Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Dijital Fotoğraf Makinesi Olanlar...Üstadlar...bi el atın beyav....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Quicktime yok mu senin bilgisayarında yoksaa
    Neyse, sen al hele, onları hallederiz de. Quicktime dediği belki görmüşündür, .mov uzantılı dosyalar. Sana şimdilik bu kadar diyeyim. Sıkıntın olmaz yani merak etme.
    http://www.letsgodigital.org/tr/news...tory_6447.html
    Burdan incelemesine bakabilirsin. Noise reduction özelliği de varmış, yani senin elinin titremesi sonucu oluşan hataları da azaltıyor. Video çözünürlüğü ise 640 piksel dediği, 640a 480 olsa gerek, bayağı iyi bir rakam.
    Hepsiburada'da 1 GB bellek ile satılıyor:
    http://www.hepsiburada.com/productde...ductid=bd61178
    Öte yandan Sony var, Sony genelde kaliteli mallar üretse de pek hazetmediğim bir firmadır. Fotoğraf makinelerini bir kere denedim, memnun kalmadım ama eski bir taneydi o da. Şuradaki yorumlara bak, faydalı olur. Ha Carl Zeiss mercek güzel birşeydir, aklında bulunsun
    http://www.hepsiburada.com/productDe...ductId=bd46616
    Demem odur ki panasonicmiş, hp imiş, zart imiş zurt imiş, yan sanayi üretim yapan firmaların yüksek megapiksellerine kanma. O firmaların resimleri türkçesini tam bilmiyorum ama kumlu olsa gerek, kumlu oluyor, yani böyle toz toprak içerisindeymiş gibi fotolar çıkıyor. Orta kalite en kaliteli makineleri kodak üretir, üst segmentte ise nikon ve canon vardır her zaman. Sony konusunda birşey diyemeyeceğim. Ama sen sen ol, bu makinelerden şaşma.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka Garantiyle işim olmaz...Yoksa lafı bile olmaz...

Küçücük telefon kartı nedir abi...
    telefonun hafıza kartı gibi kartı varya.....sim kartın biraz büyükçesi....Her telefonda var artık mete yapma yaaaa...Hala 3310 mu kullanıyosun....

Baba paran varsa canon veya nikon dan bütçene uyanı al derim ama bütçe kısıtlıysa Hp bana yetiyor sana da yeter sanırım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

geçtiğimiz ay küçük bir dijital lazım oldu, bunu aldım.

şimdi yaz hepsini desen kusura bakma uğraşamam )

ulen hırbo sitende şov yapıyon birde pmden bilgi veriyon...ayıp ya... insan siteyle paylaşır dimi...yuh be sana...kendi sitende bayağı emeğin var bize uğraşamam hemi...

senle alıcaz lo makinayı...itiraz istemem...

Alıntı pyro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Casio'ya bakmanı öneririm. Fiyat olarak uygundur, çekim kaliteside iyidir. Benim bir tane Casio Z750'ım var. Arkadaşların gereksiz dediği yüksek megapikselli olanlardan. Ben pek katılmıyorum, daha çok piksel resimde detayların daha belirgin olmasını sağlıyor. Ama arkadaşların dedikleri gibi 3 milyon piksel bir makine normal bir kullanıcı için yeterlidir. Beklentilerin yüksek değilse 3-4 milyon piksellik bir makine seni tatmin eder. Casio'yu tavsiye etmemin bir sebebide hem manuel hem de herşeyi otomatik olarak kullanabilmen. Eğer ben acemiyim diyorsan basıyorsun menüye bir sürü tema var, potre, manzara, spor, tam 30 tane. Senin için ayarları yapıyor sana sadece düğmeye basmak kalıyor. Ben artık ustalaştım dersen manuel moda alıp istediğin gibi değiştirebiliyorsun. baştada dediğim gibi genelde Canon, Sony ve Nikon'dan daha uygun fiyatlı oluyor. Teknosalar satıyor.

Kalem pille çalışan makinelerde genelde pil sorunu oluyor, şarjlı bir model bana daha iyi gibi geliyor. Bence önemli bir özellikte boyut olmalı, cebine atıp sokağa çıkabileceğin birsey seçmen daha iyi yoksa bir süre sonra makineyi yanında taşımaya üşeniyorsun.

Casio dışında kompakt modellerde Canon'u tavsiye ederim. Hatta Canon'lar en iyisidir resim kalitesi olarak. Sony algılandığı gibi çok kaliteli değildir maselef, çok güzel görünen modelleri vardır ama kompakt modellerini tavsiye etmem. Hem resim kalitesi düşük, hem de fiyatı yüksek.

dostum casio türkiye ana distribütörüne baktım...Ama piyasada yaygın satış ağları yok...fiyatlarıda muamma...yani genel mağazalara iyi yayılamamışlar...ürünlerdeki kalite muhteşem...tasarım orjinal belli...çünkü aynı kasayı farklı markalarda görünce aklıma fason üretim geliyor...tabiki çinde yapılıyor ama marka...

Güldiken kardeşim şimdi SONY den bahsetti ...en iyi sony dedi onun yalancısıyım...

http://www.mersanet.com/casio/

EXILIM serisi, dijital fotoğraf makineleri pazarının değişmesine ve dönüşmesine yol açan bir güce sahiptir. İnce ve şık tasarımı ve gelişmiş işlevsel özellikleri şaşırtıcı derecede kolay bir kullanımı bir araya getiriyor. EXILIM serisi dijital fotoğraf makineleri geniş LCD ekran, kolay kullanım, uzun pil ömrü ve taşınabilir ufak boyutun tüm faydalarını kullanıcılara bir arada sunmaktadır. EXILIM ZOOM serisinin yeni üyesi EX-Z70, kullanıcıların büyük beğenisini kazanan 6 mega piksel yüksek çözünürlüğe sahip EX-Z60 modelinin daha ayrıntılı ve güzel resimler kaydetmenizi sağlayacak 7,2 mega piksel çözünürlüğe sahip devam modelidir.

EX-Z70 kolay çekim modu (easy mode) ile fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için tam kullanıcı dostu bir kullanım menüsü sunmaktadır. Bu mod çeşitli kamera ayarlarını basitleştirerek üç temel ayara (görüntü boyutu, flaş, zamanlayıcı) indirgemektedir. Kullanıcılar ekrandaki basit tanımlamaları kullanarak ayarları yapabilmekte ve bu da fotoğrafçılığı yeni başlayanlar için r keyif haline dönüştürmektedir. Tüm bu güçlü özelliklerin birleşimi size sadece deklanşöre basarak güzel fotoğraflar çekebilmeniz için yeterli olacaktır.
    7,2 mega piksel CCD
    2,5 inç ( 6,35 cm ) geniş LCD muhteşem bir görüntü netliği sunmaktadır.
    3X optik ve 4X dijital zoom
    Anti Shake DSP elin titremesinden veya görüntünün hareketinden kaynaklanan görüntü bulanıklıklarını azaltır.
    BEST SHOT işlevi çekmek istediğiniz fotoğraf için en uygun ayarları ihtiva eden örnek çekim sahneleri sunmaktadır.
    Yüksek kaliteli video kaydı, 640x480 piksel, 30fps (hareketli JPEG)
    95,2 x 60,6 x 19,8 mm boyutlar ( 16,2 mm en ince yeri), 118 gr

EX-Z70'in hafif aliminyum kasası ve yuvarlak hatlı gövdenin üst kısmı daha yumuşak bir görünüm veriyor. Tasarımı moda ve işlevselliğin mükemmel bir karışımıdır. EX-Z70 özel anlarınızı, zerafeti ve yüksek kaliteli görüntüyü bütün kullanıcıların avuçlarına sığdırmayı başarıyor.

EXILIM ZOOM EX-Z70 Teknik Özellikleri
    Etkin Piksel: 7.2 milyon
    Görüntü Ortamı: 1/2.5-inç temel renk CCD, (toplam piksel: 7.41 milyon)

Görüntü Dosyası Biçimi: Fotoğraf: JPEG (Exif Ver.2.2), DCF1.0 standart, DPOF uyumlu
    Video: AVI (motion JPEG)
    Ses: WAV

Kayıt Ortamı: 8,3 MB dahili hafıza , SD ve MMC hafıza kartı uyumlu

Görüntü Boyutları (Piksel):
    Fotoğraf: 3072×2304, 3072×2048(3:2), 2560×1920, 2048×1536, 1600×1200, 640×480
    Video: 640×480 (HQ), 512×384 (Normal), 320×240 (LP)

Fotoğraf Görüntü Boyutu (Piksel)
    Görüntü Kalitesi Kayıt Süresi
    Dosya Boyutu Dahili Hafıza (8.3MB) SD Hafıza Kartı 256MB * 1
    3072×2304 İyi
    Normal
    Ekonomik
    Yaklaşık
    4.32MB
    2.4MB 1.44MB
    Yaklaşık 1 Çekim
    3 Çekim
    5 Çekim
    Yaklaşık 55 çekim,
    97 Çekim,
    158 Çekim

640×480 İyi
    Normal
    Ekonomik
    Yaklaşık.
    360KB
    240KB
    120KB
    21 Çekim
    32 Çekim
    59 Çekim
    Yaklaşık 625 Çekim
    938 Çekim
    1742 Çekim

Video Görüntü Boyutu (Piksel)
    Dosya Başına Maksimum Kayıt Zamanı: Veri Oranı (Kare Oranı)
    Dahili Hafıza 8.3 MB Kayıt Süresi
    256 MB SD Hafıza Kartı Kayıt Süresi

640×480 (Yüksek) Limitsiz* 2 Yaklaşık saniyede 10.2 Megabit (30kare/sn.) Yaklaşık 6 saniye Yaklaşık 3 dakika ve 16 saniye
    512×384 ( Normal ) Yaklaşık saniyede 6.1 Megabit (30kare/sn.) Yaklaşık 11 saniye Yaklaşık 5 dakika ve 27 saniye
    320×240 (Düşük) Yaklaşık saniyede 2.45 Megabit (15kare/sn.) Yaklaşık 27 saniye Yaklaşık 13 dakika ve 34 saniye
    *1. Panasonic (Matsushita) 256 MB kart kullanıldığı zaman. Kapasite kart üreticisine gore değişmektedir. Pakete dahil değildir. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.
    *2. Limitler hafıza ve pil ömrü dahilinde belirtilmiştir

Lens/Odak Mesafesi:
    F3.1 (W) - 5.9 (T), f=6.3 - 18.9 (T) mm ( 35 mm de karşılığı 38- 114 mm ), 5 grupta 6 lens, asperikal lens dahil
    Zoom (optik kaydırma): 3X optik zoom, 4X dijital zoom (Toplam 12X Zoom )

Odaklama: Kontrast Algılama Otomatik Odaklama
    Odak Modları: Otomatik Odaklama, Makro Odaklama, Pan Odaklama, Sonsuz Odaklama, Manuel Odaklama
    AF Alanı: Noktasal veya Dağınık; AF yardımcı lambası ile birlikte

Yaklaşık Odak Mesafesi: Otomatik Odaklama: 40cm - ∞ ,
    Makro: 10cm - 50cm, Sonsuz Modu: ∞ ,
    Manuel: 10cm - ∞

* Mesafe optik zumdan etkilenir.

Pozlama Kontrol: Ölçme: Çoklu, Merkez Ağırlıklı, Spot
    Kontrol: Program AE
    Pozlama Telafisi: - 2EV ve +2EV arası (1/3EV adım)

Perde (örtücü): CCD örtücü, mekanik örtücü
    Sabit görüntüler (otomatik): 1/2 - 1/2000 saniye.

* Perde Hızı BEST SHOT sahnelerine gore değişiklik gösterebilir. Gece Sahnesi: 4 - 1/2000 saniye: Havai Fişek Sahnesi: 2 saniye (karışık)

Açıklık:
    F3.1/4.4, otomatik değiştirme * Açıklık optik zumdan etkilenmektedir.
    Beyaz Dengesi: Otomatik WB, sabit (6 mod), manuel

Hassasiyet: Fotoğraf: Otomatik *, ISO50, ISO100, ISO200, ISO400, Video: Otomatik

*Anti Shake ve Yüksek Hassasiyet sahneleri kullanıldığı zaman maksimum ISO 800 olur.

Kayıt Modları: Fotoğraf; sesli fotoğraf; makro; zamanlayıcı; sürekli çekim (normal hız, yüksek hız, sürekli flaşlı çekim), BEST SHOT, sesli video, ses kaydı

Zamanlayıcı:
    10 saniye, 2 saniye, 3'lü otomatik çekim
    Flaş:
    Flaş Modları: Otomatik, Açık, Kapalı, Yumuşak, Kırmızı Göz Azaltıcı
    Flaş Mesafesi: 0.1 - 3.7 metre (W), 0.6 -1.9 meters (T)
    Flaş Sürekli Çekim: 0.4 - 1.9 meters (W), 0.6 - 1.0 meters (T)

Görüntüleyici: Monitör ekranı

Monitor Ekranı: 2.5-inç ( 6,35 cm ) TFT renk LCD, 115,200 piksel (480×240)

Tarih ve Saat: Tarih ve Saat: Resimleri tarihlerine göre aktarma, Otomatik Takvim: 2049 yılına kadar

Dünya Saati: 162 şehirde 32 zaman alanı, şehir ismi, tarih, saat, yaz saati

Giriş/Çıkış Birimleri: USB / AV bağlantısı, USB 2.0 (full-speed) uyumlu
    Mikrofon: Mono

Speaker: Mono

Güç Kaynağı:
    Şarj edilebilir lityum iyon pil
    Pil Ömrü: Yaklaşık 200 fotoğraf (CIPA Standartlarına göre)
    Sürekli izleme: Yaklaşık 3 saat 50 dakika (fotoğraf)
    Sürekli kayıt: Yaklaşık 1 saat 40 dakika (video)
    Sürekli Kayıt: Yaklaşık 3 saat 50 dakika (ses kaydı)

Boyutlar: 95.2 (G) × 60.6 (Y) × 19.8 (K) (çıkıntılar hariç, en ince yeri 16.2 mm )

Ağırlık: Yaklaşık 118g (pil ve aksesuarlar hariç)

Pakete Dahil Aksesuarlar: Şarj edilebilir özel lithium-iyon pil ve şarj cihazı, AC kablosu, USB kablosu, AV kablosu, Bileklik, CD-ROM

Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Quicktime yok mu senin bilgisayarında yoksaa
    Neyse, sen al hele, onları hallederiz de. Quicktime dediği belki görmüşündür, .mov uzantılı dosyalar. Sana şimdilik bu kadar diyeyim. Sıkıntın olmaz yani merak etme.
    http://www.letsgodigital.org/tr/news...tory_6447.html
    Burdan incelemesine bakabilirsin. Noise reduction özelliği de varmış, yani senin elinin titremesi sonucu oluşan hataları da azaltıyor. Video çözünürlüğü ise 640 piksel dediği, 640a 480 olsa gerek, bayağı iyi bir rakam.
    Hepsiburada'da 1 GB bellek ile satılıyor:
    http://www.hepsiburada.com/productde...ductid=bd61178
    Öte yandan Sony var, Sony genelde kaliteli mallar üretse de pek hazetmediğim bir firmadır. Fotoğraf makinelerini bir kere denedim, memnun kalmadım ama eski bir taneydi o da. Şuradaki yorumlara bak, faydalı olur. Ha Carl Zeiss mercek güzel birşeydir, aklında bulunsun
    http://www.hepsiburada.com/productDe...ductId=bd46616
    Demem odur ki panasonicmiş, hp imiş, zart imiş zurt imiş, yan sanayi üretim yapan firmaların yüksek megapiksellerine kanma. O firmaların resimleri türkçesini tam bilmiyorum ama kumlu olsa gerek, kumlu oluyor, yani böyle toz toprak içerisindeymiş gibi fotolar çıkıyor. Orta kalite en kaliteli makineleri kodak üretir, üst segmentte ise nikon ve canon vardır her zaman. Sony konusunda birşey diyemeyeceğim. Ama sen sen ol, bu makinelerden şaşma.

ok...Ankaraya gelip hallederim...bu arada benim deep freezede bi tımarlarız...

Halen Qucıktımeı anlatmadın abi...yani video kayıtı çok iyimi bunun...benim anladığım şekilde biraz tarzanca yaz be kanka...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefonun hafıza kartı gibi kartı varya.....sim kartın biraz büyükçesi....Her telefonda var artık mete yapma yaaaa...Hala 3310 mu kullanıyosun....

Baba paran varsa canon veya nikon dan bütçene uyanı al derim ama bütçe kısıtlıysa Hp bana yetiyor sana da yeter sanırım....

ha boyu ambiansı kıyas yaptın...bende ne alaka dedim abi...pardon ya...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Güldiken kardeşim şimdi SONY den bahsetti ...en iyi sony dedi onun yalancısıyım...
    yine başka yerden anlamışsın

bendeki sony f828'i sadece fotografa giderken kullanıyorum.
    eski canon ae-1 makinamı da yanıma alıyorum, öyle çıkıyorum fotografa.

kompakt makinayla ise, kedileri, toplantıları, ev içi fotografları vs. çekiyorum.

neyse makina alırken son bi konuşuruz bunları.

en ucuz makina ne ise, ona yönlen, boşuna fazla para bayılma.
    ama alacağın makina mutlaka en az 3x optik zoom'a sahip olsun. piksel çok önemli değil.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine başka yerden anlamışsın

bendeki sony f828'i sadece fotografa giderken kullanıyorum.
    eski canon ae-1 makinamı da yanıma alıyorum, öyle çıkıyorum fotografa.

kompakt makinayla ise, kedileri, toplantıları, ev içi fotografları vs. çekiyorum.

neyse makina alırken son bi konuşuruz bunları.

en ucuz makina ne ise, ona yönlen, boşuna fazla para bayılma.
    ama alacağın makina mutlaka en az 3x optik zoom'a sahip olsun. piksel çok önemli değil.

Güldiken navite çiye birader...

Ulan demim Sonynin itiyim köpeğim dedin ya...

Yani toplantılara gezilere giderken en dandik makinanı alıyorsun kedilere verdiğin değer hesabı...

ara gazın ustasıyım...polemiğin hastasıyım...(şimdi imzamada yazıyom...)

tamam hayatım bi ara Kanyonda buluşalım Zonghsen brifing ambiansı yaparız...yanımda 859 ytl olacak...

getti gediyorrr...nah gidiyor...bi yere gittiği yok be kankocan...

http://urun.gittigidiyor.com/Mondial...0QQidZZ2912771
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaww şu adamı kandırında dandirik çin malı makina alsın durmadan laf sokuyor hiç olmazsa bizimde elimize koz geçer anlayan arkadaşların yardımını bekliyorum bu konuda

Motosikleti
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaww şu adamı kandırında dandirik çin malı makina alsın durmadan laf sokuyor hiç olmazsa bizimde elimize koz geçer anlayan arkadaşların yardımını bekliyorum bu konuda

aman sen hiç konuşma dede...Ebediyete kadar KINROAD la başbaşa kal...

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    mete kanka hala karar veremedin mi ya.ben bile nerdeyse karar verdim kanka.yuh artık sana.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Mete abi, sen seç bir tane de, ben de kasmayayım araştırmak için

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tekrardan başınızı ağrıtacağım...aşağıdaki seçenekler hakkında fikirlerinizi reca edeceğim...geçenlerde yine sormuştum ama keysmartı alayımmı demiştim iyikide almamışım...

şimdi bu seçeneklere bir bakın lütfen hankısı...

fiyat bu seçenekler için önemli değildir...hürmetler...

OLYMPUS FE~180 6.0MP DIGITAL + 256 MB XD KART

http://www.gold.com.tr/product.asp?C...9&MARK=OLYMPUS

http://www.letsgodigital.org/tr/came...1342/show.html

fiyat 205 dolar+kdv......350 ytl....

.................................................. ................

aynı fiyata Canon var...CANON Power Shot A430 GRİ D.FOTO.MAKINESI

http://www.gold.com.tr/product.asp?C...=19&MARK=CANON

.................................................. ...........

HP PHOTOSMART M525 DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

289 ytl...http://www.gold.com.tr/product.asp?CATEGORY=19&MARK=HP

.................................................. ........................

NIKON COOLPIX L4 DIG.FOTOGRAF MAK...260 ytl...

http://www.gold.com.tr/product.asp?C...=19&MARK=NIKON

.................................................. ..................................

PANASONIC DMC-FX8 PINK D.FOTO MAKINESI....405 ytl...

http://www.gold.com.tr/product.asp?C...MARK=PANASONIC

.................................................. ...................................

SONY DSC-S500 D.FOTOGRAF MAKINESI...380 ytl...

http://www.gold.com.tr/product.asp?C...Y=19&MARK=SONY

hadi bi el atın sevabına cevap yazın.....

kütükson ve şadov canlar arkadaşlar sağolsun fikirlerini beyan ettiler...

kamuoyu ağırlıklı olarak Nikon yönünde fikir beyan etti...

NIKON COOLPIX L4 DIG.FOTOGRAF MAK...260 ytl...

http://www.gold.com.tr/product.asp?C...=19&MARK=NIKON

Motosikleti
    Lem al şu nikonu, kurtulalım senin çenenden yauv ohooo. Koca adam çocuk gibi mızmızlanıyor
    Bak ben o dediğim makineyi kullanmadım, sevmezsen sorumluluğu bende değil
    Bu arada quicktime dediği bi format, yani bunlar motor dünyasının yamahası, hondası gibi bişey. Çin malı değil ama merak etme. 4 sene mühendisliğini okudum bu işin, evet utanarak itiraf ediyorum, anlatamıycam sana bunu

Motosikleti
    Lem al şu nikonu, kurtulalım senin çenenden yauv ohooo. Koca adam çocuk gibi mızmızlanıyor
    Bak ben o dediğim makineyi kullanmadım, sevmezsen sorumluluğu bende değil
    Bu arada quicktime dediği bi format, yani bunlar motor dünyasının yamahası, hondası gibi bişey. Çin malı değil ama merak etme. 4 sene mühendisliğini okudum bu işin, evet utanarak itiraf ediyorum, anlatamıycam sana bunu

taam lan Nikona doğru kayıyorum yavaş yavaş...260 ytl 15 taksit...

17 ytl...oh be...sanki başkası ödeyecek ha...

kredi kartı tuzağına düşecek bi şaşkalozamı benziyom...ama taksit küçük rakamlarda sorun yaratmaz...bide bunun usb kabolu vs...off ya...birde deep freezeden kurtualcaz vs...işimiz var ya...

Motosikleti
    Ha ona bi de SD kart alman lazım. SD kart alırken büyücenek al, kocaman kocaman videoların olur, mutlu olursun. SD kart da eski VHS kameraların kasetleri gibi bişey işte
    http://www.hepsiburada.com/departmen...Categoryid=945
    Şuradaki ürünlerden birini al, sandisk iyidir, kalitelidir, hemi de ucuzdur, candır canandır. Ultra II dedikleri hızlı kartlar, makineden bilgisayara atarken çok daha hızlı atar, bayaa da farkettirir hızı. Hız sorun değil diyorsan 1 GB al, param var diyorsan 1 GB Ultra II al. Yavaşını alacaksan makineyi hepsiburada'dan al, 1 GB SD kart ile veriyorlar.
    Benden bu kadar, yeter, ömrümü tükettin mete.

Motosikleti

kocaman kocaman videoların olur

candır canandır

paran varsa...

Benden bu kadar, yeter, ömrümü tükettin mete.

Hah böyle anlatın anlayacaım şekilde canımı yiyin...

birde bir şiir geldi aklıma bak oku bi...

hayat fani..
    para gani...
    adam gibi makina söyleyin alayım nerde hani...

haydaaa....

Nikon L3 Teknosada 299 ytl...worldle 12 taksit...

benim almayı planladığım bir üst model Nikon L4 260 ytl...vakıfa 15 taksit...vade farksız...

ha pardon L4 4.0 megapisel...

L3...5.1 mega piksel...miş..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Teknik Kriterler
    Görüntü oranı: TV oranı 4:3 veya sinema oanı 16:9 olabilir.
    Maks. çözünürlük: Megapiksel ne kadar büyükse bunun da o kadar büyük olması beklenir. Megapikselle doğrudan bağlantılı olan değer bu değerdir.
    ISO: Ne kadar büyükse karanlık ortamlarda o kadar rahat çekim yapılır, ama çoğu makinede ISO 400 üstünde karlanma meydana gelir
    Objektif: Küçüldükçe geniş açı özelliği artar (Balık gözü gibi diyeyim)
    Optik zum: 3x günümüzde standarttır
    Görüntü sabitleme: Çekim esnasında görüntüyü sabitleyerek elin titremesinden resmin etkilenmesini önler
    Otomatik fokus: Adı üstünde otomatik odaklanma
    Elle fokus: Elle odak ayarı yapma. Çoğu kompakt kamerada yok.
    Makro fokus: En yakın çekim mesafesi, ne kadar küçük o kadar iyi
    Diyafram Açıklığı: Küçüldükçe filme daha çok ışık girer, ortamdaki ışık arttıkça da büyük değerlere ihtiyaç duyulur
    Min. Enstantane: Deklanşöre basıldığında diyaframın maksimum açık kaldığı süre. diyafram açık kaldığı sürece hareketler filme yansır.
    Maks. Enstantane: Diyaframın en hızlı açılıp kapanabildiği süre. Motor sporlarında araçları dondurmak için 1/2000 sınır değerdir. Ne kadar küçük, o kadar iyi.
    Elle ayar: Elle diyafram açıklığı ve enstantane ayarı. Çoğu kompakt makinede yok.
    Video kaydı: 640x480 TV çözünürlüğüdü ;r, ne kadar büyük, o kadar iyi. 30fps'nin altındaki değerlerde filin akıcılığı bozulur.
    Depolama: xD kart: Kullanımı diğerlerine göre daha az.
    ----------SD ve MMC kartlar: Foto makinelerde en çok kullanılan kartlar
    ----------Memory Stick Duo/Memory Stick PRO Duo: Sadece Sony kullanır, Sony ürünlerinde sadece bu kart kullanılır.
    Otomatik zamanlayıcı: Millet kamera karşısında hazırlanıp siz "Bekleyin beni de" dedikten sonra çerçeveye girmeniz için gereken süre
    Kayıt formatı: Çoğu kompakt makinede JPEG kullanılıyor
    LCD: Ekranın boyutu ve çözünürlüğü. Hem büyük, hem yüksek çözünürlük olması gerekir. Büyük ekranda düşük çözünürlüğün çok anlamı yok.
    Pil: Bence en iyisi AA kalem pil. Bu makineler alkalinleri Harley'in benzini içmesi gibi içerler. Onun için kalem pilli alırsan mümkünse şarjlı pil kullan, cebin delinmez. Dahili pil bence dezavantaj ama yeni ultra kompakt makinelerde tasarım gereği (herhalde) kullanmıyorlar..

Aşağıda senin önerdiğin makinelerin hepsi olmasa da önemli teknik özellikleri var. Ben kaynak olarak satış sitesi olmayan bir site kullandım. Her makinenin kendi alanında en iyi olan özelliklerini kırmızı olarak verdim. Ama bunlar sadece ve sadece rakamsal olarak en iyi değerlerdir.

OLYMPUS FE180 6.0MP
    Görüntü oranı: 4:3
    Maks. çözünürlük: 2816x2112
    ISO: otomatik (64-1000)
    Objektif: 38mm-114mm
    Optik zum: 3x
    Görüntü sabitleme: yok
    Otomatik fokus: var
    Elle fokus: yok
    Makro fokus: bilinmiyor
    Diyafram Açıklığı: 3,1-5,9
    Min. Enstantane: 0,5 sn
    Maks. Enstantane: 1/2000 sn
    Elle ayar: yok
    Video kaydı: 320x240, 30fps (Mete'nin linki: 640x480 quicktime)
    Depolama: xD Picture Card
    Otomatik zamanlayıcı: yok
    Kayıt formatı: JPEG
    LCD: 2,5 inç 110.000 piksel
    Pil: 2 x AA

Canon PowerShot A430 4.0MP
    Görüntü oranı: 4:3 (Mete'nin linki: 16:9)
    Maks. çözünürlük: 2272x1704
    ISO: otomatik, 64, 100, 20, 400
    Objektif: 39mm-156mm
    Optik zum: 4x
    Makro fokus: 1 cm
    Diyafram Açıklığı: 2,8-5,8
    Min. Enstantane: 1 sn
    Video kaydı: 640x480/10fps, 320x240/20fps, 160x120/15 fps
    Depolama: SD/MMC
    Otomatik zamanlayıcı: 2 sn, 10 sn
    LCD: 1,8 inç 77.000 piksel

HP Photosmart M525 6.0MP
    Maks. çözünürlük: 2800x2128
    ISO: otomatik, 100, 200, 400
    Makro fokus: 12 cm
    Diyafram Açıklığı: 2,8-4,8/8
    Min. Enstantane: 2 sn
    Maks. Enstantane: 1/1000 sn
    Video kaydı: 320x240/20fps
    Depolama: SD
    Otomatik zamanlayıcı: var (Mete'nin linki: 10 sn)
    LCD: 1,7 inç 115.200 piksel

Nikon Coolpix L4 4.0MP
    Maks. çözünürlük: 2272x1704
    ISO: bilinmiyor
    Makro fokus: 4 cm
    Diyafram Açıklığı: 2,8-4,9
    Min. Enstantane: bilinmiyor (Mete'nin linki: 4 sn)
    Maks. Enstantane: bilinmiyor (Mete'nin linki: 1/3000 sn)
    Video kaydı: 640x480/15fps, 320x240/15fps
    Otomatik zamanlayıcı: 10 sn
    LCD: 2,0 inç 115.000 piksel
    Pil: Dahili

Panasonic Lumix DMC-FX8 5.0MP
    Görüntü oranı: 4:3, 16:9
    Maks. çözünürlük: 2560x1920
    ISO: otomatik (80-400)
    Objektif: 35mm-105mm
    Görüntü sabitleme: evet
    Makro fokus: 5 cm
    Diyafram Açıklığı: 2,8-5,0
    Min. Enstantane: 8 sn
    Video kaydı: 640x480/30fps, 320x240/30fps, 640x480/10fps, 320x240/10fps
    LCD: 2,5 inç 114.000 piksel
    Pil: Dahili

SONY DSC-S500 5.0MP (Tüm veriler Mete'nin linkinden)
    Görüntü oranı: bilinmiyor
    Maks. çözünürlük: bilinmiyor
    ISO: 80, 100, 200, 400
    Objektif: 32mm-96mm
    Optik zum: 3x (standart)
    Görüntü sabitleme: bilinmiyor
    Makro fokus: bilinmiyor
    Diyafram Açıklığı: 2,8-4,8
    Min. Enstantane: bilinmiyor
    Maks. Enstantane: 1/1000 sn
    Elle ayar: bilinmiyor (muhtemelen yok)
    Video kaydı: 320x240/30fps
    Depolama: Memory Stick Duo/Memory Stick PRO Duo
    Kayıt formatı: bilinmiyor (muhtemelen JPEG)
    LCD: bilinmiyor
    Pil: bilinmiyor

Benim görüşüm
    Bu teknik detaylar ışığında ben olsam Panasonic alırım. En iyi olmadığı alanlara baktığımızda da en iyiye yakın olduğunu görüyoruz çünkü.
    Hangisini alırsan al, ürünün teknik detaylarının snin bildiğin özelliklerle aynı olduğunu teyit ettir veya resmi siteden kontrol et. Web sayfaları bazen hata yapabiliyor.
    En önemli nokta şu. Bunlar sadece teknik detaylar, hiçbiri çekilen resimlerin keskinliğini, renklerin doğruluğunu gösteren kriter değil. 4.0MP'lik eski bir makine pekala 6.0MP'lik bir makineden çok daha doyurucu fotoğraf çekebilir. Bunun için gerçek resimleri (deneyerek veya internetten örneklere bakarak) görmen gerekir. Ben hiçbiriyle çekilmiş resim örneği görmedim. Seçimim sadece teknik özellikler baz alınarak yapıldı.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    büyüksün water...

Motosikleti
    speederbike
    Yoruldum ya .

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    metehan hocam baslığını yeni gördüm benim teknoloji ile aram çok iyi malum meslekten ötürü kendim dijital SLR makina kullanıcıyım. Sana önerim canon a530 olur.Neden dersen suanda kampanyası var ve cok uygun fiyatta vatan bilgisayarda 350 milyon.Senin dediğin canon a430 danda üstün modeldir.Dijital kameralar GOLD olsun buralarda pahalı.Çünkü bu gibi firmalar genelde bilgisayar parçası sattığı için çok yüksek fiyatta satıyorlar.İnternette hepsiburada bira uygun gibi.Birde sony düşünürsen www.morfare.com var burası sony direk yetkili bayisi bundan ötürüde en uygun fiyatı burda görüceksin ama tabi sonyler canon gibi çekemiyorlar malesef.Lens teknolojisi Canonnun üstündür diğerlerine nazaran http://www.vatanbilgisayar.com/ 349milyon ve taksitle SLR makinam olmasına karşın ben bile düşünmüyor değilim almayı sorun olursa beklerim.Birde ikinci el düşünürsen gittigidiyora bakabilirsin Fakat orda para peşin malesef
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    speederbike
    Evet, lens dedin mi benim için de Canon'dur. Sony, Carl-Zeiss mercek kullanıyor bildiğim kadarıyla.

Motosikleti
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan hocam baslığını yeni gördüm benim teknoloji ile aram çok iyi malum meslekten ötürü kendim dijital SLR makina kullanıcıyım. Sana önerim canon a530 olur.Neden dersen suanda kampanyası var ve cok uygun fiyatta vatan bilgisayarda 350 milyon.Senin dediğin canon a430 danda üstün modeldir.Dijital kameralar GOLD olsun buralarda pahalı.Çünkü bu gibi firmalar genelde bilgisayar parçası sattığı için çok yüksek fiyatta satıyorlar.İnternette hepsiburada bira uygun gibi.Birde sony düşünürsen www.morfare.com var burası sony direk yetkili bayisi bundan ötürüde en uygun fiyatı burda görüceksin ama tabi sonyler canon gibi çekemiyorlar malesef.Lens teknolojisi Canonnun üstündür diğerlerine nazaran http://www.vatanbilgisayar.com/ 349milyon ve taksitle SLR makinam olmasına karşın ben bile düşünmüyor değilim almayı sorun olursa beklerim.Birde ikinci el düşünürsen gittigidiyora bakabilirsin Fakat orda para peşin malesef

hacı zaten Cuma günü Hürriyetde ilanı gördüm Vatan'ın...ama kafayı cardfinansla sıyırmış bunlar...finanslada işim olmaz pek...

DIGIC II işlemci & 17 çekim modu & 9 noktalı AİAF & Klavuz çizgi görüntüleme & Baskı paylaşım tuşu & pictbridge & USB 2.0 Hİ-SPEED & Sesli VGA video kaydı & ISO 800 & Geniş ekran (16:9) faotoğraf kaydı.256 MB SD HAFIZA KARTI HEDİYELİ.

güzel diyorsun yani makina...

ama bak aynı fiyata sony var cyber shot...fakat usbsi 1.1...bu şimdi hıyarlık değilmi ya...

http://www.morfare.com/asp/show_stoc...t=1%20DSC-S600

Sony'nin en son teknolojisi Cybershot DSC-600; Çözünürlük: 6.00 Mpixel, Maksimum çözünürlük: 2816x2112,Maksimum çekim hızı (sn): 1/2000, Carl Zeiss® mercek..

Marka: Sony
    Çözünürlük: 6.00 Mpixel
    Mercek : Carl Zeiss®
    Maksimum çözünürlük: 2816x2112
    Minimum çözünürlük: 640x480
    Sensör boyutları: 1/2.5-inch
    Sensör tipi: CCD
    Optik Zoom: Var
    Odak uzaklığı çarpanı: n/a
    Geniş açı zoom (mm): 31
    Tele zoom (mm): 93
    Dijital zoom: Evet
    Otomatik odaklama: Evet
    Manuel odaklama: Yok
    Odak uzaklığı (cm): 12
    Makro odak uzaklığı (cm): 12
    Flaş modları anti: red-eye,auto,fill in,front curtin,off,slow flash
    Bellek türü: Memory Stick Duo,Memory Stick Pro Duo
    ISO oranı: Auto, 80, 100, 200, 400, 800, 1000
    Diyafram önceliği: Yok
    Geniş açı minimum diyafram: f2.8
    Geniş açı maksimum diyafram: f6.3
    Telefoto minimum diyafram: f5.1
    Telefoto maksimum diyafram: f11
    Çekim hızı önceliği: Hayir
    Minimum çekim hızı (sn): 1
    Maksimum çekim hızı (sn): 1/2000
    Seri çekim (kare/sn): 1.3
    Dahili flaş: Evet
    Harici flaş: Yok
    Harici flaş türü: n/a
    Metrajlama: Multi-pattern spot
    Pozlama telafisi: -2EV - +2EV with 1/3EV steps
    Beyaz ayarı: auto, cloudy, daylight, fluorescent, incandescent
    Video çekimi: Var
    Sesli video çekimi: Var
    Maksimum video çözünürlüğü: 640x480
    Minimum video çözünürlüğü: 320x240
    Kare sayısı (kare/sn): 30
    Ses kayıt: Var
    Optik vizör: Var
    Elektronik vizör: Var
    LCD ekran: Var
    LCD ekran boyutları: 2-inch
    LCD çözünürlüğü (piksel): 85,000
    Kendi kendine çekim: Evet
    USB bağlantısı: USB 1.1
    Video çıkışı: Var
    Firewire: Var
    Resim formatı: JPEG
    Pil-Batarya türü: 2x AA
    Ağırlık: 181g.
    Boyutlar: (mm) 99.9x52.0x36.8

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler