Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

merak ediyorum mantıklı açıklaması varmı????

Motovento
    REKLAM ALANI
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bu mantığa göre sigara içen, alkol kullanan,uyuşturucu alan v.b insanların istisnasız tümü BEYİNSİZDİR.nedeni hem dinen hem de sağlık açısından zararlarını bildiği halde devam etmek..
    aynen katılıyorum size...
    aslında birçok fikrinize kaltılıyorum koruma olunca mesela mont da mecbur olsa bence, gerçi olsada bizim insanımız giymez hatta giyenede hava sıcak boşver der.
    öyle geri düşünürüz ki biz eğitimde de çok geriden geliriz şart ama kimin umrunda.
    şu ceza konusunda da başta vatandaş zaten acındırıyor kendini kemerini takmaz yalvarırı ve polis tanıdığı vardır hemen arar onlarda işi halleder klasik ceza iptali ama bence polis daha gaddar eğitilmeli yani acımamalı yıldırıcı olmalı cezalar ki bir daha aynı cezayı ödemek istemeyeceği için yapmaz belki.
    sigara ve olkol her insan kullanmaz ama kullanana saygısı vardır fakat içenin ne anasına nede babasına saygısı vardır ki diğer insanlara olsun.kafayı çektimi çıkar yollara yarar asfaltı kimse görmez görsede tanıdığı vardır ceza yemez çünkü tanıdıktan çuvala para alınmaz kural heralde. sen ben herşeye dikkat ederiz bakkala gidersin bir scooter ile polis durdurur (yokki tanıdık arıyalım söliyelim) kitler neyse cezan anlatamazsında.
    canım ülkemde herşey ama herşey haksızlık...
    kasksız hiçbir yere çıkmam önce kendim daha sonra herkez için.
    hayırlı ramazanlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum size...
    aslında birçok fikrinize kaltılıyorum koruma olunca mesela mont da mecbur olsa bence, gerçi olsada bizim insanımız giymez hatta giyenede hava sıcak boşver der.
    öyle geri düşünürüz ki biz eğitimde de çok geriden geliriz şart ama kimin umrunda.
    şu ceza konusunda da başta vatandaş zaten acındırıyor kendini kemerini takmaz yalvarırı ve polis tanıdığı vardır hemen arar onlarda işi halleder klasik ceza iptali ama bence polis daha gaddar eğitilmeli yani acımamalı yıldırıcı olmalı cezalar ki bir daha aynı cezayı ödemek istemeyeceği için yapmaz belki.
    sigara ve olkol her insan kullanmaz ama kullanana saygısı vardır fakat içenin ne anasına nede babasına saygısı vardır ki diğer insanlara olsun.kafayı çektimi çıkar yollara yarar asfaltı kimse görmez görsede tanıdığı vardır ceza yemez çünkü tanıdıktan çuvala para alınmaz kural heralde. sen ben herşeye dikkat ederiz bakkala gidersin bir scooter ile polis durdurur (yokki tanıdık arıyalım söliyelim) kitler neyse cezan anlatamazsında.
    canım ülkemde herşey ama herşey haksızlık...
    kasksız hiçbir yere çıkmam önce kendim daha sonra herkez için.
    hayırlı ramazanlar...
    teşekkür ederim.ama yinelemeden edemeyeceğim.sigara paketlerinin üstünde şimdi resimler var.tabiri caizse iğrenç yada ne diyelim acınası resimler..insan bunları bile bile sigara içebiliyorsa,içki içenin hali belli olduğu halde içenler kişisel hak ve özgürlük deniyorsa ve bunları devlet kendi eliyle vatandaşına sunabiliyorsa bende düz mantıkla diyorum ki mademki sen bunları beni ve çevremdekileri öldüreceğini bildiğin halde bana sunabiliyorsan...kaskımı takmadığımda kişisel ÖZGÜRLÜĞÜMÜ engelleyerek ceza yazmaya ne hakkın var..
    ben söyleyeyim.içki ve sigarada ki vergileri kazanç kapısını bilmeyen yoktur...o yüzden ses çıkamazlar.böyle bir kapıyı kimse kapatmak istemez.kimse böyle bir para musluğunu KÖRLEYEMEZ.enayiler olduğu sürece şakır şakır akar o musluk...eğer motosiklet sürücülerine de misalen yıllık 500 tl 1000 tl motor zevki vergisi gelse o zaman kask takmamak ceza sebebi olmaktan çıkar...
    motosiklet ile ilgili ürünlerin üstüne de sigaradaki gibi resimler konsun.insanlar bunu görerek akıllansın.cezayla kimseyi eğitemez akıllandıramazsınız..ama sigaralara koyarsınız kimsenin bundan dolayı vazgeçmeyeceğini bilirsiniz çünkü...
    kask konusunu gereksiz gördüğümü düşünen arkadaşlarım oldu tabiki.ama 20 senelik motorculuk hayatımda beni tanıyanlar bilirler böyle olmadığımı..sorum sadece mantıksızlığa idi...
    hemen celalleniriz içki sigara yasaklansın dediğimizde..sanane kardeşim derler..banane mi?şarhoş olan adam senin çoluk çocuğunu Allah korusun ezdiğinde bunu diyemezsin ama..
    ama adam kask takmazsa KENDİ ÖLÜR..yok yolları kana bularsın,beynin dağılır kimseyi böyle bir manzarayı görmeye zorlayamazsın derler..ama şarhoşun ezdiği çoluk çocukları görmeye dayanabilirlermi??üstelik kasksız adam gibi kendini değil BAŞKALARINI öldürmüştür...kendi sapasağlam çıkar araçtan ve kısa sürede salıverilir nedense..yeni kurbanlar aramak için yollara düşer...

anlayanlar anladıklarını yazarlarsa sevinirim...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    teşekkür ederim.ama yinelemeden edemeyeceğim.sigara paketlerinin üstünde şimdi resimler var.tabiri caizse iğrenç yada ne diyelim acınası resimler..insan bunları bile bile sigara içebiliyorsa,içki içenin hali belli olduğu halde içenler kişisel hak ve özgürlük deniyorsa ve bunları devlet kendi eliyle vatandaşına sunabiliyorsa bende düz mantıkla diyorum ki mademki sen bunları beni ve çevremdekileri öldüreceğini bildiğin halde bana sunabiliyorsan...kaskımı takmadığımda kişisel ÖZGÜRLÜĞÜMÜ engelleyerek ceza yazmaya ne hakkın var..
    ben söyleyeyim.içki ve sigarada ki vergileri kazanç kapısını bilmeyen yoktur...o yüzden ses çıkamazlar.böyle bir kapıyı kimse kapatmak istemez.kimse böyle bir para musluğunu KÖRLEYEMEZ.enayiler olduğu sürece şakır şakır akar o musluk...eğer motosiklet sürücülerine de misalen yıllık 500 tl 1000 tl motor zevki vergisi gelse o zaman kask takmamak ceza sebebi olmaktan çıkar...
    motosiklet ile ilgili ürünlerin üstüne de sigaradaki gibi resimler konsun.insanlar bunu görerek akıllansın.cezayla kimseyi eğitemez akıllandıramazsınız..ama sigaralara koyarsınız kimsenin bundan dolayı vazgeçmeyeceğini bilirsiniz çünkü...
    kask konusunu gereksiz gördüğümü düşünen arkadaşlarım oldu tabiki.ama 20 senelik motorculuk hayatımda beni tanıyanlar bilirler böyle olmadığımı..sorum sadece mantıksızlığa idi...
    hemen celalleniriz içki sigara yasaklansın dediğimizde..sanane kardeşim derler..banane mi?şarhoş olan adam senin çoluk çocuğunu Allah korusun ezdiğinde bunu diyemezsin ama..
    ama adam kask takmazsa KENDİ ÖLÜR..yok yolları kana bularsın,beynin dağılır kimseyi böyle bir manzarayı görmeye zorlayamazsın derler..ama şarhoşun ezdiği çoluk çocukları görmeye dayanabilirlermi??üstelik kasksız adam gibi kendini değil BAŞKALARINI öldürmüştür...kendi sapasağlam çıkar araçtan ve kısa sürede salıverilir nedense..yeni kurbanlar aramak için yollara düşer...

anlayanlar anladıklarını yazarlarsa sevinirim...

cevap bulamıyorum ki mantıksız bencede. dediğiniz gibi biraz fazla vergi alsalar bir ihtimal, yada içiki ve sigara içene ceza olsa bi denge gibi düşündüm buda saçma aslında ama denge nasıl kurulur.
    arabada ki kemer mevzusuda aynı bana göre.
    kendi düşüncem motorsiklette kaskın zorunlu olması iyi gerçi kendini bilen ve düşünen takıyor korunmak için ama bizim insanımıza eğitim gerçekten şart.
    anlamadığım arkadaş içtin madem neden hala araç kullanırsın bırak tadında git yat evine kimsenin ocağını yakmaya hakkın yok. aslında alkollü yakalananın ehliyetini alacaklar ve alkol promiline bakmayacaklar bakalım bidaha alkollü araç kullanan olacak mı birde tabi polisin işini sağlıklı yapmazı gerekiyor tabi...
    abi birsürü sölenecek çok şey var sorunu anladım ama cevap bulamıyorum ki aynı düşüncedeyim sizinle ama gel gelelim yok hayır çok acımasızız neye olduğunu bile bilmiyoruz iyi geceler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:03 ----------

bi düzeltme yapayım alkol promiline bakacaklar, sadece kaç olursa olsun alacaklar ehliyeti olacaktı.
    saygılar...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    abi kaş yapayım derken göz çıkartmaya gidiyor iş.
    alkol-sigara sevmeyebilirsin, kullanmayabilirsin, kullananlarıda sevmeyebilirsin.
    ama ithamlar çok sert.
    az çok seni ve niyetini bildiğimden çok fazla şey yazmıyorum ama
    gözünü sevem biraz makul ol!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    bunun sonuda başka bir yere çıkmayacak gibi KUVVETMİRA abi

Motosikleti
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abicim yok kask takmayan adamların coğu parasında değil.
    O kadar para veripce motor alıyorsa onu sürerken zorunlu tutulmuş şeyide 12 taksitle bile alırsın.
    Bunların tek sorunu koruycak bir beyinlerinin olmaması
    fatihim...bu alıntıya göre (bu sefer alıntıyı başardım galiba o ayrı) olan beyinsizlik ile benim yazdıklarım az bile be...düşünen insanlar için..
    zararlarını bildikleri halde kullananlara beyinli demek iltifattan öte olur...biride kask takmazsan o gereksiz beynin...diye yazmıştı..ama çalışmayan beyni ile sorunun amacını bile anlamamıştı...benim beynimin ne işlere yaradığını bilse..neyse...
    soru açık örnekler açık kasmaya gerek yok kabul edilebilir tarafı yok....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:40 ----------

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap bulamıyorum ki mantıksız bencede. dediğiniz gibi biraz fazla vergi alsalar bir ihtimal, yada içiki ve sigara içene ceza olsa bi denge gibi düşündüm buda saçma aslında ama denge nasıl kurulur.
    arabada ki kemer mevzusuda aynı bana göre.
    kendi düşüncem motorsiklette kaskın zorunlu olması iyi gerçi kendini bilen ve düşünen takıyor korunmak için ama bizim insanımıza eğitim gerçekten şart.
    anlamadığım arkadaş içtin madem neden hala araç kullanırsın bırak tadında git yat evine kimsenin ocağını yakmaya hakkın yok. aslında alkollü yakalananın ehliyetini alacaklar ve alkol promiline bakmayacaklar bakalım bidaha alkollü araç kullanan olacak mı birde tabi polisin işini sağlıklı yapmazı gerekiyor tabi...
    abi birsürü sölenecek çok şey var sorunu anladım ama cevap bulamıyorum ki aynı düşüncedeyim sizinle ama gel gelelim yok hayır çok acımasızız neye olduğunu bile bilmiyoruz iyi geceler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:03 ----------

bi düzeltme yapayım alkol promiline bakacaklar, sadece kaç olursa olsun alacaklar ehliyeti olacaktı.
    saygılar...
    amacım denge kurulsun demek değilki kardeşim.sadece kısaca evet doğrudur ama yapacak bişey yok.ülkemizde daha neler oluyor bir bilseniz.(yada birkaç mantıksız örnek eklemek)....gibi bir cevap sorunun asıl cevabı idi...

amacım denge kurulsun demek değilki kardeşim.sadece kısaca evet doğrudur ama yapacak bişey yok.ülkemizde daha neler oluyor bir bilseniz.(yada birkaç mantıksız örnek eklemek)....gibi bir cevap sorunun asıl cevabı idi...
    Açıklamaların son derece yerinde ve mantıklı..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklamaların son derece yerinde ve mantıklı..
    sağol dostum.ama bu açıklamalar herkesin de kabul edeceği üzere herkese göre değil.malesef kişisel zevk denen yanlışlara el atılınca millet aslan kesiliyor görüldüğü üzere....
    keşke doğruya doğru,yanlışa da (o yanlışı yapanlar dahil) yanlıştır kardeşim diyebilsek...ama malesef.....

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Samet;
    topic ikide bir gozume takilip, senin son yazdiklarini okuyunca ben biseyi yanlis mi anladim diye en bastan tekrar okudum.
    Simdi ben anladiklarimi buraya yazayim, dogru mu anlamisim, sen cevap yaz.
    Ben de ona gore bir yorum yapacagim.

Sen diyorsun ki,
    kask ya da emniyet kemeri gerekliliktir ve kullanirim ama bu nedenle ceza uygulamasi saçmalik degilmidir?

Neden saçmalik olsun?
    sorumuza da soyle cevap veriyorsun.
    Emsal tesgil eder, o zaman butun zararli aliskanliklari yasaklasinlar.
    Alkol ve sigara daha mi az zararli yani?

Dogru anlamismiyim?

Diyorsun ki devlet iki yuzlu davraniyor.
    Eger amaç insani korumak olsa, bu yonde de yaptirim uygulanirdi.
    Ama amaç baska.
    Devlet bu isten nemalaniyor.
    Bu ceza da o yuzden....

diyorsun....
    dogru mu?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    xt 600
    sağol dostum.ama bu açıklamalar herkesin de kabul edeceği üzere herkese göre değil.malesef kişisel zevk denen yanlışlara el atılınca millet aslan kesiliyor görüldüğü üzere....
    keşke doğruya doğru,yanlışa da (o yanlışı yapanlar dahil) yanlıştır kardeşim diyebilsek...ama malesef.....
    söz konusu aslan ben isem yanlışın var, gayet alttan alttan uslu yazıyorum

ne dediğini anlayabilmiş değilim.
    sigara-içki sevmiyosun, onu anladım.
    içen şöyle dedin kullanan böyle dedin, dahada dersen bende uslu uslu yazmam.

kafan karışık bence!

sigara mı yasaklansın diyosun?

şu şöyleyse buda böyle olsun diyosun da kızıyorum ufaktan!

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samet;
    topic ikide bir gozume takilip, senin son yazdiklarini okuyunca ben biseyi yanlis mi anladim diye en bastan tekrar okudum.
    Simdi ben anladiklarimi buraya yazayim, dogru mu anlamisim, sen cevap yaz.
    Ben de ona gore bir yorum yapacagim.

Sen diyorsun ki,
    kask ya da emniyet kemeri gerekliliktir ve kullanirim ama bu nedenle ceza uygulamasi saçmalik degilmidir?

Neden saçmalik olsun?
    sorumuza da soyle cevap veriyorsun.
    Emsal tesgil eder, o zaman butun zararli aliskanliklari yasaklasinlar.
    Alkol ve sigara daha mi az zararli yani?

Dogru anlamismiyim?

Diyorsun ki devlet iki yuzlu davraniyor.
    Eger amaç insani korumak olsa, bu yonde de yaptirim uygulanirdi.
    Ama amaç baska.
    Devlet bu isten nemalaniyor.
    Bu ceza da o yuzden....

diyorsun....
    dogru mu?

şöyle de diyebiliriz..kasksız dolaşmanın cezası olmasını devletin bizleri korumak adına koyduğunu söyleyen arkadaşlara katılmıyorum.eğer öyle olsa bizi sadece kasksızlığa değil hertürlü tehlikelere karşı cezayla koruması gerekirdi...
    birde şu beyin ve beyinsizlik kısmı var..kask takmayan adam beyinssiz de diğer zararlı şeyleri yaparak hem kendine hem başkalarına zarar verenler mi beyinli???

bu durumda mesela ben diyelimki kaskımı takmadım ve beyinsiz oldum..içki içmediğime göre beyinli isem nasıl oluyorda beynim yerine geliyor...motorla kasksız ama alkolsüz gezen adamın beyni varmıdır yokmudur???(tamam sonuncusu biraz espri kaynaklı oldu.kabul..)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:48 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söz konusu aslan ben isem yanlışın var, gayet alttan alttan uslu yazıyorum

ne dediğini anlayabilmiş değilim.
    sigara-içki sevmiyosun, onu anladım.
    içen şöyle dedin kullanan böyle dedin, dahada dersen bende uslu uslu yazmam.

kafan karışık bence!

sigara mı yasaklansın diyosun?

şu şöyleyse buda böyle olsun diyosun da kızıyorum ufaktan!
    fatih üstüne alınma ..seni severim ve değer veririm.senden başka buraya benim için bu kadar vakit ayıran da yok alınganlık yapma lütfen... dediklerimi ortaya yazılmış olarak görüp tamamen tarafsız ve doğru bakış açısı ve mantıkla cevaplamanı isterdim..

Motosikleti
    xt 600
    fatih üstüne alınma ..seni severim ve değer veririm.senden başka buraya benim için bu kadar vakit ayıran da yok alınganlık yapma lütfen... dediklerimi ortaya yazılmış olarak görüp tamamen tarafsız ve doğru bakış açısı ve mantıkla cevaplamanı isterdim..
    cigarayıda bırakırız, senin canın sağolsun
    kendi adıma bir çıkış yapmıyorum zaten,
    memleketim insanını "tektip"leştiren her türlü zorlamanın karşısındayım.

arkadaşımın topsakalı için ülkücülerle kavga ettim, sakallıyım diye askeri binaya alınmadım, inadına aylarca kesmeyip tekrar gittim, yine alınmadım ramazanda oruç tutmayanları kınayanları kınadım, çalışanıma koltuk çıktım tutmuyorsan rahat ol kimse karışamaz diye.
    vel hasıl, bu kavga bitmez,

kask teknik bir ekipmandır, elzemdir, zorunludur, kırmızı ışık gibi, yaya geçidi gibi.
    kask takmamaksa derdin geçen ay güneş gözlüğüyle antalya-muğla yaptım ki yakalanırsamda paşa paşa öderim cezayı, gelip burda faşist polis iliğimi sömürdü başlığı açmam.

sigara içki sağlığı bozar.
    de haydi o zaman spor yapmak şart olsun, sabahları şehir meydanında toplanıp tüfekli-tüfeksiz hareketleri yaptırsın devlet-ü aliye.

Motosikleti
    Honda
    Samet burasi alkolik ya da uyusturucu bagimlilari forumu degil.
    Yani onlarin beyni olup olmamasi bizim sorunumuz degil.
    Bizi ilgilendiren kisim, motosiklet uzerinde guvenlikte olma.

Bahsettigin seylerle kesistigimiz yerlerde var.
    Yani mesela alkollu araç kullanmak gibi.
    Ama o beyinsizlikle motosiklet uzerindeki beyinsizlik birbiriyle karistirilmamasi gereken konular.

Konunun devlet kismina gelince.
    Yani devlet madem vatandasinin sagligini dusunuyor, neden zararli madde kullanimini engellemiyor?

Yasa koyucuyu tek otorite olarak gorup, hayatin gerçeklerine karsi objektif olamazsan bu sonuca varman da son derece dogal.

Senin onlarda engellense ya dedigin seyler, binlerce yildir var.
    Bu geçmiste, idama kadar giden yaptirimlar oldu.
    Ornegin meshur IV.Murat hadisesi vardir.
    Onun zamanindaki siddet, tarihte gorulmemistir sanirim.
    Engelleyebildi mi?
    hayir....

Kisacasi insan çok aciz gorunuyor ama aslinda oyle guçlu ki, karsisinda; yasa koyucu, hukmeden bile aciz kaliyor.

Bu tur aliskanliklarin cezayla, hukumle onlenemeyecegini geçen zaman butun devletlere ogretti.
    Alkolu yasakladilar, millet evinde yapti içti.
    Yapamiyorsa, yapabilenlerden gizlice satin aldi yine içti.
    Yani devlet saglikli nesiller kazanayim derken, hiç bir seyi engelleyemedigi gibi, onemli bir gelirden de oldu.

Bakti ki olmuyor, hiç olmazsa, kontrolum altinda olur deyip, serbest birakmak zorunda kaldi.

Eger bu gunku ahlaki baskilar olmasa, emin ol uyusturucu bile serbest birakilir.
    Yuzyillardir yasak ve agir yaptirimlar uygulaniyor.
    Ama engellenemedigi gibi, kullanan sayisi gun geçtikçe artiyor.

Kisacasi, içki içmek kisisel bir mevzudur.
    Devletin bu duruma mudahalesi olamaz.
    Dusunmek gibidir.
    Istedigin kadar yasakla.
    Insan bu ister istemez dusunur.

Ama içki içip, trafige herhangi bir araçla çikmak toplumu ilgilendiren bir problemdir.
    Iste devletin buna müdahalesi olur.
    Olmalidir.
    Devlet diger vatandaslarinda tali sebeplerden zarar gormemesinden mesuldur çunku.
    Kask takmak ise asla kisisel bir mevzu degildir.
    Yani yapilan uygulama, devlet mantigina gore de dogrudur.

Sen bu mevzuyu kolayca çozebilecek kadar zeki bir adamsin aslinda.
    Tek sorun, onyargilarindan ve saplantilarindan nasil kurtulacagin sorunudur.
    Tek dogru benim dogrumdur dedigin anda, soracagin her soru polemik yaratmaktan oteye gitmez ve çozum bulmaz.
    Aslinda Savas Kayan çok ince bir gonderme yapmisti, bu konuda.
    Bunlari algilayabilmen için hukuk bilmen, hukuk ilmini kavraman gerekir diye...
    O bile yetmez.

Devletlerin bu gunku hareket noktasini tam kavrayabilmen için, tum detaylariyla tarih bilgisine, kuçuk kazançlari kaçirmayacak, iktisat bilgisine, toplumlarin hareket tarzini etut edebilecek, sosyoloji bilgisine, insan psikolojisini algilayabilecek kadar, psikoloji ilmine vakif olman lazim ki anlayabilesin.
    Zaten bunlarin hiç birinden bir halt anlamayan adama ulkemizde basbakan,bakan veya milletvekili deniyor....

Motosikleti
    Kask takmak ise asla kisisel bir mevzu degildir.
    Yani yapilan uygulama, devlet mantigina gore de dogrudur.

demişsin ama bende bunu sorguluyorum.neden değildir diye???
    diğerleri kişiyi ilgilendirirse bu konu kişisel koruyucu ekipman değilmidir?
    kişisel koruyucu adından da anlaşılacağı üzere kişiye özel değilmidir??
    kişinin kendisinden başkasını neden ilgilendirir?
    ilgilendirirse neden standart getirilmez.20 liralık naylon larda aynı işi görür mantığı uygulanır.bu da samimi olunmadığı durumunu ortaya çıkarır...
    kullanmayan adam kaza yapıpta motosiklet firmasını yada devleti mahkemeye mi verebilir???
    hayır ..ee o zaman adam kasksız bir şekilde rüzgarı hissetmek istiyorum derse kim niye ve ne hakla karışabilir???
    diğer tüm kişisel zevkler hak ve özgülükler kapsamına neden alınamaz??
    demek istediğim budur.ama bu arada bana kask takmayan biri olarak bakılmasını da istemem.ybr de bile kullanırım mereti..ha 20 tl lik naylonlardan da değil.kafamı canımı beynimi korumak için güvenilirliğine inandığım no... markadır ve şimdiki çinli scooterlerin neredeyse yarı parasını vermiştim zamanında...

son söz bu uygulamanın samimiyetine doğruluğuna ancak tüm kaskların belli bir standardın altında olamayacağı kuralı getirilip,illahki 300-500 euro değilde yeterlilik belgesi alınmış testleri yapılmış belli standartların altına inmasine KESİNLİKLE MÜSADE EDİLMEYEN kasklara müsade edilerek,naylon diye tabir ettiğim kasklarla yakalanan motosiklet sürücülerinin de '' bu ne kardeşim..işe yarar bişey kullanmadan trafiğe çıkamazsın'' denilerek ceza yazıldığı an inanırım...
    çünkü o zaman ss çileride goldwing çileride today 50 cc kullananlarıda aynı değerde korumak istediklerini düşünebilirim...

sanırım şimdi daha güzel ifade edebilmişimdir..
    sevgiler saygılar dostlarım....

Motosikleti
    xt 600
    ha şöyle sadede gel abi!
    nolan bayiliği aldım desene

94 mesajın 80'ini okudum aşağı yukarı, kaskın toplumu ilgilendiren boyutundanda bahsedilmiş zaman zaman.

e senin dediğine göre standart getirilirse esas vurgun vurulmaz mı?
    kask yapandan başvuru ücreti, belge bedeli, onay bilmemnesi diye bissürü para alacan, %30'luk kask takma oranı bi anda %5'lere düşecek, çatır çutur ceza kesecen.
    oh mis!

esas tartışılması gereken şudur belki;
    kask zorunluda kullanmayana neden müsamaha gösteriliyor.
    ben size fotoğrafımı çekerim burayada koyarım trafik polisine kasksız adres sorarken. iddiayada girerim.

bu işin sonu yok, devlet vatandaşları için asgari temel ihtiyaçları karşılamak zorunda, gerisi o topraklardaki kültürle ve gelirle alakalı.

Motosikleti
    Honda
    Yahu Samet;
    biz burada kaç senedir neyin mucadelesini veriyoruz?
    Sen diyorsun ki naylon kask takan da takmis oluyor ve cezadan yirtiyor.
    Yirtsin abicim.
    Bakalim azrail trafik polisi kadar sazanlik yapacak mi?

Sen birak o naylon kaskin satilmamasi mevzusunu, biz o satilan kaskin içerisine, motosiklet için uygun degildir, ya da motosiklette kullanilamaz, yazdirabilmek için ne ugraslar verdik biliyormusun?

Burada ugras verdigimiz iki nokta var.
    Birincisi senin de bildigin gibi motosiklet kullanicisini bilinçlendirmek.
    Ikinci nokta ise, motosiklet kullanicisinin devletle olan bagini kurabilmek.
    Su an bahsettigim her iki nokta da da ancak bir atom çekirdegi sayilabilecek durumda.
    Yani daha nokta bile olamadik.
    Bu bir sureçtir.
    Sancili geçecek.
    Senin gibi kafasi çalisan ama kendi disinda gelisen olaylardan haberi olmayanlar da rahatsiz olacak.
    Ama sureç boyle isliyor.
    Biz henuz kaska gelmedik.
    Sen neden bahsediyorsun.
    Daha devlete motosikleti tanimlattirmayi basarabilmis degiliz.
    Hele devlet kanunen motosikleti bir tanimlasin.
    Sonra diger konulara geçeriz.
    Biz daha isin basinda bile degiliz.
    Kaale alan bile yok.
    Yani sabret biraz.

Bak is plani soyle.

1. Devletin motosikletleri kaale almalarini saglayacak bir orgut kurmak.
    2. Devlette motosikletleri kaale alan bir yonetim anlayisi bulmak.
    3. Bunlar bulunursa, koordinasyonu saglayabilecek yetenekte bir kurul olusturmak.
    4. Tum bunlar basarilabilirse -ki imkansiz- devlete motosikletin bir tasit araci oldugu ve digerleriyle ayni hukumde sayilmasini saglayacak telkinde bulunmak.
    5. 4. maddeyi tam olarak basaramayacagimizi bildigimizden, hiç olmazsa motosikletin tanimlanmasi ve çesitlendirilmesi imkanini yaratmak.
    6. Eger bunu basarabilirsek, ehliyet siniflandirmalari ve içeriginin buna gore duzenlenmesi için kamuoyu olusturmak.
    7. Bunu da basarabilirsek, ehliyet veren kurumlarin ve sigorta sirketlerinin çalisma tarzinin yeniden duzenlenmesini saglamak.
    8. Daha sonra trafikte motosiklet kullanma sartlarinin kurallara baglanmasini saglamak.
    9. Tum bunlari basarirsak, simaracagimizdan, arsiz çocuklar gibi madem su kask standartlari ile de ilgili bir çalisma yapilmasini istemek.
    10. Ulkemize ait bir standart olusturmayi basarabilirsek, bu konuda yonlendirici çalismalar ve yaptirim uygulamalari hususunda dikkat çekmek.
    11. Devlet uzerine duseni yaparsa, bu sefer de kullanicilarin uzerine duseni yapmalari için kampanyalar duzenlemek.
    .
    .
    .
    Boyle devam eder gider.
    Fakat 8 ve 9; maddenin arasinda yazilabilecek en az on madde var.
    Sen kask onceligindesin diye atladim.
    Yoksa senin soyledigin sey, bizim dertlerimizin ve taleplerimizin ilk 20 sirasinda bile degil.

Hele bi sakin ol.
    Az soluklan söyle....

Dur ben sana bi zemzem suyu getireyim, rahatlatir...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    alkol ve tütün meselesine söylenilenlerden sonra yazılacak en güzel cevap herhal;

"senin aklın ermez bu başka hesap meyhanede bulduk biz kemali " olur herhal.

insanların tercihleri kendilerinizinkine uymuyor diye düşünme kapasiteleri ile igili hakarete varan ithamlarda bulunmak da pek de aklı selim olmayan bir düşüncenin ürünüdür. hele bütün bunları sadece din bazına indirgeyerek yapmak daha vahim.

neyse kask konusuna gelince; devlet vatandaşını gözetmeki korumak, kollamak, rahat yaşamasını sağlayacak özgür bir alan yaşatmak zorundadır, sabah marmurluğu ile henüz kelimeleri toparlayamıyorum ama bu tanımların en güzel insan hakları evrensel beyannamesinde yazar, okumadıysanız bir göz atın.
    kaskın faydalı mı faydasız mı olduğunu tarttışmak abesle iştigaldir. mesele kaskı kafasına takacak kadar bilinçli bireylerin neden olmadığını tartışmakdır.

bu kadar yazmaya gerek yok mesele belli memleketimizde motosiklet kullanmak ipte cambazlık yapmaya benziyor, kaskın faydasını merak eden arkadaş kafasını duvara vursun bir de kask takıp vursun.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)