Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

KANUNİ 150C , YAMAHA YBR 125 , HONDA TİTAN 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Vites değiştrme problem olmaz diyorsan YBR tercihin olmalı. Ama ben vitesten anlamıyorum ama vitesliye geçeceğim diyorsan yarı otomatik bir Kymco Cup seni paklar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

MOTOR ALMAYI DUSUNEN ARKADASLAR BUNU LUTFEN OKUYUN..!
    Slm arkadaslar öncelikle sunu bilmenizi istiyorum asla üretici
    firma ile yada firma bunyesinde calisanlarla uzakdan yakindan
    tanismiyor ve sorunumda yok.Herkez bir yorum yapiyor ancak ben
    yorumlarin cogunu yorum olarak degil yorumu yapanin servis yada
    üretici firmaya olan kizginliginin bir tepkisi olarak degerlendiriyorum.
    Evet Türkiye kanuni,mondial,ramzey,küba vs bir cok marka motor satisi
    yapilmakta.Ve bir motor alacak olsaniz ilk yaptiginiz sey ilgili motorun
    servisine gidip akil almaktir bende bu yöntemi kullandim "yanlis bir yöntem"
    ne hikmetse hangi servise gitseniz baktigi motoru över rakiplerinkini al asagi
    eder.Simdi bunlari bi yana birakalim.Ben motor hikayemi size anlatacam.Motor
    kullanmak bir ayricaliktir ve bu ayricaligi hakeden kisilerede umarim bahsedecegim
    yasadigim örnekler dogru karar vermelerinde ise yarar.Yukarida saydigim
    markalardan sadece mondial ve kanuni marka modelleri kullandim.İlk motorum
    kanuni seyhan 125 2003 yilinda aldim.Ancak sifirmiydi az kullanilipda sifir
    görünümümü verildi bilemiyorum o anki heyecandan bunun farkina varamadim.
    o motordaki izlenimim su hantaldi ve cok titresim (vibrasyon) vardi 70 km
    ulasinca sanki motor parcalara ayrilacak gibi ses cikariyordu.Sonra mondial
    sikutur aldim bayide tozluydu servis calistirip verdiginde yikattim kişa
    yakın hava oldukca soguktu kablolar teller donmus firen yaptigimda balata
    diski sıktı birakmadi disk yandi gaz takili kaldi istop ettikten sonra araca
    hakim olabildim.yeni disk icin 1 ay bekledim 1 ay sonunda gelen disk cikma
    diskti oda duzen almadi sattim kurtuldum.Sonrasinda mondial kt125 köylu
    modeli aldim onunda motor blogunda contadan yag kaciriyordu onuda gideremediler
    geri verdim tabi parami eksik alarak.Sonra yine mondialin kros tipini aldim
    aksam bindim ertesi gunu geri verdim dengesiz gidiyordudiskinde ses vardi
    motor acayip sola cekiyordu.Sonra kanuniden tiger 250 aldim ancak motor
    bayice kullanilmis km teli takilmadan sonra yikanip sifir olarak satisa
    sunulmus tabi bunun uretici ile alakasi yok birgun gezerken biri gördü
    falan yerdenmi aldin bunu dedi evet dedim güldü olayi anladim geri verdim
    sonra tabi baskasina satildi 1 hafta sonrada yatak sarmis servisdeydi.Sonra
    kanuni seyhan 125 aldim motorun yol tutusu harika cukurlarda kasislerde
    sarsinti asla hissettirmiyor emiyor resmen ama 8o km gorunce her yeriniz
    karincalanmaya basliyor vibrasyon tavan yapiyor yani yemek yediniz hazimsizlik
    varsa binin 10 km gidin inin acikip yeniden yemek yemek istersiniz))
    bu dediklerim 2003 ile 2008 yili arasi yasadiklarim bi ara motora binmedim.
    simdi 2011 kanuni reklamlarinda runny 150 ve windys 150 markalar hosuma gitti.
    ancak 1 ay icinde 4 kere windys150 aldim degistirdim yada sattim nedeni ilk aldigimin
    arka camurluk egri depo uzerinde uretim hatasi cukur vardi firmayi aradim ilgi alaka
    servise yonlendirme anlaminda cok basarilar ve arkasini ariyorlar ancak deigstirme
    söz konusu degil bayi ile anlasip degistirdim ancak km saati devir saati sadece
    aksesuar olarak konmus bana göre ve asla gercek degerleri vermiyor bu motoru
    servis met etti yok üsten eksantirikli yok titresim sifir ha yigidi öldür hakkini
    yeme derler iclerinde bi parca bu motor ancak cok sert motorda yolda cukur kasis
    herseyi aninda hissedersiniz)) yolu ezberlemek icin birebirdir resmen yolun
    resmini cektirir tekrar gecmemek icin.Sonra sattim Runny 15 sikuturunu aldim ancak
    iki ayak yere degmiyor yuksek.Ve ilk kullanimda 200 km sonra motorun özellikleri
    ortaya cikiyor ilk özellik ekzost dökülüyor o modellerde oleymis servisin yorumu ben yapmadim))
    sonra plastikleri birlesme yerlerinden aciliyor ve kavusmuyor arkaya birini bindireceginizde
    uyarmaniz lazim tarif etmeniz lazim nereye basarak oturmasi gerektigini yoksa alt masber plastigi
    35 tl cebinizi yakar)) viraja yatarak girme sansiniz yok unutun denemeye kalkmayin
    asla yoldan cikarsiniz hakimiyet zayif firenler motora hakim degil bu nedenlede hiz
    yapmaya korkarsiniz 6 litre benzinle 175 km yol yapiyor ha unutmadan her vidayi
    hergun kontrol edin vidalar dusuyor. birde ozellik ön firen diskinin civataları kontrol edin
    gevsiyor benimle aynı gun alanlarin motor yatak sardi oyuzden bendede sarar diye 450 km de
    sattim korktum.Windys de yatak sardi. ve asla karbiratör ayarlari avans ayarlari surekli
    degisiyor tabiri caizse 3 gunde bir ayarlatmaniz lazim.Yaniz lafin özü ben yamaha yada honda alacam
    nedenmi bu karara varabilmek icin 1 ayda 5 motor alip satisdan 2000 binlira yani bir motor parasi ))
    ve tescilletrimeden 1000 tl toplamda 3000 tl zarar etmem gerekiyormus yamaha yada honda almayi dusunmek
    icin bu arada cbf 150 de 3900 mus simdi bende windys 150 var sifiri 2719 tl bende 2400 e satacam
    korkuluk ,alarm uzakdan calistirmali, honda ruzgarlik, 30 litrelik bagaj uzerinde aksesuarli almak
    isteyen olursa bu sitenin yoneticileri ilgileniyorsa ordan iletisim adresi isteyebilir ben yazmadim
    yorumum arada kaynamasin bukadar zaman bosa gitmesin diye.Saygilar

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bir yerde ybr sözü geçiyorsa hiç bakmadan evet deyin....

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler