Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Bu Nasıl Bi Hayvanlıktır Açıklarmısınız Ya?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Apachee62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu psikopat ya daha büyük psikopatlık yapcaksın bunun o kızı yakan ellerini kızgın demire basıp soguk su dökceksin basıp su dökceksin böyle hiç durmadan yapıcaksın
    tek care bu yoksa uslanmaz ben size katılıyorum
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş

Ben hala bön lükten bahsediyorum Bu gidişle bahsetmeye devam edeceğim gibiFaraziyelerle değil, yaşanmış gerçeklerden bahsediyorum yine bönlükten kurtulamıyorum yaavv

Bu ülkede kim neden asıldı haberin var mı? Kimden ve neden yana olduğumuz elbette önemlidir, ben idamdan yana değilim, (kiidam cezası sadece sapıklara verlmez, hee, sen diyorsan ben kime verileceğini de denetleyebilirim..., o zaman sorarlar, bu ülkenin insan olanları asılırken kim nerdeydi???)

Sözüm sana değil arkadaş, ama aklına ilk geleni yazmak da doğru değildir bence. Yok sa konumuzda geçen yavru kıza kıyan adama ben neler yapmak isterdim ki keşke çözüm olsa
    siyasi idamlardan bahsediyosan o konuya girmiyim hiç çünkü çok dertliyim o konuda, kimleri bitirdi kimleri ortaya çıkardı ortada
    kaldıki illa idam olsun diye bişey demiyorum, hatta mümkünse hapis cezası bile olmasın. eğer suçlu kişiyi ishal edip topluma kazandıracak başka bir yöntem varsa o olsun isterim ama sorun şurdaki potansiyel suçluları caydıracak şey ne olacak.
    şu an uygulanan hapis cezası birçok kişiyi caydırıyor, bazılarınıda caydırmıyor, işte o bazılarını belki idam caydırabilirdi, dediğim gibi bir kişiyi bile caydırsa kardır çünkü sonuçta masum bir insanın hayatı son bulmaz, belki o masum insan biziz, belki annemiz, babamız, eşimiz, çocuğumuz.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş

Beehhhh

biz de bişey yazılıp tartışılıyor zannettik, meğer burası kıçına gelenin osurduğuna fikir denen bir yer olmuş çıkmış Bu ne yaavv

1000 sene önce yapılmış ve sonuç alınamamış olanı yazıyor, bir de buna benim fikrim diyorlar yaa
    Biz de, 100 sene önce yapılmış ve sonuç alınamamış olanı yazan arkadaşa çatmaya kalkıyoruz burada
    Kurduğunuz cümlelere dikkat edip mesaj yazmanızın daha yerinde olacağı kanaatindeyim, siz kendi fikrinizi belirtirsiniz; ben benimkini; bir başkası da kendisininkini.. Bu kimsenin fikirlerini bilmem neye benzetmeyi gerektirmez.. Bir daha mesaj yazarken terbiyenizi takınarak mesaj yazarsanız belki birşeyleri medenice tartışabiliriz, aksi taktirde boşuna laf kalabalığı yapmaya gerek yok..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben daha geçerli istatistiki bilgiler bulabilmek amaciyla hemen oyle yuzeysel bir arastirma yaptim.
    Içimizdeki berrak dimah sahibi arkadaslarin uzerinde dusuneceklerini umuyorum.

Arastirmami yaparken temel aldigim kriter, idam cezasi uygulanan ulkelerde suç oraninin dusup dusmedigi konusuydu.

Yeni seyler de ogrendim tabi.
    Ornegin ben en çok idam Iran ve Amerika'da oluyor saniyordum ama meger çin birinci siradaymis.

Yine yeni ogrendigim baska bir bilgide Japonya'da da idam cezasinin oldugu ve uygulandigi.

Peki idam cezasi uygulayan ulkelerde bu ceza caydirici olmusmu.
    Sayilara bakinca birakin caydirmayi, neredeyse, katlanarak arttigi goruluyor.
    En son 2007 istatistiklerini bulabildim.
    Iran ve Suudi Arabistan istatistik yayinlamaktan vazgeçmisler çunku.
    Ama o bile yeterli.
    Iran'da 2006 yilinda idam edilen kisi sayisi, 2007 yilinda tam yuzde yuzyirmi (120%) artarak 355'e çikarken Suudi arabistan da tam 4 kati artmis.
    2006 yilinda bu ulkede 39 kisi idam edilirken, 2007 de tam 166 kisi idam edilmis.

Idam cezasi uygulayan tum ulkelere baktigimizda yapilan infazlarin toplami soyle:
    2005 - 5494
    2006 - 5635
    2007 - 5851

kaynak: "Hands Off Cain" insan haklari gurubunun raporu.

Bazi afrika ulkeleri yankesiciligi idamla cezalandirirlarmis.
    Yankesicilik suçu isleyen kisi bir agaca baglanir, halkin gözü önünde öldürûlürlermis.
    Sonradan vazgeçilmis.
    Neden biliyormusuniz?
    Siki durun.
    Idam cezasini izlemeye gelenler arasinda yankesicilik olaylari arttigi için.
    Yankesicinin arayipta bulamadigi sey kalabalik.
    Eh en iyi kalabalik, idam izlemeye gelen kalabalik.
    Düsünebiliyormusunuz?

Kaynak: Uzun oldugu için yazinin sonunda topluca verecegim.

Devam edelim.

Emocan miydi amerikan eyaletlerinden bahsetmisti.

Prof. Dr. Thorsten Sellin bir arastirma yayinlamis.
    Eski tarihli ama dikkate deger veriler içeriyor.
    Prof arastirmasinda idam cezasinin var oldugu 4 eyalet ve yok oldugu 4 eyalette 5 senelik periyodlar halinda arastirmalar yapiyor ve olum oraninin artmasinda veya azalmasinda idam cezasinin bir etkisi olmadigini rakamsal olarak ispatliyor.

Not:Isteyen olursa bu arastirmanin net sonuçlarini buraya asabilirim. Bende var.

Bakin ilginç bir raporda Ingiltereden:

1953 yılında İngiltere'de oluşturulan “Ölüm Cezası Kraliyet Komisyonu”, dünyada her yöreden topladığı istatistikleri ve bilgileri inceledikten sonra hazırladığı 789 sayfalık raporda; “Ölüm cezasının kaldırılması, ilgili suç oranını arttırmamakta, ölüm cezasının yeniden konulması da suç oranını azaltmamaktadır.” demektedir (10). Yine aynı komisyonun daha eski bir tarihte,1866'da hazırladığı bir raporda şöyle denmekte; “Başkalarını, ibret verici özelliği ile suçtan caydırıcı olarak kabul edilen idam cezasına çarptırılan 167 kişiden 164'ü daha önce aleni infaza bizzat tanık olmuş kişilerden oluşmaktadır.”

Yukarida aldigim yazi çok daha uzun bir tez konusu olarak elimde word dosyasi biçiminde vardir.
    Incelemek isteyen arkadaslar varsa, buraya tiklayarak inceleyebilirler.

Dokumanin olusturulmasinda yararlanilan kaynaklar:

1. Salim Özdemir - Altan Aysel, Ceza İnfaz Personelinin El Kitabı, syf.63
    2. Prof. Dr. Bahri Öztürk, Uygulamalı Ceza Muhakemeleri Hukuku, syf.80
    3. Franciszek Przetacznik, The Right To Life As A Basic Human Right
    4. Bahri Savcı, Yaşam Hakkı ve Boyutları
    5. Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer - Prof. Dr. Sahir Erman, Nazari ve Tatbiki Ceza Hukuku, C.2, syf.585
    6. Dönmezer - Erman, age, syf.607
    7. Barnas Harry Elmer, The Story Of Punishment A Record Of Man's Inhumanity To Man
    8. Prof. Dr. Öztekin Tosun, Ölüm Cezası Sorunu, İstanbul Barosu Dergisi, Nisan - Mayıs - Haziran 1978
    9. Tosun, agy.
    10. Ümit Hasan, Ölüm Cezası Sorunu, syf.98
    11. Osman Balcıgil, Ölüm Cezası, syf.42
    12. Amnesty International (Uluslararası Af Örgütü), Aime Leaud
    13. A.I., age.
    14. Erol Özcan, İzmir Barosu Dergisi, Ocak 1988
    15. Erkan Canak, Ölüm Cezası çağımız ve Türkiye, Manisa Barosu Dergisi, Temmuz 19991
    16. Camus - Koestler, Ölüm Cezası Üstüne Düşünceler, syf.37
    17. Cengiz İlhan, İzmir Barosu Dergisi, Ocak 1991
    18. Halit Çelenk, Yaşama Hakkı Sempozyumu, İzmir Barosu Dergisi, Nisan 1991
    19. Erkan Canak, Manisa Barosu Dergisi, Sayı 38
    20. Prof. Dr. Faruk Erem, İzmir Barosu Dergisi, Ocak 1991
    21. A.I., age.
    22. Erem, agy.
    23. A.I., age.
    24. Feyyaz Gölcüklü - Şeref Gözübüyük, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Uygulaması, syf.19
    25. Canak, agy
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    RunemagicK
    düşüncelerine katılıyorum. adam demeye bin şahit ister tipinde zaten meymenet yok katilin.cahil diyorsun adam öldürüyor,okumuş diyorsun adam öldürüyor.demek'ki kuma ile alakalı bir durum değil.tamamen kişilik bozukluğu,ya Aileden gelme ve ya çevre,arkadaş faktörü.ya hayvan öldürmeye kıyamazken sana zarar vermeyen bir İnsanı nasıl haince öldürürsün akla mantığa ters düşen bir durum.bu tür adam öldüren canileri aynı yöntemi uygulayıp ortadan kaldırcaksın.yoksa at ceza evine besle bilmam kaç sene sonra ceza evinden çıkınca daha'da kendini piskopat sansın daha çok insanlara zarar versin.ne kadar tutarsan tut bunları yine topluma kazandıramazsın çünkü damarlarındaki kan bozulmuş bu gibilerinin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Sapıklar, caniler, vatan hainleri, seri katiller ve ırz düşmanları; idam ile
    cezalandırılmalıdır..

Bunların topluma kazandırılması projesi ;populist yaklaşımdan öteye gitmez.

Bu tür düşünenler aydın, çağdaş ve demokrat olmadığı gibi, karşı tezi yani

idamı savunanlarda kesinlikle bağnaz,tutucu ve geri kafalı değildir..

Bugün ülkemizde idam cezası yoktur. En fazla ceza ise müebbet hapistir.

Müebbete mahkum olanlar; günün birinde rahşan veya rahşan gibi düşünen birilerinin ortaya

çıkıp kendilerini kurtaracaklarını bilmekte ve umutla beklemektedirler!..

Yakın zamanda, İstanbul Güngörende peşpeşe patlatılan bomba sonucu

18 vatandaşımız ölmüş ve bir çok kişide; öksüz, yetim ve sakat kalmıştı.

Bu olayın faillerinin idam ile yargılanması taraftarıyım.

Kim derseki bu suçu işleyenleri ıslah edelim ve topluma kazandıralaım..

Ben o kişinin berrak dimağından ve samimiyetinden şüphe duyarım..

3 veya 5 yaşındaki kız ve oğlan çocuklarına tecavüz eden sonrasında

onları öldüren sapık canilerin de idam edilmesi taraftarıyım.

Haydi bu seri katil ve seri tecavüzcüleri topluma kazandırın!.

Kim derseki bu suçu işleyenleri ıslah edelim ve topluma kazandıralım!..

İstanbul Halkalı'da geçen hafta, teröristlerce servis otobüsü bombalandı

ve 5 şehit verdik. Kanları sıcak ve taze , daha kurumadı !..

Failler, yardım ve yataklık edenler yakalandı..

Şimdi kim derseki; o kişileri ıslah edelim ve topluma kazandıralım ..

Bu topic konusu; hunharca genç bir kızın üzerine

benzin döküp ateşleyerek, bir insanı cayır cayır yakıp, ölümüne sebebiyet veren

cani tahammüden ,planlayarak,bilerek,hesaplayarak bu işi yapmıştır.

Tıpkı Münevver Karabulut cinayeti gibi !..

Olayı hatırlayacak olursak; zengin bir işadamının yeğeni; genç bir kızın

başını canlı canlı kesmişti.(otopsi raporu ve adli tıp bilgisi bu yönde)

Şimdi kim derseki ; benzin dökerek ölüme sebebiyet veren ve bir

insanın kafasını canlı canlı testere ile kesen bu canileri ıslah edelim ve

topluma kazandıralım..

Ben onların berrak dimağlarından ve samimiyetlerin şüphe duyarım..

'' Varsayalım yanlış düşündüm !.. ''

Bu arada da rahşan affı çıktı. Bu kişileri topluma geri döndürdünüz !...

Şimdi onların geçimini temin etmek gerekir.

Onlara iş bulun bakalım !...

Mesela, ben birkaç örnek vereyim..

- Sizin veya aile fertlerinden birinin özel şöförü

- Doğalgaz arıza tamir bakım onarım

- Muslukçu,hırdavatçı

- Villanızda bekçi

- Apartmanınızda kapıcı

- Sitenizde bahçıvan

- Falanca marka damacana su dağıtıcısı,iş ve evlere servis tabiki..

- Filanca marka pizza motorlu taşıyıcı iş ve evlere paket servis

- Fabrikada işçi

- Yazlıkta tüpgaz dağıtıcısı

- Market çalışanı

- Restorant veya lokanta çalışanı

- ........

Arkadaşlar, davulun sesi uzaktan hoş gelir.. Ateş düştüğü yeri yakar..

Hukuğun ve otoritenin olmadığı toplumlar dejenere olmaya ve dağılmaya

yüz tutar. Sonrasında ise hiçbir kuvvet bu dağılmayı toparlayamaz..

Yasalar eşit,sert ve caydırıcı olmalıdır.

Yasalara uyan vatandaş, diğer vatandaşların da yasalara uymasını talep

eder ki bu onun en doğal hakkıdır..

Kimsenin kendisinin ve aile fertlerinden birinin başına herhangibir olumsuzluk

gelmemesi , kimsenin diğer bir kimsenin hayatını ;cehennem yaşamına

çevirmemesi dileklerimle..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Regal Raptor
    Geçen akşam habertürk'de Murat Bardakcı'nın sunduğu tarihin arka odası programını izledim, osmanlı zamanındaki idamlar ve işkence teknikleri hakkında program yapıyorlardı değişik şekillerde idamlar ve işkenceler var, direk idam etmiyor ama işkence çektirerek idam ediyor hele bi kança olayı varki akıllara zarar işte bu başlığındaki o genç kıza benzin dökerek yakıp öldüren kişiyi vede Şeyh Şamil'in de yazısında belirttiği konumdaki kişileri o kanca işkencesi ile acı çektire çektire öldürüceksin kardeşim
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arap ülkeleri örneğim yanlış anlaşılmış . Oradaki adalet sistemini veya rejimi savunmadım bahsettiğim sadece idam cezası uygulaması. Tanrıya küfür etti diye idam uygulanabiliyor kesinlikle bunu da savunuyor değilim.

Bazı arkadaşlar idam kelimesini duyar duymaz hemen olayı ihtilal olaylarına düşünce suçundan idam edilenlere vs gibi klişe konulara getirmiş .
    Kusura bakmayın ama başlıkla hiçbir alakası yok .

Olay çok basit ya vahşice, Canavarca hisle işlenen cinayetlerin karşılığı idam olmalı . Konu bunu savunanlar ve savunmayanlar sadece.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha geçerli istatistiki bilgiler bulabilmek amaciyla hemen oyle yuzeysel bir arastirma yaptim.
    Içimizdeki berrak dimah sahibi arkadaslarin uzerinde dusuneceklerini umuyorum.

Arastirmami yaparken temel aldigim kriter, idam cezasi uygulanan ulkelerde suç oraninin dusup dusmedigi konusuydu.

Yeni seyler de ogrendim tabi.
    Ornegin ben en çok idam Iran ve Amerika'da oluyor saniyordum ama meger çin birinci siradaymis.

Yine yeni ogrendigim baska bir bilgide Japonya'da da idam cezasinin oldugu ve uygulandigi.

Peki idam cezasi uygulayan ulkelerde bu ceza caydirici olmusmu.
    Sayilara bakinca birakin caydirmayi, neredeyse, katlanarak arttigi goruluyor.
    En son 2007 istatistiklerini bulabildim.
    Iran ve Suudi Arabistan istatistik yayinlamaktan vazgeçmisler çunku.
    Ama o bile yeterli.
    Iran'da 2006 yilinda idam edilen kisi sayisi, 2007 yilinda tam yuzde yuzyirmi (120%) artarak 355'e çikarken Suudi arabistan da tam 4 kati artmis.
    2006 yilinda bu ulkede 39 kisi idam edilirken, 2007 de tam 166 kisi idam edilmis.

Idam cezasi uygulayan tum ulkelere baktigimizda yapilan infazlarin toplami soyle:
    2005 - 5494
    2006 - 5635
    2007 - 5851

kaynak: "Hands Off Cain" insan haklari gurubunun raporu.

Bazi afrika ulkeleri yankesiciligi idamla cezalandirirlarmis.
    Yankesicilik suçu isleyen kisi bir agaca baglanir, halkin gözü önünde öldürûlürlermis.
    Sonradan vazgeçilmis.
    Neden biliyormusuniz?
    Siki durun.
    Idam cezasini izlemeye gelenler arasinda yankesicilik olaylari arttigi için.
    Yankesicinin arayipta bulamadigi sey kalabalik.
    Eh en iyi kalabalik, idam izlemeye gelen kalabalik.
    Düsünebiliyormusunuz?

Kaynak: Uzun oldugu için yazinin sonunda topluca verecegim.

Devam edelim.

Emocan miydi amerikan eyaletlerinden bahsetmisti.

Prof. Dr. Thorsten Sellin bir arastirma yayinlamis.
    Eski tarihli ama dikkate deger veriler içeriyor.
    Prof arastirmasinda idam cezasinin var oldugu 4 eyalet ve yok oldugu 4 eyalette 5 senelik periyodlar halinda arastirmalar yapiyor ve olum oraninin artmasinda veya azalmasinda idam cezasinin bir etkisi olmadigini rakamsal olarak ispatliyor.

Not:Isteyen olursa bu arastirmanin net sonuçlarini buraya asabilirim. Bende var.

Bakin ilginç bir raporda Ingiltereden:

1953 yılında İngiltere'de oluşturulan “Ölüm Cezası Kraliyet Komisyonu”, dünyada her yöreden topladığı istatistikleri ve bilgileri inceledikten sonra hazırladığı 789 sayfalık raporda; “Ölüm cezasının kaldırılması, ilgili suç oranını arttırmamakta, ölüm cezasının yeniden konulması da suç oranını azaltmamaktadır.” demektedir (10). Yine aynı komisyonun daha eski bir tarihte,1866'da hazırladığı bir raporda şöyle denmekte; “Başkalarını, ibret verici özelliği ile suçtan caydırıcı olarak kabul edilen idam cezasına çarptırılan 167 kişiden 164'ü daha önce aleni infaza bizzat tanık olmuş kişilerden oluşmaktadır.”

Yukarida aldigim yazi çok daha uzun bir tez konusu olarak elimde word dosyasi biçiminde vardir.
    Incelemek isteyen arkadaslar varsa, buraya tiklayarak inceleyebilirler.

Dokumanin olusturulmasinda yararlanilan kaynaklar:

1. Salim Özdemir - Altan Aysel, Ceza İnfaz Personelinin El Kitabı, syf.63
    2. Prof. Dr. Bahri Öztürk, Uygulamalı Ceza Muhakemeleri Hukuku, syf.80
    3. Franciszek Przetacznik, The Right To Life As A Basic Human Right
    4. Bahri Savcı, Yaşam Hakkı ve Boyutları
    5. Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer - Prof. Dr. Sahir Erman, Nazari ve Tatbiki Ceza Hukuku, C.2, syf.585
    6. Dönmezer - Erman, age, syf.607
    7. Barnas Harry Elmer, The Story Of Punishment A Record Of Man's Inhumanity To Man
    8. Prof. Dr. Öztekin Tosun, Ölüm Cezası Sorunu, İstanbul Barosu Dergisi, Nisan - Mayıs - Haziran 1978
    9. Tosun, agy.
    10. Ümit Hasan, Ölüm Cezası Sorunu, syf.98
    11. Osman Balcıgil, Ölüm Cezası, syf.42
    12. Amnesty International (Uluslararası Af Örgütü), Aime Leaud
    13. A.I., age.
    14. Erol Özcan, İzmir Barosu Dergisi, Ocak 1988
    15. Erkan Canak, Ölüm Cezası çağımız ve Türkiye, Manisa Barosu Dergisi, Temmuz 19991
    16. Camus - Koestler, Ölüm Cezası Üstüne Düşünceler, syf.37
    17. Cengiz İlhan, İzmir Barosu Dergisi, Ocak 1991
    18. Halit Çelenk, Yaşama Hakkı Sempozyumu, İzmir Barosu Dergisi, Nisan 1991
    19. Erkan Canak, Manisa Barosu Dergisi, Sayı 38
    20. Prof. Dr. Faruk Erem, İzmir Barosu Dergisi, Ocak 1991
    21. A.I., age.
    22. Erem, agy.
    23. A.I., age.
    24. Feyyaz Gölcüklü - Şeref Gözübüyük, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Uygulaması, syf.19
    25. Canak, agy
    bu istatistiklerdeki artışların, nüfus artışına göre oranı da var mı? yani 2005 yılında 100 kişilik bir nüfus içinde 10 kişi idam edilirken, 2010 yılında halen 100 kişinin 30 kişisi mi idam ediliyor ki, suç oranı arttı deniyor?

ben de idam cezasının gelmesini savunuyorum. idam cezası çözüm değildir diyenlerin de, kendisini, bir yakını PKK tarafından şehit edilen birisinin yerine koyup empati yapmasını ve hapiste halen demeçler verip örgüt yöneten öcalan hakkında neler hissedeceğini düşünmesini istiyorum.

kimse çıkıp da, "ama bu aynı şey değil, onun ordan halen örgütü idare etmesinin sebebi politikalardır" filan demesin. bal gibi de aynı şey...

zaten, bunu gerçekten yaşamamış kişilerin empati yapıp kendisini, bunu yaşayan birisinin yerine koyması da imkansız. dünyada empati yapılamayacak 1 tek şey var deseler, ben "budur işte" derim. yaşamayanın anlamayacağı tek şey budur.

şimdi ne olacak, tablonun geri kalan kısmına bir bakalım. idamı kaldırdık ve bu başlığa konu olan caniyi ve bunun gibi bir çok caniyi idam etmiyoruz. müebbet hapis cezası vereceğiz. ve bu caniyi hapise atıp, öldürdüğü kızın annesinden, babasından aldığımız vergilerle önüne yemek koyacağız. ne güzel di mi? anne-baba 17 yıl emek harcadığı kızını bir hiç uğruna yitirmiş. bu da yetmezmiş gibi, çalışıp,didinip, zorla kazandığı ekmek parasıyla kızının katilini "belki içeride ıslah olur" diye beslemeye devam edecek. sonra bu cani, yıllar sonra belki "iyi halden" belki kendini bilmez bir siyasetçinin şahsi rant nedeniyle çıkaracağı "af"tan yararlanıp dışarı çıkacak. ve o dışarı çıktığı gün, kızının intikamını isteyen baba tarafından sokak ortasında öldürülünce, aynı döngüyü bu sefer baba için işletmeye başlayacağız.

buna da adalet diyeceğiz... buyrun siz deyin, ben buna adalet değil, "caniliğe ortaklık" derim ancak.

kendi başına gelmeyince, işkembeden sallamak kolay tabi. idama "devlet eliyle yaşam hakkının elinden alınması" diyenler, ölen kızın yaşam hakkını niye düşünmüyorlar?

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Askerlik için bir çok kişi mantığın bittiği yer derler halbuki tam tersidir mantığın başladığı yerdir.
    Cezalar topluca, mükafaatlar bireyseldir.
    Böyle bir suç işleyeni sadece ve sadece şahsı cezalandırarak olmas. Sonuçda bu cani yi yetiştiren daha doğrusu yetiştiremeyen ailesi de en az onun kadar suçludur. İçinde Allah korkusu olan bir insanın yapabileceği bir şey değildir.
    İdam tekrar gelmes bu ülkeye malesef. Hadi aldın bunları teröristlerin karşısına koy dicem onuda içine ederler. Bence en mantıklısı maden işçisi yapıcaksın ve geliri olmayacak. bunların çalıştıklarınıda madenlerde kaybettiğimiz emektarlarımızın ailelerine vereceksin, son olarak sadece bu caniyi değil sadece anasını babasını tüm birinci derece ailesini ayaklarına pranga takarak madenlerde en ağır işlerde çalıştıracaksın... Allah belasını versin böylelerinin ve böylelerini doğuranların yetiştirenlerin..
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    idam cezası yerine "kısasa kısas cezası"nı yeğlerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:14 ----------

Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerlik için bir çok kişi mantığın bittiği yer derler halbuki tam tersidir mantığın başladığı yerdir.
    Cezalar topluca, mükafaatlar bireyseldir.
    Böyle bir suç işleyeni sadece ve sadece şahsı cezalandırarak olmas. Sonuçda bu cani yi yetiştiren daha doğrusu yetiştiremeyen ailesi de en az onun kadar suçludur. İçinde Allah korkusu olan bir insanın yapabileceği bir şey değildir.
    İdam tekrar gelmes bu ülkeye malesef. Hadi aldın bunları teröristlerin karşısına koy dicem onuda içine ederler. Bence en mantıklısı maden işçisi yapıcaksın ve geliri olmayacak. bunların çalıştıklarınıda madenlerde kaybettiğimiz emektarlarımızın ailelerine vereceksin, son olarak sadece bu caniyi değil sadece anasını babasını tüm birinci derece ailesini ayaklarına pranga takarak madenlerde en ağır işlerde çalıştıracaksın... Allah belasını versin böylelerinin ve böylelerini doğuranların yetiştirenlerin..
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim yazilanlardan anladigim kadariyla siz bir suçluya ceza vermek pesinde degilsiniz.
    Siz intikam pesindesiniz.
    Hedefi intikam olana bir sey anlatmaya çalismak nafiledir.
    Ben kendimden biliyorum.

Intikam almak degil de cezalandirmayi konustugumuz zaman sanirim birbirimizi daha iyi anlayacagiz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Cezanın amacı, suç işleyenleri eğitip topluma kazandırmak olarak açıklanmaktadır. Bu şekilde düşündüğümüzde idam bir ceza olmamaktadır zaten.

İdam uygulamasına evet diyebilmek insana ilk başta çok zor geliyor. Başkasının yaşamını sonlandırma konusunda, yaşamak isteyen bir birey olarak nasıl onay verebilirim ki? Ama işte can alıcı nokta burada "ben de yaşamak istiyorum", kardeşim, dostum, sokakta kendi halinde yürüyen vatandaşım, bu foruma birşeyler yazan yazmayan herkes yaşasın istiyorum. Aramızda bu yaşamları üstelik vahşice sonlandıran kişileri gördükçe de, idam cezasına değil, idam uygulamasına evet diyorum. Kendi canını savunma durumunda olduğu kanıtlanmış kişiler hariç, insan öldüren birinin artık yaşama hakkı olmadığını düşünüyorum. Benim kendi canımı, sevdiklerimin canını düşünmem, bir vahşinin canını düşünmemden daha önemli ve anlamlıdır.

SUÇ ve CEZA

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yazilanlardan anladigim kadariyla siz bir suçluya ceza vermek pesinde degilsiniz.
    Siz intikam pesindesiniz.
    Hedefi intikam olana bir sey anlatmaya çalismak nafiledir.
    Ben kendimden biliyorum.

Intikam almak degil de cezalandirmayi konustugumuz zaman sanirim birbirimizi daha iyi anlayacagiz.

SUÇ ve CEZA

Hukukta suçlar farklı kategorilere ayrılır!

İşlenen suç '' adi suç niteliğindeyse '' ve

İşlenen suçun içinde insan ögesi yok ise; eğitim,rehabilite etme, topluma kazandırma vs vb durumlar için evet okey!..

Fakat suçun ana unsurunun içinde insan ve insanlığa karşı hunharca işlenen suçlar varsa ki
    bu suçların ne olduğunu üstteki yazımda belirttim.

Aşağıda tekrar yazıyorum.

Sapıklar, caniler, vatan hainleri, seri katiller ve ırz düşmanları; idam ile cezalandırılmalıdır..

Bu tür suçların cezasını veya bedelini ödeme şekline; intikam almak gibi basit

bir değerlendirme ile yaklaşmak abesle iştigaldir, tarafımca kabul görecek bir

tez değildir ve sözün bittiği yerdir..

Fikirlerimiz farklı olduğu için aynı paralelliğe girebileceğimizi beklemiyor vede nafile olduğunu düşünüyorum..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Burda kimse kişiyi topluma kazandırmak istemiyo herkezde haklı yani bu yönden bende aynı fkirdeyim zaten bu tür hayvanları topluma kazandırmak yerine cezalandırmak daha makül sebebi ise bu tür hayvanlar topluma girdikleri anda kendilerini kral sanmaya başlıycaklar gelene gidene ahkem kesicekler sonra tekrar aynı olaylar yaşana bilir yada bu kişi topluma kazandırıldığında olduki es kaza evlendirildiğinde karısına aynı şeyleri yapmıycanın garantisi var mı EN GÜZEL ÇÖZÜM BU TÜR HAYVANLARA TASMA TAKICAKSIN KLÜBEDEN ÇIKARMIYCAKSIN.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ne olacak, tablonun geri kalan kısmına bir bakalım. idamı kaldırdık ve bu başlığa konu olan caniyi ve bunun gibi bir çok caniyi idam etmiyoruz. müebbet hapis cezası vereceğiz. ve bu caniyi hapise atıp, öldürdüğü kızın annesinden, babasından aldığımız vergilerle önüne yemek koyacağız. ne güzel di mi? anne-baba 17 yıl emek harcadığı kızını bir hiç uğruna yitirmiş. bu da yetmezmiş gibi, çalışıp,didinip, zorla kazandığı ekmek parasıyla kızının katilini "belki içeride ıslah olur" diye beslemeye devam edecek. sonra bu cani, yıllar sonra belki "iyi halden" belki kendini bilmez bir siyasetçinin şahsi rant nedeniyle çıkaracağı "af"tan yararlanıp dışarı çıkacak. ve o dışarı çıktığı gün, kızının intikamını isteyen baba tarafından sokak ortasında öldürülünce, aynı döngüyü bu sefer baba için işletmeye başlayacağız.

buna da adalet diyeceğiz... buyrun siz deyin, ben buna adalet değil, "caniliğe ortaklık" derim ancak.
    @aya
    Katılıyorum. Klavyene sağlık.

Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda kimse kişiyi topluma kazandırmak istemiyo herkezde haklı yani bu yönden bende aynı fkirdeyim zaten bu tür hayvanları topluma kazandırmak yerine cezalandırmak daha makül sebebi ise bu tür hayvanlar topluma girdikleri anda kendilerini kral sanmaya başlıycaklar gelene gidene ahkem kesicekler sonra tekrar aynı olaylar yaşana bilir yada bu kişi topluma kazandırıldığında olduki es kaza evlendirildiğinde karısına aynı şeyleri yapmıycanın garantisi var mı EN GÜZEL ÇÖZÜM BU TÜR HAYVANLARA TASMA TAKICAKSIN KLÜBEDEN ÇIKARMIYCAKSIN.
    @AzRaİL42
    Bu canavara hayvan diyip durma , hayvanlara ciddi hakaret sayılır. Hiçbir hayvan bunun gibi sadistçe bir düşünce içinde olamaz ve yapamaz.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum..

Butür kişileri besleyip masraf yapmaya gerek yok. Yapılan masrafların karşılığı

bu ülke vatandaşının ödediği vergilerden karşılanıyor.

Ben ödediğim verginin; yol,su,elektrik,baraj,köprü, eğitim ve sağlık hizmetleri

için kullanılmasını isterim.

Sapık,cani,seri katil, vatan haini ve tecavüzcünün yediği lokmadaki şahsım

adına düşen payı helal etmiyorum..

Toplumda ''rahşan affı'' olarak geçen,hapishanelerin boşaldığı günleri hatırlayalım;

İçeriden çıkanlar aynı veya benzer suçları işleyerek çok kısa zamanda

layık oldukları yere tekrar döndüler..

O dönemleri hatırlayın! ne canlar yandı, ne ocaklar söndü!.

Örnek; tecavüz suçundan yargılanıp mahkum olan bir cani, rahşan affi ile

serbest kaldı. BU caniye çocuk parkında bekçilik görevi verdiler.

İki veya üç gün sonra 8 yaşındaki bir kız çocuğuna bekçi kulübesinde

tecavüz edip öldürüyor ve kaçıyor..

Bu sapığı polis yakaladı. Adaletin önüne çıkardı. Cani, hüküm

giydi ve eskişehir'e gönderildi. Eskişehir cezaevinde aynı gün içinde kendini

şişlemiş vaziyette ölü bulundu!. İlahi adelet!..

Tek yapmanız gereken hafızamızı tazelememizdir.. O günleri hatırlayın..

Suç ve ceza kavramı için zaman zaman EMPATİ yapmak

gerekir.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum..

Butür kişileri besleyip masraf yapmaya gerek yok. Yapılan masrafların karşılığı

bu ülke vatandaşının ödediği vergilerden karşılanıyor.

Ben ödediğim verginin; yol,su,elektrik,baraj,köprü, eğitim ve sağlık hizmetleri

için kullanılmasını isterim.

Sapık,cani,seri katil, vatan haini ve tecavüzcünün yediği lokmadaki şahsım

adına düşen payı helal etmiyorum..

Toplumda ''rahşan affı'' olarak geçen,hapishanelerin boşaldığı günleri hatırlayalım;

İçeriden çıkanlar aynı veya benzer suçları işleyerek çok kısa zamanda

layık oldukları yere tekrar döndüler..

O dönemleri hatırlayın! ne canlar yandı, ne ocaklar söndü!.

Örnek; tecavüz suçundan yargılanıp mahkum olan bir cani, rahşan affi ile

serbest kaldı. BU caniye çocuk parkında bekçilik görevi verdiler.

İki veya üç gün sonra 8 yaşındaki bir kız çocuğuna bekçi kulübesinde

tecavüz edip öldürüyor ve kaçıyor..

Bu sapığı polis yakaladı. Adaletin önüne çıkardı. Cani, hüküm

giydi ve eskişehir'e gönderildi. Eskişehir cezaevinde aynı gün içinde kendini

şişlemiş vaziyette ölü bulundu!. İlahi adelet!..

Tek yapmanız gereken hafızamızı tazelememizdir.. O günleri hatırlayın..

Suç ve ceza kavramı için zaman zaman EMPATİ yapmak

gerekir.
    Çok Doğru Tam Yerinde Bi Açıklama Olmuş Benim Verdiğim Vergilerle Bu Tür CANAVARLAR Beslenicekse Beslemeyin ÖLDÜRÜN.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Azrail rumuzlu arkadaş, yahu niye sitem ediyorsun? Böyle bir nik'e sahip olduğuna göre o yoldan çıkmış hayvanı kıskanmış da olabilirsin hani.. tövbe yarabbiii.. yoksa bu canavar ruhlu mahlukat motosikleti için mi benzin almıştı benzinlikten? Ne diyorum ben ya.. tamam, ben yoktum, duymadım, okumadım, yazmadım... Sadece ortamı yumuşatmak için latife yaptım.

Gerçekten çok üzücü... Böyle mahlukatları kısa vadeli cezalarla yeniden toplumun içine salmak en büyük hata olur. Sallandıracaktın Taksim'in ortasında ki benzerleri cesaretlenmesin!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Çevremdeki İnsanlar Artık O Kadar Korkar Olmuş Ki Yani Biraz Kulak Misafiri Oluyorum Ağzım Açık Kalıyor Hele Birde Bu İnsanların Kız Çocukları Warsa O Kadar Telaşeye Kapılmış Ne Yapıcaklarını Bilemiyorlar Kız Evlatlarını Artık Nasıl Koruycaklarını Kime Emanet Ediceklerine O Kadar Şaşırmışlar Ki Artık KİMDEN YADA NERDEN Yardım Alıcaklarına Dahi Ne Bir Bilgi Ellerinde Nede Bir Yol Gösteren Herkez Bir Birine Soruyor Ne Zaman Biticek Die Bi Mahallede Bir Cinayet Vs. Gibi Olaylar Oluyor Mahalleden 2 Gün İçinde Taşınan Sayısı Nerdeyse 50-100 Buluyor Bunlardan Kaçmalımıyız Yoksa Oturup Savaşmalımıyız Hakkımızı Mı Aramalıyız Yada Bu Konularla İlgili Kendimizi Nasıl Savunucamızı Kim Anlatıcak Yada Birileri Kapımızın Altından El Braşörü Mü Atıcak 2 Satırlık(KOMŞUM POLİS SİSTEMİ GİBİ) ???? :S .

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler