Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Kültürü ve Müzik Kültürü

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bağlantı kuramadım. Karaktersizim galiba...
    estafirullah efendim.
    şahsen enduro kullanır bolca rap dinler, iyi müziğin her türünü uzaktan severim.
    rock-metal vesair parçalardan hiç hazzedemedim.

ki bizdeki dinleyici profilinin amerika veya avrupayla örtüştüğünü sanmıyorum. benim gözlemlediğim rock müziği bizde yabancı dil bilen, okumuş adamlar dinler. isyan falan filan çekicidir ama pekte hayatlarında yer tutmaz.
    aynı amerikanın hakiki serseri harleycileriyle bizdeki fakülte mezunu, iş güç sahibi, voleyi vurmuş harleyciler gibi.

motoru teypli güneş gözlüklü kasksız ybr'ciler "amerikan harley ruhu"na daha yakındır. arabeskin tavan yaptığı varoşların avrupa rock'ındaki isyana daha yakın olduğu gibi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru teypli güneş gözlüklü kasksız ybr'ciler "amerikan harley ruhu"na daha yakındır. arabeskin tavan yaptığı varoşların avrupa rock'ındaki isyana daha yakın olduğu gibi.
    siz bir otoritesiniz.

Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hip-hop veya rap klibinde lüks Ferrariler, Racing motorlar ve bikinili kızları görüyoruz.
    ------------
    Ben ve tanıdğım diğer motorcu dostlar festival ruhuna uymayan müzikler çaldığında kendimizi iyi hissetmiyoruz...
    size yuzlerce klasik american arabasi (cadillac, chevrolet, ford..) ve custom chopper turevleri ve Harley'ler iceren rap ve hip-hop klibi bulabilirim...
    ------------------
    cok haklisiniz, bir festival neyin adina duzenlenmisse icerigi de kendisiyle ters dusmeyecek elementlerden olusmalidir. aksi dusunulemez bile.. ve chopper dendi mi akillarda uyanan muzik rock elementleriyle dolar tasar.. bu yuzden bir chopper fest, harley fest, custom fest gibi etkinliklerde evet muzik rock olmalidir.. lakin bu; chopper'ci sadece rock dinler, chopper'ci sadece metal dinler gerisi fistir, bostur, gelip gecici bi hevesle chopper'ci olmustur sadece bi hevestir gibi anlamlandirilmamalidir. ilk yazimda da bahsettigim gibi bir insan sectigi motor yuzunden muzigini degistiremez.. (belki zamanla chopper'in ruhu beni de saracak ve rock tune'lari ruhumu daha da oksayacak bunu simdi bilemiyorum..)

Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm... Scooter ile başladım, maxi-scooter'a geçtim, şimdi enduro kullanıyorum. Heavy metal, çok sesli müzik (klasik müzik lafını sevmiyorum), blues ve zaman zaman da halk müziği dinliyorum. Metallica konserine de giderim operaya da.
    iste tekduze olmayan, hayata panoramik bir pencereden bakabilen insan!

bakin; muzik gercekten ruhun gidasidir. Nasil ki eger hep ayni besini yerseniz bedenimiz gelisemiyorsa hep ayni seyi dinlersek de ruhumuz gelisemez..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanın zamanla müziğe bakış açısı gerçekten değişiyor.
    ilk zamanlarım otoriter olarak heavy metal üzerineydi ancak yeni tarzlar keşfettim.
    ruhuma göre aklıma ne eserse onu dinlerim jazz,blues,birçok metal türü ve rap te dinlerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heavymetal isminin ilk geçtiği parça Born to be wild'dır.Ayrıca çoğu chopper/cruiser sürücüsünün izleği Easy Rider filminin soundtrack parçasıdır.Bununla paralel bir çok chopper/cruiserın ön camında "born to be wild" yazar.Bende bir hard rock ve Heavymetal dinleyicisi ve dinleticisi olarak kendi tarzıma müziğime ters düşecek bir motor seçmiyorum.Bir hip-hop veya rap klibinde lüks Ferrariler, Racing motorlar ve bikinili kızları görüyoruz. Bence kullanılan motorla dinlenilen müzik arasında doğrudan bir orantı vardır.Her motorun kullanım yönü farklıdır ama sıkı bir rock dinleyicisi olarak bol kromlu,gök gürültülüsüne benzer ses çıkaran bir cruiser/chopper tarz olarak seçeceğim ilk model olacaktır...Kısaca şöyle diyebiliriz custom cruiser ve choppercıların bol olduğu festivaller elektronik müxikten uzak olmalıdırlar.Ben ve tanıdğım diğer motorcu dostlar festival ruhuna uymayan müzikler çaldığında kendimizi iyi hissetmiyoruz...
    Metale de karşı değilim , choppera da karşı değilim ancak metal dinliyorum diye chopper almak ya da metali sevmiyorum diye choppera binmemek saçmalık bence.Ben şahsen her telden müzik dinlerim.Spor bir motora bindiğimde kulaklığımda metal müzik çalarsa ayıp mı olacak yani motora.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Güzel müzik derken, geçenlerde sitede yayınladığım videoyu tekrar koyayım bari buraya, güzel müzikler var

http://www.youtube.com/watch?v=PUsfaCylPC4
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler