Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Aprilia Pegaso mu? BMW F 650 CS mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    O kriz bende 7/24 mevcut
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı okantezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2002 öncesi pegaso ile f650funduro lar yani 2000 öncesi f650'ler aynımotora sahiptir(ROTAX). 2000 sonrası F650gs ve F650cs çok farklı motora sahipler. Aynı şekilde 2002-2005 arası pegaso'larda öyledir. 2005 sonrası pegaso'lar yani adları trail yada strada dır yamaha XT660 motoru kullanmaktadırlar.
    Bu nedenle kıyaslanan motorların imal seneleri büyük önem taşır.
    2002 öncesi bir pegaso ile 2000öncesi birf650 kıyaslanacaksa kesinlikle pegaso!!
    2002-2005 arası pegaso - 2000 sonrası F650GS-CS kıyaslanacaksa kesinlikle BMW!!
    2005 üstü pegaso - ve yeni f650gs/cs kıyaslanacaksa - konu tartışmaya açık.

Durum CS ve pegaso ayrımına geliyorsa, baştan söylemek gerekli, tarzlar farklı.
    Pegaso enduro f650cs ise daha asfalta yakın bir makina.

Şunuda unutmamak lazım BMW alcam diye sadece adı bmw olan modellere binmek bence saçma. Kayışlı yada zincirli BMW olmaaaazz :D
    okan tezer şöyle sorayım sana:2003 pegaso mu? 2003 cs mi?tek cevap istiyorum.bir düşün ve yaz.

al bi transalp da kurtul krizden.

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tanesi touring-naked karışımı diğeri enduro. Neyini karşılaştırıyorsun anlamadım ki..

pro muhalif olma hemen lütfen.sen farklı motorlara binmedin mi hiç?

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Farklı motorlara binmek değil konu, farklı motorları karıştırmak. Ben şimdi kalkıp da sana Suzuki Burgman 650 al desem olacak mı?

Benden önce mesaj yazan arkadaş açıklamış aslında durumu sabırla. Uzun süredir forumlarımızda olup da hala enduro nedir, touring nedir, cruiser nedir anlamamış olan arkadaşlarımız, bugüne kadar yazdıklarımızı hiç okumuyor demektir. Bu da bana hakaret ediyormuş gibi geliyor.

Her neyse, hangisini seçersen seç hayırlısı olsun.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı motorlara binmek değil konu, farklı motorları karıştırmak. Ben şimdi kalkıp da sana Suzuki Burgman 650 al desem olacak mı?

Benden önce mesaj yazan arkadaş açıklamış aslında durumu sabırla. Uzun süredir forumlarımızda olup da hala enduro nedir, touring nedir, cruiser nedir anlamamış olan arkadaşlarımız, bugüne kadar yazdıklarımızı hiç okumuyor demektir. Bu da bana hakaret ediyormuş gibi geliyor.

Her neyse, hangisini seçersen seç hayırlısı olsun.

üyelik tarihine bakıp konuşmasana sen.senin gibi bütün gün takılmıyoruz burada.burada yazan herkes sabırla yazıyor ben de okuyorum ama sen yazma ne olur.git konuları kontrol et.sen önce motor al sonra bin sonra da yaz.ikisinin farklı olduğunu biliyorum zaten.bu konuyu lütfen kapatalım da arkadaşları dinleyeyim.teşekkür ederim dileğin için.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen önce motor al sonra bin sonra da yaz.
    Kaç motor alcaz daha
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scarverle biraz farklı olasada gs"le pegaso aynı sınıfta motorlar.
    scarveri ayıran en önemli özellik kayışlı olması. yani arazi için çokta uygun değil genelde araziye yatkın endurolarda zincir kullanılır.

bir ara proda biliyo ankara"da bi pegaso vardı o zamanlar baya bi araştırdım. hakkında yazılan çizilenleri okudum .
    dediğim gibi GS ten çok daha iyi bir motor her şeyden önce titreşim oldukça az Gs e göre ama yedek parçası hem pahalı hemde ha dediğinde bulunmuyo olması biraz düşündürücü
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    BMW alabiliyorsan BMW al derim ben...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okan tezer şöyle sorayım sana:2003 pegaso mu? 2003 cs mi?tek cevap istiyorum.bir düşün ve yaz.

al bi transalp da kurtul krizden.

pro muhalif olma hemen lütfen.sen farklı motorlara binmedin mi hiç?
    Arkadaşım, motor seçimi tamamen senin sürüş tercihlerine bağlı bir durum.Örneğin ben asfalta da arazide de rahat etmeyi severim. Hafif arazi şartları, yani stabilize yollar,çakıllı patikalar beni yormamalı. Ama asfaltta da saatlerce yol yapabilmeliyim. Ne olursa olsun büyük şehir yaşayanıyım. Hafta sonu araziye çıkarım diye hard enduro'ya gitmem, ama arada sırada yaylaya gideceğim içinde touring yada race bir makina tercih etmem. Bu görüşlerim doğrultusunda tercihim pegaso olacaktır ki zaten 2,5 sene kullandım ve çok keyif aldım.
    Teknik olarak birbirlerine yakın motorlar. 650cc tek silindir ve oldukça verimliler.
    Şöyle 1 puanlama yapalım
    Asfalt Performansı CS+1
    Arazi Performansı Pegy +1
    Kullanım keyfi (Bence) Pegy+1
    Devamlılık Pegy+1
    Son Sürat CS +1
    Yük Pegy+1
    Artçı Pegy+1
    Bakım ve Servis CS+1 (Bu arada artık aprilia distribütörü FERCO oldu)
    Yakıt Sarfiyatı CS+1
    Fiyat Pegy+1

Yine tekrarlamak gerekirki motor tercihi tamamı ile sürüş tercihlerine bağlıdır.
    Hayabusa'nın tüm teknik verilerinin 1000lik bir enduroya göre iyi görünmesi onun tercih edilmesi anlamına gelmez.

Sana tavsiyem öncelikle 1ay içerisende gidebileceğin yada gitmekistediğin yerlerigözden geçir, tekmi çift mi gideceksin onu düşün, turkeyfi mi, adrenalin mi ona karar ver, Yakıt sarfiyatı büyük bir kriter mi, vs vs...

Sonra kararını daha fazla sorgulama. Böyle başlayıp sonrasında bu alternatiflere 5 tanesini daha ekleyip çıldıranları biliyorum

İkiside bizlerin yargılamasına müsade etmeyecek markalar.
    Ama daima şunu söylemeyi sevmişimdir.

Aprilia Araba yapmaz!!! Sadece motor yapar!!:D

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı okantezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, motor seçimi tamamen senin sürüş tercihlerine bağlı bir durum.Örneğin ben asfalta da arazide de rahat etmeyi severim. Hafif arazi şartları, yani stabilize yollar,çakıllı patikalar beni yormamalı. Ama asfaltta da saatlerce yol yapabilmeliyim. Ne olursa olsun büyük şehir yaşayanıyım. Hafta sonu araziye çıkarım diye hard enduro'ya gitmem, ama arada sırada yaylaya gideceğim içinde touring yada race bir makina tercih etmem. Bu görüşlerim doğrultusunda tercihim pegaso olacaktır ki zaten 2,5 sene kullandım ve çok keyif aldım.
    Teknik olarak birbirlerine yakın motorlar. 650cc tek silindir ve oldukça verimliler.
    Şöyle 1 puanlama yapalım
    Asfalt Performansı CS+1
    Arazi Performansı Pegy +1
    Kullanım keyfi (Bence) Pegy+1
    Devamlılık Pegy+1
    Son Sürat CS +1
    Yük Pegy+1
    Artçı Pegy+1
    Bakım ve Servis CS+1 (Bu arada artık aprilia distribütörü FERCO oldu)
    Yakıt Sarfiyatı CS+1
    Fiyat Pegy+1

Yine tekrarlamak gerekirki motor tercihi tamamı ile sürüş tercihlerine bağlıdır.
    Hayabusa'nın tüm teknik verilerinin 1000lik bir enduroya göre iyi görünmesi onun tercih edilmesi anlamına gelmez.

Sana tavsiyem öncelikle 1ay içerisende gidebileceğin yada gitmekistediğin yerlerigözden geçir, tekmi çift mi gideceksin onu düşün, turkeyfi mi, adrenalin mi ona karar ver, Yakıt sarfiyatı büyük bir kriter mi, vs vs...

Sonra kararını daha fazla sorgulama. Böyle başlayıp sonrasında bu alternatiflere 5 tanesini daha ekleyip çıldıranları biliyorum

İkiside bizlerin yargılamasına müsade etmeyecek markalar.
    Ama daima şunu söylemeyi sevmişimdir.

Aprilia Araba yapmaz!!! Sadece motor yapar!!:D
    Okan Tezer arkadaşım;sabırla yazmışsın.çok teşekkür ederim.hayırlısı bakalım artık.alım satım işini sordum.iş güç arasında olacak artık kısmetse.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)