Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilgisayar Performansı Arttırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bodybuilder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vucut gelistirme
    Arkadaşlar bundan uzuuuun yıllar önce Beko 'nun bi kampanyası ile bilgisayar almıştım uzun süredir hiç kullanmadım sadece müzik dinliyordum evdeyekn. Bilgisayarımı yanıma alıcam(öğrenciyim kıbrısta) ve internet çekicem eve sizce neler yapayımda performansını arttırayım? Çok maliyetli olur yeni bilgisayar topla mı diyorsunuz yoksa?
    Motorsiklet orgazma dudak bukturur!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    10_uR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oyun veya program için ram 256 veya 512 ben 512 tavsiye ederim daha yükseğinide alabilirsin ekran kartı al ve harddisk i yükselt bunlar yetebilir sana
    DURUŞUNA KIZLAR, GİDİŞİNE YOLLAR HAYRAN !!!!!!!!!!!!!

\"AYAR İYİMİ\"

Motosikleti
    Vucut gelistirme
    oyun hastası değilim ama benim için internet hızı önemli

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Bilgisayarının şimdiki konfigürasyonunu söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    sadece internetse hızlı bağlantı, hızlı ram, hızlı modem. bu kadar basit. bir de çok şey indireceksen büyük harddisk

_volki_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım pc özelliklerini söylemeden sana şu parçaları tak demem yanlış olur çünkü ram ve işlemciler arasında günümüzde değişmeler var fakat sana şu şekilde yardımcı olabilirim yüksek ram kullanman makinada çalışırken arka arkaya açtığın internet explorer sayfalarını cihazı kazmadan açmanı ve pc deki kitlenmeleri önler internet bağlantısı için ise çevirmeli bağlantıyı göz önünde bulundurcak olursak kaliteli bir modemle bu işi çözebilirsin fakat ben sana adsl interneti tavsiye ederim

Motosikleti
    Vucut gelistirme
    Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum ama bilgisayarımın özelliklerini bende çok bilmiyorum. SAdece şu şekilde diyebilirim koçnet ve bekonun ortak düzenlediği bi kampanya vardı bundan uzun süre önce hatta baya reklamı olmuştu gazetede tv de işte o bilgisayarlardan

_volki_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bodybuilder arkadaşım makinana ram al ve tak demek istiyorum ama ram almaya gittiğinde sana DDR'mı yoksa SD'mi diye sorcaklar o yüzden sana şunu al diyemiyorum ama sonuç olarak ram artışı yaparsan cihazında bir miktar hızlanma hissedeceksin

Motosikleti
    Vucut gelistirme
    Volki saol kardeşim İzmir'in neresindensin? Baba tarafı İzmirlide

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    kardeş bende sana şöle bi link veriim burdan xp_speeder die bi proğram var onu indirirsin;ben avast ve nod32 yle tarattım firüs felan yok ama yine sen tararttır.ben sadece yardım edebilmek için veriom ama faydalı bi olay.bu arada msn açıkken kullanmamanı tavsiye ederim.
    link:
    http://rapidshare.de/files/4726899/X...R_KEY.zip.html

alıntıdır.

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    -Arkadaşım kıbrıs lafını duyunca bir anda bir şeyler yazmak ihtiyacı duydum Kardeşimde kıbrısta ve en kısa zamanda oralarıda görme fırasatımız olacak.

-Bilgisayarın için oyun oynamayacaksan, zaten hiç bir donanıma ihtiyacın yok.
    Sadece internete gireceksen eğer KIbrısta ne kullanılıyor bilmiyorum ama
    ya dial up ya da adsl olabilir.
    -Dial up kullanacaksan , zaten hiç bir donanıma ihtiyacın olmayacak bir modem (eğer yoksa)(Ama bilgisayarı zaten kmapanyalı olarak almışsın kesin modemin var) sadece kullanacağın servis sağlayıcının sana verdiği kullanıcı adı ve şifreni yazarak internete girebilirsin.56 k /s oldugundan ram ya da başka donanımların fazlalığı sayfa açılma hızını değiştirmez.Zaten sadece neti kullanacağın için.
    -Adsl kullanacaksan adsl modem alıp bilgisayara takacaksın bu kadar.Adsl hızı na göre bence bilgisayar için en gerekli şey ram (ama ram ihtiyacı sadece internetten indirdiğin dosyalar, kullandığın programların, izleyeceğin videoların hızlı açılıp kapanması için gerekli)Bilgisayar donanımının internet hızı üzerine hiç bir etkisi yoktur.
    Sana son olarak hangi bağlantı türünü seçeceksen tek tavsiyem AD-Aware programını kurman.(Ama sadece pro versiyonunu)istersen sana gönderebilirim...
    -isteğe bağlı olarakta bedava olan AVG (zaten hepsi aynı işe yarıyoo) antivirüs programını indirmen....(Ama bu donanımları etkin olarak kullanman için bilgisayarınında en azından 1.5Ghz işlemcili bir model olmasını tavsiye ederim....)
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bodybuilder, işletim sistemin ne bari onu söle ama benim tavsiyem çıkma p4 2,4 veya 2,6 bi işletim sistemini ikinci elde çok rahat bulursun gittigidiyora bir bak ben bazı proğramları çalıştıramadığım için anakartı ve rami yükselttim anakartın desteklemesi lazım senin ihtiyacın olan muhtemelen anakart ve ram o kadar photoshop gibi bazı çizim proğramları yüksek ram ister.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Dvorak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125
    Bodybuilder,
    Kesinlikle BBRR ye katılıyorum eger sağlam bir makina istiyorsan ana kartı değiştirmelisin koç net ortaklıgı ile verilen bilgisayarları biliyorum sanırım celeron 800
    senin ana karta ihtiyacın olacak (amacın hız ise) tavsiyem P4 2,8 olur ikinci elde rahat bulursun 100 YTL civarı fiyatları ama bu ana kart şu anki pc nin içine oturma ve power uyum saglamaz watt olayları çıkma birde P4 kasa alırsan fiyatı 15 YTL civarı ana kartını alırken ekran kartı ve ses kartı üzerinde olsun bu şekilde olmasına özen göster ram ile birlikte belki fiyat 150 ye çıkabilir ama işini görecektir sonra şu anki PC in deki donanımları oburune adapte edebilirsin Harddisk, Cdroom, floopy gibi
    ama bana güçlü bir harddisk dersen 80 GB bi harddiskte alırsın samsung fiyatı 80 YTL
    kısacası 250 YTL gözden çıkart ve canavar bir PC yarat sadece internet ve işlemlerin için ama güzel makina olur
    Dvorak << O Bir Idol !

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abımde kıbrısda okuyo.ınternt orda yavas sanırım. heveslenme cok

Motosikleti
    speederbike
    tam olarak ne istediğini söylersen çok daha iyi yardımcı oluruz. çok oyun oynamamak başka, hiç oyun oynamamak başka. çok oyun oynamayan birine süper olmasa da iyi bir donanım gerekir, hiç oynamayana hiçbirşey gerekmez. devam edersek profesyonel çizim programları falan kullanacak mısın? yok hala benim işim internet, office belgeleri, biraz film izlemek, resimlerime bakmak diyorsan çok da güçlü birşeye ihtiyacın olmaz.

Motosikleti
    Vucut gelistirme
    Arkadaslar yeniden bilgisayar toplayacağım eski bilgisyarı bi kenara bırakalım yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Bu arada Kıbrısa maalesef daha ADSL gelmemiş

Motosikleti
    Vucut gelistirme
    Profosyonel çizim programları kullanıcam

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Windows performans arttırımı için gereken bilgiyi daha önceleri sitede yazmıştım ama forumda yapmış olduğum araştırmaya göre silinmiş. Ama özellikle internette bir performans artışı istiyor isen Pc hızının pek bir önemi yok bağlantın hızlı olsun yeter. Dial-Up için kullanabileceğin modem Apache, ADSL için kullanmanı önerdiğim modemler ise Zyxel, D-Link olabilir. Ayrıca bağlantı arttırımı için ise local bir ağa bağlı isen statik ip kullanmak senin internette erişimini hızlandıracak faktörlendendir. Opsiyonel network yapılandırmalarında bilgisayar ağ içerisinde port aradığı için upload ve download hızında oynamalara neden olabilir. Pc nin performansını arttırmak için ekran çözünürlüğünüde maximum 1024X768 Pixel aralığına ayarlaman ve 16 bit renkte kullanmanda ekran akışını rahatlacaktır. Yazdıklarından anladığım kadarıyla profesyonel bir kullanıcı değilsin ve norton gibi bir virüs programın var ise onuda kaldırmanı öneririm, yerine McAfee VirusScan Enterprise v8.0i (Windows Xp, Nt, 2000-2003 için). Disk temizlemelerini düzenli bir şekilde yaparsın ve System Mechanic benzeri ram in önbelleğini rahatlatan bir programda kullanırsan makine performansın artabilir. Burada anlattıklarım ölüyü diriltmek için değilde felçliyi yürütmek için . Ayrıca diyelimki internette takılma olduğunu düşünüyorsun o zaman bir local ağ modemi kullanıyorsan ona sürekli ping atarak örneğin; "ping 192.168.0.1 -t" şeklinde veri iletişiminin akışını arttırabilirsin. Windows modifiyesi ile ilgili ayrıntılı bilgiye girmiyorum çünkü regeditle ilgili bilgiler gerekiyor sana ve tehlikeli olabilir ama illa istiyorum diyorsan onlarıda anlatırım ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    speederbike
    video editleme yapmayacaksan süper hızlı bir işlemciye ihtiyacın yok. photoshop güzel ram yiyor galiba

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Bodybuilder kardeşim profosyonel çizim proğramı kullanıcam demişsin eğer coreldraw,
    photoshop kullanıcaksan anakart, p4 2.8-3 işlemci,128 mb ekran kartı, en az 512 DDR ram, 400 wattlık power supply gibi malzemelere ihtiyacın olacak tek tek topla ben öyle yaptım.makine şu an F-16 gibi oldu banada 328 ytl ye mal oldu ama eskilerini üstüne verdiğim para bu, eskisi p4 1.8 işlemci geforce FX5200 128 mb ekrankartı codegen 300 power suply 256 DDR ram gigabayt800 main board tu.
    NFORCE4 main board
    WİNFAST PX6200 128 MB ekran kartı
    AMD işlemci
    Aopen 400 WAT power
    1024 MB DDR kingston RAM
    ben coreldraw11 kullanıyorum photoshop kullanıyorum hiç kasmıyor aynı anda mp3 dinliyorum
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler