Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İphone 4 S

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadasim aldi s2 biraz kullandi kardesine verdi.sonra iphone 4s aldi aldi geldi bana jb yuklettirdi.Telefon budur dedi.İphone un dokunmatiginin ustune tanimam.ve kullanan arkadasimda bende ayni fikirdeyiz ki iphone un cok cok daha bi telefondan beklenmeyen programlari var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    İphone varken başka telefon kullanmam.. Bazı arkadaşlar sadece hava falan demiş,samsung s2 çok süper demiş falan filan.. Öncelikle iphone'un ekran kalitesi hiç bir cihazda mevcut değildir.. Dokunmatik ekranda en iyi cihaz iphondur ve patentli ekran kullandığı için hiç bir cihazda bu ekran kullanılamaz..

En önemli nokta:
    İos işletim sistemi ile çalışan iphone STABİL'dir.. Android gibi problem çıkarmaz.. Donma yavaşlama yapmaz.. 1GB'lık oyun indirir anında oynarsın,oyun oynarken çıkmak istersen tek tuş ile anında kapatırsın.. Kaldıki uygulamalar android de ücretsiz iphone da paralı denmiş ama JailBreak ya bilinmiyor yada yorum yapanların işine gelmiyor..
    Bu arada hemen belirteyim Jail Break legal dir..

Ben amerikadan aldığım 4s'den gayet memnunum.. Al güle güle kullan.. ASLA pişman olmazsın..
    Facebook SYM Türkiye: facebook.com/photo.php?v=10150404954988509#!/groups/255250534521200/

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Iphone4 , Samsung s2 ve Htc Sensation arasında kendi beklentilerim doğrultusunda karşılaştırma yapmış biri olarak ben de fikrimi yazayım.

1- Bu telefonlarda 1.0 Ghz 'miş , 1.2 Ghz 'miş çok da önemi yok. Ios zaten kendi başına çok hafif , hızlı bir yazılım.
    Android de hızlı fakat çoğu kişinin başına gelen basit ama sinir bozucu kilitlenme olayları mevcut.

2- Amoled ekrandır oleddir hebedir hübedir birsürü teknoloji aldı başını gidiyor. Ama ben gözüme inanırım. Yanyana koydum inceledim. Iphone ekranı diğer iki telefonda da yok. Ekran değil tablo. Pixel oranı farkı çok belli oluyor.

3- En önemli ayırıcı özelliklerden birisi pil ömrü. Aktif kullanmadım bilmiyorum. Ama hangisi daha iyi gidiyorsa o bir puan öndedir kesinlikle.

4- Tercihe göre dahili Fm radyo gibi yan özellikler bazen en aranan özellikler olabiliyor.

5- Market ikisinde de zengin. Uygulamalar hemen hemen bulunabiliyor , zaten bir süre ne bulduysanız yüklüyorsunuz , sonra ihtiyacınız kalmıyor. Ana uygulamalar olsa yeter.

Lafın kısası; bu üç telefonu inceledim. Apple'ı sevmem , ama sayarım Htc kullanıcısıyım. Ama Iphone bana göre Samsungdan kötü değil. Samsungun hiçbir telefonunu da sevemedim. Çok fark yoksa arada kesinlikle samsung yerine iphone tercih ederim. Ama telefona çok para bağlamamak gerekiyor. Şu an efsane htc hd2'yi windows phone 7 ile kullanıyorum. Işimi fazlasıyla görüyor , bu yeterli...
    acayüp bunu beğendi.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    konu s2 ve 4gs kiyaslamasina geldiyse...
    herkes orada dursun bir...
    oncelikle donanima bakalim...
    s2 onde....
    buna bagli olarak ben arkada 6 tane hd oyun calisirken cok rahat telefon islem yapiyorsa ve 4gs 3. oyunda takilmaya basliyorsa...
    orada performansi bana gore bitiktir...
    andorid in hizine gelirsek isterseniz hic girmeyelim...
    dokunmatik hassasiyet kafa kafaya giderler...
    usteki telefoncuyum diyen arkadasim biz bu ekranlara kapasitif diyoruz...
    kapasitif ekranlarin hepsi aynidir..
    parmak isisiyla calisir...
    neyse 4gs nin yiyecegi cook ekmek var s2 yetisebilmesi icin...
    birde su yonden bakarsak...
    bi telefona o kadar para verip istedigim gibi kullanamayacaksam niye aliyorum...
    s2de gayet ozgurum...
    ki apple haricinde ki normali bu ios kullanan yokken dunya devleri bakiyorsunuz android kullaniyor...
    htc ve samsung varken ustune mezesi android varken iphone nal toplar ancak..
    herkese saygilar...

