Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HAKKARİDE 24 ŞEHİT.

Motovento
    REKLAM ALANI
    waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    demokrasi adına BÜYÜK TÜRK milletinin onurunu ayaklar altına alan zihniyetten tiksniyorum.bölgede askerlik yapmış bir komando olarak,silah ile sorun çözümü yok diyen sözde uzmanlara acıyorum.halkına işçisine memuruna vs. şu haramiler düzeninde insanlara sahip cıkmayan hatta haramiliği yapan bu köhne yapıdan utanıyorum.başka ne denir bilmiyorum ki,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk milletinin başı sağolsun.

Bu arada, son dönemlerde bazı kendini bilmezler "orduyla PKK karşılıklı silah bıraksın" falan gibi saçmalamaları muhteşem fikirlermiş gibi ortaya atmaya başladılar. Böyle aptalca lafları da "demoğraaazi ancak böyle olur" diye ballandırıyorlar! Bu kendini bilmezlere buradan kısaca "sgigit" demek istiyorum. İki bin yıllık Türk ordusuyla bir avuç Or.Ço.'yu aynı kefeye koyanın önce iyi niyetinden, iyi niyetliyse de aklından şüphe ederim.

Sadece 1994 yılında 1,145 askerimizi şehit verdik, ama bir kişi bile çıkıp "verelim, kurtulalım" demedi. Bu sayede 1999'da savaşı kazanmıştık. Kürtçe yasaktı belki, ama Abdullah Öcalan yakalanmıştı, PKK çözülmüştü, şehit haberi almıyorduk. Bugün 12 yıl öncesine göre daha demoğraatiğiz, BDP mecliste PKK'yı temsil ediyor, TRT kürtçe yayın yapıyor ama son 6 yıldır her yıl 100'den fazla şehit verdik.

Çözüm demokrasi miymiş, yoksa kuvvet kullanmak mıymış? Kılıbık liboş laflarıyla bıdıbıdı yapmayın, dünyanın kuralı güçlü olanın hayatta kalmasıdır. "Ama biz onlaya haklayını veyiyşek onlay da bije şaldirmaş" masallarıyla kendinizi kandırırsınız ancak sevgi kelebekleri!
    Yorum budur forum kapanabilir. Tebrikler...

SİLAHLA çözüm olacak, ister 10 gün sonra ister 100 yıl sonra bir karış toprağımızı vermeden SİLAHLA çözüm O-L-A-C-A-K. Dağda bayırda şehirde çatakta batakta son Oç.Ço. öldürmeden bu bitmemeli bitmicek.
    Bunların hesabı elbette sorulacak öbür tarafta ama , bu dünyada acaba bunların hesabını kim verecek? Allah'a havale ediyorum diye boşa söylememişler.

Ben bile bunları bu yaşımda anladığım halde, gidip 25-30 yaşındaki adam anlamıyorsa yapacak bir şey yok, nato mermer nato kafa
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu arada, son dönemlerde bazı kendini bilmezler "orduyla PKK karşılıklı silah bıraksın" falan gibi saçmalamaları muhteşem fikirlermiş gibi ortaya atmaya başladılar. Böyle aptalca lafları da "demoğraaazi ancak böyle olur" diye ballandırıyorlar! Bu kendini bilmezlere buradan kısaca "sgigit" demek istiyorum. İki bin yıllık Türk ordusuyla bir avuç Or.Ço.'yu aynı kefeye koyanın önce iyi niyetinden, iyi niyetliyse de aklından şüphe ederim.

Sadece 1994 yılında 1,145 askerimizi şehit verdik, ama bir kişi bile çıkıp "verelim, kurtulalım" demedi. Bu sayede 1999'da savaşı kazanmıştık. Kürtçe yasaktı belki, ama Abdullah Öcalan yakalanmıştı, PKK çözülmüştü, şehit haberi almıyorduk. Bugün 12 yıl öncesine göre daha demoğraatiğiz, BDP mecliste PKK'yı temsil ediyor, TRT kürtçe yayın yapıyor ama son 6 yıldır her yıl 100'den fazla şehit verdik.

Çözüm demokrasi miymiş, yoksa kuvvet kullanmak mıymış? Kılıbık liboş laflarıyla bıdıbıdı yapmayın, dünyanın kuralı güçlü olanın hayatta kalmasıdır. "Ama biz onlaya haklayını veyiyşek onlay da bije şaldirmaş" masallarıyla kendinizi kandırırsınız ancak sevgi kelebekleri!

Adamın dibisin. yüreğine sağlık

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Kusura bakmayın ama benimde beğenmediğim İsrail, tak diye vuruyo indiriyo, ha kimyasal silahla topla tüfekle fosfor bombasıyla neyse artık(onlarda da zorunlu askerlik var ve bir çoğumuzdan daha çok vatansever, milliyetçi) .. Biz bunu yapamıyoruz ne yazık ki adamlar ablukaya alıyo, vuruyo, indiriyo, biz nedense olmuyor. Burada kim kusurlu asker mi, hükümet mi, halk mı ? Bize Osman Pamukoğlu gibi, Er Askerle yan yana çatışan, yürüyen askerler gerekiyor.
    Bazıları da insan hakları diyor, İsrail, Amerika, pkk insan hakları mı dinliyor, İsrail Amerika takır takır indiriyor, kameraya çekir yayınlıyor, övünüyor.
    Nerde 1 SUBAYI için orayı yerle bir eden taş üstünde taş bırakmayan ATA'M !
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R

Khutuck abi, uzun süredir görmüyodum seni gördümi çok da güzel gördüm. Eline sağlık. Doğru söz , doğru yorum
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Doğuda Ülkemin en doğusunda görev yapan bir devlet memuruyum. İki yıla yakındır burdayım bulunduğum bölge Van-Hakkari fakat doğunun tamamına yakınını gezdim bölge halkıylada devletin kurumlarıylada içiçe oldum. Uzaktan yapılan yorumlar ve bu yorumların ciddi bölümünün insani ve evrensel değerleri öne sürerek terör örgütünün değirmenine su taşır cinsten olduğunu görmek beni üzdü. Öncelikle pkknın eli kanlı silahlı bir terör örgütü olduğunu unutmayalım ve yorumlarımızı buna göre yapalım arkadaşlar. Ne demek dağdakinede yazık, elinde silahla ülkeyi bölmek insanımızı öldürmek amacı taşıyan insanlıktan çıkmış madde tesiriyle cesaretini toparlamış hain ve kalleş teröriste acıma hissi duyan kişi sempatizan değilse en hafif tabirle aptaldır. Terörün silahlı unsurlarıyla istihbarat destekli silahlı mücadele yapılır ve temas sağlandığında hainler öldürülür kısaca teröristin yaşama hakkı yoktur. Bu görüşteki arkadaşlara faşist yaftası yapıştıranların maksadı ne onuda anlayamadım dünyanın en demokratik ülkelerindede bu böyledir. Olayın ikinci karmaşık görünen boyutuysa örgütün silahsız insani lojistiği yani bölge halkının desteğidir. Bunun nedeni terör örgütünün propaganda başarısından çok devletin kendisini hissettirememesiyle birlikte devletin temsillcilerinin yanlış politikaları, kaçakçılık faliyetlerindeki müthiş bir gelirin etkisi ve kültürel nedenlerdir.

Terörü bitirmek için öncelikle terörle mücadelenin ciddiyetini kavramak ve bazı değerler kullanılarak beyinlerimizde oluşturulmaya çalışılan kavram karmaşasından kurtulmamız gerekir.
    Her ne sebeple olursa olsun bir kere insanlarımızı katleden bir örgütün, terör örgütü olduğunu kabul etmeyen, yapılan hainlikleri cinayetleri çeşitli fikir oyunlarıyla meşru zemine taşımaya haklı göstermeye çalışan hiç bir fikir kabul edilemez ve bunun üzerinden siyaset yapılmasınada izin verilemez. Devletimizin kendisini otoritesini hissettirmesi ve caydırıcılığı bu konuda zaten var olan kanunları ciddiyetle uygulamasından geçer. Şimdiki iktidarın yaptığı gibi demokrasi ayaklarına laçkalaştırılan kanunlar,bu tür suçlara karşı ılımlı siyaset devleti aciz göstermekten bu bölgede teröre desteği artırmaktan başka işe yaramıyor.

Forumdada okuduğum doğu kökenli bazılarının düşünceleri dikkatimi çekti onlarada şunu söylemek isterim; çocukken polisten dayak yemeniz veya yanlış ihbar sonucu evinizin asker tarafından basılması yada çeşitli haksızlıklara uğramanız terörist olmayada teröristi desteklemeyede gerekçe değildir.

Bu sabah;iktidarın kürt tabanın oylarını kaybetmemek v.b sebeplerle devlet ciddiyetine yakışmayacak ılımlı terör politikaları, polisin anca kendini koruyabilmesi, tsk nın halen ve ısrarla 30-40 yıl önce kaçakçılığa karşı inşa edilmiş karakollarda amatörce mücadeleye devam etmesi nedeniyle onlarca vatan evladını şehitler ölmez diye kendimizi teselli ederek memleketlerine yolcu ettik.

RUHLARI ŞAD MEKANLARI CENNET OLSUN

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    BASIMIZ SAGOLSUN

Bu nasil istir babacim?
    Simdi PKK ya verip veristirmiycem.. Onlar zaten o. cocugu

Ama abicim senelerdir en büyük gider TSK degilmiydi?
    SEnede bütceden sukadar gidiyor, bukadar gidiyor diyorlardi..
    Ve sadece yurtdisindan vatandaslardan milyarlar akiyor.. (Bende ödedim bunu.. SEve seve ödedim buda biline.. Baskalari gibi cok falan diye mizirdanmadim.)
    Iyide abicim bukadar geliri olan TSK sinirlarimizi bile koruyamiyor..
    Hani en iyi asker bizdeydi????

Israil okadar araplan basa cikarken biz 300-500 PKK ile basa cikamiyoruz yahu?
    Tek kelime ile
    YAZIKLAR OLSUN
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    @remzi,

Abi başta "ya kusura bakmayın, bişey soracaktım...şey. biz sınır ötesi harekat yapacaktık da, acaba sakıncası var mıdır ?" diye okyanus ötesinden icazet almaya çalışan bi hükümet olduktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ne yapsın. Türk askerinin attığı her adımdan haberdar oluyorlar. Asker durum böyleyken nasıl mücadele etsin başarılı olsun.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @remzi,

Abi başta "ya kusura bakmayın, bişey soracaktım...şey. biz sınır ötesi harekat yapacaktık da, acaba sakıncası var mıdır ?" diye okyanus ötesinden icazet almaya çalışan bi hükümet olduktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ne yapsın. Türk askerinin attığı her adımdan haberdar oluyorlar. Asker durum böyleyken nasıl mücadele etsin başarılı olsun.
    Yahu sinir ötesinden bahsetmiyorum ben...
    Sinirin butarafindan bahsediyorum...
    Bunu bile beceremiyoruz demekki....
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    Anne
    Benim yorganım maviydi ,
    Neden beyaz örttün üzerime anne ?
    Pamuk gibiydi yastığım ,
    Neden şimdi taş gibi anne ?
    ... ... ... Gece lambasını yakmayı unutmuşsun baba.
    Oysa bilirdin karanlıktan korktuğumu !
    Yağmur mu yağdı acaba, etraf toprak kokuyor ..
    Hafta Sonu değil ki ,
    Neden yıkadılar beni ?

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN...
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu sinir ötesinden bahsetmiyorum ben...
    Sinirin butarafindan bahsediyorum...
    Bunu bile beceremiyoruz demekki....
    Tüm istihbarat amerikadan gelince böyle oluyor işte O kadar büyük terörist grubunu nedense uydulardan , ya da iha'lardan görüp de bildirememişler
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Hakkaride 24 sehit verdi bu ulke bir tanesinde bile kursun gecirmez yelek yada migfer yoktu.

Polis hain pusuda oldu hic birinde kursun gecirmez yelek yada zirhli arac yoktu.

Mayina basan uzman cavus bugun sehit oldu ama mayina dayanikli botu dahi yoktu.

Neden biliyormusunuz? Pahali oldugundan degil. Biz o paralari Hamas militanlarini Turkiye ye getirmek icin luks yolcu ucagina harcarken iyi ama askerimizin guvenligine harcar iken kotu.

Libya direniscilerine bu ulkenin vatandasin parasi verildi, ama askerimize bir sey verilmedi

Basbakan sanki eskisi ucmazmis gibi kendine milyon dolarlik yeni ucak siparis etti ama bu ulkenin askerine polisine korunakli bir arac dahi siparis etmedi.

Biz teror ile savasmiyoruz biz terorun isini kolaylastiriyoruz.

COk buyuk intikam alacaz diye milleti uyutup , su kadar zarar verdik su kadar oldurduk diye yalan soyleyip insanlari kandiriyorlar.

yaziklar olsun bu kadar piskin bir yonetime.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nokta topic kapanmıştır.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

silahla çözüm olurmuş 30 senedir gördük hiç bir halt olmadıgını.bir kere sunu kafanıza sokmanız gerek.yasaklarla ,cezalarla bır halkı ezmeye calısmak,gormezden gelmek soykırıma dogru gıtmeye neden olur.sadece kurtler acısından bakmamalı.ulkemızın ıcınde bulundugu durum buna en buyuk ornektır.memleketın en buyuk sorunu ıkı bolunmuslugudur.batı hıcbır zaman doguyu kabullenemedı.ve adamlarınıda bu dogrultuda sectı. dogu malesef batının sırtında tasıdıgı bır yuktur.öncelike dogu kendı kendıne yetebılır hale gelmeli.iş'i ,aş'ı,eğitim'i olmayan toplum pim'i çekilmiş bomba gibidir.nedir bunlar ;yılan hıkayesıne donen şu gap bir an bitirilmeli.hayvancılık ve tarım ataga kaldırılmalı devlet sehven degıl.dogrudan destek olmalıdır.memlekete dosedıler duble yolları .dogu ıle aramızda yol cektıler.su ve iş,aş gitmedi göc verdi durdu benım anadolumun koylerı.koyler bosaldı bosalan koylere duble yol yaptılar.ne için senede 1 ay koyune luks aracıyla gıden o luks aracıda ıllegal yollarla sahıp koyluye hayvan muamelesı yapan ve karın tokluguna calıstıran asıret agaları ıcın yaptılar.ne ıcın oy ugruna,sistem ugruna.koyde yasayanlar hayvan gıbı bocek gıbı terkedıldıler yanlızlıklarıyla bas basa bırakıldılar.daha hala okulu,ogretmenı kışın elektırıgı olmayan kactane koy var bılıyormusunuz?uzakta davulun sesı guzel gelır.asmak kesmek kolaydır.siz bilirmisiniz? pkk'nın koylere gıdıp sıze ozgurluk getırecegız ,daha ıyı sartlarla yasatacagız sızı unutmayacagız dıyerek kactane gencecık kardesımızı kandırdı bılgınız varmı?yada parlamenterlerın asıret agalarıyla anlasmalar yaptıgı.bazılarının ıse pkk'nın bırcok ıllegal işlerinde bulundugunu bilen?en tehlikeside çiller hanım donemınden bıldıgımız çift taraflı çalışanlar.asker pkk'ya yardım edıyor dıye kac koyü bosaltıp,yaktık haberınız varmı?kurtlerı kendıne dusman eden bır devlet anlayısı olduktan sonra degıl dagı tası bombalamayı atom bombasıda atsan bır fayda etmeyecektır.aksine güç kazanacaktır.şu an bulundugumuz durum sadece tayyip ve şakşakcılarının acılım ve sacılımının sonucu degıl.30 senedir hasar goren bir bınanın cokmek uzere oldugunun sınyalleridir.30 senedır zıhnıyet aynı ,yonetım aynı isimler farklı malesef.buraya yazıcaklarım yuzlerce sayfayı bulur lakın ozetın ozetını yaptım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silahla çözüm olurmuş 30 senedir gördük hiç bir halt olmadıgını.bir kere sunu kafanıza sokmanız gerek.yasaklarla ,cezalarla bır halkı ezmeye calısmak,gormezden gelmek soykırıma dogru gıtmeye neden olur.sadece kurtler acısından bakmamalı.ulkemızın ıcınde bulundugu durum buna en buyuk ornektır.memleketın en buyuk sorunu ıkı bolunmuslugudur.batı hıcbır zaman doguyu kabullenemedı.ve adamlarınıda bu dogrultuda sectı. dogu malesef batının sırtında tasıdıgı bır yuktur.öncelike dogu kendı kendıne yetebılır hale gelmeli.iş'i ,aş'ı,eğitim'i olmayan toplum pim'i çekilmiş bomba gibidir.nedir bunlar ;yılan hıkayesıne donen şu gap bir an bitirilmeli.hayvancılık ve tarım ataga kaldırılmalı devlet sehven degıl.dogrudan destek olmalıdır.memlekete dosedıler duble yolları .dogu ıle aramızda yol cektıler.su ve iş,aş gitmedi göc verdi durdu benım anadolumun koylerı.koyler bosaldı bosalan koylere duble yol yaptılar.ne için senede 1 ay koyune luks aracıyla gıden o luks aracıda ıllegal yollarla sahıp koyluye hayvan muamelesı yapan ve karın tokluguna calıstıran asıret agaları ıcın yaptılar.ne ıcın oy ugruna,sistem ugruna.koyde yasayanlar hayvan gıbı bocek gıbı terkedıldıler yanlızlıklarıyla bas basa bırakıldılar.daha hala okulu,ogretmenı kışın elektırıgı olmayan kactane koy var bılıyormusunuz?uzakta davulun sesı guzel gelır.asmak kesmek kolaydır.siz bilirmisiniz? pkk'nın koylere gıdıp sıze ozgurluk getırecegız ,daha ıyı sartlarla yasatacagız sızı unutmayacagız dıyerek kactane gencecık kardesımızı kandırdı bılgınız varmı?yada parlamenterlerın asıret agalarıyla anlasmalar yaptıgı.bazılarının ıse pkk'nın bırcok ıllegal işlerinde bulundugunu bilen?en tehlikeside çiller hanım donemınden bıldıgımız çift taraflı çalışanlar.asker pkk'ya yardım edıyor dıye kac koyü bosaltıp,yaktık haberınız varmı?kurtlerı kendıne dusman eden bır devlet anlayısı olduktan sonra degıl dagı tası bombalamayı atom bombasıda atsan bır fayda etmeyecektır.aksine güç kazanacaktır.şu an bulundugumuz durum sadece tayyip ve şakşakcılarının acılım ve sacılımının sonucu degıl.30 senedir hasar goren bir bınanın cokmek uzere oldugunun sınyalleridir.30 senedır zıhnıyet aynı ,yonetım aynı isimler farklı malesef.buraya yazıcaklarım yuzlerce sayfayı bulur lakın ozetın ozetını yaptım.
    sorunun fakirlik yokluk demokratik haklar olduğunda bu kadar inançlısın yani. taa yavuz sultan selim tarafından bu zamana kadar çıkan 10 larca isyanın tamamı bu sebeplerden çıktı zaten yavuz zamanında da oralarda sanayileşme, otoyol ve kürtçe okutulmadıkları için isyan etmişlerdi biliyorum ben bu hikayeyi.

hala anlayamadınız değilmi hala kafanız basmıyor, onun bunun uşakları ortaya yoksulluk, demokratik haklar gibi 3-5 laf atıyor ve sizde aa evet kesin sebep budur deyip hatta demeyle de kalmayıp destekcisi oluyorsunuz.

iş garibanlığa geldiyse eğer sınır bölgelerinde gezinme sen dön bi iç anadoluya gel oralarda dönen kaçakçılığın semeresini herkes yiyor ama içanadolu da gariban adam yiyecek ekmek bulamıyor.
    demişsin ki eğitim yok doktor yok mühendis yok. 90 lı yıllarda sen giden tüm devlet memurlarını ya kaçırdın yada şehit etmedinmi. hastaneleri basıp doktorları hemşireleri dağa kaldırmadınmı, okulları basıp öğretmenleri katletmedinmi ki hala daha devam ediyorsun sivil katliamlara ve senin gibi meraklı arkadaşlarda çıkıp köy yaktık diyebiliyor. bolu dağ ve komanda taburunun ceza alış sebebini hiç araştırdınmı sen. yok ama sen direk neticeye bakarsın. şerefsiz gelsin benim kafama sıksın ona yasa işlemez benim devletimin askeri polisi bu itlere sıktığı zaman hemen soruşturma açılır bunların farkındamısın. dağda ölen ve cesedi bulunan teröristler için tek tek tutanak tutulduğunu ve bunlarında insan hakları komisyonuna gönderildiğini biliyormusun bu olması gerekli değilmi nede olsa oda insan peki şehit düşürülen askerimiz için uygulanıyormu aynı işlem hayır. neden asker faşist asker köy yakıyor asker vuruyor tabiki diğerleri gül dağıtıyor. sizin gibilerin zihniyetine hastayım arkadaş.

sözlerim kürt kardeşlerimize değil pkk militan ve sempatizanlarınadır. tabiki devletinde hataları olmuştur ve olacaktır da devletin tek hata yaptığı toplulukta kürtler değil. benim yaşım 28 ve ben okula başlamadan önce babamın köyünde (kırşehir-kaman-erbişim köyü ) belki bileniniz vardır isimde veriyorum yol yoktu at sırtında gezdirirdi beni. elektirikte yoktu gaz lambasıyla aydınlanırdı geceleri daha düne kadar su bile emmebasma tulumbalarla çıkartılırdı kuyulardan bahsettiğim yer doğu güneydoğu değil, ankaraya 2 saat mesafe.

denecek çok söz varda daha bazıları burada ağır kaçar.

ekremz sorunu kişiselleştirdiginde işin içinden çıkamazsın. yazdıklarımı teker teker okur yorumlarsan anlayamazsın.yorumlayabılmen ıcın once tamamını oku.kımseye sempatızan dıye ıtam etme.bana memleket ornegıde verme.bende ıc anadoluluyum yanlız dogudada fazlasıyla bulundum.o yuzden yazarkende desteklı olarak yazmalı sadece ıcınden gelenlerı degıl.anladıgımki sen içinde bulundugun durumdan kendine pay çıkarmıyorsun.eger su an sunu konusuyor vede kalkıpta bastakılerı elestırıyorsak kendınde sorumluluk arayacaksın once . eger onu yapamıyorsan degıl cozum uretmeyı hıc bırsey yapamazsın demektır.ben birey ve devlet olarak (içine tsk'yıda dahil et.kimisi nedense devlet'ten bagımsız olarak gorur harici degildir)30 senedir yapılan yanlısı naklettım.bilgi bir silah gibidir arkadasım dogru kullanırsan hedefte patlar kullanamazsan .... patlar. yavuz sultan selım donemını ıyıce bır oku gunumuze ışık tuttugunu goreceksın.hadi ipucu vereyim;çaldıran savaşı,kürt beylikleri kurulması,ermenilerin ,dış mihrapların memlekete müdahelesi.dogu su an oldugu gıbı sultan selım zamanındada aynıydı.su ana kadar bolunmedıyse bılkı bızım tsk yada ona buyruk veren yonetıcıler sayesınde degıl.henuz orada araplardakı lawrance'lerın olmayısındandır.eger bu dusunce ıcersındeysen zaten merak etme yakın bır zaman ıcınde bızım baska bolunen ulkelerın devletcıklerını tanıdıgımız gıbı orada baska ulkeler tarafındanda tanınacaktır.malesefki devletcıklerın kurulma nedenlerı hep aynıdır.tarihi biraz arastır.madem araştırmayı,tarihi seviyorsun.dış güçlerin doğuyu yeniden yapılandırma gibi bir planı varken ve yonetıme getırıp sectıgın adamlar amerıkan budalası hatta sonuncusu eşbaskanlıgı savunuyorken sen doguya ıstedıgın zulmu yap,yaptır.bu yapılan sadece kendı bacagına sıkmaktan ıbarettır.bu olaylar bılınclı ,farkında bır mıllet'te olsaydı hukumet devrılırdi o olmasada ıstıfa eder secıme gıderlerdı cunku bılınırkı onlar bunları yapmasa halk zorla yaptırırdı. ,.yasasınkı memleketımın sadece yapabıldıgı oturup sehıtlerımızın yasını tutup,televızyonlarda bu adamların konusmalarını dınlemek.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşlar hiç kusura bakmayın televizonda gördüğünüz o geyik haberlere inanıp burada kendinizi kandırmayın
    şu an itibariyle kuzey ırakta hiç bir türk askeri operasyonda değildir
    bu tamamen yöneticiler halk ayaklanmasın diye uydurulan haberlerdir
    adi şerefsizler askerlerimiz şehit olurken yalan haberlerle halkı oyalamaktadırlar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hiç kusura bakmayın televizonda gördüğünüz o geyik haberlere inanıp burada kendinizi kandırmayın
    adi şerefsizler askerlerimiz şehit olurken yalan haberlerle halkı oyalamaktadırlar
    Dün cemaat kanalında ne kadar da atıp tutuyordu emekli bir komutan...
    Sınır ötesi operasyonu sanki kendi yapıyordu Allah'ından bulasıca...

Güzel bir yazı buldum okumak isteyenlerle paylaşmak istedim.
    Artin Agopyan kimdir yazıyı okumadan evvel kaç kişi biliyordu merak ettim.
    Olayın neden tek başına sosyal ve kültürel yaklaşımlarla çözülemediği,
    Neden silahı bırakmayla çözülemeyeceğini anlatan bir yazı.
    Ben demiyorum. Bu konuda derin araştırmaları olan uzman bir bilim adamı söylüyor...

http://www.habererk.com/haber/17955/...ermenidir.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekremz sorunu kişiselleştirdiginde işin içinden çıkamazsın. yazdıklarımı teker teker okur yorumlarsan anlayamazsın.yorumlayabılmen ıcın once tamamını oku.kımseye sempatızan dıye ıtam etme.bana memleket ornegıde verme.bende ıc anadoluluyum yanlız dogudada fazlasıyla bulundum.o yuzden yazarkende desteklı olarak yazmalı sadece ıcınden gelenlerı degıl.anladıgımki sen içinde bulundugun durumdan kendine pay çıkarmıyorsun.eger su an sunu konusuyor vede kalkıpta bastakılerı elestırıyorsak kendınde sorumluluk arayacaksın once . eger onu yapamıyorsan degıl cozum uretmeyı hıc bırsey yapamazsın demektır.ben birey ve devlet olarak (içine tsk'yıda dahil et.kimisi nedense devlet'ten bagımsız olarak gorur harici degildir)30 senedir yapılan yanlısı naklettım.bilgi bir silah gibidir arkadasım dogru kullanırsan hedefte patlar kullanamazsan .... patlar. yavuz sultan selım donemını ıyıce bır oku gunumuze ışık tuttugunu goreceksın.hadi ipucu vereyim;çaldıran savaşı,kürt beylikleri kurulması,ermenilerin ,dış mihrapların memlekete müdahelesi.dogu su an oldugu gıbı sultan selım zamanındada aynıydı.su ana kadar bolunmedıyse bılkı bızım tsk yada ona buyruk veren yonetıcıler sayesınde degıl.henuz orada araplardakı lawrance'lerın olmayısındandır.eger bu dusunce ıcersındeysen zaten merak etme yakın bır zaman ıcınde bızım baska bolunen ulkelerın devletcıklerını tanıdıgımız gıbı orada baska ulkeler tarafındanda tanınacaktır.malesefki devletcıklerın kurulma nedenlerı hep aynıdır.tarihi biraz arastır.madem araştırmayı,tarihi seviyorsun.dış güçlerin doğuyu yeniden yapılandırma gibi bir planı varken ve yonetıme getırıp sectıgın adamlar amerıkan budalası hatta sonuncusu eşbaskanlıgı savunuyorken sen doguya ıstedıgın zulmu yap,yaptır.bu yapılan sadece kendı bacagına sıkmaktan ıbarettır.bu olaylar bılınclı ,farkında bır mıllet'te olsaydı hukumet devrılırdi o olmasada ıstıfa eder secıme gıderlerdı cunku bılınırkı onlar bunları yapmasa halk zorla yaptırırdı. ,.yasasınkı memleketımın sadece yapabıldıgı oturup sehıtlerımızın yasını tutup,televızyonlarda bu adamların konusmalarını dınlemek.
    arkadaş sorunu kişiselleştirmemdeki ibaret yazının içindeki kullandığın bazı cümlelerden ibarettir.

sen fakirliği sadece oralarla özleştirmene cevabendir iç anadolu. kaldıki kendi gözümle görmemiş değilim bizzat gördüğüm için konuşuyorum DESTEKSİZ SALLAMIYORUM .

devletin elbetteki büyük hataları ve eksiklikleri olmuştur ve hatta hala daha oluyor bunu kimse inkarda etmiyor itirazda edilmiyor. lakin yaptığı herşeyde hataymış gibi göstermendir senin hatan. burada sıkıntı şudur arkadaşım. tarihi bilirim lisede sözel mezunuyum ayrıca genel anlamda bi ilgi duyarım. taaa yavuz sultan selim zamanından dedim çünkü meselenin özü yoksulluk demokratik hak filan değil.mesele o zamandan beri bu bölgelerdeki topraklarda üstünlük çabasıdır.yavuz zamanında çıkan isyan dere beyliğinin toprak üstündeki hakimiyetini kaybetmesinin neticesi olarak çıkmıştır. dahada yakın tarihimize gelelim dersim isyanı misal toprak reformuna karşı aşiret ağalarının baş kaldırısıdır. şeyh sait isyanı cumhuriyet kurulduktan sonra yine aynı bölgede fransız ve ingilizlerin desteği ile din elden gitti yaygarasıdır. bu ve bunun gibi 10 larcası terör örgütü pkk nın önsözüdür.kısacası avrupa,amerika ve israilin bölge üzerinde farklı planları vardır. bunlardan şuan itibari ile en etkili olan plan büyük orta doğu projesidir ki bu planın içinde fas tan pakistana kadar 20 küsür ülkenin bunların içinde türkiye de mevcut sınırlarının değiştirilmesi geçer. bunu bizzat eski abd dışişleri başkanı söylemiştir. plan her coğrafyada etnik kimlikleri öne çıkararak ulus devletleri zayıflatıp yıkmaktır. bizim başbakanımızda büyük orta doğu projesinin eş başkanı olduğu için çalışmaları o yönde ilerlemektedir. alt kimlik üst kimlik, kürt açılımı ermeni açılımı, kendi içindeki sorunları bitirip filistin libya mısır süriye nin sorunlarıyla uğraşma gibi hobileri vardır.
    doğru devlet bu konuda çok pasif kalıyor ama bu ele silah alıp dağa çıkmayı gerektirmez ve bunu haklı bir sebebe dayandırmak tamamiyle yanlıştır ve bizim üzerimizden oyun oynayanların satranç tahtasındaki bir piyon olmaktan da farksızdır.

umarım daha açıklayıcı olmuştur.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durum : http://www.haberturk.com/gundem/habe...mu-yurt-icinde
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)