Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Türkiye Fransa'yı Boykot Etmeli mi?

Katılımcı sayısı
56. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET

50 89.29%
  • HAYIR

6 10.71%
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Boykotun Anketi

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir avuç Ermeni oyu için tabii ki.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fransa'da yaklaşık 400 bin Türk var diye biliyorum, peki bunların oy hakkı? Bu karar oy avcılığını aşıyor.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlarım;
    Öncelikle fikirlerimi kesinlikle yanlış anlamayın.
    Tamam bir şeyler yapalım ama boykot onların tarafından bakınca çok komik oluyor. Yani sanki biz acizmişiz, onlara bağımlıymışız gibi bir görüntü oluşuyor. Emin olun bu böyle.
    "Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış" misali.
    Çok daha etkili bir yol bulmak lazım bence ama ne????
    Toplum olarak zaten tepkiliyiz ama esas mesele tepkiyi yada boykotu yada resti adına ne derseniz deyin, hükümet, devlet ordu bazında yapılmalı. Ki onlar da, Allah versin.
    Bu büyük güçleri harekete geçirmek için toplum olarak biz ne yapabiliriz?
    Bıyıklı arkadaşım girişimlerini taktire buluyorum.
    Bu arada bıyıklı ve musti aramıza tekrardan hoş geldiniz geçmiş olsun. gelişinizle birlikte konu dışına da hareket getirdiniz.

Sağol 'susilahı' hoşgördük, dediğin şu yönden doğru evet Fransa hükümeti bizim boykota gülüyordur ihracat toplamlarının %1,5 u gibi bir rakama tekabül ediyormuş (gerçekliğini araştırmadım belki boykot karşıtları tarafından uydurulmuşta olabilir) hadi doğruluğunu kabul edelim gerçekten yaptırım gücü olamayacak bir orandır. Lakin şöyle bakın bu rakam ülke bilançosunda komik ama şirketlerinin bilançolarında ciddi rakamlar oluşturabilir ve bu şirketler gayet baskıcı olabilirler. Aslında boykot son çaredir ama tepkisiz yöneticiler bizi buna mecbur etmektedirler. Tepki diye laf salatası bulunca insan, zıvanadan çıkmaktadır başka deyişle. Ben her anlamda artık Fransızlara önyargılıyım. O ülkede atalarımızın yapmadığı bir eylem için üstelik ''en özgür biziz'' diye övünürlerken suçlu bulunmayı, cezalandırılma düşüncesini kendime yediremiyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    maalesef öyle.
    O halde,
    Domuzdan bir kıl koparmak bile kardır.

Bu arada. Su tabancası da kulağa hoş geliyor. teşekkürler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bıyıklı rumuzları Türkçe'ye çevirmekte ustadır. Neyseki bizim rumuzları İngilizce'ye çevirmek gibi bir hobimiz yok :D.
    Bıyıklı'yı biliyordum da (hoşgeldin bu arada) Musti'ye ne oldu ki?

Benim bildiğim, şu gümrük birliği saçmalığı nedeniyle devlet bazında bir boykot yapıldığı takdirde aleyhimize yaptırımlar uygulanır. Hazır konu açılmışken, Gümrük Birliği safsatası bildiğim kadarıyla tek taraflı bir anlaşma değil. AB'ye de getirdiği yükümlülükler var. Ve ne yazık ki AB -aslında onların da işine gelmiştir- Yunanistan vetosu yüzünden göndermekle yükümlü olduğu ekonomik yardımı gödermemiştir. Bu durumda, Türkiye'nin anlaşmayı feshetme hakkı doğmaz mı? Zira bu haliyle anlaşma yarardan çok zarar getiriyor. Yunanistan vetosu yükümlülüklerini yerine getirmemek için bir mazeret olamaz, o onların iç sorunu.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    musti de cezalı idi 3 gündür içerdeydi.

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    arkadaşlar musti'nin selamı herkese...

Aleykümselam.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Artık kolay unutmayalım.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Küçük mallarda boykota karsıyım.Evet dendigi gibi yanlarında çok calısanımız var.Ama devletin ve tsk nin ihalalerinde fransız firmamalarının dahil edilmemesini istiyorum olursa boyle olur.

Bu işin büyüğü küçüğü yok ki! Küçük mallarla Fransa'ya büyük destek veriyorsunuz. Düşünün bugün Danone marka yoğurt yiyerek büyüyen çocuk Fransa'da biz soykırım yapmadık dediği için ağır ceza alabilecek. Ne kadar büyük ''ironi'' değil mi?

Bence çalışan edebiyatı yapılması son derece yanlış senin işçin onlara bağımlıysa bırak, değiştir bu zihniyetini de yerli üretime destek ver, sonunda işçilerin kendi mallarını üreten fabrikalarda çalışsınlar. Yerli malı her halükarda desteklenmelidir, eleştirilmelidir, düzeltilmelidir.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Tamam bıyıklı orasını doğru diyosun ama şu anda o 60 bin kişiyi cıkarırsan Yerli fabrikaların o 60 bin kişiyi işe alabilecek kapasitesi yok.Marmaray projesi,sinoptaki santral,tsk ucak ihaleleri bunları bekleyen fransız firmaları var ve toplam para 4 milyar dolar civarında.Şimdi soruyorumfransızlara danonenin 2 milyonluk yogurdumu koyar,ihalelerdeki 4 milyar dolarmı?

Her ikisi de Fransızların bu yanlış politikalarını gözden geçirmelerine yarar. Keşke başımızdaki iktidarlar basiretli olsa da gereken tepkileri verebilsek, Dışişleri Bakanı Pamuğu ödül aldığı için kutladığı bir yönetimden Fransızlara ihale vermeyecek düşüncenin çıkacağına inanıyor musunuz? Peki Başbakan rahatsızlanmasa idi kimlerle görüşeceğini biliyor musunuz? Bazen iş halka da düşer, oy atmayı herşeyi vekillere devredip karşıdan seyretme rahatlığı olarak algılamamalıyız.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Evet bu baştakiler yüzünden oluyor.Nedense bazı şeylere sesimizi yukseltemiyoruz.Ama her başa gelmek isteyen boyle şeyleri soyluyor ama hiç uygulamaya koyan yok.Ben markete gittiğim zaman artık danone almıyorum sütaş alıyorum ama bazı tsortlerim fransızonlarıda atamıyorum

Aldıktan sonra giyeceksin tabi bende yoğurt stoklarımızı ve Fransız menşeli eski kıyafetleri hoyratça kullanıyorum. Parayı verip aldıktan sonra zaten mal senin.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler