Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaşadığınız Şehir

Motovento
    REKLAM ALANI
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    istanbul
    derler yaa anlatılmaz yaşanır diye, işte o söylem burda ANLATILMAZ DA YAŞANMAZ DA diye geçerlidir.
    uyuşturucu gibidir bi kere geldiniz mi kopmanız için AMATEM ayarında bi tedaviye ihtiyacınız olur.
    şehir girişinde 12 küsür milyon nüfus yazar ama 20 milyondan fazladır nüfusu.
    iş yoktur işsiz çoktur kiralardan hiç bahsetmeye gerek yoktur...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    istanbul da yaşıyorum ama imkanım olsa 5 dakika durmam
    içgüveyisi bile gitmeye razıyım
    harley is making love with davidson

biglebowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oncelikle bu basligi acan arkadasa tesekkur etmek istiyorum cunku bircok arkadasin yasadigi sehirle ilgili verdigi bilgiler dogrultusunda ansiklopedi tadinda bir topic olusmus...
    Adana sahip oldugu guzelliklere karsin sehircilik anlaminda bir bursa, eskisehir, kayseri ya da samsun -baska unuttugum sehir var mi bilmiyorum- gibi bir patlama yapamamistir. Sozkonusu guzelliklerin basinda denizin 50km guneyde, dagin 70 km kuzeyde olmasi ve sehir merkezinin tamaminin ortalama 23 rakimli bir ovaya kurulmus olmasi gelir. Tam ortasindan da seyhan nehri gecer ki az once saydigim sehirlerden birinde olsa eminim cennete cevirirlerdi(Eskisehirin son halinin Venedik'e benzetilmesi gibi) Bir de baraj golu var ki o da hicbir zaman hakettigi populerligi kazanamadi. Eskiden insanlar Saricam'a piknige giderdi. Simdi gol kenarindaki Menderes bulvarinda gideriyorlar o ihtiyaclarini. pazar gunleri ailelerin piknik yaptigi bu yer diger zamanlarda restoranlari ve tezgahta yazin bici bici, kisin sahlep satan mobil saticilariyla meshurdur. Gol kenarinda takilmak isteyenlerin gece gec saatlere kadar gidebilecekleri bir yer... Adana insani disari cikmak istediginde genellikle Optimum, M1 Real ya da Carrefour gibi alisveris merkezlerine gidiyor ya da Mersin'e Forum'a...
    Hayvanat bahcesi yok. Bunun icin yarim saat mesafedeki Tarsus'a ya da 3 saat mesafedeki G.Antep'e gitmek gerekiyor. 4-5 tane sanat galerisi Adana Devlet tiyatrolari ve Cukurova Senfoni orkestrasi var.
    Yemem icme ve gece hayati: Gunun her saati kebapci, cigerci, sirdanci ve corbaci bulabilirsiniz. nezih restoranlar ararsaniz onlar da var. yeni yeni birsuru yer acilmis. Mesela Gazipasa'da Coseca sahane bir cafe/restoran diyorlar. Maki diye bir cafe/bar acilmis Baris Manco bulvarinda. Dance club derseniz Park Zirve, Rock ve latin muzugi derseniz Latino, ya da sadece rock derseniz Cazzara ya da Pick-up'i tercih edebilirsiniz. Etiler tarzi birsey derseniz o da mevcut...
    Toplu tasima: Kartli belediye otobuslerinin yani sira para kabul eden otobus ve dolmuslar da var... Akbil olayi yok, ya da ben uzun zamandir binmedigim icin rastlamadim
    Motosikletciye saygi: Eh iste diger Turkiye ortalamalarinda seyrediyor. apacilerin de hatiri sayilir...
    Velhasili gecesi de gunduzu de guzeldir, gazetelerde adana'ya cizmek istedikleri profil gibi degildir. Malum hep adliye olaylariyla gundeme getirilir. gezmek isteyenlere Adana cevresindeki milli park ve oren yerleri tavsiye edilir;
    Daggezileri icin; Aladaglar ve Bolkarlar sonsuz rotalar ve kamp yerleri sunar. yayla turizmi, yuruyus, kamp, bisiklet ve motosiklet turlari icin essiz bir sehirdir. Adana-Pozanti demir yolu 30 civarinda tunelden gecer ve bir tunelden digerine geciste kendinizi doga bir temali eglence parkinda gibi hissedersiniz...Anavarza kalesi ve Anazarbus antik kenti, Hemite kalesi ve Kastabala antik kenti, karatepe Aslantas milli parki-Asitawadas Gec Hitit Kralligi acik hava muzesi, Ceyhan Misis antik kenti, Yilankale ve Toprakkale gibi yerler gunubirlik geziler icin birebirdir. Hernekadar kalintilari talan edilmis de olsa Karatas Magarsos ve Mallos antik kentleri gorulmeye degerdir... Yumurtalik lagunu ve milli parki, Agyatan ve Akyatan kus cenneti ve Caretta Carettalarin yumurtlama alani yine bu sahillerdedir...
    yazmakla bitmicek sanirim. neyse firsat bulursam sonra devam edrim artik...
    zehir0101 bunu beğendi.

speedy46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok :(
    havası suyu insanları sıcaklığı bir başkadır memleketim... edeler diyarı KAHRAMANMARAŞ tan yazıyorum. herkesin genelde doğu blokunda zannettiği memleketim akdenizin en uç noktasıdır 4 mevsimi rahatça yaşabilirsiniz. Genelde tayini çıktığı zaman üzülen memurlar kolay kolay terk etmek istemezler şehrimizi. Hayat çok pahalı değildir. İnsanlar sıcak kanlı ve samimidir. dondurması ve acı kırmızı biberi meşhurdur. Güzel su kenarında piknik alanları yeşil ve mavinin mükemmel uyumlu Tabi gölleri mevcuttur
    GöLgELErDe ıŞıKlAr kaDaR ÖnEmLiDiR.

çanakkale geçilmez... hayatının bir döneminde burada okumuş yada görev yapmış kişiler başka şehirlerde işi bitenler çanakkale'ye yerleşir.yaşamak kolaydır, küçük izmir'dir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler. Lütfen daha çok katılım.

Selamlar.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Çorum merkezde yaşıyorum....

Benim için en belirgin özeliği,81 il'in içerisinde çorum luyu ŞAK diye bulurum(çorumlu değilim)

81 il'in içinde nasılmı bulucam? :Yolun ortasından yürürüler ve üstüne gitsen bile kenara çekilmezler;taaaki korna çalıncaya kadar
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KÜTAHYA Sanayisi iş imkanları sıfıra yakın havası soğuk gelir gelmez hemen başınızı kaldırdığınızda görebileceğiniz Acem (Yellice) dağının eteklerine kurulmuş klasik bi anadolu şehri.Ev kiraları kombili yada kaloriferli olursa 300 TLden başlar merkeze doğru artar 750 TL ve 1000 TL ye kadar tavan yapar.Şehrin merkezinde çiniciliği temsil eden devasa boyutta bi vazosu vardır. Vazo sırtınızı verdiğinizde burnunuzun ucuna düşen cadde sevgi yoludur.(çakma istiklal caddeside denilebilir) Yılın 6 ayı kıştır. Özellikle aralık ocak ve şubat ayları çok soğuk geçer kombiniz aylık 300-400 liralık doğalgazı duymaz bile yılın diğer kalan 6 ayınınsa 3 ayı bi tuhaf yağmurlu yada soğuk geçer yani şöyle gerine gerine rahatça 3 ay motorunuza binersiniz diğer zamanlarda ya kat kat giyinip motorla yada varsa arabanıza binersiniz.Arabanız yoksa toplu taşıma kart 43 ile yapılır tam bilet1.75 tam kart 1.65 indirimli üniversite öğrenci kartı 1 TL indirimli lise öğrenci kartı 75 krştur ekmek 50 kuruştur. Esnafı genelde Kütahyanın yerli insanındandır ve tokturlar dükkanlar genelde sabah 10 gibi açılır "alırsan al almazsan deha yolun" davranışı genelde sergilenen davranış türüdür. İş imkanları oldukça kısıtlıdır Eskiden genelde devlet teşebbüsleri olduğu için yaşlı nufusun büyük bi çoğunluğu bu devlet teşebbüslerinden -azot fabrikası,şeker fabrikası tedaş,yada sli- emeklidir.Fakat günümüzde bu teşebbüsler özelleştirme adı altında peşkeş çekildiğinden dolayı genç nufusun büyük çoğunluğu "Velinimetimiz" olan Gürallar holding bünyesinde porselen ve seramik fabrikalarında asgari ücret karşılığı sömürülmektedir. Geriye kalan genç nufusumuzda ya işsizdir yada sağda solda boğaz tokluğuna çalışmaktadır.İstanbula kıyasla merkez yüzölçümü Arnavutköy kadar olup merkez nufusu ise Beykoz ayarındadır.Trafik sorunu oldukça fazladır nedeni belediyenin tuhaf bi biçimde yol güzergahlarını kulak arkası göstermek eylemi gibi garip ve dar sokaklardan geçirme çabasıdır.Ama genede merkezin bi ucundan diğer ucuna motosikletinizle 15 dkda çok rahat gidersiniz. Tüm bunların yanında insanı cana yakındır. Cerahim oranlarının çok düşük olduğu güvenli bi şehirdir. Akşam her ne kadar gece 10 dan sonra hayat dursada özellikle öğrenci gittikten sonra terkedilmiş vestern filmi kasabaları sahnesine dönsede her yer rahatlıkla tek başına bi bayanın gezip dolaşabileceği nadir kentlerdendir. Üniversite veya askerlik dolasıyla yada gezme amaçlı gelmeyi düşünen varsa her türlü yardımcı olabilirim. SELAMLAR
    Ekmek 50 kuruş yazmıştım 75 kuruş oldu ağalar bilginize
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekmek 50 kuruş yazmıştım 75 kuruş oldu ağalar bilginize
    Konyada hala 50 kuruş
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Bende iki satir yazayim bari burdurumdan selamlar
    fiyatlarla acilis yapalim
    kiralar yerine gore sobali 150den kalariferli 250+yakit diye baslar
    oturmayi hallettik simdi dolma yapalim
    ekmek 0.65 kurus standart fiyat ama diger alacaginiz butun sebze ve meyvelerde oldukca bol ve ucuzdur pazarci esnafi ogrenciyim dedin mi fazladan katar alacagini zaten ii bir ev sahibine denk gelir ve ii anlasirsaniz ek yardimlar gelir ozelliklede komsulardan haa sunu da soyliyim mahallesine gore degisiyo
    biraz gezelim yediklerimiz erisim tuh bi mecburiyet caddesi mevcut ama ilcelerde guzel yerler mevcut 45 dakkada isparta 110 dakika da antalya gezer geliriz istiyorsaniz
    sehir ici ulasim.yanli olmasin bilmiyorum ama 1 lira civari diye tahmin ediyorum
    ucuz guvenilir taze bir yasam icin burdur burda durrrr

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı Muhendis45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konyada hala 50 kuruş
    Hımm dur o zaman ekmek almaya oraya gelek bari nasılsa YBR alcaz az yakıyo die
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Lüleburgaz..

Sıkıntı yer. Eski hali şimdiki halinden kat kat daha iyi olan yer..
    Yollar. Ne yolu ? Köstebek yuvası yanında halt etmiş, bildiğiniz tarla..
    Havası.. Türkiye'nin havası en kirli olan ilçesi. Açıklayıcı olur umarım ? Özellikle kışın motor/araba üzerini simsiyah kurum kaplıyor, genizleriniz yanıyor, nefes alamıyorsunuz..
    Patlak egzoz lu sığırlar dolu, apaçiler geniş alanlara yayılmış durumda..
    Yemek yemeye doğru düzgün yer yok, oturup bi çay içeyim desen düzgün yer yok..
    İçinden ergene diye bi şey geçiyor, sanırım nehir. Böyle siyah kokulu bi şey.
    17 senedir yaşıyorum ufak bi çevreden başka güzel bi şey yok diyebilirim..
    Sabah başlıycan içmeye akşama kadar.. Zaten iyi olan mekanlar sadece içki içilen mekanlar..
    Nihayet bu sene kurtuluyorum..

Bi de yalovayı çok merak ediyorum kimse yazmamış?
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    Naked :)
    Arkadaşlar kızmazsanız şöyle bişey sorucam. 100bin tl'miz var diyelim. Bu parayı yatırım amaçlı kullanmak istiyoruz. Hangi şehirde bu paralara en yüksek kira getircek daire bulunur?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kızmazsanız şöyle bişey sorucam. 100bin tl'miz var diyelim. Bu parayı yatırım amaçlı kullanmak istiyoruz. Hangi şehirde bu paralara en yüksek kira getircek daire bulunur?
    Dört dönüm üzerinde hazır serası ile Anamur'dan muz serası alırım.Yıllık getirisini masraflardan düşünce aylık bin lira cepte.Ve farklı ürünler de cabası.

Motosikleti
    Güzelmiş ama benim böyle bişeyle uğraşacak ne zamanım var ne de bilgim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Güzelmiş ama benim böyle bişeyle uğraşacak ne zamanım var ne de bilgim
    Kardeş yüz bin liraya aldığın hiçbir daireden ayda bin lira gelir elde edemezsin ülkemizde.Ayda bin lira gelir getirecek mülk zaten yüz bin liradan fazlasıa malolur.Ben sana güzel bir tavsiyede bulunuyorum; ciddi anlamda niyetlenirsen Ankara'da Anamurlu çok fazla onlara sorarsın.Ankara-Anamur on bir saat, birkaç haftasonu gelmene bakar iş.Acele etmene gerek yok.Aklına yatmasa bile çok güzel bir deneyim olur.Karar senin.Ha şunu açıkça söyleyeyim,memleketimden arazi almanın bana bir lira faydası olmaz.Ama ben her zaman ev,araba almaktansa araziye yatırım yapmayı tavsiye ederim.En çok arazi bile arabadan,evden daha iyi bir yatırımdır.Hiç olmadı kavak eker satarsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Ha dersen ki "Koca Ankara'da nereden Anamurlu bulacağım?" diye,
    Kızılay'a git,karanfile çıkmadan durağa yakın "Hoyn" diye bağır,protokolde olsa bile cevap verir Anamurlu biriyse,jiple gidiyorsa fren yapar sesin geldiği yöne bakar.Dene gör bak.

Yazdığım şaka değil,ciddiyim.En iyi yere gelmiş Anamurlu bile dayanamaz bağırarak cevap verir.

Motosikleti
    Anladım ben sizi. Tabiki size faydası olmaz benim yapmayı düşündüğüm yatırımın. Haklısınız tabiki uygun iş bulunursa 100 bin tl 1000tl getirir en az. Ama benim zaten iyi bir işim var. Maksat birikmiş parayı bir yerde kullanmak. Tabi bu bir nevi kolay yoldan para kazanmak manasına geliyor. Ama tabi benim para kolay yoldan kazanılmadı ;) Teşekkürler önerinize. Örneğin 100bin tl lik daire Antalya'da ortalama 600-700tl civarı bir para getirir. Bence fena değil. 100 bin lik evden fazlasını beklemiyorum zaten... Düşüneyim ben bir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Anladım ben sizi. Tabiki size faydası olmaz benim yapmayı düşündüğüm yatırımın. Haklısınız tabiki uygun iş bulunursa 100 bin tl 1000tl getirir en az. Ama benim zaten iyi bir işim var. Maksat birikmiş parayı bir yerde kullanmak. Tabi bu bir nevi kolay yoldan para kazanmak manasına geliyor. Ama tabi benim para kolay yoldan kazanılmadı ;) Teşekkürler önerinize. Örneğin 100bin tl lik daire Antalya'da ortalama 600-700tl civarı bir para getirir. Bence fena değil. 100 bin lik evden fazlasını beklemiyorum zaten... Düşüneyim ben bir.
    Yüz bin lira karşılığı altın al koy kenara, 10 yıl unut o altını.On yıl sonra o altınlar sana en az üç yüz bin lira olarak geri dönmezse ben öderim aradaki farkı.Ayda bin lira getirisi olan muz serası bile on yılda ekstralarıyla en fazla yüz elli bin lira kazandırır, daire zaten o kadar kazandıramaz en fazla yüz bin lira kazandırır o da hiç boş kalmazsa ve masrafı olmazsa.

Neyse ya ben coştum yine, yatırım yapma konusu açılınca dayanamıyorum.

Allah yardımcın olsun.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisa nasıl bir şehir?

Manisa orta halli bir sehir trafigi cok yok hiç yok hatta ekmek 50 kurus otobüs 1.50 tl sakin ve güzel bi sehir izmire 40 dk
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisa orta halli bir sehir trafigi cok yok hiç yok hatta ekmek 50 kurus otobüs 1.50 tl sakin ve güzel bi sehir izmire 40 dk
    Manisa İzmir'e 40 dakika demenize gıcık oluyorum.Kurban olsun İzmir size.Asıl İzmir Manisa'ya 40 dakika.Yahu koca Manisa'da reklam,pazarlama yapan adam yok mu,şu işi slogan haline getirin.Mesir macunu bile yeter namınıza.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)