6- CG yada Titanın dayanıklılığı kanıtlanmış, Honda bir dünya lideri gibi. Yamahanın da geri kalır bir yanının olmadığı kanaatine vararak, başlangıç için YBR tercih ettim.
    Başlangıç diyorum ama benimle gider bu motor. Benim hızım en fazla 80-90. 300 giden bir motor alıp da risk çoğatmanın zararlı olduğunu düşünenlerdenim.

Yazıp ta uğramayanlardan değilsindir umarım.
    Bir yorum, kararda hangi aşamadasın, aldın mı? DETAY sevgili melih8007.

Yazarken KOYU veya RENKLİ nasıl yazılıyor?
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    honda cbf 250
    arkadaşlar hepinizin yorumlarına teşekkür ederim .
    bu bilgileri kullananlardan ve araştırma yapanlardan almak gerçekten çok faydalı zira satıcıların hepsi kendi motorlarını övüyo diğerlerini yeriyo (doğal olanıda bu zaten)
    evet kakrım tabiki ybr 125 (sizleri kırmak mümkün mü)
    bu gün 10/09/2005 cumartesi saat 16:00 civarı motoru almış olacağım
    bunu şu an sizin dışınızda kimse bilmiyor bu arada
    hepinize değerli yorum ve tavsiyelerinizden ötürü çok çok teşekkür ederim.
    inşallah kazasız belasız motorlarımızı süreriz.
    en kısa süre içerisinde görüşmek üzere ...

düzeltme

evet kararım tabiki ybr 125 (sizleri kırmak mümkün mü)

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Senden çok ben sevindim. Hayırlı olsun.

Havalar soğudu, binerken önlemini al, romatizma kötü bir hastalık.

Motosiklet bir gezme ve keyif tutkusu olduğu kadar, başkalarının yaptığı hatalardan sen zarar göreceksin, mutlaka DİKKATLİ olmalısın.

Korumalı kıyafet, olmazsa olmazlar arasında. (KASKI saymıyorum, çünkü motordan önce onu almış olmalısın)

Bu sene olmadı ama seneye grup gezilerinde tanışacağımızı, güzellikleri paylaşacağımızı seziyorum.

Kazasız günlerde dileklerimle.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    melih ybr 125'i seçtiğin için hiç pişman olmucaksın.şu anda motoru çoktan almış olmalısın.motor hakkında görüşlerini umarım buraya yazarsın.
    kazasız belasız yolculuklar...

burakara13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güle Güle kullan ybr'ni!

Umarım kazasız, belasız keyifli yolculuklar yaparsın!
    vardığım yer sınırlarımdır, özgürlüğüm yollarımdır...

keremem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial vulture
    tabiki ybr kanuni tamam parça bol serviste öyle ama motor deyince yamaha hem en iyi motorcununda tercihi o rossi özel motoru bir yamaha

Motosikleti
    honda cbf 250
    teşekkür ederim sereye ve osak

doğru diyosun ben zaten motordan önce kaskı almıştım. pek fazla motor geçmişim yok. bir kaç günlük scooter ve bir kaç saatlik titan tecrübesi tecrübe denebilirse tabi. motoru sirkeciden aldım cumartesi saat 18:00 sularında ve bayağı komik olaylar geldi başıma sirkeciden çıktıktan sonra (tabi istanbulda yaşayanlar cmts sirkecinin nekadar yoğun olduğunu bilir) benzin alıcam motora ilerde bir shell gördüm ama orayı es geçtim neden bilmiyorum ama es geçtim işte.

biraz sahilde turlayım da motora alışiiim dedim malum daha beşiktaş trafik yoğunluğu ve köprü trafiği var. bu arada üsküdara gidicem ben.

neyse sirkeciden denizotobüslerine dooru gidiyorum ilerde türkpetrol ama karşı tarafta oraya da dönüş yasağı var. nasıl dönerim nasıl dönerim derken sağa yol giriyodu ordan u dönüşü yapar karşıya geçerim diye düşündüm 20 m gittim benzin bitti neyse motoru salla et azcık benzin kalmış dipte onunla karşıya geçtim türkpetrole doğru ilerliyorum artık benzin kesinlikle bitti ve ben motoru sahilde yürüye yürüye 50 m kadar boşta sürükledim.

depoyu fulledik neyse benzin derdimiz kalmadı artık ama trafik bir felaket ben tabi acemi arabaların arkasında dur kalk dur kalk millet motoruyla araçların arasından geçiyo gidiyo. bende durup kalkarken istanbulun o güzel manzarasını seyrediyorum. (bi de şu otobüs ekzoslarından çıkan pis duman olmasa keyfime diicek yok. )

hele boğaz köprüsünden geçerken bütün milletin durması ve senin onların yanından akıp gitmen yok mu o boğaz havasında kelimelerle tarif edilemez.

ertesi gün erkenden kalktım ve şiledeki akrabalarıma gittim. çok erken olmasından kaynaklanacak ki yolun bir kısmı bayağı sisliydi. siste gitmek gerçekten eziyet. kask tan hiçbirşey gözükmüyo çünkü kaskın camı su zerrecikleri ile kapanıyor. kaskın camını açtım. bu sefer gözlüklerim buharlandı. öyle böyle sisi atlattık ve şileye vardık.

motor herhangi bir vibrasyon yoktu gerçi en fazla 80 yaptım hız olarak ama daha üstüne zaten çıkmaya niyetim yok.

bugün sabah yine erken çıktım yola şileden malum iş ... aynı noktada yine sis.
    bu sefer durmak zorunda kaldım ve kaskın camını temizledim ama ne fayda.

arkadaşlar şu an için Allaha şükür kazasız belasız bir yolculuk yaparak motoru tanımaya kendimide motora tanıtmaya çalıştım. kalkışlardaki istop etme ve tektekere kalkma tedirginliği dışında bir problem yok gibi .

yalnız motorun tekerleklerinden endişheleniyorum bira ince gibi bide sukuda diye bi marka hiç duymadım daha önce acaba değiştirsem mi zaten iç lastikli ,pek güvenmediğimden lastiklere virajlarda fazla yatıramıyorum motoru.

herkese teşekkürler. en kısa sürede görüşmek dileğiyle.

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    bence titan dan şaşma

10_uR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım bende ybr war ve çok memnunum yakıt tuketimi gayet iyi parça sorunu kesinlikle yok tavsiye ederimm.....
    DURUŞUNA KIZLAR, GİDİŞİNE YOLLAR HAYRAN !!!!!!!!!!!!!

\"AYAR İYİMİ\"

as_cell_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence honda es...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler