Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Mondial 125KT vs YBR125

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni 125 T
    para sorun degıl ıse ybr derım.159 km cok ınce olcmussun.hıc durmadan gıdılır ve donulur sureklı aynı hızda kullanma (motor sogutma ıcın) .....................ve rodaja dıkkat ılerıde cok faydasını gorursun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı fssaglam adlı üyeden alıntı
    yahu arkadaşlar bu kadar abartmayın yamahanın bu modelini yahu. yamaha honda suziki gibi markalar yüksek beygir motorlar yaptıkları için bu kadar ünlüler
    bence ybr 125 ile kt 125 arasında kalite yönünden bile büyük bir fark yok hemde kt 125 bir günlük vs. bi motor değil. taşgibi bi motor onu söyleyeyim.arkadaşım sen kt 125 al boşa para verme ybr ye bence.değmez!!!!
    kalite farkı nasıl olmaz en basitinden niğdede mondial motorsikletlerin montajı bir bisiklet tamircisi tarafından yapılıyor adam kafasına göre göz karalı birleştiriyor parcaları diğer taraftan adı üstünde çin malı

asli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle yamaha ...

redpepper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125
    arkadaşım sen git yamahanı al aynı motor diyenlere bakma sesleri bile farklı yolda bırakmaz seni merak etme ayrıca yakıt bakımından da cimri bir makina şeklini sorun etmiyorsan gayet uygun senin için. benim tamirci 1000 km.de pistonunu değiştirdiğim mondial var diyor yamahada öyle bişi duymadım görmedim

Dvorak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125
    Merhaba Arkadaşlar..
    Kesinlikle ve Kesinlikle Mondial derim kullanıyorum bundan öncede Yamaha kullanıyordum ve ikisinide kullanan birisi olarak Mondial 125 KT derim..
    sadece marka ve model düşünüyorsunuz bir çoğunul Mondial 125 KT yi görmedi bile sadece çin malı deyip ön yargılı yaklaşıyorsunuz honda 2006 yılının nisan ayında çinde bir fabrika kuruyor ve racing üretiyor çinde parçalarda çinde yapılıyor işçilikte bakalım o zaman honda yıda kötüleye bilecekmisiniz ?
    hiç zannetmiyorum
    Dün akşam o kadar yağmur ve karın altında tam 284 km yol yaptım hiç durmadan bir kere takılmadı bile sabah işe gelirken o kadar soğukta dışarıda kalmasına rağmen tık demeden çalıştı..
    lütfen önce motoru kullanın görün araştırın daha sonra kötüleyin lütfen arkadaşlar lütfen..
    Dvorak << O Bir Idol !

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    YBR 125 al ve ist-tdağ arasını rahatlıkla git gel...
    bu arada bende sürekli olmasada ist-tdağ yapıyorum...
    motoru alınca bana özel msj at,görüşelim bi tdağ yapalım birlikte...
    ayrıca ; KT125 te gider tdağ yolunu ....
    ben 150ZAT la gidiyorum

Motosikleti
    kymco 110
    arkadaşım ben olsam mondialden uzak dururum.çünkü çin malıdır ve çin mallarına hiçbir zaman güven olmaz

Motosikleti
    kymco 110
    arkadaşım ben olsam mondialden uzak dururum.çünkü çin malıdır ve çin mallarına hiçbir zaman güven olmaz sen en iyisi ybr 125 al

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    kymco 110
    sen ne çok biliyosun bu motor işini yaa , açsana bi atölye falan , madem bu kadar anlıyosun......

fssaglam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 kt KaRaTaY
    arkadaşlar hiç mondiali olupta sakın mondial alma diyen varmı yoooook.
    arkadaşlar laf olsun diye (yamahacılaraaa) bol keseden atıpta kt 125 kötülemeyin ayıp oluyo terbiyesizlik yapıyosunuz. bilip bilmedek konuşmayın.
    çin malıymış sanki yamaha mars malı o da çin malı bisiklet motor o nun adı...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    ybr hastasıydım. tanıyanlar bilir.
    hangi modele markaya yöneltsem dikkatimi, sonrası yine ybr diyordum.
    sonra bir gün, kt 125 le karşılaştım. baktım inceledim, sordum, en önemlisi kalben ikna oldum ve, aradaki fiyat farkı benim için önemli oldugundan, gözümü kırpmadan kt 125 aldım.
    yaklaşık 500 km yaptım. sorunsuz. şusu kötü burası böyle diyecek bir durum oluşmadı henüz. pişman değilim.
    para mevzuu önemli olmasaydı gider ybr alırdım. bunu da belirteyim.
    birde 1800-2000 ytl verip, cok fazla performans, konfor vs. beklememen gerekir, aklından çıkarma.

içine hangisi siniyorsa, git onu al derim.
    kolay gelsin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Kalite farkı bariz bir şekilde var..Alacaksan YBR ...Hatta imkanın varsa CBR....... Kalitesiz iğne dahi insanı yıldırır ...................Al malın iyisini çekme kaygısını

Forumdan Uzaklaştırıldı EROLL88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    reklam kokan seyler bunlar alırım anahtarları 150 kn mondıal yamaha neymiş hiç fark yok arada kalite katmerli fiyat %80 ucuz kımse hafife almasın diyorum

seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    Para önemli değil ise ybr al,para önemli ise git borç bul yine ybr al!!!

Bİr laf vardır....

"Bir müsübet bin nasihattan iyidir" diye!!!

Eğer bir müsübet istiyorsan mondial al derim ve bu kadar insan da sana nasihat vermeye çalışmasın!!!

Mondial ciler alınmaz ise,bir soru soracağım?

Bir Mondial le Gıcınız ın uyuşmasına en çok kaç km dayanabildiniz?

Ben ortalama 90 km sabit hızla 30 km dayandım,ama gıcımın uyuşmasının geçmesi yaklaşık 15 dakika sürdü

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    ARKADAŞLAR

ben 125 kt çıktıktan hemen sonra satın almış ve 1 ay öncesi kadarda 14 ay kullanmış biri olarak şunları söyleyebilirim

1-motor performansı oldukça tatminkar
    2-abuk subuk kullanmadıkça herhangi bir arıza asla vermez
    3-motor iyi açılmışsa 90 zorlansan 100 yapar
    4-1 depo benzin ile 400 km yol çok rahat gider
    5-yedek depo açıldığı zaman 43 km yol gider
    6-1 ve 2.vitesler seri diğerleri daha hantaldır ve vites aralıkları kısadır
    7-eğer motor bloğu ve orta mil bağlantılarındaki lastik tarzı tamponlar eskimiş ve yıpranmışsa acayip vibrasyon yapar hatta ayaklarınızın ve kıçınızın ağrısından ağlarsınız
    8-arka bagaş demirinin et kalınlığı ince olduğu için aşırı yük veya çukurlarda mutlaka kırılırma yapıyor
    9-çok harika bir sürüşü var yani kaç km yol yaparsan yap asla bel ağrısı vb.yapmaz
    10-oldukça kıvrak bir yapıya sahiptir
    11-özellikle vites ve devir gösregesi yeni kullanıcılar için bulunmaz bir nimet
    12-egzoslara 2 şer adet 9 mm delik açıldığı zaman motorun sesine doyum olmaz(şahsi düşüncem)
    13-düzenli temizlik yapılmazsa metal aksam paslanması görülür
    14-soğuk havalarda jikle ile çat diye çalışır
    15-vites araları kısa olduğu için en dik yokuşu bile zırtlamadan 2 kişi bilke rahat çıkar
    16-arka lastik tutuşu lastiğin kalitesine göre depişsede orta düğzeydedir

aklıma gelenler bunlar şimdilik
    ...tın tın giderim abi....

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 aylık mevzuyu hortlatan arkadaş Allah cezanı verecek.

Çok saçma bir karşılaştırma iki motorda çok ayrı hem görünüş hem kullanım olarak. Yamaha'nın servis rezillikleri malum ayrıca çok ufak bir motor, tabi sürekli bindiğim ve memnun kaldığım bir motor olduğu için Kt125 diyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    MCT 250
    fssağlam kardeşe aynen katılıyorum.bendede 125 kt var çok memnunum.sonra bunu çinde bizim mühendisler yapıyor çinliler değil..

silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    arkadaşım sen bence çin al boşuna okadar para verme o paraya 2 tane çin alırsın yamaha tabiki kaliteli tartışılmaz ama zaten alacağın motor 125 lik 500cc nin üstü bir motor olsa yamaha derim ben yıllarca çeşitli yamahalar kullandım hiç birinden tek bir sorun bile yaşamadım. madem para mühim dehil biraz büyük bir motor al japonlardan rahat et

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    soru:

Alıntı seruven17 adlı üyeden alıntı

Bir Mondial le Gıcınız ın uyuşmasına en çok kaç km dayanabildiniz?
    cevap:

Alıntı metemen adlı üyeden alıntı
    ARKADAŞLAR

ben 125 kt çıktıktan hemen sonra satın almış ve 1 ay öncesi kadarda 14 ay kullanmış biri olarak şunları söyleyebilirim

9-çok harika bir sürüşü var yani kaç km yol yaparsan yap asla bel ağrısı vb.yapmaz
    sevgiler herkese...

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha ile dandik markaları kariştırmayın gözünüzün yağını yiyeyim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler