Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS titanic 200 Meğer SYM gibi motoru seramik özellikli imiş !

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız maSKeli değil MAKSELİ kullanıcı adım
    pardon...sabah mahmuğrulunu üstümden atamamışım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    fiyat yüksek bu motosiklet için kesinlikle honda cbf 150 nin fiyatını geçmemeliydi ki alınabilecek cazibesi olsun.

insanlar motosiklete para verirken alırkende kullanırkende satarkende kendisini üzmeyecek motosiklet arıyor.

bu model için hiçbir bilgim yok ama uluslararası marka olmamış bir firma böyle bir model getirip fiyatınıda bu şekilde belirlerse ve motosikleti tanıtmak adına bir çaba sarfetmezse işi çok zordur.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    TVS RTR 150 vs. RKS Titanic 150
    Makseli çok teşekkür ediyorum çok güzel bir çalışma olmuş ALLAH razı olsun. Ama anlamadığım nokta.. TVS 150 13,5 HP bu 200'lük neden / nasıl / niçin 13,1 HP ?Görüntüsü benimde hoşuma giden bu makinanın HP olayı biraz karmaşık sanırım. Bu arada senin MR150'deki kamerayı da buna takıp 2-3 dk gezinseydin süper olurdu. Şimdi olay TVS vs. RKS iyi olan kazansın.... Kazansında bende alayım artık yau

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @brds önemli değil sadece belirtmek istedim

@sezer aykaç fiyat pahalı evt

@altaygncasln önemli değil. HP hesaplamasında yada broşüründe bir şey vardır mutlaka.

güç olarak kesinlikle 150 MR den ve (aynı kulvarda olduğu için) Apache den yüksek. Keşke deneyebileceğiniz bir motor olsa da baksanız.

bana göre; 150 MR 14 beygir, titanic 200 ise en az 18 beygirdir.

Bu RKS Titanic 200
    Silindir Hacmi : 199,7cc
    Maksimum Güç : 12 kW / 9000 rpm
    Maksimum Tork : 14.5 Nm / 6000 rpm

buda Mondial 150 MR
    Silindir Hacmi : 162 cc
    Max. Güç : 10.5 kw at 9000 min
    Max. Tork : 12.0 Nm at 7500 min

beygir hesaplaması bu verilere göre yapılmalı.

Çekim yapacağım inş. ama ne zaman olur bilmiyorum

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    bu konu ilk acildiginda yazmistim bu rks degil keeway diye, su an burada 3500tl ama alanlar memnun degil, birincisi gucu dusuk, 9.5kW /7500devir, ikincisi yakit tuketimi fazla, 17litre ile 400km gidebiliyor, yani 100kmde 4litrenin uzerinde, kalitesine sozum yok ama ekonomik degil, guclu degil, hizli degil, kalanlar icin evet

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @kursattekin sizin bahsettiğiniz Titanic 150 olmasın ?

fiyat 5000 TL civarında ve güç 12 kw / 9000 devirde veriliyor.

http://www.rksmotor.com.tr/products....otorcycle&id=2
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...91913466/detay

RKS Titanic 150
    Silindir Hacmi 149 cc
    Maksimum Güç 8.2 kW / 9000 rpm
    Maksimum Tork 9.2 Nm / 7500 rpm

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    yok titanic degil, keewaythailand sitesinde var detaylar, kullanici yorumlarinda da guc olarak sikayet yok ama yakit fazla, zaten alanlar hizdan ziyade goruntu icin aliyor, sonucta cok gucsuz degil ama keske belirttiginiz gibi 18beygirlerde olsa fiyatina gore, ama almayi dusundugum icin bayagi bir arastirip sonra vazgectigim bir model, vazgecme sebebim kesinlikle kotu olmasi degil, ayni fiyati cbr150 alabilme imkani

Motosikleti
    @brds önemli değil sadece belirtmek istedim

@sezer aykaç fiyat pahalı evt

@altaygncasln önemli değil. HP hesaplamasında yada broşüründe bir şey vardır mutlaka.

güç olarak kesinlikle 150 MR den ve (aynı kulvarda olduğu için) Apache den yüksek. Keşke deneyebileceğiniz bir motor olsa da baksanız.

bana göre; 150 MR 14 beygir, titanic 200 ise en az 18 beygirdir.

Bu RKS Titanic 200
    Silindir Hacmi : 199,7cc
    Maksimum Güç : 12 kW / 9000 rpm
    Maksimum Tork : 14.5 Nm / 6000 rpm

buda Mondial 150 MR
    Silindir Hacmi : 162 cc
    Max. Güç : 10.5 kw at 9000 min
    Max. Tork : 12.0 Nm at 7500 min

beygir hesaplaması bu verilere göre yapılmalı.

Çekim yapacağım inş. ama ne zaman olur bilmiyorum
    Makseli düz mantıkta verdiklerinle bir orantı yaparsak TVS'e göre RKS 16.1 HP oluyor. Ama tabi ki gerçek hesaplama nasıl yapılır hiiiç bilmiyorum Acaba bunun maksimum hızı ne olur rodajdan sonra. TVS 135'lere çıkabiliyor sanıyorum. 120'de sabitlenebiliyormuş.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    bu arkadaş 7.500 devirde 120 ile gidiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=xCBCiJE_MV8

9.500 devirde de 140 + km hız yapar diye tahmin ediyorum.

yani sağlıklı gitme hızı 120 - 130 arası diyebiliriz...

bu youtube kullanıcısının diğer videolarını da izledim.

yalnız bu motor http://www.youtube.com/watch?v=0uxCUnf8bHc burada 2:48 de ve burada http://www.youtube.com/watch?v=-RDM56ZtKvg görüleceği üzere ön taraf şase direği tek.

TR ye gelen videoda gösterdiğim ise çatal şase var. bu şekilde yapmanın mantığını açıklayabilecek varsa sevinirim...

Motosikleti
    bu arkadaş 7.500 devirde 120 ile gidiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=xCBCiJE_MV8

9.500 devirde de 140 + km hız yapar diye tahmin ediyorum.

yani sağlıklı gitme hızı 120 - 130 arası diyebiliriz...

bu youtube kullanıcısının diğer videolarını da izledim.

yalnız bu motor http://www.youtube.com/watch?v=0uxCUnf8bHc burada 2:48 de ve burada http://www.youtube.com/watch?v=-RDM56ZtKvg görüleceği üzere ön taraf şase direği tek.

TR ye gelen videoda gösterdiğim ise çatal şase var. bu şekilde yapmanın mantığını açıklayabilecek varsa sevinirim...
    Birşey soracağım.. TR'deki motorun kafasında Keeway logosu (kendi videonda da demiştin), yayınladığın yabancı 2. videodakinde Sym logosu yok mu? Yoksa bana mı öyle geliyor? Oradaki neyin "S" si?

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Yaw arkadaş millet profesör kesilmiş. Yeni bir motor çıktığında marka olunca hiç pahalı olmaz, eksileri konuşulmaz, çinli olunca japonun en kösüsü, çinlinin en iyisinden bile üstün olur. Bunu çıkartan herifin kafası çalışmış bişeyler yapmış. Yaptıktan sonrada AMACINA UYGUN birçok testi yapılmıştır.
    makseli kardeşim sen bayağı bir sulanmışsın bu makinaya. Kafana koyduğun şeyi yapmazsan aklın kalır. Araştırmadan da al demiyorum tabi. Banada motorumu alırken alınmaz, yolda kalır, çatlar, patlar, kalitesiz dediler. Kimseyi dinlemedim. Bunu yapan pezo yaparken kafa yormuş. Hiç bişeyde olmadı. 12hp lik makina 145kğ yüksüz ağırlığıyla gitmez dediler. 143km/h düzde rüzgarda yaptım. Kullanıcı sitemde fotosu var. Sonrasında kadranın bozuk, GPS hızınla 80 bile yapmaz gibi antirin kuntirin yorumlar yaptılar. Birde anlamadığı bir şeyvar, polis radarına yakalanınca kadran hızına ceza yazıyor o ne olacak.100 km hızla giderken durdurup uyardı 100 le radardan geçtin farkındamısın dedi. Bu makinada aşşağı kalmaz korkmayın. Hem benim motorun verileri titanic200 den daha düşük. Butür makinaları yüksek devirlerde kullanmak amacı dışında sıkıştırmanın bedeli olacaktır tabi. Nasılki 1000cc lik bir makina şehir içi trafiğinde hararetten conta yakarsa, bunlarıda çok zorlarsan kolda çıkarır bacakta.
    Herkezin parasına göre motor var memlekette.
    Titanic 200 alınabilir makina bence. Fiyatı biraz pahalıda olsa.
    sgurdal bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @altaygncasln rusyada sanırım o motor. ve orada çıkan ismi "stels flame 200" onun "S" si olabilir.

@search16 başkalarının dediklerine göre iş yapmamak lazım evt. benim amacım daha yeni olan bir makine hakkında doğru bilgiyi bulmak ve paylaşmak ;) yorumun için teşekkür ederim.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ama seviyorum bu yeni çıkan bir motoru incik cıncık araştırma ruhunu Bende de var fazlasıyla...
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @Syanur Açıkçası bende ilk internette resimlerine baktığımda "bu ne böyle yea" dedim. Kanuni nin Phantom 180 ni vardı bide. o çok hoşuma gitmişti (internetteki hali bile). 175 cc idi. zaten benim kullandığım 150 MR 162 cc. boşuna aynı özelliklerde bir makine almanın anlamı yoktu.

Neyse aradan 5-6 ay geçip gerçeğini görüp denedikten sonra bir merak başladı Allah tan tanışıklığımız var bayi sahibi ile de deneme şansı buldum gerçi her motoru herkese denettirmiyorlar.

kendisine bir tane almış bende öyle kullandım. O kırmızılı bayi sahibinin. Ben beyazını aldım

almaya iten tek şey kullandığım 150 likten atik olmasıydı. Cazip gelen tarafları; yağ soğutma, dijital gösterge ve ters maşa kullanılmış olması.

bu sonradan saydığım özelliklerde makine kullanmamıştım daha önce.

değişik geldi işte sevdim makineyi. Belki dışardan birinin alamayacağı bir indirim yaptı ve dahası ödeme kolaylığı sağlayacak, daha ne olsun ;)

inş. motor güzel çıkar...

---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

Yalnız şu "GS Motor teknolojisi" denen şeyi internette araştırdım ama bilgi bulamadım.

nedir ne değildir, bilen var mı ?

Motosikleti
    Videoyu nereyse sonuna kadar izledim adam çok rahat 125'lerde geziniyor sanıyorum zor olsada seçebildim. Hatta tekrar vites attı gibi geldi ama emin değilim. Sele yüksekliği nedir acaba? Boy bende 173cm kilo 75. Acaba rahat sürülür mü.. Yarın A2 sınavım var çok fena ilgimi çekti bu iyi mi :D

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    benim boyumda 1.72 ayaklarım rahat yere basıyor

iyi birşey

Motosikleti
    O zaman son ve neredeyse en önemli soru.. Acaba 100km'de kaç lt yakar bu arkadaş.. Bu arada 1.videoya bayıldım sanki ben sürüyorum :D

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    deneyipte edindiğim bir tecrübe yok ama bayi sahibi; ben sakin kullanıyorum 100 km de 3 - 3.5 lt yaktım dedi.

broşür de yazılana görede yakıt tasarruflu bir makine imiş.

162 cc olan benim eski 150 MR 100 km de 3 litre yakıyordu. hemde agresif kullanımda.

Bu 200 lükte taş çatlasın 3.5 lt yakar bence. ama kesin demiyorum. deneyip göreceğiz

Motosikleti
    aslında çok güzel makine 150 - 250 - 650 yapacağıma bununla uzun süre deneyim kazanır sonra 600'e bakarım 3 yıl sonraya falan. Servislerine bakmalıyım nerelerde var yedek parçalarının fiyatlarını sormalıyım ne kadardan ortalama.. Çok beğendim. Sayende Vulture'yi de beğenmiştim :D

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    est. görende pazarlamacı zannedecek

şaka bi yana, Rks modellerinde bu ay sonuna kadar ÖTV indirimi varmış. Ben ondan faydalanmak için acele ettim biraz. 400 TL de olsa kâr kârdır. o 400 TL gidip kaliteli marka lastik alınır ve için rahat bir şekilde binersin ;)

birde;
    şehir içinde kullanmak için 600 lük motora bakma. 600 lük makineler şehir içinde hem çok yakar hemde trafikte hareket olanağı daha kısıtlıdır. 600 lük makineyi hız yapmak için kullanırsın ;)

araştırmanın sonucunu da buraya yazarsan iyi olur ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)