Arka planda 6 oyun çalıştırmak da ayrı fantazi olsa gerek.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    bakin beyler konu karsilastirma ise s2 cikmadan önce iphone'u düz galaxy s ile kiyaslama yapmis teknoloji portallari ve galasy s'in üstün oldugu kanisina varmislardi burada bahsi gecen telefon s2 yani her türlü s2 alir isterseniz internetten arastirin özelliklerini kiyaslayin ha birde iphone alanlarin deli gibi s2'ye terfi etmek istemelerininde herhalde bir sebebi olmali diye düsünüyorum

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    arkada bir kac oyun acik birakmak fantazi degil sadece performans testidir...
    internet sayfalarin da bile 7-8 sekmeyi sorunsuz acip aralarinda rahatlikla gecis yapmaliyim degil mi?
    kapasitif ekrani cokyanlis biliyorsun iki senedir s kullaniyorum hicte tirnakla kalemle yada onla bunla calisani gormedim..
    adi ustunde kapasitif...
    s2nin ekranina berbat otesi demek pekte iyi bir analiz gibi gelmedi bana...
    ki yorumsa iphonenin ufacik ekraninda hic haz almiyorum...
    bu kisiseldir...
    bu arada bir gun tanismak nasip olursa hem ben senin dark blue f ini incelerken s2yi incelersin sende(:
    assasin greed, aspalt 6hd, hero of sparta hd, trial x2 vb.gibi oyunlarin hepsi acikken aralarinda istedigine gecis yapmanin ozgurlugunu yasarsin(:
    telefon deniyorsa once htc sonrasin da samsung gelir benim icin...
    he bu arada s3undedikodulari yayiliyor...
    incelemeni tavsiye ederim(:

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuya farklı bir açıdan yaklaşayım

Bir nokia e72 den farksız (iphone ve galaxy s)

Neden mi tonla uygulama var. Ancak şu da var bir süre sonra insan o uygulamalardan sıkılıyor yenisi yenisi derkende artık uygulama muhabbetinden sıkılıyor ve 5-6 ay sonra ilk günki program yükleme hevesiniz kalmayacak belki yüklemeyi bile bırakacaksınız

Bir süre sonra bluetooth un sadece iphone lara çalışması canınızı sıkmaya başlayacak. En ufak bişeyde bilgisayara hatta eşleştirdiğiniz bilgisayara mahkum olacaksınız. Bir bilgisayarla eşledikden sonra başka bir bilgisayarla çalışmıyor bu meretler.

Artık her gün yada günde 2 kez şarj etmeniz gerekecek yada bataryası 1 2 yıl içinde ömrünü tamamlayacak ve diğer telefonlardaki gibi gidip telefoncudan batarya alayım takayım da olmuyor eh haliyle mecburen servise tonla para bayılıyorsunuz.

Şarj aleti hemen heryerde yok o nedenle sürekli en azından usb kablo taşımak zorundasınız. Ancak nokia şarj aleti hemen her kafeterya yada restoranda mutlaka bulunur yolda şarjınız bittiğinde sıkıntı yaşamazsınız

Başka bir konuda bu telefonların artık oyuncak olmuş olması. Lise bebesinden en hanzo adamların elinde dahi bu telefonlardan olması sanki halka kızılay telefon yardımı yapmış gibi duruyor

Yani kısaca siz şimdi 1200 de verseniz 2000 de verseniz bu telefonlar seneye demode olacak satarken de 700 ila 1000tl arasına satacaksınız. 1 senede %25 ile %50 arası zarar edeceğiniz bir ürün almak yerine orta halli iş gören birşey alır artan parayla yazın depoyu fuller gezerim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bence kim daha uzaga iser muhabbetinden ziyade, sizin telefonla ne yapacaginiz daha önemli.
    Burada telefona fazla para vermek zorunda olmadigimiz için, istedigimiz modeli alip kullanabiliyoruz.
    Mesela A firmasi kullanacaginiz süre seçeneklerine göre 1 ya da 2 yil anlasmaniz halinde 4S modelini 1€ gibi sembolik bir fiyata veriyor.
    B firmasi 9 € gibi fiyata veriyor vs.
    Aynisi samsung ve diger markalar için de geçerli.
    Böyle olunca en iyi telefonu alayim gibi bir tedirginlige kapilmadan rahatça istedigimiz modeli alma sansimiz oluyor.
    Zamanla Türkiye'de de bu çalisma tarzi yayginlasacaktir.
    O zaman acaba hatami yapiyorum diye düsünmeden istediginiz telefonu alip kullanabilirsiniz.

Ben ocak ayinda telefonumu degistirdim.
    samsung tercih ettim.
    Ama bu tercihimi samsung daha iyi diye yapmadim.
    benim kullanim alanima daha uygun oldugu için yaptim.

Mesela ben telefonla internete baglaniyorum
    fotograf,video çekiyorum,
    internetten dosya indiriyorum.
    Samsung harici hafiza ile veri tasima konusunda çok daha pratik.
    Telefondaki dosyalari kisisel bilgisayariniza kuçucuk bir kart ile aktarabiliyorsunuz.
    Yaninizda usb kablosu, bilmemne tasimak zorunda kalmiyorsunuz.
    Hatta veri aktaracaginiz bilgisayarin bluetooth özelligi varsa, karta bile ihtiyaciniz olmuyor.

Bu pratiklik benim için çok önemli.
    Bu nedenle benim tercigim samsungdan yana oldu.
    Uygulamalar konusunda takintisi olan arkadaslarin, hangi uygulamalari çalistirmak istediklerini tespit edip, her iki telefonda çalisip çalismadigini test ederek bir sonuca ulasmalari mümkün.
    Ben telefonla hazir gelen uygulamalar konusunda, navigasyon ve tarayicinin samsungda çok da iyi olmadigini gördüm.
    Ama iphone iyimidir bilmiyorum.Eski modelini kullandim, onda da ayni dert vardi.
    Yeni modelde çözmüslerse bilemem.
    Tabi internette bir suru navigasyon ve tarayici uygulamasi var, birini indirip, bu sorundan da kolayca kurtulabiliyorsunuz.

Kisacasi, telefonunuzu seçerken, marka model takintisindan ziyade, neyi nasil yapmak istediginize, yani ihtiyaciniza göre hareket etmeniz, ileride pismanlik duymamaniz açisindan önemlidir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkada bir kac oyun acik birakmak fantazi degil sadece performans testidir...
    internet sayfalarin da bile 7-8 sekmeyi sorunsuz acip aralarinda rahatlikla gecis yapmaliyim degil mi?
    Sekme açmada yavaşlayacak telefon kalmadı zaten artık...
    Benim anlatmak istediğim biri 6 oyun kaldırıyor biri 3 oyun kaldırıyor diye performans testi yapıp telefon almanın yanlış olabileceği...
    Millet bakıyor , ha biri 1 Ghz biri 1.2... 1, 1.2'den büyük bunu alayım mantığı doğuyor.
    Iphone da gayet hızlı , galaxy de... Coq'un da dediği gibi kişisel ihtiyaçlara göre telefon seçilmeli...
    Hepsinin kendilerine göre + ları var... Hangisi işinize geliyorsa...

Dokunmatikte ise , hassasiyet olarak bir yorum yapamam yeni telefonların hepsi gayet iyi. Fakat iphonun ekran yüzeyi daha hoş. Sadece 4s değil 3g de de bu böyle. Daha kaygan camsı bir yüzey kullanıyorlar , diğer markaların daha plastikimsi bir yüzeyi var...

Son olarak , telefon alacaksanız internete fazla takılmayın. Alın elinize inceleyin elbet biri daha çok hoşunuza gidecektir... Varsın biraz daha yavaş olsun...

Motosikleti
    Kanuni Tiger
    Samsung Galaxy Note 2 aydır kullanıyorum iphone ve note arasında kaldım iyikide iphone almamışım

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayfon içine kapanık bir telefon. Androidler kadar mıncıklanamayabiliyor.

Hadi herşeyi geçtim. Sağlamlık denilince şu testin eline su dökebileceğiniz test var ise bekliyorum

http://www.youtube.com/watch?v=dDtNCiBQ8lc
    -unnamed- bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung Gt 250
    Ben galaxy'de kullandım uzun süre şu anda da 4s "yurt dışı" kullanıyorum. Aslında gerçek anlamda kıyaslanacak iki telefon olduğunuda düşünmüyorum. Birbirlerine göre artıları eksileri çok farklı durumlarda. Android kullananlar diyecektir ki bir çok bedava uygulama var , doğrudur fakat 1000 tane uygulama içinde 40 tane farklı fonksiyonu olan uygulama çıkar , gerisi de aynı fonksiyonları gerçekleştiren varyantlarıdır genelde. Android biraz sorunlu bir işletim sistemidir , bunun sebebi de biraz toy oluşundan kaynaklanıyor. Çok fazla gelecek vaad eden fakat şu an için samsung telefonlarla yeterince randımanlı çalışmayan bir işletim sistemidir. iPhone'u eleştirmek gerekirse , eleştirecek pek birşey yok aslında çünkü pek bir öne çıkan artısı olan bir telefon değil aslında. Ekran kartının kalitesi haricinde pekte bir esprisi yok denebilir. Güzel yanı "para vermek isteyenler için" çok faydalı uygulamaları mevcut. GPS'i galaxy'lerden daha doğru çalışır genelde haricinde sadece klası var denebilir.

Yani şunun gibi birşey , performans istiyorsan galaxy al , randıman istiyorsan iphone al diyebilirim.

---------- Post added at 14:15 ---------- Previous post was at 14:12 ----------

Bu arada cihazın yurt dışında apple store'da fiyatı 600$ civarında(factory sim unlock) olanları. 1350 lira fiyatı bana pek mantıklı gelmedi. Cihazın simlock olması ihtimali çok yüksek.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iphone4 , Samsung s2 ve Htc Sensation arasında kendi beklentilerim doğrultusunda karşılaştırma yapmış biri olarak ben de fikrimi yazayım.

1- Bu telefonlarda 1.0 Ghz 'miş , 1.2 Ghz 'miş çok da önemi yok. Ios zaten kendi başına çok hafif , hızlı bir yazılım.
    Android de hızlı fakat çoğu kişinin başına gelen basit ama sinir bozucu kilitlenme olayları mevcut.

2- Amoled ekrandır oleddir hebedir hübedir birsürü teknoloji aldı başını gidiyor. Ama ben gözüme inanırım. Yanyana koydum inceledim. Iphone ekranı diğer iki telefonda da yok. Ekran değil tablo. Pixel oranı farkı çok belli oluyor.

3- En önemli ayırıcı özelliklerden birisi pil ömrü. Aktif kullanmadım bilmiyorum. Ama hangisi daha iyi gidiyorsa o bir puan öndedir kesinlikle.

4- Tercihe göre dahili Fm radyo gibi yan özellikler bazen en aranan özellikler olabiliyor.

5- Market ikisinde de zengin. Uygulamalar hemen hemen bulunabiliyor , zaten bir süre ne bulduysanız yüklüyorsunuz , sonra ihtiyacınız kalmıyor. Ana uygulamalar olsa yeter.

Lafın kısası; bu üç telefonu inceledim. Apple'ı sevmem , ama sayarım Htc kullanıcısıyım. Ama Iphone bana göre Samsungdan kötü değil. Samsungun hiçbir telefonunu da sevemedim. Çok fark yoksa arada kesinlikle samsung yerine iphone tercih ederim. Ama telefona çok para bağlamamak gerekiyor. Şu an efsane htc hd2'yi windows phone 7 ile kullanıyorum. Işimi fazlasıyla görüyor , bu yeterli...
    Ben hd2 yi şuanda android ile kullanıyorum. Hafıza kartından çalıştırmasına rağmen gayet güzel. Tavsiye ederim.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hd2 yi şuanda android ile kullanıyorum. Hafıza kartından çalıştırmasına rağmen gayet güzel. Tavsiye ederim.
    Ben de Android ile Wp7 arasında kalıp Wp7de karar kıldım... Neden dersen , ben yüklediğim sıralar (aslında halen) Wp7 yaygın bir işletim sistemi değildi. Herkesten farklı olsun dedim. Wp7 Mango gayet hızlı gayet kolay bir sistem hoşuma gitti... Windows8 çıkınca bu sistemi daha da görmeye başlayacağız zaten. Hd2 efsane zaten. Bir de bendeki t-mobile...Her işimi görüyor şimdilik...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bence iPhone 1'den başla, tecrübe kazandıkça bir sezon iPhone 3GS kullan, sonra iPhone 4S alırsın.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence iPhone 1'den başla, tecrübe kazandıkça bir sezon iPhone 3GS kullan, sonra iPhone 4S alırsın.
    Harika cevap olmuş
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sekme açmada yavaşlayacak telefon kalmadı zaten artık...
    Benim anlatmak istediğim biri 6 oyun kaldırıyor biri 3 oyun kaldırıyor diye performans testi yapıp telefon almanın yanlış olabileceği...
    Millet bakıyor , ha biri 1 Ghz biri 1.2... 1, 1.2'den büyük bunu alayım mantığı doğuyor.
    Iphone da gayet hızlı , galaxy de... Coq'un da dediği gibi kişisel ihtiyaçlara göre telefon seçilmeli...
    Hepsinin kendilerine göre + ları var... Hangisi işinize geliyorsa...

Dokunmatikte ise , hassasiyet olarak bir yorum yapamam yeni telefonların hepsi gayet iyi. Fakat iphonun ekran yüzeyi daha hoş. Sadece 4s değil 3g de de bu böyle. Daha kaygan camsı bir yüzey kullanıyorlar , diğer markaların daha plastikimsi bir yüzeyi var...

Son olarak , telefon alacaksanız internete fazla takılmayın. Alın elinize inceleyin elbet biri daha çok hoşunuza gidecektir... Varsın biraz daha yavaş olsun...
    güzel söylersiniz...
    kullanım amacı burada büyük etken...
    sadece iphonenin yanında yavaş yada aynı gibilerinden kelimeler geçince bunu söylemek istedim..

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    HTC sensetion diyorum

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bende tam onu diyecektim. HTC Sensetion düşünüyorum. Iphone 4S için üste 1000TL vermeye degecek bir fark var mı? Açıkcası bir telefona 2000TL vermek mantıklı gelmiyor.HTC Sensetion'nın fiyatı biraz daha makul gibi ama onunda kronik bir sorunu var mı bilmiyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)