Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Can DÜNDAR' ın MUSTAFA' sı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı phar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle her türlü Atatürk' ü seven ve iyi ki vardı diyen, verdiklerini korumak için elinden geleni yapcak biriyim. Aklı çalışan biriyim ve müslümanım.

Eger biraz kaba tabir edersem affınıza sığınırım ama, bu filmi izleyen dolduruşa mağal vermeyecek, yorum yapabilen ve dikkatli, populistlikten uzak kimsenin filmin Atatürk' ü karalayıcı bi film olduğunu düşüneceğini sanmıyorum.

Örneğin evet Atatürk' ün özellikle filmin sonlarına doğru neredeyse "dinsiz" denecek konuşma ve hareketlerine değinilmiştir (ki kendileri tarihi gerçeklerdir) (not: dinsizlikten değil söylemlerden bahsediyorum) Ve fakat filmin başında hiç dikkatinizi cekmedi mi Atatürk' ün gençliğinde kendi not defterindeki yada annesine yazdığı mektuplardaki usluplarda ne kadar cok Allah, kader, ve inanç üzerine cümle vardı.

Yani ben bu filmden Atatürk' ün dinini kendi içinde yaşadığını, ancak halk yönetiminin ve yaşantısının din ile idame ettirilmesini engellemek için gerektiğini düşündüğü şeyleri yaptığını rahatlıkla çıkartabildim.

Son olarak Atatürk' ün bilhassa kendi notlarından yapılan alıntışarla "Atatürk de bir insandır" mesajının verilmesine, aynı şekilde hatalarının da yüreklilikle yansıtılmasına çok memnun oldum. Unutmayın ki o filmde Atatürk' ü kahraman olarak tanımamıza sebep pek çok olay da anlatılıyor, ve bazen üzücü de olsa iyilerin yanında çekimser durumalrın da anlatımı inandırıcılığı arttırır.

Nacizane düşüncelerim bunlar. Sürç-i lisan varsa affola.
    Kusur görenindir... Sende bir kusur yok.

Alıntı Umt_Bgra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahh ahh işte bizim milletimiz böle yapck bişe yok Can DÜNDAR bütün bunlari anlatırken ve yaparken bunlari söyledi biz alışmışız ata ulu,ata yüce,ata 1 tane ata'dan başka yok demeye Can DÜNDAR diyorki biz atanın ulu,yüce,1tane olduğunu biliyoruz ama bunun yanında böylebir insandı. Ayrıca filmde MUSTAFA ne karı-kız düşkünü ne alkolik ne korkak nede aciz bi insandı herkez bilir atatürkün Siroz denilen hastalıktan öldüğünü ve siroz hastalığının alkol sebebiyle oldugunu peki burada kötü yorum yapanlar neden gerçekleri saklıyo yani açıkcası atatürk'ü yüzeysel bugüne kadar okulda öğrendikleriyle tanıyanların bu tarzlarda yorum yapmasıda normal.

Atatürk'te insandi en az bizim kadar karı-kız'a bakma hakkı war.
    Atatürk'te insandı en az bizim kadar alkol almaya hakkı war.
    Atatürk'te insandı onnda korkuları zaafları war.

Can DÜNDAR bize bildiğimiz şeyleri yeniden gösterdi eğerki Filmi izleyipte aa ben bunları bilmiyodum diyorsan daha bilmediğin çok şey ama ben bunları biliyodum diyosan işte MUSTAFA'yı tanısun demektir.
    Biz zaten bunların çoğunu biliyoruz, ilk ve ortaokulda okuttukları Atatürkle yaş ilerlemeye başlayınca kendi okuduklarınızı yanyana koyunca farkı görüyorsunuz. Zaten bu merakla Atayı araçturıp öğrenmiş olanlara böyle bir gösterime gerek yoktu. Ayrıca bizim söylemlerimizin sebebi ne popülistlik (gazetecei yada popçu değilimki böyle bir derdim olsun) neden muhalefet. Benim sıkıntım bunları kullanmaya çalışanların eline verilebilecek en büyük kozu verdiler, sıkıntım budur.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Konuşmalarda bol bol "karı-kız" tanımlaması kullanılmış.

Tanımlamayı yapanların hemcinslerim olmasından dolayı, karşı cinsten bahsederken kullanılması gereken genel tanımlama "Bayan" olmalı diyorum.

Karı-kız tanımlamasının karşılığı bütün iyiniyetimle baktığımda "Karılarımız-Kızlarımız" olarak yorumlanabilir.

Tdk araması sonuçları;

Karı; Bir erkeğin evlenmiş olduğu kadın, eş, refika, zevce:

Kız; Dişi çocuk

Başlıkta çokça geçen cümle;

"Atatürk'te insandi en az bizim kadar karı-kız'a bakma hakkı war."

Tdk ya göre yukarıdaki cümle;

"Atatürk'te insandi en az bizim kadar karımıza-kızımıza bakma hakkı war."

Ne dersiniz başlık altında kaş yapalım derken göz çıkartmıyor musunuz?

"Atatürk'te insandi en az bizim kadar bayanlar' a bakma hakkı var."

Şeklinde yazmayı hazmedemeden bende Atatürkçüyüm diye başlayan cümleler kurmak ne kadar doğru?
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    filmi izlemedim ama ne kadar çok eleştirildi bugün izlemekti niyetim ama kısmat olmadı.

Motosikleti
    Mondial Zn-125 ve yeni motor için kararsız
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusur görenindir... Sende bir kusur yok.

Biz zaten bunların çoğunu biliyoruz, ilk ve ortaokulda okuttukları Atatürkle yaş ilerlemeye başlayınca kendi okuduklarınızı yanyana koyunca farkı görüyorsunuz. Zaten bu merakla Atayı araçturıp öğrenmiş olanlara böyle bir gösterime gerek yoktu. Ayrıca bizim söylemlerimizin sebebi ne popülistlik (gazetecei yada popçu değilimki böyle bir derdim olsun) neden muhalefet. Benim sıkıntım bunları kullanmaya çalışanların eline verilebilecek en büyük kozu verdiler, sıkıntım budur.
    evet sadık benimde üzüntüm o bunu kötü emmellerine kulanıcak insanlara koz cıktı ama çalışma kötü değil bence

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuşmalarda bol bol "karı-kız" tanımlaması kullanılmış.

Tanımlamayı yapanların hemcinslerim olmasından dolayı, karşı cinsten bahsederken kullanılması gereken genel tanımlama "Bayan" olmalı diyorum.

Karı-kız tanımlamasının karşılığı bütün iyiniyetimle baktığımda "Karılarımız-Kızlarımız" olarak yorumlanabilir.

Tdk araması sonuçları;

Karı; Bir erkeğin evlenmiş olduğu kadın, eş, refika, zevce:

Kız; Dişi çocuk

Başlıkta çokça geçen cümle;

"Atatürk'te insandi en az bizim kadar karı-kız'a bakma hakkı war."

Tdk ya göre yukarıdaki cümle;

"Atatürk'te insandi en az bizim kadar karımıza-kızımıza bakma hakkı war."

Ne dersiniz başlık altında kaş yapalım derken göz çıkartmıyor musunuz?

"Atatürk'te insandi en az bizim kadar bayanlar' a bakma hakkı var."

Şeklinde yazmayı hazmedemeden bende Atatürkçüyüm diye başlayan cümleler kurmak ne kadar doğru?

Aye benim KARI-KIZ yazma sebebim herkezin yorumlarında KARI-KIZ yazmasıydi =)
    Spor Araba : 200binYTL, yeni sevgiliyle güzel bi yemek : 500YTL, eski sevgiliyi delirtmek paha biçilemez... :bounce::bounce::bounce:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler