Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bu Nasıl Bi Hayvanlıktır Açıklarmısınız Ya?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence caydırıcılığı vardır. idam öncesi ve sonrası suç oranlarını bilemicem ama şöyle düşünelim. bu olaydaki durum sıkça karşılaşılan bir durum, erkek arkadaşlık teklif eder, kız kabul etmez sonra olan olur. hatta daha geçen hafta da bir bayan silahla öldürülmüştü, neyse, yani şimdiye kadar oldu, şimdiden sonrada olacak ama şimdi bu 19 yaşındaki çocuk sonucunun idam olduğunu bilse yinede yaparmıydı bu işi (gerçi sonucunun müebbet olduğunuda bilmiyodur ama idamın adı var, ölüm direk) yapıcağını hiç sanmıyorum. yada şimdi bu çocuk idam edilse, bundan sonraki olaylarda böyle yakma öldürme gibi şeyler olurmu. hiç sanmıyorum.
    kaldıki caydırıcılığıda tartışılabilir ama potansiyel bir katili bile engellese kardır çünkü sonucunda masum bir insanın hayatı kurtulur. masum bir insan öleceğine suçlu milyar kişi ölsün, benim tercihim budur.
    ''Runemagick'' in görüşlerine katılıyorum.. Toplumlarda ; idam cezasının caydırıcılığı vardır.

Sebep- sonuç ilişkisine dayanır.. Tıpkı trafik cezası uygulaması gibi. Kırmızı ışıkta geçersen

1.000.- TL. ve 2.nci kez geçersen ehliyet iptal.. Ehliyet yoksa 2.000.- TL. ceza ve 1 ay hapis !!.

Gece yarısı saat 03.00'de kırmızı ışıkta esas duruşta beklenir..

Gelelim idam cezasına!.. Evet !.. '' idam '' o cezayı hak eden için kurtuluştur.

Ben, bu nedenle; asgari 1(bir) saat azar azar benzin vereceksin diye yorum yaptım..

O acıyı anlasınki, potansiyel canilerede ölürken caydırıcı örnek olsun diye!..

İnsan yaşamına kıyanlara ve tecavüz suçlularına en büyük ceza verilmelidir!..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1250 GSA
    Valla kusura bakmayın ama insanların zihniyeti değişmedikten sonra isterseniz pipiye elektirik vererek idam edin nafile..
    İdam belki caydırıcı olacak ama mesele idam etmek değil. Zihniyet değiştirmek.

İnsanların zihninden ;

''Uff.. Abi hatuna bak, idam olmasaydı şunu ormana kaldırırdık''

Düşüncesini çıkartabiliyorsanız ne idama gerek kalır ne de kurbanlar verilir.
    Baskı ve dayatmalarla en fazla 100 yıl sürer bu düzen. Peki ya sonrası ne olucak abi?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Runemagic;
    netameli bir konu.
    Yani sana haksizsin desem ben haksizlik etmis olurum.
    Ama idam ya da baska bir ceza, senin de bildigin gibi suç islendikten sonra veriliyor.
    Yani gideni geri getirmiyor.
    Simdi bu çocuk hiç bir sey bilmiyor bile olsa, bu eylemi yaptiginda yargilanacagini ve mutlaka az bile olsa bir ceza alacagini bilmiyormuydu?
    Mutlaka biliyordu.
    Buna ragmen bu vahseti isledi.

Sen niye yapmiyorsun?
    Sadece bir ay yatip çikacaksin deseler, yine de cinayet islemezsin degil mi?
    Veya çalmazsin.

Bunlar hastalikli insanlar.
    Bu isi yapabilen bir adam normal ruh haline sahip olamaz.
    Kuçucuk bebelere tecavuz ediyorlar.
    Kaçirip organlarini satiyorlar.
    Bunu yapanlar nasil insanlardir sence?

Yani ne ceza verirsen ver, bu hasta ruhlari engelleyemezsin.
    Devlete dusen gorev bu hasta ruhlarin olusmasini engellemek olmalidir.
    Bu sadece devletin degil, ebeveynlerin de gorevidir.
    tamamen engellemek mümkün değil zaten, amaç asgariye indirmek. adam ruh hastası olduktan sonra cezanın önemi yok, bütün aileni keseriz, idam ederiz desen yinede umursamaz ama inanıyorumki bu 19 yaşındaki çocuk idam edileceğini bile bile bu işe girişmezdi. müebbet bile olsa hapis cezaları ise hapise girmeyen adam için pekte caydırıcı olmuyor. tvde, dizide gördükleri gibi sanıyolar heral cezaevini, yatarız aslanlar gibi diyorlar, yoksa insan sonunu bile bile böyle bir aptallık yaparmı (ha bende hapise girmedim ama bu sistemin içinde olan akraba ve komşularım var, iç açıcı şeyler söylemiyolar)

"Simdi bu çocuk hiç bir sey bilmiyor bile olsa, bu eylemi yaptiginda yargilanacagini ve mutlaka az bile olsa bir ceza alacagini bilmiyormuydu?
    Mutlaka biliyordu.
    Buna ragmen bu vahseti isledi."
    bu konuda ise ayrı birşey söyliyicem. bilmiyorum başkasının aklına gelirmi ama haksız yere bi saldırıya uğrarsam ne yaparım diye düşünürdüm arasıra, yani istemeden adam öldürürmüyüm acaba diye. yaparım heralde diyodum, belkide geçenlerde semtimizdeki olayı duyana kadarda fikrim değişmiyicekti. yaşlı bir adam, kızını evlendirmiş sonrada boşanmışlar ve kızın eski kocası sürekli evlerine gelip rahatsız ediyormuş, mecburen taşınmışlar bizim mahalleye gelmişler adam bunları bulmuş, eve gelip rahatsız etmeye devam ediyomuş. geçen haftada yine sarhoş bir şekilde ve yanında başkalarıyla eve geldi, bu sefer kızın babası adamı bıçaklayıp öldürdü. dediğim gibi eskiden düşünürdüm bu tarz bi olayla karşı karşıya kalsam ne yapardım diye ve öldürürdüm diyodum ama şimdi adamın 24 yıl hapisi isteniyor. haklıdır haksızdır o ayrı ama sonuç bu. şimdi ben bu olayı duyduktan sonra böyle bir olayda cinayet işlememek için elimden geleni yaparım, 24 sene çünkü, şimdi hapise girsem çıkıcam 50 yaşımda, hayat bitmiş resmen. herneyse şimdi bu 24 sene benim için caydırıcı, haklı bile olsam birini öldürmemi engeller büyük ölçüde. yani beni 24 yıl caydırır, başkasını 24 kesmaz 50 yıl caydırır, başkasını o da kesmez müebbet cayrırır, bir başkasınıda idam caydırır.
    biraz uzun oldu ama bilmem anlatabildimmi:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:30 ----------

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Runemagick'' in görüşlerine katılıyorum.. Toplumlarda ; idam cezasının caydırıcılığı vardır.

Sebep- sonuç ilişkisine dayanır.. Tıpkı trafik cezası uygulaması gibi. Kırmızı ışıkta geçersen

1.000.- TL. ve 2.nci kez geçersen ehliyet iptal.. Ehliyet yoksa 2.000.- TL. ceza ve 1 ay hapis !!.

Gece yarısı saat 03.00'de kırmızı ışıkta esas duruşta beklenir..

Gelelim idam cezasına!.. Evet !.. '' idam '' o cezayı hak eden için kurtuluştur.

Ben, bu nedenle; asgari 1(bir) saat azar azar benzin vereceksin diye yorum yaptım..

O acıyı anlasınki, potansiyel canilerede ölürken caydırıcı örnek olsun diye!..

İnsan yaşamına kıyanlara ve tecavüz suçlularına en büyük ceza verilmelidir!..
    aslında idam suçu işleyen kişiye ceza verme amaçlı olmamalıdır. cezanın amacı adamın islah olması, topluma kazandırılması, ölünce topluma kazandırılmaz ben inanıyorumki hangi suçu işlerse işlesin 30 sene yatan adamın aklı başına gelir. ama paradoks şu ki suç işleme potansiyeli olan adama caydırıcı birşey olmaz bu sefer.

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kusura bakmayın ama insanların zihniyeti değişmedikten sonra isterseniz pipiye elektirik vererek idam edin nafile..

İnsanların zihninden ;

Baskı ve dayatmalarla en fazla 100 yıl sürer bu düzen. Peki ya sonrası ne olucak abi?
    zihniyetin tabiki değişmesi lazım, idamla, cezayla bitecek iş değil. ama dediğin örnekteki gibi düşünen insan sayısı az değil ve onları caydıran şeyler var hapis cezası gibi (ve hapiste tecavüzcülere yapılanlar ile ilgili rivayetler). eğer bu ceza olmasa (yada caydırıcılığı az olsa) tecavüz olayları zirve yapar. misal hırsızlar neden çok, caydırıcılığı yok. hatta bir yerde duymuştum polis anlatıyor "hırsızı yakalıyorum, karakola getiriyorum, binadan benden önce çıkıyor" hal bu olunca benzer olaylar artıyor.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bir sucu isleyene ayni yontem ile ceza vermek moder hukuk sistemine uygun degildir. Sen birini oldurdun o zaman bende seni oldururum. O zaman devlet hukuk sistemide suc isliyor. Insan oldurmenin hakli bir tarafi yok. Sonucta amac can almak degilmi.

Yapilan sucun affi olamaz. Ama zararli insan hapisanade calistiralarak bundan sonra suc islemeyez hale getirilerek baska amaclar icin calismasi saglanir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İnsanların zihninden ;

Birde aksini düşünelim bakalım.

'' Vayy vayy vaayyy.. hatuna bak, nasılsa cezası yok '' hadi bakalım kolay gelsin!..

SUÇ ve CEZA .. İnsan yaşamında her ikiside dönüm noktasını teşkil eder..

Örnek; MT forumda sadece bir üyelik alabiliyorsun. Forum kuralları böyle..

Şayet sen, 2.nci bir üyelik daha alırsan sonucuna katlanırsın..

2.nci üyelik alma ;SUÇ unsurudur. Forumdan uzaklaştırmak ise; CEZA..

Katil veya tecavüzcü; SUÇ işlediyse sonucuna katlanacaktır.Sonuç; CEZADIR.

Eğitimli ve bilinçli insan sebep- sonuç ilişkisine dayalı olarak yaşam

stilini düzenler ve kendine çeki düzen verirken, aksi yönde hareket

eden kişi her zaman olumsuz sonuçlara katlanmak zorundadır..

İnsan yaşamını ; sosyal çevre, aile terbiyesi, görgü,gelenek,görenek,

adet,anane, örf adet gibi
    yazılı olmayan ve KANUN gibi

yazılı olan kurallar şekillendirir..

İstisnalar hariç olmak üzere ;bunlara uymak veya uymamak insanın kendi elindedir.

Uymayanlar sonucuna katlanmaya mahkumdur..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    motorlu bisiklet
    idam yapılanın karşılığı olarak olmalı, birşeyleri düzeltmek için değil

kötülük yapan, karşılığını almadığı sürece bunu yapar

ölüm cezası mutlaka olmalı, ancaaaak bizim ülkemizde ki hukuk ve adalet

sistemi içinde yapılması muhtemel hatalar nedeniyle şimdi değil,

yoksa bizimkiler afedersiniz yanlış karar almışız diye mezarınıza mesaj yollarlar......

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Evet idam belki tarih boyunca suçun ve suçlunun azalmasını sağlamamamıştır. Caydırıcılık konusunda da müebbetten daha fazla etkili olmaya da bilir. Sonuçta ölmekle hayatının sonuna kadar 4 duvar arasında kalmak arasında birçok insana göre büyük farklar yoktur.

Belki bu yönlerden bakıldığında modernlik gerekçe gösterilerek idam uygulamasının gereksiz ve caydırıcılıktan uzak olduğu söylenebilir ama konuya bir de toplum vicdanı açısından bakmak gerekir bence.

Ben, böyle gereksiz yere ve psikopatça vahşi bir cinayet işleyen adinin ölüsünü görmenin maktulun ailesi olmak üzere tüm toplum üzerinde moral açısıdan olumlu etkileri olacağını düşünüyorum.

Cezası müebbet da olsa, katil nefes almaya devam ettikçe; kızını vahşice bir cinayete kurban veren bu ailenin, hayatlarının sonuna kadar içlerinin rahat etmeyeceğini düşünüyorum. Bu nedenle idamın uygulanmasından yanayım

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    gündüz okumuştum bu haberi.

insanlığın bittiği andır diye düşünüyorum. terörizmin bir türlüsü.
    asmak kesmek kolay, peki bu adamın yetiştiği şartları nasıl düzeltip de aynı olayların tekrarlanmamasını nasıl sağlayacağız ?

geçenlerde de 3 yaşında bir yavruyu ana kucağından alıp kara toprağa verdiler. uyuşturucu satıcısı genç bir çocuk vurmuş.

memleket nereye gidiyor tam kestiremiyorum, eskinden de böyleydi de bizim mi haberimiz yoktu, yoka toplum mühendisliği amacına ulaşıp şiddeti her hücremize işledi mi ?

asmak kesmek çözüm olsaydı asar keser kurtulurduk.
    çözüm olduğuna inanmıyorum, insan kıymak çözüm olur mu hiç ?
    alacaksın o elemanı okutacaksın, anlatacaksın, kafasına sokacaksın, vicdan sahibi edeceksin sonra vicdanıyla başbaşa bırakacaksın. anlar mı acaba ?

sorun insan da insanın fıtratında var bu , önüne geçemezsiniz, en azından şu anki kapasitesi ile zor, muhakkak böyle durumlar olacaktır.

eğer bu konuda brşeyler yapmak istiyorsanız kendinizden başlayın, bir şekilde çevreye sirayet edecektir.

müebbet hapis cezasının çözüm olacağına inanmıyorum, zira insanoğlunun alışabilmek gibi bir özelliği var oraya da alışır.

devletin bu tip durumlara karşı yaptırımı olduğuna inanmıyorum, siirt vakasının üstü kapandı, haberi çıkmaz oldu. unutuldu. çocuk esirgeme kurumunda çocuklar cinsel istismara maruz kalmıştı, unutuldu. yaşlı bakımevlerinde atalarımız şiddete ve aşağılanmaya maruz kaldı unutuldu. milyonlarca insan insanın onuruna yakışmayacak bir ücret ile köle gibi çalışıyor kimse umursamıyor. yani devlet için bir tc kimlik no ile damgalanmış vergi veren soyut varlıklarız. hani üstadın dediği gibi " hiç yaşamamış gibi ölen" işte öyleyiz. ve hep öyle olacağız ne zaman ki biz yaşadığımızın farkına varır isek toprağa ellerimizi basıp doğrulur hakkımızı ve hakkımız olan insan gibi yaşayarak insan olma yolunda mücadelemizi sürdürür isek belki birşeyler değişir.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Yanin bunu gibi bişeyi yangi ceza kapatır yada hangi ceza duyguların bastırılmasına acıların biraz daha hafiflemesine sebeb olur bilemiyorum ama bu hayvana ne yaparsan yap hayvan hayvandır yani eşeğe altın semer vursan eşek eşektir değişen bişey olmaz yani bu tür hayvanları ZİNCİRLEMEK Gerekiyor.[/B]
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

kemalkemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    okuduğumda haber benim de içimi bunaltmıştı. şimdi burada görünce yine aynısı oldu.
    idam diyen arkadaşları anlamamak mümkün değil.
    ama idam cezası yanlıştır.
    yanlışlık nerde?
    bu şerefsiz ölmeyi haketmedimi yani diyecek olursanız...
    evet haklısınız o şerefsiz ölmeyi hemde en acı veren cinsinden öldürülmeyi çoktan hak etmiş derim.
    ama idam cezası orda durmayacak ki. yarın başka biri de yakalancak ve idama mahkum edilecek. ertesi gün birisi daha... derken 100 lerce ve belki binlerce suçlu idama mahkum edilecek.
    peki aralarında hiç mi masum birisi olmayacak? yalancı şahitlerin kumpasına gelen ya da failleri bulunmadığı takdirde infial uyandıran bir cinayetin üzerine yıkıldığı insanlar olmayacak mı bu binlerce idam mahkumun arasında? hiç şüphesiz olacak. bakın idam cezasının olduğu amerikaya. onca teknolojiye rağmen masum olduğu yıllar sonra kanıtlanan idam mahkumlarının hikayelerini okuyoruz arasıra internetten gazetelerden.

yani yaşama hakkını kutsal bilip ona kastedenleri en şiddetli biçimde cezalandırırken bir de bakmışsınız ki o kutsal yaşamlara biz de kastediyoruz.

vel hasılı bu itleri ileride masumiyeti kanıtlanacak insanların yaşamlarına kastetmek pahasına öldürmektense , o masum yaşamların hatırına dört duvar arasına tıkıp fare gibi yaşatmak en iyisidir, zannımca.
    my course my curse

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asirlar boyu suç isleyen insanlar en vahsi biçimlerde idam edilerek olduruldu.
    Hiç bir ise yaramadi.
    Yani ne suç bitti, ne de suçlu sayisi azaldi.

Suçu onlemenin yolunun idam olmadigina yuzyillar boyunca tarih taniklik etti.
    Eger kotuluk varsa insanin içinde, onu oradan sokup atmadikça, ya da o duygunun yerlesmesini engellemedikçe, en vahsi iskenceler bile suça meyilli adami durdurmayacaktir.

Kaldi ki idam bir ceza degildir.
    Idam ceza vermez.
    Aksine cezayi önler.
    Ceza, yapilan olumsuzluklara karsi aci verici, uzuntu sikinti verici yaptirim demektir.
    Bir adami idam ettiginizde, onun butun sikintilarini gidermis olursunuz.
    Bu nedenle idam ceza olarak kabul gormemis ve modern ulkelerde kaldirilmistir.

Zaten bir ise yaramadigi açik ve nettir.
    En guzel ornegi ABD'dir.
    Idam uygulanmakta olan bu ulkede suç sayisi artik saniyede su kadar degerleriyle belirtilmektedir.
    Yani bir caydiriciligi ve ya onleyiciligi yoktur.

Peki ne yapilmali?
    Valla buna verecek cevabim yok.
    Ama ben bu iti yargilayan hakim olsam, yasanin öngördügu cezayi verir, ölen kizin babasi veya varsa, sevgilisi,kocasi,abisi gibi bir yakininin her gun kendisini bir saat ziyaret etmesini saglardim.
    Ne yazık ki tamamen yanılıyorsunuz .
    MEsleğim gereği arap ülkeleri ile çok fazla diyaloğum var ve bu ülkelerde idam cezası olduğu için cinayet ciddi oranda yok denecek kadar az .
    Öyle yolda yol vermedi vurdum . düğünde yanlışlıkla damdakini vurdum veya artistlik yapyı bıçakladım . aşkıma karşılık vermedi öldürdüm gibi suçlar yok .
    idam cezası olursa bu insanlar idam edilecekleri korkusundan bu suçları işlemezler. çünkü idam gerçekten kurtuluş değil çok korku verici bir insanın ne olduğunu bilmediği en korkunç cezadır. düşüncesi bile caydırıcıdır.

Kaldı ki Hapis ortamı ise tam tersidir. insan psikolojisi bünyesi hertürlü ortama adapte olur ve ömür boyu yatan insanlar birsüre sonra artık cezalandırılıyorlarmış hissine bile kapılmazlar kısaca hapise alışırlar neredeyse mutlu mesut yaşarlar çünkü beyin koruma önlemi olarak ortama adapte olur .

Amerika'da da her eyalette idam cezası olmadığı gibi olan eyaletlerde caydırıcı etki yaptığı bir gerçektir.

Yıllarca herkes idam edildi ama suç azalmadı

cümlesi kaynağı belli olmayan klişe bir cümledir. Nerede azalmadı hangi ülkede ? Hangi verilerle ? kaynak ne ?

katiller , psikopatlar , sanıldığı gibi eğitimsizlik nedeni ile bunu yapmazlar. Genellikle genlerinde var olan antisosyal kişilik bozukluğu kısaca psikopat oldukları için yaparlar. Neden sonuç ilişkisini kuramazlar. acıma duyguları yoktur veya çok azdır. karşısındakine yaptığı şeyin ciddiyetini kavrayamazlar.

Bu insanları eğitemezsiniz. Bu insanların idam edilmesi, aynı zamanda ilerde olası üreme şansını engelleyerek bir nevi seleksyon sağlar. Böylece psikopat genleri ilerki nesillere aktaramaz.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    idam cezası yerine "kısasa kısas cezası"nı yeğlerim.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş

Sen mesleğin gereği arap Ülkelerini gezmeye devam et Bu nasıl bir mantık ki, (süper markette Cuma günü öğle saatinde hala oarada olduğum için sopa ile dövüldüm, hapsedildim ve torpilli olarak çıkarıldım) Arap Ülkelrinde süper adalet var demeye getiriyorsun Laf olsun diye apır sapır yazmayınız. konuya sadık kalınız

Arap Ülkelri ve Adalet

Konuşturmayın adamı, bayanların araba kullanmasının yasak olduğu, oyuncak bebek ambalajlarının siyah kalemle boyandığı, her vatandaşın potansiyel sapık addedildiği ülkeleri burada adaletin işlediği yerler olarak göstermek ancak bön lüktür

Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yazık ki tamamen yanılıyorsunuz .
    MEsleğim gereği arap ülkeleri ile çok fazla diyaloğum var ve bu ülkelerde idam cezası olduğu için cinayet ciddi oranda yok denecek kadar az .
    Öyle yolda yol vermedi vurdum . düğünde yanlışlıkla damdakini vurdum veya artistlik yapyı bıçakladım . aşkıma karşılık vermedi öldürdüm gibi suçlar yok .
    idam cezası olursa bu insanlar idam edilecekleri korkusundan bu suçları işlemezler. çünkü idam gerçekten kurtuluş değil çok korku verici bir insanın ne olduğunu bilmediği en korkunç cezadır. düşüncesi bile caydırıcıdır.

Kaldı ki Hapis ortamı ise tam tersidir. insan psikolojisi bünyesi hertürlü ortama adapte olur ve ömür boyu yatan insanlar birsüre sonra artık cezalandırılıyorlarmış hissine bile kapılmazlar kısaca hapise alışırlar neredeyse mutlu mesut yaşarlar çünkü beyin koruma önlemi olarak ortama adapte olur .

Amerika'da da her eyalette idam cezası olmadığı gibi olan eyaletlerde caydırıcı etki yaptığı bir gerçektir.

cümlesi kaynağı belli olmayan klişe bir cümledir. Nerede azalmadı hangi ülkede ? Hangi verilerle ? kaynak ne ?

katiller , psikopatlar , sanıldığı gibi eğitimsizlik nedeni ile bunu yapmazlar. Genellikle genlerinde var olan antisosyal kişilik bozukluğu kısaca psikopat oldukları için yaparlar. Neden sonuç ilişkisini kuramazlar. acıma duyguları yoktur veya çok azdır. karşısındakine yaptığı şeyin ciddiyetini kavrayamazlar.

Bu insanları eğitemezsiniz. Bu insanların idam edilmesi, aynı zamanda ilerde olası üreme şansını engelleyerek bir nevi seleksyon sağlar. Böylece psikopat genleri ilerki nesillere aktaramaz.
    Poturdak

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Arkadaşlar ülkede uygulanan hukuk sisteminin yanlış olduğunu düşünen tek kişi ben değilim anlaşılan. Birçoğunuz katılmayacaksınız ama ben yine de kendi görüşlerimi yazacağım ve benim sizlerin düşüncelerine saygı gösterdiğim kadar sizin de benim görüşlerime saygı göstermenizi bekleyeceğim.

Bence bana ya da benim akrabalarıma karşı işlenen suçları cezalandırma hakkı devletin olmamalıdır, uygulamadaki mevcut hukuk sistemindeki cezalar da göz önüne alındığında ben devletin böyle bir hakka sahip olmaması gerektiğini düşünüyorum. Kişisel fikrime göre bana karşı işlenmiş bir suçu devlet affedememez ya da cezalandıramaz, ancak ben affedebilirim ya da cezalandırabilirim; özellikle cinayet, tecavüz ve benzeri suçlarda devlet suçluyu yakalayıp bana teslim etmekle görevli olmalı ve daha sonrasına sadece gözlemci olarak dahil olmalıdır. Bu gibi suçların gereğini işlenen suç neticesinde "manevi" olarak zarar gören taraf yerine getirmelidir. Eğer böyle olursa suçu işlemeyi düşünen kişiler suçu işledikten sonra başına gelecekleri düşünerek suçu işlemekten cayabilir.
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosikleti
    Arkadaş

Beehhhh

biz de bişey yazılıp tartışılıyor zannettik, meğer burası kıçına gelenin osurduğuna fikir denen bir yer olmuş çıkmış Bu ne yaavv

1000 sene önce yapılmış ve sonuç alınamamış olanı yazıyor, bir de buna benim fikrim diyorlar yaa
    Biz de, 100 sene önce yapılmış ve sonuç alınamamış olanı yazan arkadaşa çatmaya kalkıyoruz burada

Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ülkede uygulanan hukuk sisteminin yanlış olduğunu düşünen tek kişi ben değilim anlaşılan. Birçoğunuz katılmayacaksınız ama ben yine de kendi görüşlerimi yazacağım ve benim sizlerin düşüncelerine saygı gösterdiğim kadar sizin de benim görüşlerime saygı göstermenizi bekleyeceğim.

Bence bana ya da benim akrabalarıma karşı işlenen suçları cezalandırma hakkı devletin olmamalıdır, uygulamadaki mevcut hukuk sistemindeki cezalar da göz önüne alındığında ben devletin böyle bir hakka sahip olmaması gerektiğini düşünüyorum. Kişisel fikrime göre bana karşı işlenmiş bir suçu devlet affedememez ya da cezalandıramaz, ancak ben affedebilirim ya da cezalandırabilirim; özellikle cinayet, tecavüz ve benzeri suçlarda devlet suçluyu yakalayıp bana teslim etmekle görevli olmalı ve daha sonrasına sadece gözlemci olarak dahil olmalıdır. Bu gibi suçların gereğini işlenen suç neticesinde "manevi" olarak zarar gören taraf yerine getirmelidir. Eğer böyle olursa suçu işlemeyi düşünen kişiler suçu işledikten sonra başına gelecekleri düşünerek suçu işlemekten cayabilir.
    Poturdak

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

.

Kaynak tarih kitaplari hocam.
    Açin okuyun.
    Ayrica bu konuda yapilmis istatistiki arastirmalar var.
    Ornegin, Jean Imbert "Ölüm Cezası" kitabini bulun okuyun.
    Gerçek hem sayisal hem sozel olarak karsiniza çikacaktir.

Bu insanlik peygamberini idam etmedimi?
    Hem de çarmiga gerdi.

Ona da mi kaynak soracaksiniz.
    Idam etti de ne oldu.

Bir daha peygamber çikmadi, hristiyanlik dini tarihe mi gômüldü?

Engizisyon mahkemelerini hiç okumadiniz, duymadiniz mi?
    Falci cadi diye bilimsel arastirma yapan ya da politika yapan bir suru insan diri diri atese atilarak yakilmadi mi?
    Sonuç ne oldu?
    Falci da var, cadi da, bilim adami da.

Hele arap ulkeleri orneginiz dam ustunde saksagan olmus.
    Ben o sizin isiniz geregi ziyaret ettiginiz araplarla birlikte yasiyorum.
    Ne olup bittigini bizzat konusuyor, tartisiyoruz.
    Hadi onu da birak, televizyonda surekli idam sahnesi izleyip duruyoruz.
    Daha geçenlerde vinçte sallanan ceset goruntuleri dunya basinindaydi.
    Ondan bir hafta once asilanla ayni suçu islemisti.

O kadar uzaga gitmeye de gerek yok.
    Turkiye'de 1984 yilina kadar idam cezasi uygulaniyordu.
    Sapir sapir ne canlar gitti.
    kimi suçlu, kimi duzene karsi gelmekle, dusunmekle suçlanarak olduruldu.
    Duzene karsi gelenler mi bitti?
    Cinayetler mi?

Isin ozu idam cezasi devlet eliyle terordur.
    Yasal cinayet.

Bugunku hukuk sisteminin yetersizligi ayri konudur tartisalim.
    ama devlet eliyle cinayeti savunmanin iler tutar bir yani yoktur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş

Sen mesleğin gereği arap Ülkelerini gezmeye devam et Bu nasıl bir mantık ki, (süper markette Cuma günü öğle saatinde hala oarada olduğum için sopa ile dövüldüm, hapsedildim ve torpilli olarak çıkarıldım) Arap Ülkelrinde süper adalet var demeye getiriyorsun Laf olsun diye apır sapır yazmayınız. konuya sadık kalınız

Arap Ülkelri ve Adalet

Konuşturmayın adamı, bayanların araba kullanmasının yasak olduğu, oyuncak bebek ambalajlarının siyah kalemle boyandığı, her vatandaşın potansiyel sapık addedildiği ülkeleri burada adaletin işlediği yerler olarak göstermek ancak bön lüktür
    yorumu yapan arkadaş arap ülkelerindeki hukuk sistemini komple getirelim demiş gibi konuşuyosun, birde bönlükten bahsediyosun. bahsettiği(miz) konu idamın olması ve olmamasının sonuçları.
    gereksiz yere böyle sert çıkışlar yaparak konuyuda alakasız yerlere çekmeyelim.

Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bencede en doğru sistem bu ama işin içinde insan oldumu doğruyla yanlış karışıyor. eğer dediğin gibi bir sistem olsa ortaya otomatik olarak kan parası çıkacak. zengin adamın birisi birini öldürdü, maktulün ailesine ceza almama karşılığında para teklif etti, ailede kabul etti. ne olacak şimdi. yada aynı kişiyi fakir bir adam öldürdü, teklif edecek birşeyi yok, parası olmadığı için ailenin insafına kaldı artık.
    hal böyle olunca toplumsal düzen diye birşey kalmaz, parası olan istediği gibi at koşturur ülkede (hoş zaten öyle de iyice artar yani)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    idam cozum yolu değildir insanın hayatını veren alır peygamber efendımızden boyle bi uygulama gordunuzmu hiç ben ne gordum ne duydum sefkatlı olmak sunnettır

su an sizi anlıyorum milli duygularınız kabardı idama o yuzden yoneldınız ama idam ne faydadır kı adam oldu gitti eee ne olacak senın olen cocugun calınan paran geri gelecek mı hayır tabıkı de ama sunun arkasındayım dovsunler gozlerı patlayana kadar kırsınlar kolunu acı ceksın yoksa koy kogusa ekmek elden su golden olmaz

bazıları benım vatanını seven bu vatan için surunen çiftçimden işçimden memurumdan emeklımden daha rahat adamın hayatı turkıyenın gelecegını tayın edıyor bu ceza değildir adam dagda surunecegıne gelıp krallar gibi yaşıyor

ver onu taş ocagına calışsın tek o değil ver tecavuzcuyu hırsızı vatan hainini calışsın işi ne

sonuc olarak biz cenemızı patlatalım burda ne fayda adam senın evıne giriyor yatak odası hariç bi yere zarar verdın mı suclu sensınboyle memleket hiçbiryerde yok
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    Arkadaş

Ben hala bön lükten bahsediyorum Bu gidişle bahsetmeye devam edeceğim gibiFaraziyelerle değil, yaşanmış gerçeklerden bahsediyorum yine bönlükten kurtulamıyorum yaavv

Bu ülkede kim neden asıldı haberin var mı? Kimden ve neden yana olduğumuz elbette önemlidir, ben idamdan yana değilim, (kiidam cezası sadece sapıklara verlmez, hee, sen diyorsan ben kime verileceğini de denetleyebilirim..., o zaman sorarlar, bu ülkenin insan olanları asılırken kim nerdeydi???)

Sözüm sana değil arkadaş, ama aklına ilk geleni yazmak da doğru değildir bence. Yok sa konumuzda geçen yavru kıza kıyan adama ben neler yapmak isterdim ki keşke çözüm olsa

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumu yapan arkadaş arap ülkelerindeki hukuk sistemini komple getirelim demiş gibi konuşuyosun, birde bönlükten bahsediyosun. bahsettiği(miz) konu idamın olması ve olmamasının sonuçları.
    gereksiz yere böyle sert çıkışlar yaparak konuyuda alakasız yerlere çekmeyelim.

bencede en doğru sistem bu ama işin içinde insan oldumu doğruyla yanlış karışıyor. eğer dediğin gibi bir sistem olsa ortaya otomatik olarak kan parası çıkacak. zengin adamın birisi birini öldürdü, maktulün ailesine ceza almama karşılığında para teklif etti, ailede kabul etti. ne olacak şimdi. yada aynı kişiyi fakir bir adam öldürdü, teklif edecek birşeyi yok, parası olmadığı için ailenin insafına kaldı artık.
    hal böyle olunca toplumsal düzen diye birşey kalmaz, parası olan istediği gibi at koşturur ülkede (hoş zaten öyle de iyice artar yani)
    Poturdak

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bu psikopat ya daha büyük psikopatlık yapcaksın bunun o kızı yakan ellerini kızgın demire basıp soguk su dökceksin basıp su dökceksin böyle hiç durmadan yapıcaksın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler