Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

hadi bakalım burgman400 mü silverwingmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mgmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SilverWing
    Deneyimli arkadaşlar sizlere bir kaç sorum olacak, bir süperscooter almak istiyorum daha önce 97 model bmw f650 sahibiydim, burgman f650 den sonra çokmu zayıf kalır performans olarak, silverwing için nediyosunuz nasıl bi motordur? bu iki model hakkında da bildiğiniz püf noktaları benle paylaşırsanız sevinirim. Aslında alternatif olarak birde piaggio x9 500 var ama bu motorun 2.eli çok düşük gidiyo bunun özel bi sebebi varmıdır? diğer iki modelin 2. elleri sizce nasıl hangisi daha çok prim yapar?...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat_belen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HANGİ SCOOTER!!!

ARKADAŞIM SUZUKİ BURGMANLARIN ÖZELLIKLE 400 LUGUNUN SORUN CIKARDIGINI DUYDUM BANA SORARSAN HONDA DAN BAŞKA DÜŞÜNME DERİM PIAGGIO YA FALAN HİÇ GİRME ALETLER İYİ AMA NEDENSE PEK 2 ELİ YOK

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Bana göre maxi scooterlar da kendi içinde ikiye ayrılıyor:
    1) küçük jantlılar 13"-14"
    2) büyük jantlılar ~16"
    Senin bahsettiklerin 1. gruba giriyor, Piaggio Beverly ve Aprillia Scarabeo vs. ise 2. grupta...
    Bence sen performansı sormuşsun ama bu kadar zaman enduro kulanmış olmanın alışkanlığı ile bence maxi scootera geçişte büyük jantlıları da ciddi olarak düşünmende fayda var. Mesela Piaggio Beverly 500, bunun performansı da F650 den hiç aşağı kalmaz. Ben 250 lik kulanıyorum o bile çok iyi...
    Benim fikirlerim bunlar, sana iyi araştırmalar dilerim...

Motosikleti
    suzuki burgman 650 ex
    merhaba mgmg, hangi şehirden olduğunu yazmamışsın ama maxiscooter almaya karar verdiğine göre kalabalık bir yerden olmalısın. Ben yaklaşık 1 yıldır burgman 400 kullanıyorum çokda memnunum istanbulda yaşadığım için scooter tercih ettim. daha önceleri almanyada büyük makinalara biniyordum. Hatta istanbula ilk geldiğim zaman suzuki gsx 750 r kullanmaya başladım ancak şehir içi trafiğinde motor kullanmak eziyetli olmaya başladı. İşyerimde sirkecide birkaç arkadaşımında tavsiyesiyle burgman 400 aldım işime yaz kış motorla gidip geliyorum hem çok güvenli hemde zincirli motor gibi sürekli bakım istemiyor şehir içi trafiğinde 400 hem kıvrak hem gayette atak üzerinde 2 kişiyle 140km hızlarda bile gayet rahat ve stabil yol tutuşu ivmelenmesi gayet iyi artı hatta en iyi özelliklerinden biri bagaj sorunu yaşamıyorsun 2 kask eldivenler pantolon ve hattayazlık kısa montu rahatlıkla alıyor uzun yıllar R ve F makinalara bindikten sonra Burgman bana mercedes gibi geldi yayla gibi diğer motorlara göre bircok artı özelliğede sahip özellikle arkaya oturan arabada seyahat edercesine rahat burada küçük bir uyarı yapmak isterim eğer bu motoru zevk ve eğlence için alacaksan ozaman ya burgman 650 yada silverwing derim. çünkü hem güç hem konfor var. biraz yakıt birazda bakım ücretlerinden fedakarlık etmek zorundasın. Ama önce işimi görsün ekonomik olsun aynı zamanda motor tutkumu tatmin etsin diyorsan en iyi alternetif burgman 400 her yönden avantajlı ikinci elide bu tip makinalardaki en iyi seçenek. Ben bu motoru kullandım kullanalı şehir içi veya dışı olsun farketmiyor mütiş keyif alıyorum kullanırken sürücüsüne güven veriyor. Fren mesafesi ve virajları diğer abilerini aratmayacak kadar iyi. yakıt olarakta gayet makul şehir içinde 110 ila 120 binlira arası değişiyor şehir dışı 90,000 liraya kadar düşüyor. Şimdiden senin için hayırlı olmasını diliyorum. Bütün arkadaşlarımıza kazasız keyifli sürüşler dileğiyle.

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    askan +1000

bende 2 aydır burgman 400 kullanıyorum şehir içinde dışında mükemmel alet..ekonomik çok büyük bi bagajı var.eşimin benim kaskımız sığıyor üstüne 2 tanede mont alıyor..çok rahat ve performanslı makina 2 kişi uzun yolda 150 yapıyorum banamısın demiyor alet..aslında bende ilk başta parayı vermişken biraz daha çıkıp 650 lik burgman aliim dedim ama bana çok benzin yaktığını ve çok ağır olduğunu sölediler.şehir içinde yorar dediler.bende 400 aldım valla çok menunum.uzun süre değiştirmem..
    piaggio olayına girme x9 500 kullandım burgmandan yapı olarak ufak ve
    kullanımı burgman kadar rahat değil..yüksekte kalıyosun motora binince ..
    birde 2.eli pek yok çok düşük gidiyo..burgman varken piaggoya pek yaklaşmıyo insanlar.
    silwervinglerinde ii olduğunu sölüyolar..ama onunda 2.eli yok
    burgman 400 al rahat et..

pursue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Bu sohbete ben de katılmak istiyorum...Şu anda bütçem olmasa da birkaç ay sonra, belki kışa girerken silverwing alma şansım olabilir...Felaket şık bir laet..Ama burgman 400'den daha pahalı...Honda araba kullanıyorum ve japon işlerindençok memnunum Bu aleti kullanan birileri varsa onlar da fikirlerini paylaşırsa mgmg gibi ben de çok sevinirim...
    Selin

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    burgmanda japon...silwerving bence burgmandan çok üstün değil..fiyatı çok yüksek ve 2.eli yok alırsan satmakta zorlanırsın.şu kızltoprakta var bitane adam 1 senedir satamadı.
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Burgman'ın özellikle şehir dışı yolculuklarda servis sorunu yaşatabileceği söyleniyor..Yani motor yolda kalsa çektiremezsin diyorlar ama açıkçası bu durum honda'da farklı mı bilemiyorum..Pek çok spekülasyon var tabii...Ama burgman kullananların tavsiyeleri iyi olmuş...

mgmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SilverWing
    Arkadaşlar öncelikle fikir belirten herkese teşekkürler. Selin sonuçta silverwingde olsa burgmanda olsa, servis açısından büyük şehirler dışında çok fazla şansımız yok gibi görünüyo (allahtan ben istanbulda ve nadiren ankarada yaşıyorum)..., bende otomobil olarak honda civic kullanıyorum çok memnunum ondan ama. Olay maxi scootera gelince "burgmanlar ve diğerleri" gibi bi kavramla karşılaşıyorum ben, arkadaşların yorumlarındanda görüldüğü kadarıyla burgman için genelde olumlu bi intibaa var. Askan yazmış olduğun detaylı rapor hakkkında sana ayrıca teşekkür ederim . sanıyorum 0.km düşünürsem bende tercihimi burgmandan yana kullanacağım gibi, yada 2.eli gayet iyi fiyatlara bulunabilen temiz bi x9 500 bulursam onuda düşünebilirim gibi geliyo. zaten piaggio x9 500 ü 0.km almak saçmalık gibi geliyo bana...herkese kazasız eğlenceli günler...

İlk Maxi Scooter olan Yamaha T-Max i Maxi Scooterla ilgilenen herkes bilir.. Motosiklet bir racing makineyi aratmayacak kadar hızlı ivlemelenebiliyor ve ilk oldugu halde hala sınıfının en iyi teknik verilerine sahip bir makine.. Sari Renk 2.el bir Tmaxi Sahibinden.com da satışta görmüstüm sanırım.. Burgman cidden söylenildiği gibi konfor - sürüş keyfi - güven konularında iyi olduğuna dair yorumlarla dikkat çekiyor.. Maxi Scooter seçimi yapan bir çok kullanıcının tercih sebebide çoğunlukla ya şehir trafiğinden kurtulmak - ya 2 Teker üzerinde Konforlu Yolculuk Etmek - yada Vites Büyütüp Kücültme gibi bazen sıkıcı ve yorucu olan sebeplerle zaten scootera yöneliyorlar.. Tabi bir motosikleti ömür boyu kullanmayacağınız düşünülecek olursa - ve her motosikletin bir gün satışa çıkarılacağı barizse 2. el piyasası hızlı olan bir araç seçmek çok daha mantıklı diyebilirim..

Yok tercihinizi farklı bir marka modelden kullanacaksanız benim önerebileceğim bir Maxi scooter daha var. ''Gilera Nexus 500''

Yamaha T-MAX:

Gilera NEXUS:

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    F650 den sonra maxiscooter tembelleştirir adamı yaw.. Ben aprilia nın scarabeo 500 modelini kullanmıştım büyük tekerlekleri, şık çantaları ve performansı çok iyiydi.. Sahibi arkasaşım haftasonları onunla izmirden kuşadasına geliyordu ve şikayetini duymadım.. benden sana alternatif bi öneri
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

Motosikleti
    suzuki burgman 650 ex
    Merhaba arkadaşlar yazılarınızı okudukça çok keyifleniyorum. Şimdi buda nerden çıktı diyeceksiniz. Çoğu arkadaşlar hatırlar motor konusunda türkiyede 5 yıl öncesine kadar öyle pek fazla yeni model ve markalardan söz edilmezdi. Alternatiflerimiz çok azdı. Bu son yıllarda kullanıcıların artmasıyla talepte beraberinde arttı. Şuan firmalar, modelleri, fiyatları arasında kıyasıya bir rekabet var buda kullanıcının işine gelmesiyle birlikte seçim esnasında tatlı zorluklar yaşamasına sebep oluyor. Ama genel bir kaide varki oda marka olmak okadar kolay değil, 3-5 yılda marka olunmuyor. Kalite, konfor, güvenlik ve uygun fiyatı birarada sunmak zorundalar. Birde her ülkede kullanıcıların görüşleriyle oluşmuş ve artık tabu olmuş marka ve modelleri vardır. işte burada Ateş arkadaşımın sözlerine aynen katılıyorum ikinci el olayı çok önemli hiç kimse motoru birömür boyu kullanmak için almaz. Maxi scooter türkiyede patlama yapmıştır ve özellikle büyük şehirlerde dahada alevlenecektir. Şuan Türkiye pazarındaki maxi scooter üreten firmaların hepsi kendini kanıtlamış markalar. Hepside 3 aşağı 5 yukarı aynı değerlerde. Ancak bazılarının servis ve yedek parça sorunları olacaktır. Çünkü henüz 1veya 2 yıldır Türkiyede bualanda faaliyetteler. Zamanla onlarda piyasadaki yerlerini alacaklardır. Türkiyede maxi scooter alanında suzuki Burgman tabu olmuştur çünkü yaklaşık 1999 yılından beri bu alanda faaliyetteler. Bütün eksiklerini gidermiş ve bu piyasanın tabi haklı olarak önder marka konumuna geçmişlerdir. Diğer markalara bakarak daha çok alternatif sunabilmekteler. Bu tarz makina alacak arkadaşlarımın bunu önemle düşünerek hareket etmelerini tavsiye ederim. Şunuda eklemeden geçemiycem yeni motor alacak arkadaşlar pardon ilk defa motor alacak arkadaşlar eğer bütceniz alacağınız motor için uygun değilse bekleyin acele etmeyin gidip hiçbir standarda sahip olmayan motorlara paralar harcamayın. Şuan türkiye piyasasına yeni girmiş bircok uzak doğu markası var bunların çoğunu inceledim resmen tehlike saçıyorlar hiçbir standardı yok paranızı ve canınızı sokağa atmayın lütfen iyice düşünün. Sanırım hiçkimse güzel bir motorun üstünde keyifli biseyahat etmeyi, hastanede yada bozuk bimotorla serviste zman geçirmeyi tercih etmez. Hepinize sağlık dolu keyifli sürüşler.

Motosikleti
    suzuki burgman 650 ex
    meraba arkadaşlar bu konuyla ilgili başka bir siteden güzel bir yazı buldum hem aydınlanıp hemde beğeneceğinizi umuyorum. Donald_Duck bildirdi: "Herkes motorsiklette Top Ten –en iyi 10- motor siralamasindan hoslanir ama sanirim yeni bir kategoriye ihtiyac var. The Best Commuter – en iyi gundelik motor- kategorisine…

Bu kategori icin izin verirseniz benim basilica kriterlerimi sayayim:

En iyi Gundelik Motorun
    1 Benzin yakisi ekonomik olmali,

2 Temizligi kolay olmali…sogutma kanatciklari, ivir zivir girinti cikintisi olmamali,

3 Saft yada kayis tahrikli olmali ki bakimi kolay olsun,

4 Gorunur buyuklukte, kivraklik icin ise yeterince ufak tefek olmali,

5 Rahatca dik oturulur ve konforlu olmali,

6 Guclu olmali ki habire vites degistirmekle ugrasmayalim,

7 Cevre yollari icin yeterince hizli olmali,

8 Debriyaji pamuk gibi yumusak olmali ki dur-kalk trafikte luzumsuz adeleler gelistirmeyelim,

9 Hatta en iyisi otomatik olmali,

10 Guvenli olmali, ABS, iyi farlar, stop lambalari vs. olmali,

11 Esasli bir bagaj kapasitesi olmali,

12 Dogru durust bir korumasi olmali, kotu hava kosullarina karsi,

13 Elektrikli yelek, ceket vs. aksesuar icin elektrik cikisi olmali.

Bir aralar 92 BMW K75 imin bu is icin ideal oldugunu dusunuyordum ama en sonunda sehir ici trafiginde vites degistirip durup kalkmaktan biktim usandiydim.

Sonunda Suzuki Burgman 650 ile karsilastim. Harika bir scooter/motosiklet melezi olan bu makine komputerize CVT otomaik sanzimanla karsimizda. Bu Burger King de istedigim her sey var. Otoyolda firtina, virajlarda kaymak gibi…

Bravo Suzukiye…
    ----------------------------------
    DD tarafindan Cycle World Sep.03 den aslina sadik kalinmaya gayret gosterilerek tercume...Sehir ici gundelik kullanim icin koyulan kistaslar cok hosuma gitti. Yararli olabilir diye dusundum. Motoru henuz gormedim ama adindan cok bahsediliyor heryerde. Bu klasmanda Honda Silverwing baya tuttu ABD de.

Mutercimden ilave:

Suzuki Burgman 650 technical data

Engine: 638cc, four-stroke, liquid cooled, twin cylinder, DOHC, 8-valve
    Bore & Stroke: 75.5 x 71.3mm
    Compression Ratio: 11.2:1
    Carburetor: Fuel Injection
    Lubrication: Wet Sump
    Ignition: Digital/Transistorized
    Starter: Electric
    Transmission: Electronically-controlled, CVT - automatic
    Final Drive: Gear drive
    Overall Length: 2260mm (89.0 in.)
    Overall Width: 810mm (31.9 in.)
    Overall Height: 1430mm (56.3 in.)
    Seat Height: 750mm (29.5 in.)
    Ground Clearance: 125mm (4.9 in.)
    Wheelbase: 1595mm (62.8 in.)
    Dry Weight: 238kg (524 lbs.)
    Suspension:
    Front: Telescopic, oil damped
    Rear: Swingarm, twin shock, adjustable preload
    Brakes:
    Front: Dual hydraulic disc
    Rear: Single hydraulic disc
    Tires:
    Front: 120/70-R15
    Rear: 160/60-R14
    Fuel Tank Capacity: 15 liter (4.0 gal.)
    Color: Silver, Blue
    "

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Ates, yamaha t-max'ı ya da gilera nexus'un piyasası nedir acaba?İkinci el düşünbüyorum ben..nerede ve kaça bulabileceğim ile ilgili bilgin var mı? Aslında son olarak burgman 400 ile piaggio x8 arasında kalmıştım (biri 200 CC biliyorum ama! ). Aslında biz şöyle atlayıp ankara'ya falan gidebileceğimiz bir motor istiyoruz..ama yaza doğru işler kötü gitmeye başlayınca düştük düştük sonunda Çin motorlarına dayandık..Şimdi ise gözümüzü karartalım dedik ama çatlasak 5.5-6 milyar arası bütçemiz var...Önerilerde bulunavbilen olursa ya da ikinci el satan falan..lütfen görüşelim..
    selin

Motosikleti
    suzuki burgman 650 ex
    merhaba pursue elinizdeki para değerlerinde süper bir seçenek önerebilirim hem de sıfır makina ilk sahibi siz olursunuz merak etmeyin ikinci elide kuvvetli çünkü suzukinin garantisi altında en az vespa kadar da kaliteli olduğu söyleniyor. SYM voyager 250 Maxi scooter sınıfının en küçüğü diyebiliriz ancak hem şehir içine hem şehir dışına rahatlıkla cevap verebilir. Bu ay satışa çıkıyor ayrıntılı bilgiyi www.motana.com.tr adresinden edinebilirsin. Hakkınızda hayırlısı olsun diyorum.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Askan, az önce SYM istanbul distribütörünü aradım. motorun haziran'da gelmesi bekleniyordu ama gelemiycek dedi..Ben de fuarda resmini görmüştüm. Havalı bir alete benziyoırdu..Bozuldum bu işe!:( Bu arada SYM'nin joyride 200'ü var bir de..5.950 gerçi fiyatı ve 14.5 beygir...Tavsiye eder misiniz? Ya Çin motorundan geçtim bir motor alıp biran önce binmek istiyorum bu sefer de bütçeme göre motor bulamıyorum:(Birileri yardım etsiiiiinnnnn

Gilera Nexuslar 2004'de piyasaya sürüldü.2.El fiyatlar Maximum 9.5 milyar ile 7.5 milyar arasında değişebiliyor.En son antalya oğuz motorda bir Nexus vardı 8 milyara satıldığını biliyorum.Oldukçada temizdi.T-maxlerde 12-13 milyar civarlarında ama bulmak ve satmak biraz zor.. Kimse o motosikletin gerçek performansını ve konforunu bilmediğinden bu fiyatlar biraz ucuk geliyor olsa gerek..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Burgman 400 ! !

Ortopedist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha X max 250
    Hayalim Nexus 500 ama bagajina bir kask bile zor sığıyor :( Bu da önemli tabi.. X8 in bu yıl 250 cc liği de satılacakmış..

gropsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250
    arkadaşlar bende var sym gts 250 çok rahat, kaliteli, performans çok çok iyi bagajı çok büyük harika yani 250 cc lik maxi scooterların en iyilerinden diyebilirim ama antalyada var burdan alamazmısınız acaba yaa ben geçen görmüştüm bayide ama satıldımı bilmiyorum...
    dongul murat

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler