Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS titanic 200 Meğer SYM gibi motoru seramik özellikli imiş !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS RTR 150 vs. RKS Titanic 150
    Gereksiz diyorsun hmm.. 400 TL az para değil elbette çok iyi yapmışsın hayırlı uğurlu olsun RABB 'im kaza bela vermesin inşallah. Darısı başıma hayırlısıyla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    200 cc motor 13 hp. Buna kanuni panthom da dahıl. İsterse seramikten değil, som altından olsun ktm düke 200 cc den 25 hp çıkarırken bunlar en azından 17-18 hp çıkarsaydı olmazmıydı? 5 para vermem.
    dftuzlu bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @adem80 bak arkadaşım git

Apache ve 150 MR nin gücü neyse ona artı 5 - 6 beygir daha ekle. ben kullanarak söylüyorum.

ki bahsettiğin 18 beygir var bu alette. bi Apache veya dengi motora bin bide bu 200 e. ondan sonra gel deki şu şöyle bu böyle. bunu yapmayacaksan da yukarda yazılanları oku.

broşürde yazana mı inanayım binip kullandıktan sonra.

ayrıca KTM Düke değil Duke.

200 cc lik makine diye reno ile mercedes i kıyaslıyor gibi kıyaslıyorsunuz.

adamlar duke ayarında motor yapıp da 3 kuruşa satmazlar heralde.

ben motoru savunmuyorum ama sen motoru direk kötülüyorsun, hemde hiç bilgi sahibi olmadan.

savunmuyorum çünkü bende araştırarak ve deneyip kullanarak yazıyorum, ediyorum, video çekiyorum.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    katoloğunda 13.1 hp yazıyor. Yanlışmı yazıyor? 18 hp ise iyi. Ozaman iş değişir bak

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    makseli arkadaşım hala kararsızlık var bu konuda. Tam olarak rks 200 ün 18 hp veya kw cinsinden kaç olduğunun linkini atabilirmisiniz acaba? Tam bi otursun şu kaç hp ise piyasaya

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    http://www.rksmotor.com.tr/products....otorcycle&id=1 motorun teknik özellikleri buradayazıyor

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    12 kw 16 kusur hp yapıyor. Tamam iyidir. Buroşürde 13.1 hp yazınca bu ne yav dedim. Alınabilir yani. Sözümü geri aldım

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    hesapalma için teşekkür.

alınabilir olduğuna da

şaka bi yana İnş. motor iyi çıkar. Binip göreceğiz bakalım.

mondial 150 MR yi de ilk kullananlardan biriydim bunda da öyle olacak sanırım

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Syanur Açıkçası bende ilk internette resimlerine baktığımda "bu ne böyle yea" dedim. Kanuni nin Phantom 180 ni vardı bide. o çok hoşuma gitmişti (internetteki hali bile). 175 cc idi. zaten benim kullandığım 150 MR 162 cc. boşuna aynı özelliklerde bir makine almanın anlamı yoktu.

Neyse aradan 5-6 ay geçip gerçeğini görüp denedikten sonra bir merak başladı Allah tan tanışıklığımız var bayi sahibi ile de deneme şansı buldum gerçi her motoru herkese denettirmiyorlar.

kendisine bir tane almış bende öyle kullandım. O kırmızılı bayi sahibinin. Ben beyazını aldım

almaya iten tek şey kullandığım 150 likten atik olmasıydı. Cazip gelen tarafları; yağ soğutma, dijital gösterge ve ters maşa kullanılmış olması.

bu sonradan saydığım özelliklerde makine kullanmamıştım daha önce.

değişik geldi işte sevdim makineyi. Belki dışardan birinin alamayacağı bir indirim yaptı ve dahası ödeme kolaylığı sağlayacak, daha ne olsun ;)

inş. motor güzel çıkar...

---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

Yalnız şu "GS Motor teknolojisi" denen şeyi internette araştırdım ama bilgi bulamadım.

nedir ne değildir, bilen var mı ?
    Mantığına katılıyorum. Bence doğru düşünmüşsün. Kanuni benim de dikkatimi çekmişti.

Ancak sitede 12 kw yazıyor(~16hp) fakat seramik piston bilgisini edindiğimiz katalogda 13 hp yazıyor(~9,5 kw). Şimdi kataloğa inanmayacaksak seramik olduğunu da varsayamayız değil mi?

Bu çelişkiyi kasten yarattım, çünkü bu çinli motorları araştırdıkça bu konuda çoook kafayı yiyorsun. Benim şuanda peşinde olduğum model için edindiğim bilgileri(ve aslında çelişkileri) bir bilsen Hiç aklıma gelmeyecek şeyler. Neyse burada kaç yazdığı önemli değil, senin 150 lik modi den nekadar daha iyi olduğu önemli bence

@altaygncasln
    Kısaca bu motorun 600 öncesi iyi bir antrenman olacağını düşünmüyorum, nekadar kullanırsan kullan...
    #sürenadam

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    motorun markası keeway model ismi rks yoksa benmi yanlış gördüm

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tipi, görüntüsü, farı göstergesi güzelde fiyat bencede çok saçma, TVS apaçhede bundan güç, gösterge, far, tasarım gibi konularda geri kaldığı herhengi bir nokta yok. Üstüne suzuki ile ikiz olarak üretilmiş bir commuter

Apaçhe ne kadar? 4.150 buna 5400 gerçekten istemek iyi cürret

Ayrıca marka kolay olunmuyor, Bir TVS bir Kymco bugün motosklette Hyundai ve kia'nın otomobilde ulaştığı noktayı yansıtıyorlar.

Fiyat yüzünden RKS sana puanım 0 kanka

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @Syanur

benimde dikkatimi çekti ;

ama broşürde 9.5 kw diye yazmıyor. sadece HP gücü yanlış yazılmış.

dediğin gibi de 150 MR dan güçlü kuvvetli yerinde ama seramik olduğu konusu yanlış yazılmış olamaz.

bir rakam yazarken yanlış yazabilirsin ama tutupta bir parağraflık kısmı yanlış yazamazsın.

@HEROCAN35 Motoru Türkiyeye getiren Kuba. Yeni Motosiklet markası olarak seçtikleri isim RKS. Keeway in motorunu "RKS" getirmiş oldu ve model adı da "Titanic 200"

@GP500-1st apache ve mondial 150 MR den kesinlikle güçlü.

CC farkında dolayı apache veya başka 150 lik ile karşılaştırılamaz ama yinede; apache-150mr ile aralarındaki farklar;

1) 200 cc motor
    2) Ters Maşa Amortisör
    3) Radyatörlü Yağ Soğutma
    4) Arka disk fren
    5) Egzantirikli yani titreşimsiz
    6) Teker ebatları daha kalın

Kuba böyle bir Motoru Kuba markası adı altında değilde yeni markaları RKS ile beraber yazarak marka olmak istediğini gösteriyor. Ama tembel çocuk gibi motor hakkındaki bilgileri dağıtmakta hiçte aceleci değil gibi duruyor.

ayrıca far ve kuyruk tasarımı olarak Apache yi hiç beğenmedim. Zevkler tartışılmaz ayrı konu ama Kafa yapısı pıstırılmış gibi duruyor. ama motorun 150 lik sınıfına göre kaslı olduğunu kimse inkar edemez.

Motosikleti
    TVS RTR 150 vs. RKS Titanic 150
    Bende TVS ile RKS arasında kaldım. Yabancı yerlerdeki Videolara göre performansı gayet güzel görünüyor. TVS'in kafa grenajı gerçekten ilginç şahsen biraz daha sport yapıp arka amortisörü ortadan tek kol yapsalardı yeme de yanında yat olurdu.. Tabi herşeyin bir maliyeti var ama neyse.. RKS'nin arka disk fren, ters maşa amortisör egzantirik olayı çok güzel artılar. Şu honda sürüş eğitimimi ve ehliyetimi alsam da iyice bi üstüne düşsem şu işin

yedek parça sorunu olacağını düşündüğüm için rks almak istemiyorum ama görünüş 10 numara ... korkuyorum almaya
    Mengu16 bunu beğendi.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 kw 16 kusur hp yapıyor. Tamam iyidir. Buroşürde 13.1 hp yazınca bu ne yav dedim. Alınabilir yani. Sözümü geri aldım
    adem abi burada yanlış yanlış anlaşılma var broşürde gördüğünüz motor keeway olması gerek rks nin motor aksamı tamamen farklı yurt dışındaki izlediğiniz videolardaki motorun motoruyla türkiyede satılan rksnin motoru farklı yani nasıl derseniz iyi bakın broşüre eski teknoloji iticili motor var rks de ise üstden eksantrikli motor var ve motorlara dışdan bakın anlayacaksınız o yüzden hp ve torkda farklılık olur
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem abi burada yanlış yanlış anlaşılma var broşürde gördüğünüz motor keeway olması gerek rks nin motor aksamı tamamen farklı yurt dışındaki izlediğiniz videolardaki motorun motoruyla türkiyede satılan rksnin motoru farklı yani nasıl derseniz iyi bakın broşüre eski teknoloji iticili motor var rks de ise üstden eksantrikli motor var ve motorlara dışdan bakın anlayacaksınız o yüzden hp ve torkda farklılık olur
    o zaman neymiş? O katalog başka motora aitmiş, ve rks nin seramik silindirle alakası yokmuş.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    en iyisi honda. hatta titan. ne gerek var çine bilmem neye

fabrika bi tarafından uydurup yazıyo zaten bunları

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hp önemli değil tork önemli çekişin fazla olması 120-km ve üstünde bayılmadan rampada vites istemeden gitmesi tork ile alakalı 200 cc olunca tork vardır teknolojik bir motor yapmışlar iyi gitmesinin sebebi budur bence

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @Erkin beyin dediği gibi.

150 cc ile arasındaki fark, teknoloji + 50 cc

50 cc daha fazla diye sürat motoru olmuyo bu aletler. 150 lik motordan kıvraklık ve güç farkı var bu motorda.

Kesinlikle hissettiriyor gücü. denemeden önce ön yargım vardı. ama denedikten sonra kesinlikle daha torklu olduğunu gördüm. kısaca, her bakımdan 150 likten daha fazla keyif alıyorum ;)

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Erkin beyin dediği gibi.

150 cc ile arasındaki fark, teknoloji + 50 cc

50 cc daha fazla diye sürat motoru olmuyo bu aletler. 150 lik motordan kıvraklık ve güç farkı var bu motorda.

Kesinlikle hissettiriyor gücü. denemeden önce ön yargım vardı. ama denedikten sonra kesinlikle daha torklu olduğunu gördüm. kısaca, her bakımdan 150 likten daha fazla keyif alıyorum ;)
    Makseli üstelik sen en güçlü 150 cc commuter motordan titanic e geçtin ve performanstan memnunsun.14 bg den titanice geçen memnunsan 11 bg cbf ya da 10bg ybr den titanice geçen çok daha memnun olur ama titreşimi bilemiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)