Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

meslek lisesi mi düz lise mi ??

Motovento
    REKLAM ALANI

ya ben lise1 gidiyorum meslek lisesindeyim.. annem düz liseye alalım abim meslekte kal diyo benimise kafam karıştı.... siz ne dersiniz arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her zaman çalış mesleğe gitsen bile çalış benim gibi olma açık liseye kalma çoğu kişi bana der ne şanslısın diye anlamazlar ama her günün aynı olduğunu bi şekilde tutunmaya çalışıyorum işte çalış anadolu kazan derim ben

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    En Güzeli Açık Öğretim (: Coool Cool Takılıyosun(: (2 Sene 9.Sınıfa Gittikten Sonra Doğru Yolu Buldum Ve Okul Bitmek Üzere) (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

ben geçiş yapıcam da kafam karışık ayrıca ben başka bir meslek lisesine geçebilirm şimdiki gittigim meslekte bilgisayar,elektrik,kimya,makina,motor,metal,ahşap
    gitmek istedigim meslekte bilgisayar ,elektrik,inşaat,iklimleştirme,çizim nedersinz arkadaşlar....

garabel67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125, CBR 250R, VFR 800, Tracer 700
    kardeşim ben meslek lisesi CNC bölümü(bilen bilir) mezunuyum ve şuanda teknik eğitim fakultesi(4 yıllık yani) 3. sınıftayım. bunu belirmemdeki sebep şu : cevredeki genel yargı meslek liseleri 2 yıllık myo okuyabilir 4 yıllık bi fakulte okuyamaz. ki bu cok yanlış bir yargıdır ya neyse.demek istediğim sey eğer ben okuyacam,lisedeki derslerimide yüksek tutucam,zaten istediğim meslekte bu lisede war diyosan hiç düşünme meslek lisesine devam et. zaten katsayının kaldırılması konusuda gündemde. yani meslek lisesi mezunları artık alan dışındada mühendislik vs vs vs yazabilecek. AMA dersenki ben teknik bilgi gerektiren bir bölüm istemiyorum, ozaman düz liseye gitmen daha iyi bana kalırsa.

FAKAT şunuda unutma hayatının geri kalanını başkalarının fikirlerini birebir uygulayarak geçiremezsin. burda iş birazda sana düşüyo. annenin yada abinin ne istediği deil senin ne istediğin önemli.
    Yardımcı olabilmişsem ne mutlu!!!

beyler bişi sorucam ben şimdik meslek lisesi 10.sınıftayım dönem bitmek üzere 11.sınıfımı düz lisede okumak istyiorm geçebilirmym kesin bilgisi olan cvp versin çevresinde 11.sınfta geçen varsa bi sorabilrmsnz bi zahmet cvp bekliyorm

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı orhanouz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bişi sorucam ben şimdik meslek lisesi 10.sınıftayım dönem bitmek üzere 11.sınıfımı düz lisede okumak istyiorm geçebilirmym kesin bilgisi olan cvp versin çevresinde 11.sınfta geçen varsa bi sorabilrmsnz bi zahmet cvp bekliyorm
    geçemezsinn kardeş ben and teknik okuyorum. neden dersen çünkü seçtiğin bölüm belli düz isedeki bölümle alakn yok meslek lisesini btrmek zorundasın.

meslek lisesini sadeece işe yramazaz ders çalışmayanların yeri olarak görmeyin.TÜRKİYENİN OKUMUŞ ADAMINDAN DAHA ÇOK KALİFİYELİ TEKNİK ELEMAN VE MÜHENDİSE NİTELİKLE ELEMANA İHTİYACI VARDIR ÇAĞDAŞ ÜLKE BÖYLE OLUR.
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 6.sınıfta bulgaristandan türkiyeye göç ettim. orta okulu zar zor 3,53 ortalama ile bitirdim. sonra bizimkiler beni meslek lisesine yazdırmak istedi. ben karşı çıktım üniyi kazanacam dedim. bizimkiler pek inanmadı. bende en kötü kuaför olurum düz liseyi bitirdikten sonra dedim (annem kuoaföt de) sonr akabul ettiler.
    düz liseyi daha da zor bitirdim. 3,03 diploma notu ile.
    neyse bi şekilde üniyi kaznadım. şu anda beslenme ve diyetetik(diyetisyenlik) son sınıftayım. allah kımset ederse haziranda mezun olacam. okulu bir yıl uzatarak 5 yılda da bitiriyo olsam benim için yinede büyük bi başarı. çünkü ben vasat bir öğrenciydim

o yüzden kendine güveniyorsan herşeyi yaparsın.
    en kötü iki yıllık bir bölümde okursun düz liseden sonra(optisyenlik-dişprotez,radyoloji,inşaat teknikerliği... gibi)
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Merhaba ben bu sene haydarpaşa anadolu teknik lisesinde otomasyon bölümüne başladım dersler çok zor geçiyor ancak insan çalıştığı zaman herşeyi yapabiliyor beni sorarsanız benim derslerim şu anda pek iç açıcı değil ancak düzeleceğine eminim okuyacağım bölüm önü açık olan bir bölüm benim asıl amaacım ise 4 senelik üniversite ve ardından uçuş okulu son olarak ta şunu söylemek isterimki istediğiniz şeyi belirleyin ve ona giden basamakları birer birer çıkın

İyi akşamlar ...

elegance45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 ZaT vardı sattım :D
    ben bi meslek liseli olarak diyorumki bu devirde iş yapan hani derler ya artık para şu meslekte diye onda geliştir kendini ancak yine söylemeliyimki bu daha önemli düz'e git oku üniv kazan adam akıllı çalış hiçbi zaman okumaktan bıkma sıkılma zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır çektiğin sıkıntıların meyvesini birgün yersin emin ol oku derim ben

meslek iyi değil üniversite kazanmak zor o yüzden düz derim hatta neden okumadınki sen şimdiye kadar bi fen anadolu lisesi falan kazanırdın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:40 ----------

Alıntı fireblade1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bende düz lise 11. sınıftayım..sanırım bu sene meslek lisesinden bizim okula gelenler oldu..tam bi bilgim yok ama galiba geçebilirsin..tabi sen yine de sor
    hayır geçemessin artık mesleğini seçmişsin sen tm sosyal fen gibi tm okuyup 11 de elektrikmi okuyacaksın yada pc olmuyo öyle
    Ne Kadar Hızlı Gittiğini Fren Yapınca Anlarsın

GAME OVER TRY AGAIN

Kesinlikle, mekaniğe, tamire, el işine yatkınlığın varsa meslek lisesi seçmelisin.
    Rehberlik hocanı dinle.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tanidigim bir cok meslesk lisesi mezunu arkadasim bitirdigi bolumde calismiyor. Meslek sahibi olmak guzel ama TR sartlarinda malesef gecerliligi yok, sen liseyi bitir oss den ziyade otur kpss ye calis ol memur bak keyfine
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

wolf05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetix Asya 150t1 Yuki lbt-8 Mondial 150Zat
    meslek lısesı dıyorum unıversıteye gırerken sınavsız gecıs hakkı var yanı bıldıgım kadarıyla sınıfımdakı ogretmen dedı meslek lısesıne gıdersen lıse1 de hepsı aynı lıse 2 gecınce orayı sevmesen duz lıseye gecıs hakkın var mı hemde meslek lısesınde unıversıteye gecerler 50 puan verıyor

Motosikleti
    YBR istiyor..
    bende meslek liseliyim, ilk öğretimde daha kararını vermediysen herşey orada başlıyor boşuna mesleğe gitmeyin. düze gidin, ama benim gibi kararınızı küçüklükten verirseniz gözünüzü biraz karartın mesleğe gidin.

ya ben deiştirmek istiyorum bu okulu istemiyorum hç bir yolu yokmu meslek lisesi 2.sınıftan sonra düz liseye geçmenin 3.sınıfı başka oklda okumak istiyorum şuan 2yim bitmek üzere dönem

bozgunask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Meslek Lisesi Beni Alır mı?

Alıntı garabel67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ben meslek lisesi CNC bölümü(bilen bilir) mezunuyum ve şuanda teknik eğitim fakultesi(4 yıllık yani) 3. sınıftayım. bunu belirmemdeki sebep şu : cevredeki genel yargı meslek liseleri 2 yıllık myo okuyabilir 4 yıllık bi fakulte okuyamaz. ki bu cok yanlış bir yargıdır ya neyse.demek istediğim sey eğer ben okuyacam,lisedeki derslerimide yüksek tutucam,zaten istediğim meslekte bu lisede war diyosan hiç düşünme meslek lisesine devam et. zaten katsayının kaldırılması konusuda gündemde. yani meslek lisesi mezunları artık alan dışındada mühendislik vs vs vs yazabilecek. AMA dersenki ben teknik bilgi gerektiren bir bölüm istemiyorum, ozaman düz liseye gitmen daha iyi bana kalırsa.

FAKAT şunuda unutma hayatının geri kalanını başkalarının fikirlerini birebir uygulayarak geçiremezsin. burda iş birazda sana düşüyo. annenin yada abinin ne istediği deil senin ne istediğin önemli.
    Yardımcı olabilmişsem ne mutlu!!!
    garabel67 kardeş belki derdime derman olabilirsin. Ben 8.sınıf Öğrencisiyim. İdealim= [Bilgisayar Bölümü] Meslek Lisesi'ni Düşünüyorum Ama Alırlar mı? Altta Bilgilerim Yazıyo. Yardımcı Olursan Çok Sevinirim.

SBS
    6.Sınıf: Girmedim otomatik olarak 100 Puan
    7.Sınıf: 251
    8.Sınıf: 7 Temmuz'da Belli Olcak [8.Sınıfta Kaç Puan Alırsam Mesleğe Gidebilirim?

Meslek Lisesi Mezunları '' ara elemandır '' severek okur, mezun olunca da branşı ile ilgili '' yüksek okul '' u bitirdikleri takdirde. Aranan kalifiye eleman olurlar..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Ben ATL 10. sınıfa geçtim.9. sınıfı çatalcada okudum ev okula çook uzak oldugundan yurtta kaldım yurttan ayrıldım kaydımı bizim eve yakın olan bi okula taşıdık okul yakın ama çok ta degil yol ters oldugu için 2 araba ile gidip geliyorum bide yurttan ayrıldıgıma gerçekten çook pişmanım çüünkü bu yeni yazıldıgım okul da hiç tanıdık yok 10 ATL bir tane var herkez birbirini tanıyor ben kimseyi tanımıyorum arkadaşım 1 tane bile yok çooook bunalıyorum sıkılıyorum ve de çook çekiniyorum yabancılık hissediyorum ben arkadaşlık hiç kimse ile kuramıyorum yurtta iyi kötü 3 ve ya 4 tane vardı ben bize çook yakın ve çok tanıdık olan bi düz lise var oraya yazılmayı düşünüyorum lütfen bana yardımcı olun düze geçim mi geç mim mi??????????????

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu meslek lisesini seçersenki tavsiyem bence oku

Eğer kazanacak kapasiten varsa ve bilgisayara da meraklı isen ve birazda olsa OSS de kendıne guvenıyorsan.OKS sınavı ile Anadolu teknik Lisesi Bilgisayar bölümüne girmeye çalıs ( bu meslek lisesi secersen ki tercihin unutmakı meslek lisesi demek illa endüstri meslek lisesi demek değildir tornaymıs tesviyemıs bu gıbı bolumler olmak zorunda degildir) Bu bölümün suresi 5 yıldır...YAda 1+3 yıldır.İngilizce HAzırlık + 4 yıl okursan Anadolu Teknik lisesi , Hazırlık + 3 yıl okursan Anadolu meslek lisesi mezunu olursun..Gelelim OSS yee okulda gosterılen fizik kimya matematik geometri ders sayısı yetersız kalacaktır..Çünkü meslek agırlık dersler coktur ( Örnegin son sınıfta haftada 27 saate yakın Bilgisyar ve yan dalları ile ilgili dersler vardır.) Bu bilgisayar derslerıde ogle paint word denetim masası cart curt dan bahsetmıyorum...Yazılım , Donanım gibi (.Programla Donanım Veri tabanı uygulamalrı gıbı vs vs)...Gelelim OSS ye bi dersaneye gitmek ve cok calısmak zorundasın cunku Rakıplerın senden kat ve kat fazla saatte Sayısal dersler alıyorlar..Pekı avantajın ne Eğer Bilgisayar öğretmenliğini secersen 1,04 kat sayı alırsın ve ek puanında LAB derslerını ıyı tutarsan ek puanın hıc olamasa 90 olur yanı 90 * 1,04 = 93,6 alırsın..Gerısı senın sayılsal alacagın puana kalmıs...Eğer dersenki ben OSS de yapamam ama genede UNV okumak istiyorum Önlisans programlarına Sınavsız gecıs yapabılırsın ek puanınla...Ve eger kendını ıyı gelıstırırsen pıyasada ıi bulma sansın diger bolumlere gore yuksek olacaktır...2 yıllık bıttıkten sonra ıstersen DGS sınavı ıle (ki sorular kolay zaman sıkıntısı olan bı sınav) Muhendıslık yada Ogretmenlık bolumune tekrar gecme sansın var..Olmadı DGS sınavına gırmek sartı ıle 3.sınıftan AOF İşletme okuyabilirsin...Unutmaki GELECEK BİLİŞİMDE...

Gelelim Düz liseye..

Öss de sınavında onunde bi engel yoktur sececegın dala gore Sayısal,Sözel,EA alanlarından bırıne gore puanını yettıgı her okul ve bolumu secebilirsin..Ek puan kısıtlaması yoktur...Okul puanın 0,8 ile carpılır ve ham puanına eklenır..Sececıgın lısede bence cok onemli ne liseler it serseri kopuk dolu eğitim kalitesi düşük iyi bir lise seçmenı tavsıye ederim..

Ama bence hayatının dönüm noktalarından biri olan ( hayatının sonu yada en belırleyıcı oolan bı sınavda degıll yanı ) bu sınavda gönlüm isterdiki Anadolu lisesini kazanarak OSS basarını buyuk oranda arttıracak olan bı egıtım almandır..Allah hakkında hayırlısını versın Kardeşim

anadolu teknik lisesi için yazdıkların teknik lise içinde geçerli mi ? .. yani ben teknik liseden de senın dediklerini uygulayabılır mıyım ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:33 ----------

flood olacak ama kusura bakmayın.ben 1. 2. 3. 4. 5. sınıfı 5.00 ortalamayla bitirdim.çok çalıskandım ama 6. sınıfta yıl sonu ortalamamam 84 geldi 7. sınıfta 64 geldi ve aklımı başıma almalıyım dedim nereye gıdıyorum dedım sonra 8. sınıfı 2. döneminde gayret ettım. 76 ortalama aldım.Diploma notum 84 geldi.Sbs lerimde 6. sınıfı 369 7. sınıf 310 8. sınıf 330 ortalamama 330 geldi.adam akıllı çalısıp bi fen anadolu en olmadı anadolu teknık lısesı nı kazanamadım.ve bu sene meslek lisesine girdim.ordan teknik liseye kaydolucam.orda da teorik ders sayısı az dershanede yapamayanlardanım.öss de güzel puan alamazsam mühendislik okuyamicam.annem in babamın bana güvencini boşa cıkarıcam ne yapacağımı bılemıyorum.

orta okul ilköğretım cağındakıler okuyun sakın ola benım yaptığım yanlısı yapmayın arkadaşlara uymayın.şuan o kadar pişmanım ki bilemezsiniz.bi dönüm noktası daha öss var ona öyle bi hazırlanacağım ki.

meslek lisesinde mühendislik okumak katsayı problemı yuzunden zor dıyorlardı. daha dorusu hiç bi rehberlık edıcek kımse olmadığı ıcın meslek lısesıne bile öylesıne sallamasına girdim.teknik liseye geçtiğimde sanırım düz liselerle aynı düzeyde olacağım o zaman mühendislik kazanma şansım olacak mı ? yada ön lisans dgs falan yaparak mühendislik nasıl okuyabılırım.

DİP NOT : Bilgisayar bölümüne meraklıyım.Beni mutlu edebilecek tek mesleğin bu olduğuna karar verdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    meslek lisesinden bu sene bi aksilik olmazsa mezunuz CNC makine teknolojisi

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)