Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

scooter secimi. piaggio vs vespa kafam karisti lutfen yardim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skygo - SG200GY-2
    Merhabalar;

Aylardır araştırdım bende.Nerdeyse mondial 150 zat alacaktım.Mondial 150 zat görünüş açısından mükemmel ve diger asyalara gore daha az sorunlu ve daha güzel bi motor.(bu konuyu çok araştırdım gerçekten...)

Eğer bu fiyatlarda (yani mondial 150 zat anahtar teslim fiyatı en son 3200 ytl idi) bi motor alacaksınız mondial 150 zat derim.

Ama ben sezonun kapanmasını da biraz bahane ederek ve birazdaha para biriktirerek piaggio x9 Evo 250 almaya karar verdim.Bence şuanda sınıfını en iyisi diyebilirim.(bu konuyuda çok araştırdım.)Suzuki burgman 400 de çok süper bi motor ama 11.414 ytl...Cok pahalı geldi ne yazıkki.. salut:

Piaggio x9 evo 250 ise 8.600 ytl.Daha uygun bir fiyatı var ve gerçekten üstün özelliklerde.Ama daha çok para verebilirim diyen varsa piaggio ile ugraşmasın diyorum direk suzuki burgman 400 derim ben...

Nisan 2006 da alıcam piaggio x9 u.kesin karar verdim.Ama daha çok para kazanabilirsem eğer suzukiye dönerim herhalde...

Neyse fazla kafa ütülemiyim;

Herkese motorlu ve kazasız günler diliyorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cem7803 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    VALLAHA BEN ONU BUNU BİLMEM EĞER VESPA DİYORSAN KARDEŞ BENCE MONDİAL MT 125 AL. PİYASADA GÖRMÜŞSÜNDÜR ZATEN. BEN ANKARADAYIM DAHA ÖNCE BİR SÜRÜ MOTOR DEĞİŞTİRDİM. ŞU ANDA MONDİAL MT 125 VAR ÇOK MEMNUNUN GAYET GÜZEL. ORADA NASIL BİLMİYORUM AMA BURADA SERVİS DE BOL PARÇASIDA ÇOK UCUZ. HEMDE ÇOK YAYGINLAŞTI. YANİ TAVSİYE EDERİM MİLLET İLK BAŞTA ALIRKEN BİR SÜRÜ LAF SÖYLEDİ YOM PARÇA BULAMAZSIN, SERVİSİ YOK, ÇABUK DÖKÜLÜR FALAN FİLAN AMA HİÇ BİRİ ÇIKMADI 6 AYDIRDA KULLANIYORUM. AMA PARAN ÇOKSA ONU BİLMEM TABİKİ HONDA, PAGIO YADA LAFIM YOK. FAKAT PAHALLI MOTORLAR. KARAR SENİN TABİKİ.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ILGINC BI YORUM OLMUS,vespamı pıaggıo mu derken mondıal 125mt onerısı?hmm bence x9 250 al ama,dersenkı nostaljı olsun ucuz olsun asyamotor as125t sorunsuz bı aletMİŞ bende bu hafta ıcınde kararımı verıp alcam.herkese iyi gunler

X9EVO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150
    birde bana 250 cc sana e 5 te kullanirsan yetmez dediler. sizce de 500 cc den assagisi kurtarmazmi.
    Bende 150 cc mondial var ve sürekli aksaray - maltepe günde 70 km yapıyorum körü geçiyorum. Evet belki fazla hız yapmıyor ama yetersiz kalmıyor. 250 cc daha iyi olur fakat söylenen gibi 250 e5 te yetmez 500 lazım gibi bir şey sözkonusu değil.

alternatiflerin arasına X8 200 üde eklemelisin ben tip olarak X9 dan daha fazla seviyorum ve fiyat biraz daha makul.
    Şekil olarak zevkler ve renkler tartışılmaz ama aralarında sadece 300 YTL var 8.600 X9 8.300 X8 bu mertebedeki fiyatlar için gözardı edilecek bir fark bu. Ben tercih edecek olsaydım X9 alırdım. Diğerleri bir süre sonra küçük gelmeye başlar.
    Mehmet

X9EVO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150
    arkadaşlar hepinize çok selamlar bu işlerde acemi olduğum için bana yardımcı olurmusunuz toplamı 200 kg olan 2 kişiyiz scooter almak istiyorum asya motor ve mondial arasındaki seçimim zat 150 mondial oldu fakat piaggionun scaper 150 modelinide beyendim siz olsanız hangisini tercih ederdiniz acaba bu motorların hangisi bizi çok rahat taşır ve 100-150 km'lık yola sorunsuz götürür yokuşlarda iyi çeker, arkadaşlar ilginize şimdiden çok teşekkür ederim herkese kazasız yolculuklar dilerim
    Arkadaşım bende zat 150 var ve kullanım klavuzunda max taşıyacağı yükün 150 kg olduğu yazıyor. Bence de fazlasını yüklememek lazım ne de olsa çin malı.
    Mehmet

okanrua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar birde gilera runner 200 nasil. sitede cok az bahsediliyor. bir yerde tavsiye edildigini okumustum, bende inceledim ve gordumki teknik verileri cok iyi ve guvenilir oldugu yaziyor. aranizda kullanan varmi. 100 ykr civari yakiyormus heralde ama yedek parca sorunu cikarabiliyormus. fikri olan varmi???

Motosikleti
    motosiklet,bilgisayar
    güzeldir güzeldir en güzel scooterlerden biridir kendisi
    MaXwELL

falcon41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 2006 GRİ
    seni anlıyorum,kararsızlık zor gerçekten
    SYM HD 200 kullandım bugün gerçekten hoş bir motor,fiyatı 4.450 ytl
    çok güçlü ve rahat bir kullanımı var birde SYM'nin 250 cc. leride var çok güzel motorsiklet bence bir araştır derim SYM marka scooter motorları

x9 250 tabii ki

eğer motosiklet ile 150 km hız yetmiyorsa o başka, X9 500 170 km yapıyor garanti; ama 500 lükler araba kadar yakıt tüketiyor bilginize.

yazılanların tamamını okuyunca bir iki ekleme gereksinimi oldu:
    X9 250 - piaggio için,
    Sürekli yavaş gidildiğinde hararet yapıyor, ama fan sürekli çalışarak meseleyi çözüyor, bu orta vadede bakım giderlerini arttırıcı bir sorun olabilir. Toplam 6500 km, dağ taş kullandım, tek bir kez bile sorun çıkmadı.

Aşırı ısınmada kavrama çemberi garip gürültüler çıkarıyor.

Ayna bağlantısı çok güçsüz, kendi ağırlığıyla bile kırılabilir, bu da masraf kapısı.

Arkada yolcu taşımak, arkadaki yolcu için biraz riskli, çünkü 1.90 lık birinin bile ayakları yere değmiyor arkada iken. Tüm ağırlık sürücüye kalıyor, yan yatmalarda toplam ağırlık, cihaz + iki kişi, 350 kilo ortalama olabilir...

yakıt ile birlikte ve çantasız olarak 180 kg nin üzerinde, park ederken başaşağı bırakılırsa zorlanma oluyor çıkarken.

Park sırasında kullanılabilecek bir el freni yok, yokuşlarda park zor olabiliyor, çünkü sehpanın üzerinde bile ağırlıktan kayabiliyor motor.

Çok dengeli, ama sele epeyce yüksek, 79 cm.

Rüzgar bana mısın demez, araba gibi gidiyor.

Çok konforlu, alışınca, bir kerede 600 km. bindim.

İlk zamanlar, el parmaklarında şişme yapabiliyor, hatalı kullanımdan.

Yazdıklarımın çoğu kişisel olumsuzluklar, 1.80 in üzerinde ve deneyimli iseniz, bisiklet kadar kolay sürüşü var.

X9 250 türünün en iyi örneklerinden.

Ortopedist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha X max 250
    SYM joyride 200 ü nerede bulabilirim? Kızıltoprak ta var mıdır acaba? Görünüşünü beğendim ama Türkiyede satıldığından haberim yoktu. Bu arada Gilera runner 200 ün de fiyatı ona yakın bu konuda fikriniz var mı?

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    kesinlikle çin mallarından uzak dur ...

bütçen elveriyosa x9 veya x8 tavsiye ederim yok pahalıysa piaggio skipper çok seri ve sağlam motordur ..2 kişi istediğin yere girer çıkar..

x9-250 15 gündür kullanıyorum..gayet güzel seri 2 kişi hanımla ben toplam 150 kg civarıyız gayet dik yokuşlardan indik çıktık sorun yapmadı..max hız denemedim ama 120-130 arası gayet rahat gidiyo yormuyo ...oldukça konforlu yakıtıda fena değil 300 km gibi yapıyo bi depo ile..

daha evvel burgman 400 de kullandım ,sym 200 de kullandım...aşağı yukarı aynı tip motorlar..symde sorunsuz 1 sene kullandım tık demedi..

burgmanın fiyatı yüksek ..oldukça ii motor tabii 400 lük olmasının avantajı..ama bana x9 daha rahat geldi yüksek olduğu için trafikte vs.. görüş açısı oldukça rahat...teknolojisi daha ii ön çift disk arka tek disk....daha bi rahat geldi bana ama tabii herkezin kendi tercihidir..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    gürkan, burgman ne kadar yakıyo. 100 km'de kaç lt. ya da bir depo ile ne kadar gidebildin burgman 400 ile?

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Cok büyük olsun demiyosan , cokda ufak olmasın demiyosan...Beverly 250 senin için tam olur bence...

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    SYM 250 GTS tek geçerim ...
    [B]Md[/B]

mit-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardes bos ver asya yi cin malini sen git guzelce x9 250 ni al pasa pasa bin! Ucuz etin yahnisi yavan olur! Ben Piaggio Hexagon GT 250 kullanmistim 1999-2002 yillari arasi ve mukemmeldi! Gunde 600 km lik yol aldigim da oldu! Hic dinlenmeksizin 240 km de gittim! Sattigimda da #147.000# km de idi! Ve bakimlari ve 1 defa 89.000 de iken debriyaj balatasi ve kayis disinda da bi masrafim olmadi. Birde arabayla yolda kalmaya banzemez motorla yolda kalmak! Kitleyip sabah alirim yapamazsin arabadaki gibi! Ben bir defa gece 00:30 da yolda kalmis; ( ilk motorum kineticle ) yaklasik 8 kilometreyi tek basima motoru iterek eve gitmistim ve ancak sabaha eve ulasabilmistim! Tabiki soylememe gerek yok hayatim kaymisti! O yuzden sagligin icin iyiden sasma! Tam olarak bilmiyorum ama ilk ciktiginda x9 250 de hexgon 250 ile ayni motor kullaniliyordu!
    Zaten piaggio nun kalitesi belli ama heleki hala ayni motor kullaniliyorsa saglamligi acisindan gozun kapali al derim! Ama diger 250 lik vespa motorlari piaggionun farkli seri uretimleri. Yada heleki 200 luk x8 i hic dusunme derim! Illa x8 alacaksanda en azindan 250 lik olanini al! X9 250 125-130 km/s hizlara rahat cikiyor! X9 500 ise 160-165 km/s hiz yapiyor! Bence 250 yeterli olur fakat herzaman icin kullanmayi bildikten sonra fazladan guc daha iyidir! Daha seri ve daha hizli! Insan baska ne ister ki! Guzel bir artci ile gun batimina dogru
    yol almak...! Karar senin! En dogru karari vermen dilegiyle... Simdiden hayirli olsun.
    "Anneeee , ben disari cikiyom.... Gun batimini kacirmiyim... Aksam yeme beklemeyin! "

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Hehehee, arkadaşım nerden buldun bu başlığı, nerdeyse iki sene önce açılmış ve en son cevap bir sene önce yazılmış
    Think Darkside

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler