Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Zombiler Gerçek mi Oluyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amerika'da bilimadamları 2007 yılında inanılmaz bir olaya imza atmıştı. Uzmanlar labaratuvarda bir köpeğin damarlarında dolaşan bütün kanı boşaltıp daha sonra da diriltmiştiler.

Nasıl mı?

Yüzyıllardır insanlığın en çok hayalini kurduğu, aynı zamanda en karanlık kabuslarına giren
    "zombiler" gerçek oluyor. Amerika'nın Pittsburgh kentindeki "Safar Araştırma Merkezi" ndeki
    bilimadamları, köpekleri klinik olarak öldürdükten 3 saat sonra canlandırabildiklerini açıklamıştı.

Ancak tüyleri ürperten bir korku filminin repliklerine benzer bu açıklamanın altında, insanlık için
    verem tedavisi veya çiçek aşısı gibi önemli bir gelişme yatıyordu.

"Suspend Animation (Uzatılmış canlandırma)" denilen bu teknikte, uzmanlar köpeğin damarlarında dolaşan bütün kanı boşalttı.Ve damarlar soğuk ve tuzlu suyla dolduruldu. Nefes almayan, kalbi atmayan ve tüm beyin fonksiyonlarını yitiren köpek, klinik olarak ölmüş oldu.

Kansas Bethany Tıp Merkezine goturulen köpek burdaki kontrolleri yapılırken normalde 37 derece olan vücut ısısı da 7 derece kadar düştü. 3 saat sonra tuzlu su boşaltılarak,köpeğin kendi kanı damarlara enjekte edildi. Elektroşokla kalbi çalıştırılan köpek, kısa süren ölümün ardından tekrar hayata dönmesi ve ardından Dr.Martin helrbog'un kolunu ısırması paniğe sebep oldu.Yetkililerce köpek zor kontrol altına alındı fakat aradan 10 dk geçtikten sonra aynı etkileşimin Dr.Martin helrborg da göstermesi korkulara sebebiyet verdi.Bölgeden gelen bilgilere göre bir çeşit virüsün harekete geçtiği ve yayılmasını engellemek amacıyla acil koduyla tüm personelin karantina altına alındığı söylendi.

Bölgeden gelen bilgiler şu an için basından saklanıyor ve bölge komple karantina altına alındıgı ve kimsenin yaklaştırılmadığı söyleniyor..

Yetkililerden henuz net bir açıklama yapılmış değil...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Harika
    Facebook efsanelerinden birine benziyor.

National Geographic'te zombilerle ilgili belgesel vardı.

Orda gayet detaylı bir şekilde açıklamışlardı.

O programı bulabilsem buraya asıcam o zaman bana inanıcaksınız.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Hikayede o kadar cok sacmalik var ki , azicik dikkatli okuyun zaten gulmeye baslarsiniz.

Tuzlu su bunlardan sadece bir tanesi

Boyle seyleri bulmak icin zamani nerden buluyorsunuz?????
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Zombiler çok yakında dünyayı ele geçirecekler, gülmeyin bu haberlere. Ben savaşa hazırım, ya siz?

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zombiler çok yakında dünyayı ele geçirecekler, gülmeyin bu haberlere. Ben savaşa hazırım, ya siz?
    Asıl zombi forumda var bir tane

Arkadaşı defalarca mevta ettiler, her seferinde çıkıp geri geliyor

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bende bu zombi illetinin dunyaya musallat olacagina inaniyorum.Hepsinide izlemisimdir bu tarz filmlerin.Olsa da pompaliyla gelene siksak guzel olma mi
    yürekçe bunu beğendi.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merak etme zombilerden evvel doğa ananın zaten bütün insanlık için güzel bir kabusu var. İnsanoğlunun bu evrene verdiği zararın haddi hesabı yok. Artık Dünya'mızı koruyan bir kalkan yok, yırtıldı, delindi. Deodorantlar, parfümler, zehirli gazlar sağolsun. Artık antartika diye bir kıta kısmen yok. Buzullar her dakika eriyip gidiyor, binlerce kutup ayısı, kutup tilkisi, kutup foku, kutup kaplanı, kral penguen heba oldu gitti. Artık balinaların bile psikolojileri bozuldu, teknelere saldırıyorlar. Kaçak avcılık, trol balıkçılık sağolsun. Artık binbir çeşit tür balık kalmadı, kumsal kuşları da öyle. Dikkatsiz yakıt taşıyan tankerler, petrol çılgınlığı, paradan başka birşey düşünmeyen yakıt şirketleri sağolsun. Artık insanlık adına da birşey kalmadı, insanoğlu dediğin bir yokediciye dönüştü. İnsan hayatı ucuzladı. Artık kundaktaki bebeklere bile boş bir mezar bulunamıyor. Amerika, İsrail, Rusya sağolsun. Kalkmış zombilerden, yaratıklardan bahsediyorsunuz. Hayal dünyasında mısınız. Uyanın artık, gözlerinizi açın.
    htmetin, yürekçe, kwsk-boy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da bilimadamları 2007 yılında inanılmaz bir olaya imza atmıştı. Uzmanlar labaratuvarda bir köpeğin damarlarında dolaşan bütün kanı boşaltıp daha sonra da diriltmiştiler.

Nasıl mı?

Yüzyıllardır insanlığın en çok hayalini kurduğu, aynı zamanda en karanlık kabuslarına giren
    "zombiler" gerçek oluyor. Amerika'nın Pittsburgh kentindeki "Safar Araştırma Merkezi" ndeki
    bilimadamları, köpekleri klinik olarak öldürdükten 3 saat sonra canlandırabildiklerini açıklamıştı.

Ancak tüyleri ürperten bir korku filminin repliklerine benzer bu açıklamanın altında, insanlık için
    verem tedavisi veya çiçek aşısı gibi önemli bir gelişme yatıyordu.

"Suspend Animation (Uzatılmış canlandırma)" denilen bu teknikte, uzmanlar köpeğin damarlarında dolaşan bütün kanı boşalttı.Ve damarlar soğuk ve tuzlu suyla dolduruldu. Nefes almayan, kalbi atmayan ve tüm beyin fonksiyonlarını yitiren köpek, klinik olarak ölmüş oldu.

Kansas Bethany Tıp Merkezine goturulen köpek burdaki kontrolleri yapılırken normalde 37 derece olan vücut ısısı da 7 derece kadar düştü. 3 saat sonra tuzlu su boşaltılarak,köpeğin kendi kanı damarlara enjekte edildi. Elektroşokla kalbi çalıştırılan köpek, kısa süren ölümün ardından tekrar hayata dönmesi ve ardından Dr.Martin helrbog'un kolunu ısırması paniğe sebep oldu.Yetkililerce köpek zor kontrol altına alındı fakat aradan 10 dk geçtikten sonra aynı etkileşimin Dr.Martin helrborg da göstermesi korkulara sebebiyet verdi.Bölgeden gelen bilgilere göre bir çeşit virüsün harekete geçtiği ve yayılmasını engellemek amacıyla acil koduyla tüm personelin karantina altına alındığı söylendi.

Bölgeden gelen bilgiler şu an için basından saklanıyor ve bölge komple karantina altına alındıgı ve kimsenin yaklaştırılmadığı söyleniyor..

Yetkililerden henuz net bir açıklama yapılmış değil...
    Herkez her yazıyı bu foruma kopyalarsa vay halimize.
    Drift Religion

Ne kadarda sert çıkıştınız yahu.

İki geyik çevirelim bildiklerimizi burada paylaşalım diye açtım başlığı.

Kusura bakmayın size bu başlığı zorla okutarak zamanınızı heba ettim.

Konu kimine göre saçma bile olsa hata bende haklısınız.

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Bildiğim kadarıyla bahsedilen prosedür çok sıradışı değil. Hatta House dizisinin bir bölümünde de yapmışlardı. Hastalığa tanı koyamadıkları ve hasta çok hızlı öldüğü için hastanın kanını soğuk su ile değiştirip(içinde tuz varmıydı bilemiyorum) vücut sıcaklığını 30 dereceye düşürmüşlerdi. Daha sonrasında hastaya kanını geri verip elektroşok ile hayata geri getirdiler. Bunun tam olarak ölüm olmadığını anlarsanız geri geleninde zombi olmadığını tahmin edebilirsiniz. Bana uydurma olan kısmı bundan sonrası gibi geldi.
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Alıntı MrSandman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla bahsedilen prosedür çok sıradışı değil. Hatta House dizisinin bir bölümünde de yapmışlardı. Hastalığa tanı koyamadıkları ve hasta çok hızlı öldüğü için hastanın kanını soğuk su ile değiştirip(içinde tuz varmıydı bilemiyorum) vücut sıcaklığını 30 dereceye düşürmüşlerdi. Daha sonrasında hastaya kanını geri verip elektroşok ile hayata geri getirdiler. Bunun tam olarak ölüm olmadığını anlarsanız geri geleninde zombi olmadığını tahmin edebilirsiniz. Bana uydurma olan kısmı bundan sonrası gibi geldi.
    Yazının bir kaç yerinde saçma olan kısımlar var cidden.

Ne kadar ihtimal bile olsa böyle bir olasılığın olduğunu düşünüyorum.

İzlediğim belgeselde zaten öyle yüzeyden anlatıp geçiştirdiler.

Ama böyle bişeyin olabilmesi içinde kuduz virüsünün mutasyona uğraması gibi bişey lazım.

Kaç sene sonra olur orasını bilemeyiz herhalde.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak etme zombilerden evvel doğa ananın zaten bütün insanlık için güzel bir kabusu var. İnsanoğlunun bu evrene verdiği zararın haddi hesabı yok. Artık Dünya'mızı koruyan bir kalkan yok, yırtıldı, delindi. Deodorantlar, parfümler, zehirli gazlar sağolsun. Artık antartika diye bir kıta kısmen yok. Buzullar her dakika eriyip gidiyor, binlerce kutup ayısı, kutup tilkisi, kutup foku, kutup kaplanı, kral penguen heba oldu gitti. Artık balinaların bile psikolojileri bozuldu, teknelere saldırıyorlar. Kaçak avcılık, trol balıkçılık sağolsun. Artık binbir çeşit tür balık kalmadı, kumsal kuşları da öyle. Dikkatsiz yakıt taşıyan tankerler, petrol çılgınlığı, paradan başka birşey düşünmeyen yakıt şirketleri sağolsun. Artık insanlık adına da birşey kalmadı, insanoğlu dediğin bir yokediciye dönüştü. İnsan hayatı ucuzladı. Artık kundaktaki bebeklere bile boş bir mezar bulunamıyor. Amerika, İsrail, Rusya sağolsun. Kalkmış zombilerden, yaratıklardan bahsediyorsunuz. Hayal dünyasında mısınız. Uyanın artık, gözlerinizi açın.
    Ya iyide guzel kardesim neden bu kadar sert cikiyorsunki ? Ben mi deldim ozonu ? Yada soyle soyleyeyim hic parfum-deodorant kullanmadin mi sen ? Bu kadar uzmeyin kendinizi.Buzullarin erimesi, hayvanlarin nesillerinin tukenmesi ve dunyanin sonunun yaklasmasi.. Korkmayin ne biz ne cocuklarimiz gorur o sonu.E kaldi ki benden sonrasi da gram umrumda degil hani..
    Surekli bu geyikler doner durur.Kuresel isinma.-Eee ?
    Durduramayacagimiz geriye alamayacagimiz birsey icin neden bu kadar yaygara yapiliyor anlamis degilim..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bence soğuk cola doldursunlar damarlarına...

kızma be kanu, alışmalısın
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    bizim arka mahalledede var bi tane zombi sabah 10 dan akşam ezanı okunana kadar oturur evinin balkonunda orda elinde boş şişeyle demleniyo gibi yapar durur
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    bizde coroner bypass'da hastaların 3-5 saatliğine kalbini durduruyoruz tekrar çalıştırdığımızda zombi'msi hareketler falan yapan olmadı daha

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    tuzlu su neden kokmasın diyemi
    bboy_iced ve kwsk-boy bunu beğendiler.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya iyide guzel kardesim neden bu kadar sert cikiyorsunki ? Ben mi deldim ozonu ? Yada soyle soyleyeyim hic parfum-deodorant kullanmadin mi sen ? Bu kadar uzmeyin kendinizi.Buzullarin erimesi, hayvanlarin nesillerinin tukenmesi ve dunyanin sonunun yaklasmasi.. Korkmayin ne biz ne cocuklarimiz gorur o sonu.E kaldi ki benden sonrasi da gram umrumda degil hani..
    Surekli bu geyikler doner durur.Kuresel isinma.-Eee ?
    Durduramayacagimiz geriye alamayacagimiz birsey icin neden bu kadar yaygara yapiliyor anlamis degilim..

Sert çıkmak istemiyorum ama sinirleniyorum. Daha gerçekçi, daha akla mantığa yakın, daha günümüzü ve geleceğimizi ilgilendiren şeylerle ilgili bilgilendirici konular açsak en azından bilmeyenlerde öğrenmiş olur ve ona göre yaşamına dikkat eder. Bu Dünya'da sadece tek başımıza yaşamıyoruz. İnsanoğlu dışında da yaşayan canlılar var. Düşünki evren üzerindeki tüm bitkiler ve hayvanlar yok oldu gitti. Sen yada ben yada diğerleri, sağ kalabileceğinizi mi düşünüyorsunuz. Şuan hayatımızdaki kullandığımız herşey, ama A'dan Z'ye herşey doğadan sağlanıyor. İlaçlar, yiyecekler, içecekler, temizlik ve bakım malzemeleri, mobilyalar vs aklına ne geliyorsa hepsi bitkiler ve hayvanlar sayesinde oluşuyor. Şuan amansız bir hastalığa yakalan, aşısı, iğnesi, panzehri bitki özlerinden yapılıyor. Kanserin bile çözümü bulundu. Nasıl bulundu, gökten zembille mi indi. Bunlara lütfen biraz kulak verin. Böyle çocuksu şeylerle, yok zombiymiş yok kurt adammış yok avatarmış geçin bu işleri. Amerikalı bilim adamları diyip diyip duruyorlar ama böyle sözde bilimsel araştırmaların gerçek dışı olduğu her aklı başında insanın bilmesi gerekiyor. Dünya üzerindeki döngüyü, liderliği, hakimiyeti bozmamak adına her geçen gün böyle aptal saptal şeyler çıkarıyorlar. Bu Amerika'nın çırpınışıdır ve yıllarca bu çırpınış hep olmuştur, ben kendimi bildim bileli. Daha dün çikolatanın gelişim açısından faydalı olduğunu söylemişlerdi, geçen gün haberlerde gördüm bu seferde çikolata kanser yapıyor diyorlar. Bunlar tamamiyle kendi güçlerini sınamak, kendilerini ön plana çıkarmak için yapılan şeyler.

Evet sen deldin ozonu, ben deldim, başkası deldi, çevremizdekiler deldi, herkes deldi. Evet ben de kullandım deodorant ve parfüm zamanında. Ancak dikkat edilmesi yerde dikkat ettim, destek verilmesi yerde de destek verdim, gerektiğinde protesto da ettim. Uzun bir süre hiç kullanmadığımı bilirim. Şuanda nadiren kullanıyorum. Zararından değil, artık eskisi kadar çekici gelmiyor bana, bir defa soğudum, tiksindim, o yetti. Kusra bakma da evet bu kadar üzmeliyiz kendimizi. Üzmekle kalmamalı harekete de geçmeliyiz. 'Aman 1 kişiden ne olacak ki' denilmemeli. Öyle dendiği için zaten Dünya bu hale geldi. 1 kişinin başlattığı hareketi bugün 1 milyarı aşkın kişi yürütüyor. Bu dağılarak büyüyen birşey, adı da sevgi. Biz konuşurken laf arasında sohbet ortasında konuşurken, aslında içlerinde o saygıya ve sevgiye sahip olmalarına rağmen bunu dışa vuramayan kişiler gördük. Konuşuyorsun konuşuyorsun adam bir süre sonra 'Aslında doğru ya' diyip fikrini değiştiriyor ve o da harekete geçmeye başlıyor. Yani bu sevgiyi ve saygıyı başka insanlara bulaştırmak lazım. Bulaştığında zaten onlar da dünyanın, doğanın hal ve vaziyetini anlamış oluyorlar.

Geyik değil bunlar, hayatın gerçekleri. Bunları anlayabilmek ve kavrayabilmek için illa senin başına birşey mi gelmesi lazım. Yaşamadan inanmaz mısın bu gerçeklere. Yani lütfen biraz okuyun, araştırın. İnternette zibilyon tane örneği mevcut bunun. Geyik dediğiniz şeyler her salise, her saniye olan olaylar. Sizin ve çevrenizde olmaması bu gerçeği değiştirmez. Siz belki etkilenmiyorsunuz şuan ama dünyanın başka yerleri etkileniyor. Gün gelecek siz de etkileneceksiniz. Ki zaten etkileniyoruz yani en basit haliyle. Mevsimler bile şaşırdı. Kar yağacağı yerde bahar havası var. Ankara'da eskiden kasımda kar yağmaya başlardı, hava öyle bir soğuk olurdu ki çift çorap giyerdik. Şimdi t-shirt ile sabah çıkabiliyorum dışarı, aylardan ocak. Neyse ne kadar anlatsakta boş, yaygara diyorsun halen. Tipik Türkiye mantığı işte. Nasılki şuan 5-10 sene öncesini mumla arıyorsak, 5-10 sene sonra da şuanki halimizi mumla arayacaz ama bulamayacaz. Çünkü iş işten geçmiş olacak. Bazen diyorum büyük bir felaket kopsada insanlar anlasın bunun bir oyun olmadığını. Allah göstermesin ancak bilimsel araştırmalar söylüyor, İstanbul depremi geliyor diye. İşte o doğal felaket geldiğinde eğer halen bu gerçeklere yaygara diyorsanız, bir de o zamanki yaygarayı görün siz. Deprem ile o dalga geçtiğiniz küresel ısınmanın ne alakası var demeyin. Hepsi birbiriyle alakalı, hepsi birbiriyle zincirleme. Daha da birşey demek gelmiyor içimden, ne diyeyim, ne yazayım.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Eger benimle ilgili bir ameliyat ihtiyaci olursa rica edecegim beni Türk doktorlarina emanet etmeyin.
    Bi de damarlarima tuzlu su yerine sarap enjekte ederlerse, 10 yil sonra bile kalkarim ben rahat olsunlar.
    çok zom oldum bi olamadim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Call of Duty Black Ops oynıyan gençlerin rüyalarından biri bu.

Gelselerde sıksak şöyle kafalarına kafalarına.
    We are many...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)