Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

scooter secimi. piaggio vs vespa kafam karisti lutfen yardim

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanrua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu cin mallarinin kalitesine ne diyorsunuz. yani asya motorun meselaa. vespa 6600 ytl-- asya motor 1600 ytl
    4 tane aliniyor ayni fiyata. normal olarak kalite farki olmali. hertarafindan ses falan geliyormudur acabaa. veyaa iki gunde dagilir yolda birakirmi.???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    arkadaşlar hepinize çok selamlar bu işlerde acemi olduğum için bana yardımcı olurmusunuz toplamı 200 kg olan 2 kişiyiz scooter almak istiyorum asya motor ve mondial arasındaki seçimim zat 150 mondial oldu fakat piaggionun scaper 150 modelinide beyendim siz olsanız hangisini tercih ederdiniz acaba bu motorların hangisi bizi çok rahat taşır ve 100-150 km'lık yola sorunsuz götürür yokuşlarda iyi çeker, arkadaşlar ilginize şimdiden çok teşekkür ederim herkese kazasız yolculuklar dilerim

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    dostum vespa bir efsane diyorum...
    ama bu efsanelerin duruşu ve minyon yapısı benim sinirimi bozuyor...
    yani bu çük kadar motor neden bu kadar pahalı diyorum...
    piaggo x9 lar çok tutuluyor...çok da hoş...(ama pahalı)
    2.elde az kayıpla elden rahat çıkarabilirsin...
    lx150 görüntüsü çok kötü...
    ben sana skipper 150 önerebilirim...
    maslak parkormanda test sürüşüde yaptım...ama almadım...
    5.100 ytl...
    ferco.com.tr gir test sürüşü linkine yazıl hemen dönüp parkormana davet ediyorlar...
    test yap dostum...
    skipperin kalkışını görsen şaşarsın....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

bu vespa konusu cok ilginc. hastalarinin gozu baska motoru gormuyor. sadece o. adeta asik oluyorlar ona. sevmeyenlerde sevmiyor iste. mesela ben her baktigimda cok begeniyorum. her seferinde daha cok. ilginc bir sekilde baglandim bu motora. biraz klasik tasarimlardan holanirim belkide ondandir. ama seviyorum. evet cok pahali ama seviyorum. cok yanlis bir dusunce bilmiyorum. hiz tutkum ivmelenmeye merakim cok az. kafam karisik. ama kalitesiz bir motor alip da basimi agritmak istemiyorum. sadece bekliyorum su aralar. bilemiyorum

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum kalite arıyorsan o zaman ya piaggio yada vespa derim sana mondial veya asya bunlarla karşılaştırdığında arada dağlar kadar fark olduğunu görürsün(malzeme işçilik aksesuar )(kimse alınmasın lütfen) metehanın dediği gibi vespa bir efsane, ayrı bir karizması güzelliği var . ama ben yinede bir vespa et4 150 yada lx 150 alacağına git piaggio fly 150 yada skipper al derim. nedeni ise bunların lastikleri 12 inç vespalarda 10 inç olması lazım hem yol tutuşunda daha avantajlı olur hem daha rahat sığarsın ki kişi gibime geliyoır.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR TAVSİYELERİNİZE. COK DOLAŞTIM ASYA MOTOR COK KÖTÜ GÖZÜKÜYOR, İŞKEMBECİ DE VAR ABİ AMMAN ASYA ALMA 5 KERE YOLDA KALDIM MOTORU SATAMIYORUM DIYOR, MONDIAL DAHA DERLİ TOPLU DURUYOR AMA IKI KİŞİ BİZİ BİRAZ ZOR TAŞIR SANKİ. 200 KİLOYUZ NERDEYSE, SKIPPER ACABA TAŞIRMI DENEMEK LAZIM , SİZCE TAŞIRMI ACABA?

Motosikleti
    sevgili okanrua dostum unuttuğum bir detay var...
    hayati ve çok önemli...
    zoki uyandırdı beni...
    lastik ebatı çok hayati mevzu...
    kışın binmek istemeyebilirsin ama...
    yazın yoldaki ıslaklık küçük lastiklerin yere tutuşunu zayıflatıyor...
    motor yağ gibi kayıyor...
    tabi sende küçük bir sendeleme hoooop yerde...
    bu ara yol kenarındaki çimler sulanırken yolun sol şeritide ıslak oluyor ve düşüp
    bir tarafını kırabilirsin...
    skıpperın da lastik ebadı küçük dostum...
    en iyisi lıberty olabilir...
    lıbertyde 200lük yazıyor ama skıpper motor hacmi var...çok enterasan bir durum...
    sevgiyle kal...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında bu cevabı başka bir topic e atmıştım ama sorun aynı aynen kopyalayıp buraya yapıştırıyom

ya bu tip başlık açıldımı durup bir bekliyomki her kafadan bir ses çıksın
    şimdi soruyorum vespa yı tavsiye edenlerden kaçı vespa kullandı
    hondayı tavsiye edenlerden kaçı honda kullandı
    arkadaşım vespa deil ama piagio kullandım vespa , lanbretta bu firmalar klasiktir her ikisininde şu an yürür durumda 1950 li yıllara ait modelleri vardır cidden kaliteli motorlardır ama hem pahalı hemde yedek parçaları zor bulunan modellerdir (türkiyede)
    yok benim italyada çok kankam var bir telefonda ne istersem gönderir dersen hemen al çok uzun yıllar kullanırsın hatta çocukların torunların dahi kullanır
    gelelim hondaya 4 zamanlı vede 100 cc honda beat ve activa yı ayıran tek özellik kasalarıdır motorları tamamen aynıdır beat plastik kasa activa metal kasalıdır çok yavaş ivmelenen trafikte kesinlikle kıvrak olmayan amortisörleri berbat motorlardır ha nerdenmi biliyom beat motorum vardı ordan sırf honda diye o motora o para verilmez
    şimdi diyeceksin ne alayım sana iki motor önerecem
    birincisi hussar 125 cc kanuni nin motoru piyasaya çıkalı 1,5 sene oldu her türlü yedek parçası var ha vespa kadar kalite deil ama parçası olduğu için her sorununu çözersin hondaya her konuda 5 basar motor hacminde amortisörde görünüşte
    sana ikinci tavsiyem bu sene piyasaya çıkan as 125 t olacaktır mondial ve dier asya motorlardan çok şikayetler işitsekte bu motordan işitmedik kaldıki servis bile bu motor için az sorunlu motor diyo gelelim yedek parçaya motor yeni olduğu için çok şey sölemek doğru deil burdada tecrübe devreye giriyor şu an marmariste yer gök bu as 125 t lerden dolu toplam 300 adet burdaki bayi satmış enaz burda olmadığı için bodrum ve fethiyeden alan 150-200 kişi daha ekle marmariste bu motordan 500 civarı var acaba istanbulda kaç tane şimdi bu motorun yedek parçası bulunur eğer bir maldan piyasada çok varsa bu malın yan ürünlerini bulmak kolaylaşır vespanın yedek parçasının zor bulunma nedenlerinden biride budur ya yine kaptırmışız destan yazmışız
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    bbrr dostum yanlış anlama ama sende benden beter bir adammışsın yahu...
    kıl tayfadanız yani...
    ama sen beni geçersin...
    iki çift laf edelim diyoruz limon sıkıyosun hemen...

makarna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Liberty 200
    arkadaslar, ben de bir scooter almak istiyorum. daha yeni başlıyorum ve çok fazla teknik bilgim yok, kursta anlatılanlar ve kaba taslak bir motor bilgisi. tecrube derseniz hiç yok. yorumlarınızı devamlı takip ediyorum. çevremde birkaç arkadasim var, onlar tavsiyelerde bulunuyorlar ama benim de kafam gunden gune, yeni yeni seyler duyup ögrendikce karışıyor. ögrenciyim, evim okula uzak, bir arabanin masrafini karsilayacak butcem,otobuslerde harcayacak vaktim yok, en uygun hem de en eglenceli cozum bir scooter almak dedim. vespaları ben de cok seviyorum, sıfırlar evet pahalı ama deger mi? benim de kafama en cok takılan soru bu... deger mi? ikinci elleri, ozellikle de su eski model olanlarının fiyatlarını arastırdım, uygun ama yolda bırakırlar mı beni? gozumu ve butcemi karartıp sıfır almaya karar versem, sele yuksekligiydi, ön lastik boyuydu, egzost cıkısı euro 1-2 normlarıydı gibi kriterlere bakıyorum ve fiyatları hangi teknik özellik yukseltiyor anlayamiyorum. örneğin lx150 ve et4 ü özellikle inceledim, et4 daha hızlı, selesi daha yuksek, ama lx150nin de ön lastiği 11inç, 1 inçlik bu fark aradaki 700 milyonluk fiyat farkına deger mi? mesela lx150 liberty 200den daha pahalı, bu teknik özelliklerinden dolayı degil herhalde.. fly 150, skipper 150, liberty200, et4 ve lx150...sizce hangisi? baska markalari daha hiç arastirmadım, önereceginiz marka ve modeller var mi? sonucta her sabah istanbulda köprüyü geçerek eve-okula-eve gidecegim ve 48 kiloyum... yolda bana sorun cikarmamasi ve guvenli surus en onemli beklentim... lutfen yardım?

Motosikleti
    dostum köprü deyince biraz düşünmek lazım...
    ne rüzgar var bir bilsen....
    ben mümkün olduğu kadar arabalı vapura binerim...
    çok savuruyor köprü...
    hele bizim gibi küçük hacimli hafif motorlar orta şerite bile kayıyor...
    lıberty200 fena değil derim....

bbrr inşallah bunada bir kulp takmazsın...
    seni Azmak deresine atarım bak...
    tarhana, dondurma ve çam balından bahset sen...
    cennetde yaşıyon cennetdeeeeeeeeeeeeeeeee....

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    honda burgman abs al

bu hafta sonu biraz bayilerde vespa ve piaggio lari inceledim. gordugum kadariyla skipper oldukca iyi bir motor. gidiside cok iyi diyorlar ancak ben vespanin gorunuste cok daha kaliteli durduguna sahit oldum. ewt cok pahali ama sanirim alinabilecek bir motor su gt 200. 21 hp sanirim vede lastik capi ile kalinligi en buyuk olan. cokda kaliteli. fiyati ise 8250 ytl. gerci bu fiyata cikinca piaggio x9 veya x8 de almak mumkun. offff yine kafam karisti. nolucak simdi

PIAGGIO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250 Evo
    2 aydir Piagio x9 250 Kullanıyorum. Benim ilk motorum. Çok fazla diğer motorlarla kıyaslama şansım olmadı Bu hafta sonu 1000 Km rodaj bitti. Ankarada işe otobandan gidiyorum. Sürüşüde gücüde oldukça tatminkar. Para konusu çok sorun değilse almanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    ARKADAŞLAR ,SİZCE 200 KG LIK IKI KIŞIYI 100-150 KM LIK YOLLARDA VE KISMEN YOKUŞLARDA, SKIPPER 150 Mİ , YOKSA MONDIAL ZAT 150 MI DAHA İYİ TAŞIR VE MOTORU BAYILMAZ, TEŞEKKÜRLER...

speed_mouse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    ADAMIM BOŞ VER ONA BİNECEGİNE MOBİLETE BİN DAHA İYİ AKLINI KULLAN

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    stenza,
    "honda burgman abs" ne yaa???

SYM Joyride 200 5.1 milyar 14.5 hp
    Piaggio X8 200 8.3 milyar 21 hp
    Piaggio X9 250 8.6 milyar 22hp

üçüde sıvı soğutmalı seç işte kafana göre...

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    arkadaşlar joyride 200 ü biraz araştırdım taiwan malıymış sizce nasıldır, taiwan çin birbirine yakın, birde joyride türkiye distribütörünü bilen var mı? teşekkürler...

aricane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Fly 150
    ben vespa lx derim, eger uzun yol gitmek gibi bir amacin yoksa, sadece sehir icinde gezeceksen. Ben Piaggio Fly 150 aldim ve sonradan vespa lx almadigima pisman oldum...

Klasik olması havayı katıyo zaten...

federal,
    skipper da fly da kullanmisligim var zaten ikisindede ayni motor var 150cclik. toplam 240 kilo oldugumuzda oldu ve hic sorun cikarmadan dik sayilabilecek rampalardan ciktik...

royas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı federal adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar joyride 200 ü biraz araştırdım taiwan malıymış sizce nasıldır, taiwan çin birbirine yakın, birde joyride türkiye distribütörünü bilen var mı? teşekkürler...
    ayni soruyu bende yoneltmek istiyorum. bu motor nasil

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler