Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Ramazan Erzaklarını Dağıttık, Hekese Teşekkürler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    erdun abi valla en sonunda benim nick i doğru yazdın oda kopyala yapıştırın bir becerisi ama olsun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    valla BBRR kardeşim aynı anda birkaç iş yaparsam olacağı buydu kusuruma bakma
    benimde soyad yanlış yazılmış

BURNER_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR ?00 RR yada F olaCak İşallAh
    bence denız fenerıne yardım yapalım onlar ıletır zaten

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Eyong,
    alestevardiya
    motoman,
    deamon
    fedos
    BBRR
    e_erdun
    dejavuVXR
    trenox
    federal
    Gurzan
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Belki yine kızacaksınız ama ben bugün birşey daha ekleyeceğim, benim gönlüm hala erzakları direk olarak kendimizin dağıtmasından yana. Zaten başlığı açarkende ilk niyetim buydu, ama bunu asıl pekiştiren bu sabah gördüklerim.
    Bu sabah Esenyurt tan İkitelli ye gelirken Bahçeşehir civarında (sanırım), TEM otoyolunun viyadüğü altında çadırlarda yaşayan vatandaşlarımızı gördüm (10 çadır filandı). Şimdi göz bunları gördükten sonra gidipte başka bi yere "alın size para" diyip onlardan medet ummak biraz tembellik gibi olur. Onlar nasılsa bizim bulamadıklarımızı bulup yardım ediyor, bizde kendimiz bişeyler yapalım bence.

Çokda kolay olcak bu iş inanın bana, kargaşa olur filan diye düşünüyorduk ama dün ablam ve 3-5 kadın birlikte Yakuplu civarında bir bölgeye gidip erzak dağıtımı yapmışlar. İnsanların yönlendirmesi de olmuş, işte "şuraya gidin onlar çok muhtaç" gibi.
    Şu anda 11 kişiyiz listede (ki bende varım diyip listeye yazılmayanlar var, onlarda bugün yarın yazılır) toplanacağımız kadar toplanırız, belirli bir marketin önünde buluşuruz ve erzaklarımızı alırız. Sonra belirlediğimiz yere gidip dağıtırız, gelemeyecek ve İstanbul dışında olanlar vekalet verirse ben onlar içinde hallederim. Nasılsa motoru yedik arabayla gelcem hatta herkesin erzağını arabaya sığdırabiliriz sanırım. Neyse işte benim fikrim bu acep siz ne dersiniz, demokrasi var tabi (yada biz var sanıoz ) sizde bişeyler söyleyin.

Bu arada Gurzan hoşgeldin, seni görmek güzel...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eyong düşüncelerine katılmamamk mümkün değil yanlız senin o gördüklerin malesef düşkün ve muhtaç insanlar değil onlar göçebe çingeneler şimdi diceksinizki niye insan ayrımı yapıyorsun beni yanlış anlamayın kimseyi ayırdığım yada hor gördüğüm yok ama senin o gördüğün çadırdaki insanlar ne oruç tutar nede bi evde oturmak isterler bütün gün milletin kapısının önündeki ayakkabı yada balkonundaki giysileri hatta hiç bir fırsatı kaçırmıcak şekilde karşılarına ne çıkarsa işlerine yarayan ne varsa çalabilen dinsiz ahlaksız insanlar şimdi diceksiniz bunları nerden biliyosun biliyorum çünkü daha önce iki kere babamın dükkanını soydular 15 gün öncede bizim apartmandaki bütün ayakkabıları toplayıp götürdüler biz yakalayınca tövbe haşa allah kitap küfür edip üstümüze bıçakla saldırdılar vallahi durum bu karar sizin bu yardıma benide ekleyin ama eğer oraya yardım yapmayı kararlaştıracaksanız ben münferit olarak bi yere nasılsa yaparım yardımımı hepinize duyarlılığını için çok teşekkür ediyorum saygılar

teror, +1 dediklerıne katılıyorum ama insan yinede ya öyle degıllerse dıye düşünmekten kendini alamıyor.

eyong un yazdıklarını okuyup gercekten guzel fıkır bız gıdıp orada dagıtsak daha guzel olur dedım ama sımdı teror 'un soyledıklerını okuyuncada hak verip kafam bulandı...

ne yapsak bılmıyorum ben ne yapılırsa elımden geldıgınce katılıcam...

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    istanbul gurubu bu kadarmı vay bu topiği herkes es geçiyor galiba
    eyong bende teror'e katılıyom vatan cd. geçidindeki çadırcılardan bir pazarı günü bit pazarını dolaşırken benim motorun aynalarını çalarken yakaladım kopilleri sülaleleri az daha kötekliyeceklerdi beni paçayı zor kurtarmıştım

*biz gene deniz fenerinden şaşmayalım biz yardımı yapalım gerisini allaha bırakalım*

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ortak uzlaşı olsun diye yazıyorum:sanırım en uygun olanı deniz feneri .
    güzel bakan , güzel görür.

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    1) Deniz feneri sadece yemek yardimi yapmiyor anladigim kadariyla, biz ramazan dolayisiyla ac bir sekilde oruc tutanlara yardim etmek istemiyor muyuz??
    2) Illa o cadirlar olmak zorunda degilki, Istanbul da biiiirrr suru yoksul mahalle var! Eyong un ablalari nereye gitmisler? Orayi nasil belirlemisler? Ve aramizda boyle cok yoksul oldugunu bildigi aile/mahalle olan varsa yazar oraya gideriz.
    3)Hic birini beceremezsek en son ihtimal "deniz feneri" yardimini yapariz, hatta geleneksellestirebilirz cunku deniz feneri faaliyetlerini devamli surduruyor.

Sevgiler
    aleste
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Beni unutmayın..

Eyong,
    alestevardiya
    motoman,
    deamon
    fedos
    BBRR
    e_erdun
    dejavuVXR
    trenox
    federal
    Gurzan
    muvattali

herkeze merhaba
    bu yadımlaşmada bende varım bu hafta ehliyetide motoruda alıyorum sizinlede tanışmış olurum. bu arada e_erdun abi ile tar-kanın gecmiş doğum günlerinide kutlarım.

Eyong,
    alestevardiya
    motoman,
    deamon
    fedos
    BBRR
    e_erdun
    dejavuVXR
    trenox
    federal
    Gurzan
    muvattali
    hektor

güncel kalsın dimi

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu işi kısa yoldan çözelim, anket ekledim. Bakalım ne çıkacak, hadi oy verin (katılamayacak olanlar bile oy versin bence, en azından mantıklı olanı buluruz.)
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

SERENO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JINLUN 250-5
    arkadaşlarr eğer yanlış anlaşılmazsa
    ben yardım yaparken elemanımın yengesine yaptım kocası ölmüş 2 çocuğu falan var ama mahallesinde babaları olmayan bi kaç çocuklu aileler olduğunu söylemişti
    semt k.bakkalköy eğer kendimiz dağıtıcaksak onları öğrenmeye çalışırım
    Ayrıca başka bir düşüncem onun haricinde eğer ki bu civarda bi yardım yaparsak
    kayışdağında darülacize var gidip dedelerimizin ninelerimizin elini öpersek
    sanırım mutlu olurlar ve birde gene çocuk esirgemeyede gidelim derim
    çocuklara şimdilik ufak hediyeler alır tanışırızz gözlemlerimiz doğrultusunda
    topluca neler alabileceğimize karar veririziz,belki kağıthane nin fazla eksiği yoktur
    ama diğer yerlerede bakmak lazım
    Eğer kanepe alma durumuda olursa fiyat araştırmasında yardımcı olabilirim
    işyerim modeko ya yakınn

SERENO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JINLUN 250-5
    kusura bakmayın bi şey daha
    deniz fenerine ayrıca yardım edebilecekler varsa etsin derim web sayfalarını
    ziyaret ederseniz nijer ede yardım ediyorlar,deprem bölgesine de derhal yardım çıkarıyorlar.Anladığım kadarıyla organize,hızlı ve yardım yerini buluyor.
    yardımın belli rakamıda yok isterseniz 10 ytl bile gönderebilirsiniz

bu olayı pakistana yogunlastırsak daha ıyı olacak ... öyle tahmin ediyorumki hesap numaraları verilmiştir veya verilecektir bi kaç gün içinde... veya yine deniz feneri bu bölgeyle ilgili bişey yapıyormu onu arastırmak lazım...

Motosikleti
    bizler böyle giderse ancak ramazandan sonra'da yardım edemeyeceğiz gibi geliyor bana istanbul grubu olarak bu kadar kişimiyiz gezilere sazan gibi atlıyoz ama yardıma geldikmi köstebek gibi kafamızı kumdan dışarı çıkarmak istemiyoruz
    hadiyin canlanın biraz yardım konusunda

Motosikleti
    Honda NC 750X
    e_erdun
    +1

Görüntülenme : 1178
    Cevap : 78

Vay be, helal olsun bize

freeozkan, özgürüm bence ilk önce kendi milletimizde aç insanlara yardım etsek daha iyi olmazmı?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler