Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

merak ediyorum mantıklı açıklaması varmı????

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı strangedenial adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lakin ben kendi hatam olmadan birine çarparsam ve o da kaskı olmadığı için ölür ise, kendimi pek iyi hissetmem.

.
    Bak bu cümle çok önemli.

Ben daha oncede yazmistim.
    Tekrar yazmaya usendim.
    Simdi aracinizla bir motosiklet sürücüsüne çarptiniz.
    Kaski vardi.
    Bisey olmadi.
    Birbirinize geçmis olsun deyip yolunuza devam ettiniz.
    Ya da varsa bir maddi hasar anlastiniz.
    Ne oldu?
    Olay kapandi gitti.

Simdi basa alalim.
    Aracinizla bir motosiklet sürücüsüne çarptiniz.
    Kask takmiyordu.
    Kafasini yolun kenarindaki kaldirima çarpti ve öldü.
    Aslinda sizin bir suçunuz yoktu.
    Ama keske olmasaydi demezmisiniz?
    O ölen sahsin anasini babasini ailesini gördügünüzde, üzülmez, suçluluk hissetmezmisiniz.
    Adam kask takmadi.
    Öldü.
    Ama sizi bir ömür boyu vicdan muhasebesine mahkum etti.
    O öldü kurtuldu.
    Siz ölene kadar bu isin muhasebesine mahkum oldunuz......
    Simdi bu adam sadece kendine mi zarar vermis olur?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Coq söylenecek söz birakmamissin yine..
    Yine sabah sabah gec kalmisim...

Ben artik kask takmiyanlara fazla takmiyorum..
    Türkiyeye gittim gördümki basa cikilacak gibi degil usta..
    1 tane kaskli varsa 10 tane kasksiz..
    Hele hele ufak motorlari kullananlar neredeyse hic takmiyor..
    Ufak motorlar dedigim yine 120 kmh yapan motorlar..
    Sordugumdada aldigim cevap hep ayniydi..
    Bu motora kask mi takilir..
    100 kmh ile yerlerde sürünürsen beynin icin degismiyor ha bir 150cc ha bir 1000cc düsmen..

Ben nezaman kizarim kask takmiyanlara?
    ölmeyipte hastanelerde aylarca yada senelerce kalip devlet karsilarsa bunun hesabini..
    Yani sizler..
    Yada arkanizdaki kalan insanlari görüpte nekadar üzüldüklerini gördügüm zaman..
    Türkiye annemin arkadasi var evimizin karsisinda oturan..
    Oglu cok yavas bir hizda düsüyor ve kafasi kaldirimda..
    Kaski olsa burnu bile kanamiycak..

Yoksa kaskini takmamissin ölmüssün ve arkanda kimseyi birakmamissin üzülecek.
    hic umrumda olmaz..
    Allah rahmet eylesin der geceriz..

Kendinizi düsünmüyorsaniz arkada kalanlari düsünün..
    Burada Alman forum unda harika bir forum acildi gecenlerde..
    Vaktim olunca buraya aktaririm belki..
    Bayan motor kullanmayi birakiyor cocuklarini düsündügü icin..
    Anliyormusunuz?
    Sonucta motor kullanmak ek bir tehlike..
    Sizlerde sizleri evde bekliyenler icin sorumluluklarinizi düsünün ne olur..
    Sizide bekliyen biri vardir kesin...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    eveeettt dostlarıım.konu yine amacından saptı...coq,remzi dedikleriniz yanlışmı hayır??kaskın korumasını ben inkar mı ediyorum? hayır. ben kaskımı kullanmıyormuyum?? mutlaka kullanıyorum..
    lütfen konuyu kimse Samet kask kullanmaya karşı biri diye değerlendirmesin.kesinlikle bu değil.
    bu arada şiddet yanlısı da değilim.35 yıldır en ufak bir kavgam yok.
    neyse konumuza dönelim.kask konusu kişisel bir konudur bana göre.düşünsenize arap ülkelerinde (misalen söylüyorum) hava sıcak olduğu için arabaların klimalarını kullanmamanın 100 dinar cezası var.yada camları KAPALI bir araba gördüğünde polis 200 dinar ceza yazıyor.sebep ? hava sıcak içerde bunalabilir bayılabilir kaza yapabilirsiniz?yada park halinde ölebilirsiniz?? hade canım??sanane demezlermi adama??
    emniyet kemeri hayata bağlar.doğrudur.ama bunu yanındaki emniyet kemerini açamadığı için gölete düşen ama hiiiç hasar görmeden suya batan arabada boğulan birinin yakını söyleyebilirmi??
    bu gibi misaller çoğaltılabilir.benim konudaki amacım hiç alakası olmadığı halde benim canım kimsenin umurunda olmadığı halde bazı şeylerden kazanç kapısı elde edilmesi.
    hani saçma bi diyalog olurya bazı filmlerde..bana bak sakın şunu şunu yapma...yaparda ÖLÜRSEN GEBERTİRİM ONA GÖRE!! demekki bizi bu derecede seviyorlarmış..bilmiyordum...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Samet abi,bizim ülkemizde herşeyin sembolik olduğu gibi kasta sembolik abi...

Yoksa bizi düşündüklerinden felan değil,tamamen gelir kapısı ve yapılan araştırmalarda 100 motosiklet kazasında kasklıların hayatta kalma şansı,kasksızlara oranla daha fazla,yani oran orantı hesabından yola çıkarak takılması şart koşulmuş.

Niçin peki:Devlet halkını korumak,güvenliğini sağlamak,gelir ve gider dengesini düzenlemek vs.vs mükellefter...Buna istinaden bazı kurallar konmuştur,kaskta bunlardan biridir...Heee öldün gittin,yakınların düşünsün,devlet görevini yaptı,onca araştırma sonucu kazalarda kasktakanların hayatta kalma olasılığı daha yüksekti ve bunu senin güvenliğin için şart koşmuştu,ama ecelin geldi vaden doldu öldün(peki neolucak şimdi ''ölenler öldü,kalan sağlar bizimdir'')

Evet dediğin gibi Samet abi Bu bizi korumaya yetiyormu,tabiki hayır,(küçümsemek,aşağılamak,hor görmek için söylemiyorum)

Sen beni koruyacaksan,köyden gelmiş,onca sene tarlada traktör sürmüş ve köy yolunda araba kullanmış birisine ehliyet veririken ''gazozdan çıkan hediyeyi almak kadar kolaylaştırma bu işi'' Adam sinyalin nerden verildiğini bilmiyor,minübüscüler yaptıkları kazada en az 5 kişiyi öldürürler vs.vs.

Yani abi,bizde ''delik büyük,yama küçük'' onun için devletin kanunları bazen çok komik ve gereksiz gibi görünüyor...

Kısaca: Devletin misyonu,halkı korumak,güvenliğini sağlamak,güvenli ve huzurlu bir ortamı elinden geldiğince sağlamaya çalışmaktır...Bunun için bir takım yaptırımlar söz konusudur,bu yaptırımların içerisinden ''kaskta sadece biridir''
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar.cahilliğime verin ama trafikte kasksız dolaşmanın neden cezası var??

eğer kasksız dolaşırsam kaza riskim daha mı fazladır?(bazı zamanlarda kask daha beter kör sağır edebiliyor.görüş açısı ses duyamama sorunu buhar v.s..)
    eğer kasksız dolaşır ve kaza yaparsam başkalarına zararmı veririm(kaskla dolaşıp kaza yapan başkalarına zarar vermezmi??)
    eğer kasksız dolaşıp kaza yaparak düşüp öldüysem(Allah korusun ) bundan kime ne? kimi ilgilendirir?
    eğer adam canını düşünmüyorsa ben mi düşüneceğim?bana ne??
    eğer beni korumak, ölmemi istemedikleri için kasksız dolaşana ceza yazılıyorsa düz mantıkla sigara, içki içene daha beter cezalar yazılması gerekmezmi ki kasksız adam kendine bunlar başkalarına da zarar verir..
    bu durumda uyuşturucu madde kullananın direk hapse atılması gerekmezmi??

bu ve benzeri sorular çoğaltılabilir.bazı arkadaşlar da kendi sorularını eklesinler.dediğim gibi 20 senedir motor denen icada binen CAHİL biri olarak bu cezanın neden verildiğini öğrenene kadar!!! konuyu güncel tutmaya kararlıyım.cevap yazan arkadaşların da yazdıklarımı iyice anlayarak yazmalarını polemiğe girmemelerini gerçekten mantıklı ,gerçekçi cevaplar yazmalarını rica ediyorum...bi konuda arkadaşımız plakanın çamurluğun içinde ve okunamaz olmasına cevap olarak ''o kocaman lastiği göstermezsek o motor neye yarardemişti.buna dayanarak çevreye o dehşet motora binenin ben!!!olduğunu göstermezsem ha goldwing ha mobilet ne farkeder diyebilirmiyiz??
    Bütün bunların tam cevabını arıyorsan Hukuk fakültesine gitmelisin.
    Hukuk sistematiği bu konudan çok daha fazla bilgi ve birikim gerektirir.

Motosikleti
    savaş abi yani gerçekten adamlar haklı diyebiliyormusun? yada bu iş mantıklı ??
    bu arada bu yazıyı okuyan tüm arkadaşlarıma soruyorum. kask takmayı her zaman her kontakta can-ı gönülden mi yapıyorlar.neyse ya...
    ben vazgeçtim.sanırım ben CAHİL biri olarak anlatmak istediğimi anlatamıyorum..yada arkadaşlar sağolsun bilerek, istediğim-yada -söylemek istediklerini açıkça söyleyemiyorlar..
    bana kaskın faydalarından bahsetmek yerine kullanmayanları yermek yerine sorduğum sorunun cevabını veren kimse çıkmamış.bir arkadaşım aşağıdaki gibi gayet mantıklı yazmış.kardeşim sebebi alıştırmak...

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi amaç alışkanlık yaratması, alışkanlık olmazsa kimse takmaz, merete alışıyorsun sonra çıkarmıyorsun
    sanırım beni anlamadılar,sanırım soruyu anlamadılar,sanırım beni deli ediyorlaaarrrrrrr

Forumdan Uzaklaştırıldı
    savaş abi yani gerçekten adamlar haklı diyebiliyormusun? yada bu iş mantıklı ??
    bu arada bu yazıyı okuyan tüm arkadaşlarıma soruyorum. kask takmayı her zaman her kontakta can-ı gönülden mi yapıyorlar.neyse ya...
    ben vazgeçtim.sanırım ben CAHİL biri olarak anlatmak istediğimi anlatamıyorum..yada arkadaşlar sağolsun bilerek, istediğim-yada -söylemek istediklerini açıkça söyleyemiyorlar..
    bana kaskın faydalarından bahsetmek yerine kullanmayanları yermek yerine sorduğum sorunun cevabını veren kimse çıkmamış.bir arkadaşım aşağıdaki gibi gayet mantıklı yazmış.kardeşim sebebi alıştırmak...

sanırım beni anlamadılar,sanırım soruyu anlamadılar,sanırım beni deli ediyorlaaarrrrrrr
    evet kask mecburiyeti mantıklıdır.
    ama bunu hukuk mantığı içinde anlayabilmen için hukuk fakultesi mezunu olman gerekir
    tıpkı fazla şeker yemenin bünyeye gerçek ve net zararının ne olduğunu ancak tıp mezunlarının bilebileceği gibi bir uzmanlık sorusundan bahsediyorsun.
    Birileri çıkıp sana şeker zararlıdır,tıbbi olarak izahı şudur,biyokimyasal etkileri şöyledir dese ne anlayacaksın?benim gibi hiç bir şey
    ve "ben şeker yemeyi seviyorum" deyip geçeceksin.
    o yüzden her şexye kafanı yorma,trafikte kask tak,trafiğin olmadığı yerde istersen karpuz kabuğu bile takabilirsin

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Samet kardes.
    Soruyu sen sordun, biz de sana hitaben yazdik.
    Sonra dedin ki ben kaskimi takiyorum, soruyu sormamin amaci baska.
    Biz de anladik.
    Yani buraya ha anliyorum seni yazmamiza gerek var mi?
    Niye alinganlik yapiyorsun.
    Anladik yani.

Simdi asil soru su.
    Devlet kaska cezayi, bizi çok sevdiginden ve korumak istediginden mi kesiyor?
    Yoksa, kazanç kapisi olarak ticari faaliyetmi yurutuyor?
    Iste benim cevabindan korktugum soru budur.
    Tum trafik islemleri için de bu geçerlidir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    ama şeker yiyene doktorlar ceza yazmazlar.bak ölür didersin derler uyarırlar..
    ya yazmayayım diyorum yine de yazıyorum.neden kask? neden mont, eldiven,dizlik takmayana ceza yazılmıyor??neden geçen okuduğumuz konuda ki gibi 16 yaşındaki çocuk 1000 lik motor alıcam dediğinde alırsın binersin deniyor da yurtdışındaki gibi stajer ehliyeti yok..neden 17 yaşını doldurmuş ehliyet almış 1,50 boy 50 kg lık adam kullanmayı bilemediği halde ilk motoru olarak hayabusa ya goldwing e 1500lük 1800 lük devlere binmeye kalkınca ceza yazılmıyor? neden boya kiloya ehliyet tecrübe yılına göre 125 250 500 750 cc diye artmıyor?? o adam kaza yapmazmı yapınca ölmezmi?? motora hükmedemeyip insanların arasına dalıp başkalarını öldürmez mi??motorun altında kalıp böcek gibi ezilmez mi??yurt dışında ki araçlarda hp bile önemli.yeni ehliyetli insanlar arabada da motorda da belli bir hp ye kadarını kullanabiliyor.
    savaş abi sen benim demek istediklerimi anlıyorsun gibime geliyor nedense
    bilmem anlatabiliyomuyum??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:22 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samet kardes.
    Soruyu sen sordun, biz de sana hitaben yazdik.
    Sonra dedin ki ben kaskimi takiyorum, soruyu sormamin amaci baska.
    Biz de anladik.
    Yani buraya ha anliyorum seni yazmamiza gerek var mi?
    Niye alinganlik yapiyorsun.
    Anladik yani.

Simdi asil soru su.
    Devlet kaska cezayi, bizi çok sevdiginden ve korumak istediginden mi kesiyor?
    Yoksa, kazanç kapisi olarak ticari faaliyetmi yurutuyor?
    Iste benim cevabindan korktugum soru budur.
    Tum trafik islemleri için de bu geçerlidir.
    coq madem bunu yazacaktın neden beni uğraştırıyorsun dostum yaaynı lisanı konuşmak demek bu olsa gerek!!
    hepinizi seviyorum arkadaşlar

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    devlet vatandaşını korumak zorundadır. halka rağmen halk için yani.
    kaldıki intihar etmekte yasak, adam intihar etmeye kalkıp beceremeyince hemen gözaltına alınıyor.
    hani tüm bunlarıda geçtim. normal yolunda giden bir vatandaş yolda beyni patlamış bir motorcu görmek zorunda değil. görünce morali bozulacak adamın, çoluk çocuk görücek, hoş bir manzara değil. onuda geçtim yolda ölünce yolu trafiğe kapatıyolar, milletin işi gücü var, ölüceksen milletin yolunu kapatmadan öl dimi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Ustam bana der ki;kask tak,öldügün bişey degil milletin başına bela olursun...

Motosikleti
    vatandaşın eşi çocukları sigara paketlerinin üstündeki o korkunç resimleri de görmek zorunda değil.ama üretimi durdurmak kimsenin işine gelmiyor.hastanelede çevrede gırtlağındaki delikle dolaşan adamları da görmek istemeyiz çocuklara göstermek istemeyiz ama sigara içene ceza yazılmıyor malesef.içip te sarhoş vaziyette sokaklarda iğğrenç şekilde dolaşan aptal zavallı mahluk durumuna düşenleride görmek istemiyoruz ama yolda bu duruma düşenlere bile ceza yazılmıyor.devlet bu vatandaşlarını korumak ve diğer vatandaşlarını bu mahluklardan korumak zorunda değilmidir peki??
    ceza yazılmayan o kadar çok şey varki.ama adam sokağın başındaki bakkala motorla gitse 3. vitese bile ihtiyacı olmadan kaskı yok diye ceza alıyor.neden kask?? neden mont,eldiven,dizlik v.b değil??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:05 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devlet vatandaşını korumak zorundadır. halka rağmen halk için yani.
    kaldıki intihar etmekte yasak, adam intihar etmeye kalkıp beceremeyince hemen gözaltına alınıyor.
    hani tüm bunlarıda geçtim. normal yolunda giden bir vatandaş yolda beyni patlamış bir motorcu görmek zorunda değil. görünce morali bozulacak adamın, çoluk çocuk görücek, hoş bir manzara değil. onuda geçtim yolda ölünce yolu trafiğe kapatıyolar, milletin işi gücü var, ölüceksen milletin yolunu kapatmadan öl dimi.
    yanlışmı? bu şimdi??

vatandaşın eşi çocukları sigara paketlerinin üstündeki o korkunç resimleri de görmek zorunda değil.ama üretimi durdurmak kimsenin işine gelmiyor.hastanelede çevrede gırtlağındaki delikle dolaşan adamları da görmek istemeyiz çocuklara göstermek istemeyiz ama sigara içene ceza yazılmıyor malesef.içip te sarhoş vaziyette sokaklarda iğğrenç şekilde dolaşan aptal zavallı mahluk durumuna düşenleride görmek istemiyoruz ama yolda bu duruma düşenlere bile ceza yazılmıyor.devlet bu vatandaşlarını korumak ve diğer vatandaşlarını bu mahluklardan korumak zorunda değilmidir peki??
    ceza yazılmayan o kadar çok şey varki.ama adam sokağın başındaki bakkala motorla gitse 3. vitese bile ihtiyacı olmadan kaskı yok diye ceza alıyor.neden kask?? neden mont,eldiven,dizlik v.b değil??
    dünyanın bir çok ülkesinde sigara fiyatının içerisinde sağlık kuruşlarına devredilecek bir miktar da vardır ve bu para sigaranın yol açtığı hastalıkları tedavide finanse etmekte kullanılır bizim ülkemizde bu tür eksikliklerin olması bu konuda örnek olmaz bu bizim eksikliğimiz.
    millet veya devlet kimsenin keyfi istekleri için para ödemek istemez kimsede yaralanan motosikletlinin masraflarını ödemek zorunda değil.
    ama bunun rant için yapıldığını asla netleştiremeyiz o konuda niyet onemlidir bu konuda neye inanıp neye inanamyacağımız yada neye güvenip neye güveneneyeceğimiz bizim sorunumuz maalasef.bu tür eylemleri iyi niyetle yapılıp yapılmadığını mumkun değil ne yazık

Motosikleti
    Alıntı jsv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünyanın bir çok ülkesinde sigara fiyatının içerisinde sağlık kuruşlarına devredilecek bir miktar da vardır ve bu para sigaranın yol açtığı hastalıkları tedavide finanse etmekte kullanılır bizim ülkemizde bu tür eksikliklerin olması bu konuda örnek olmaz bu bizim eksikliğimiz.
    millet veya devlet kimsenin keyfi istekleri için para ödemek istemez kimsede yaralanan motosikletlinin masraflarını ödemek zorunda değil.
    ama bunun rant için yapıldığını asla netleştiremeyiz o konuda niyet onemlidir bu konuda neye inanıp neye inanamyacağımız yada neye güvenip neye güveneneyeceğimiz bizim sorunumuz maalasef.bu tür eylemleri iyi niyetle yapılıp yapılmadığını mumkun değil ne yazık
    evet de arkadaşımız; ''devlet vatandaşını korumak zorundadır. halka rağmen halk için yani.'' deyince koruma anlamında bunu yapmadıklarını anlatmak amaçlı yazdım sanırım yanılmıyorum da...

Motosikleti
    konuyu başındada dediğim gibi amacından saptırdık.soru kaskın faydalarının anlatılması yada kask takılmazsa düşer ölürsün filan değildi.kaskını takmayan adama neden ceza yazılır idi..
    yazacak olan arkadaşlar lütfen asıl soruya cevap yazsınlar.kaskın faydalarını hepimiz biliyoruz.
    misalen sigara öldürür diyorlar resimler koyuyorlar ama yasaklamıyorlar.içene ceza yazmıyorlar..kask takmazsanız ölürsünüz denebilir ama kasksız dolaşmak ceza sebebi ise sigarada ki bu çifte standart olayını açıklayalım mesela.kask takmayan kendini öldürür ama sigara içen kendini eşini çocuğunu da öldürür.ayrıca özenti ile diğerlerinin de sigaraya başlamasına sebep olarak ölmelerine neden olur ama ceza almaz
    anlatabiliyormuyum diyeceğim ama yine anlamayıp kask faydalarından bahsedecek arkadaşlar olacağına da inanıyorum...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    TÜm cevapları okumadım ama sizin sorunuza şöyle cevap vereceğim;

Demişsinizki - Kask takmayınca benim ölmemden kime ne ?

Ancak durum öyle değil. !!! Kask takmayınca sadece kendiniz ölseniz iyi. Ama siz kask takmadığınızda başkalarıda güvende değil. Başkalarınıda öldürüyorsunuz. Ceza bunun için. Bunu unutmayın !

Nasıl mı ?

--Kafanıza isabet alan bir taş başka insanları da öldürür. !!!

Kask takmadan trafikte ilerliyorsunuz, kafanıza önünüzde giden kamyondan taş fırladı ve motor üzerinde beyin kanaması geçirdiniz motoru devirdiniz ve size arkadan çarpmamak için arabalar birbirine girdi takla attı. Oysa kaskınız olsa siz düşmez ve çevrenizdekileride kaza yaptırtmazsınız. Bu sigara izmaritede olabilir, gözünüze kaçan bir sinekte..

Ceza bunu için. Kask takmayarak başkalarınıda canından ettiğiniz için.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TÜm cevapları okumadım ama sizin sorunuza şöyle cevap vereceğim;

Demişsinizki - Kask takmayınca benim ölmemden kime ne ?

Ancak durum öyle değil. !!! Kask takmayınca sadece kendiniz ölseniz iyi. Ama siz kask takmadığınızda başkalarıda güvende değil. Başkalarınıda öldürüyorsunuz. Ceza bunun için. Bunu unutmayın !

Nasıl mı ?

--Kafanıza isabet alan bir taş başka insanları da öldürür. !!!

Kask takmadan trafikte ilerliyorsunuz, kafanıza önünüzde giden kamyondan taş fırladı ve motor üzerinde beyin kanaması geçirdiniz motoru devirdiniz ve size arkadan çarpmamak için arabalar birbirine girdi takla attı. Oysa kaskınız olsa siz düşmez ve çevrenizdekileride kaza yaptırtmazsınız. Bu sigara izmaritede olabilir, gözünüze kaçan bir sinekte..

Ceza bunu için. Kask takmayarak başkalarınıda canından ettiğiniz için.
    bu durumda otoyol e-5 şehiriçi diye ayrımlar yapılabilirmi acaba??çarşıda kafasına öndeki kamyondan taş gelipte zincirleme kazaya sebep olan bir motosiklet sürücüsü görmedim duymadım amaaa çooook uç nokta da olsa güzel bunu beğendim hocam.peki şehir içinde tın tın gezen sahil kıyısında 20km hızla giden adam ne olacak??

arabanızda sigara içiyorsunuz camdan gelen rüzgarla ateşi bacak aranıza girdi.yanmamak için panikle birtakım hareketler yaptınız ve önce öndeki arabaya sonrada otobüs durağında bekleyen yarısı çocuk ve bebek 20 kişinin arasına badoslama daldınız.15 cenaze var.siz ölmediniz ama..cezası ne olacak??
    sigarayı üreten kim ise ceza alacakmı??içiren içmesine müsade eden?? yada alkollü direksiyona geçen biri ile ilgili bir senaryo daha üreteyim.cevap verebilen versin olmaz mı??

( bu arada ne oldu bu motosiklet işi? almadınızmı hala?? hani ybr tanışacaktınız pendikte??)

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    bu durumda otoyol e-5 şehiriçi diye ayrımlar yapılabilirmi acaba??çarşıda kafasına öndeki kamyondan taş gelipte zincirleme kazaya sebep olan bir motosiklet sürücüsü görmedim duymadım amaaa çooook uç nokta da olsa güzel bunu beğendim hocam.peki şehir içinde tın tın gezen sahil kıyısında 20km hızla giden adam ne olacak??

arabanızda sigara içiyorsunuz camdan gelen rüzgarla ateşi bacak aranıza girdi.yanmamak için panikle birtakım hareketler yaptınız ve önce öndeki arabaya sonrada otobüs durağında bekleyen yarısı çocuk ve bebek 20 kişinin arasına badoslama daldınız.15 cenaze var.siz ölmediniz ama..cezası ne olacak??
    sigarayı üreten kim ise ceza alacakmı??içiren içmesine müsade eden?? yada alkollü direksiyona geçen biri ile ilgili bir senaryo daha üreteyim.cevap verebilen versin olmaz mı??

( bu arada ne oldu bu motosiklet işi? almadınızmı hala?? hani ybr tanışacaktınız pendikte??)
    Bende geçen aylarda yolda motosikle giderken buna yakın birşey düşündüm. Yavaş seyereden trafikte araçların içinden buram burak gelen sigara dumanları gıtlağıma kadar girip beni rahatsız ediyordu. Ve ben otoyolda giderken biraz hava alayım diye kask camımı açtığımda sigara içan insanların dumanlarına maruz kalıyordum.. -Araba içinde de sigara yasaklanmalı hatta ceza kesilmeli diye düşündüm.

Herneyse

Hocam motor alamadım daha, ancak sürekli rüyamda Vitesli motor kullanıyorum, Bir vitesli motoru kullabilecekmiyim kullanayamacakmıyım ne hissedeceğim çok fazla merak içersindeyim. Bazı arkadaşlarım var, Scooterdan inip CBF600 e bindim hiç zorlanmadım hemen alıştım diyor. Şaşıyorum. Ne dersiniz bu akşam buna bir son verelim mi ? Ama bu akşam saat 20:45 gibi pendikte olabileceğim.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    bu durumda sigaranın üretiminin durdurulması gerekli bence.ama neysee....

malesef olumlu cevabım bu akşam için olamayacak.nedeni ise senelik iznimde olduğum için yaklaşık 1 saat kadar sonra yola çıkıyorum.araba hazır yüklendi sadece çocukların banyosunu ve içişleri bakanının keyfini bekliyorum.

ama fazla uzun sürmeyecek bu. sanırım en fazla 1 hafta sonra döneceğim.sonrasında da eylül başına kadar iznimin devam etmesi dolayısıyla ister hafta sonu ister hafta içi ister akşam buluşabiliriz..hatta pendikli birkaç arkadaşı daha çağıralım.boşnak semko ve tekteker ramço ilk aklıma gelenler..tanışmış oluruz...

Motosikleti
    Yakında olacak
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskı taktıgımızda beynimiz dagılamaz buda ölürsek kötü görüntü oluşturmaz.
    abi en güzel sen açıklamışsın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)