Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Annemi neden mi çok seviyorum??

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Akşam, annemle babam televizyon seyrediyorlardı.

Annem "Geç oldu" dedi, "Zaten yorgunum ben yatıyorum."

Annem kalktı, mutfağa gitti.

Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı, kaldırdı. Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu, demliğe çay koydu. Şekerliğe baktı, dibine az kalmış, üstüne ekledi. Kahvaltı için buzluktan ekmek çıkardı, akşam yemeği için çözülsün diye de eti aşağıya koydu. Kahvaltı masasını hazırlamak için masanın üstündekileri topladı.

Telefonu şarja koydu, telefon defterini kapatıp yerine koydu.

Sonra çamaşır makinesinden ıslak çamaşırları çıkarıp astı ve makineyi tekrar doldurdu. Banyodaki çöp sepetini boşalttı. Islak bir havluyu kurusun diye duş perdesinin borusuna astı. Bir gömlek ütüledi, kopuk düğmesini dikti. Çiçekleri suladı.

Esneyerek gerindi ve yatak odasının yolunu tuttu. Çalışma masasının yanından geçerken durdu, öğretmene teskere yazdı, okul gezisi için para sayıp ayırdı, eğildi, sandalyenin altına girmiş ders kitabını aldı, masanın üstüne koydu. Kek tarifleri defterini çıkardı, arkadaşına söz verdiği tarifi bir kağıda yazdı, çantasına koydu. Bakkaldan alınacakları not etti, notu da çantasına koydu.

Sonra gitti, 3'ü bir arada temizleme losyonuyla yüzünü yıkadı, dişlerini fırçaladı. Gece kremini ve kırışık önleyici nemlendiricisini sürdü. Tırnaklarına baktı, törpüledi.

İçeriden "Sen yatmaya gitmemiş miydin?" diye seslenen babama, "Şimdi gidiyorum" deyip, köpeğin su kabını doldurdu. Kapıları pencereleri kontrol etti, holdeki lambayı yaktı. Kardeşimin odasına girdi, oğlan uyumuş, lambasını söndürdü, bilgisayarını kapattı, gömleğini astı, yerdeki kirli çorapları toplayıp sepete attı.

Bana geldi, "Hadi yat artık, biraz da yarın çalışırsın" dedi. Kendi odasına gitti, saati kurdu, ertesi gün giyeceklerini hazırladı. 6 maddelik acil işler listesine 3 madde daha ekledi. Kendi kendine iyi geceler diledi, hayallerinin gerçekleştiğini gözünün önüne getirdi.

İşte o sırada babam televizyonu kapattı, ortaya öylece bir "Ben yatıyorum" dedi ve gitti yattı.

Sizce bu işte bir gariplik yok mu?

Kadınların neden hálá daha uzun yaşadığını merak etmiyor musunuz?
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    tuhaf oldum...

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Aslında yok. Tüm dünyada erkek canlılar dişi canlılara göre bu tip işlerde pasif kalmayı tercih ediyor. Bir laf vardır "Yuvayı dişi kuş yapar diye" aslında tüm canlılar için geçerlidir bu. Erkeğide elinde tutan dişidir. Yani bu yazı beni şaşırtmadı açıkcası. Her ne kadar annelerin emeği fazla olsada aynı oranda babalarında ciddi emekleri vardır. Sadece anneyi öne çıkarmak çok yanlış bir yaklaşım.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Erkekler yeteri kadar ön plan da değiller mi sence? Yetti bayanların savunulması gerek artık.

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    bu saydıklarının hepsi zaten bi annenin görevi baba ne yapsın işten gelmiş stres den gerilmiş yorgunluktan beyni durmuş bide çamaşır mı yıkayacak etrafımı toplayacak kısacası ikisininde yeri ayrı ne kadar yaşanılacağınıda allah bilir
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu saydıklarının hepsi zaten bi annenin görevi baba ne yapsın işten gelmiş stres den gerilmiş yorgunluktan beyni durmuş bide çamaşır mı yıkayacak etrafımı toplayacak
    Annenin görevi mi Neden, kim yüklemiş bu görevleri.Çalışmış yorulmuş diyorsun,bi bayan çalıştığı zaman da bu işleri yapıo.Erkek kolunu kaldırıp karım bütün gün iş yerinde yorulmuştur demek yerine, çalışma kardeşim dio !!

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    neden sevdiğini soranları yalnız bırakmanı tavsiye ederim. anneyi sevmek için bir de neden mi lazım?

töbe töbe
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    konuları saptırmakta da üzerinize yok değil mi

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annenin görevi mi Neden, kim yüklemiş bu görevleri.Çalışmış yorulmuş diyorsun,bi bayan çalıştığı zaman da bu işleri yapıo.Erkek kolunu kaldırıp karım bütün gün iş yerinde yorulmuştur demek yerine, çalışma kardeşim dio !!
    bu doğanın kanunu çünkü allah biz doğarken bu vasıfları insan oğluna yüklemiş ve bir kadın bir de erkek kavramını ortaya çıkarmış allahın işine karışılmaz kısacası o böyle istemiş ve böyle olacak daha ötesi yok
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    konuları saptırmakta da üzerinize yok değil mi
    evet konuları saptırmakta bizlerin üstüne yok. doğru söylüyorsun. o yüzden bunlar zaten annenin görevi diyenleri esefle kınamak lazım.

bilmiyorum sanki üzerime alındım gibi. eğer öyleyse konu başlığına bir bakmanı, sonra benim yazdığımı birkez daha okumanı tavsiye ederim. eğer öyleyse tabi.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer öyleyse konu başlığına bir bakmanı, sonra benim yazdığımı birkez daha okumanı tavsiye ederim. eğer öyleyse tabi.
    Ben yazıyı kopyaladım.Bilmem okur musun ama Hürriyet gazetesi yazarı AYŞE ARMAN dan....Değiştirmek haddime değil..

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Sevgili Dishy,sana yerden göğe kadar hak veriyorum.
    beni düşüncelere boğdun şimdi.
    19 ve 13 yaşlarında iki kızım ve eşimle birlikte yaşıyoruz.Sanki iyi geceler dedikten sonra yatıncaya kadar geçenleri anlattığında bizim,hatta annem ve babamla yaşadığım evi gözetlemişsin gibi bir hisse kapıldım.
    Yanlız anlattığın bir geç saat enstantanesi.Bir yuvayı bir arada tutan başta sevgi ve saygı olmakla beraber sayılamıyacak kadar çok faktörler var.
    Sanırım bu konuda babandan olan beklentilerini bulamamış gibi bir durum içerisindesin.Bir dişi gözüyle bakıldığında erkekler maalesef senin yorumunu doğru kılacak gibiler...ama unutma ki çoğu erkeğin elinden ev işi gelmese de(ben bu konu dışında tutuyorum kendimi)bir ev içerisinde onların da ve özellikle erkeğin yapabileceği işlerde katkıları oldukça fazladır...
    hem aslında konu ev işleri olunca paylaşılan görevlerde kadının ağırlığı fazla olmasına rağmen genele baktığında çoğu evde bir denge vardır.konuya tek taraflı bakmak kırılganlıkları arttıracak bir çıkmaza götürür bizleri.dünya hep birlikte çok daha güzel.mühim olan bunu başarabilmek.

Motosikleti
    Ben yazıyı kopyaladım.Bilmem okur musun ama Hürriyet gazetesi yazarı AYŞE ARMAN dan....Değiştirmek haddime değil..
    1. Ayşe Arman'ın böyle bir yazıyı yazmış olması güzel.
    2. Senin yazıyı kaynak göstermeden buraya taşımış olman yanlış. Değiştirmek haddimize olmadığı gibi, kaynak yazmamak da olmamalıdır..
    3. 2. maddede yazan eyleminden dolayı, yazının kaynağı sen sanıldın ve cevaplar da sana verilecektir elbette.
    4. benim sarfettiğim cümle, hala yukarıda duruyor, değişmedi de. farkındaysan tek söylediği "bir anneyi sevmek için onun anne olmuş olması yeterlidir, başka sebepler arayanlar varsa yaptıkları yanlıştır. uzaklaşmanı tavsiye ederim." lafı uzatmaya, kıvırmaya ya da başka yönlere çekmeye gerek yoktur.
    5. her insan, dünyaya farklı bir vitray pencerenin ardından bakar, olayları farklı görür.
    önemli olan "yanlış" demeden önce, olayları karşı tarafın gördüğü gibi görmeye, aynı şartlar içinde yorumlamaya çalışmaktır. aynı zamanda bu ikinci söylediğimden başka bir yolun fayda getirmesi tesadüfidir.
    Ben, crato’yum.

nimesay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f 2005
    bence tartışılmıyacak bi konuyu tartışıyorsunuz.düzen bu şekilde kurulmuş ve değiştirmek imkansız.kadının nitekim görevi dediğimiz şeyleri yapmakla yükümlüdür ve bi bayan olarak hepimiz bunu yapıyoruz gerçekleri değiştiremeyiz.hangi bi kadın oturupte eşi iş yapacak ben buna inanmıyorum.kadın ev işleri ile uğraşır ve buda bi gerçektir(çalışan veya çalışmıyan bi bayan daha olsa bu değişmez).

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    annem benim...
    annen senin...
    anne; toprağın,bedenin...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Dishy,sana yerden göğe kadar hak veriyorum.
    beni düşüncelere boğdun şimdi.

Sanırım bu konuda babandan olan beklentilerini bulamamış gibi bir durum içerisindesin.
    Öncelikle sağol, fakat düşünceler bana ait değil.Yani yazıyı ben yazmadım.Ayşe Arman'ın dünkü yazısı.O da ailem.com dan almış...

Annem annem guzel annem.Ben yatagımı toplamaya bile usenırken butun evi evirip çeviren beni 9 ay karnında tasıyan guzel annem seni seviyorum.

insan kötü hissediyor her ne kadar biraz büyüdükçe kendi işlerimi kendim yapsamda ben küçükken en basit ihtiyaçlarımı bile karşılayamayack durumdaydım ve emektar kadın hiç bıkmadan üf bile demeden bana baktı annelerimizi el üstünde tutmamız lazım hatta bütün anneleri toplumuzun bel kemiği kadınları el üstünde tutmamız lazım biz ne yapıyoruz onları okula göndermiyoruz zorla başkalarıyla evlendiriyoruz ...

daha fazla devam edemiyeceğim dishy : çok teşekkürler paylaşımın için ve Aşye Arman'ada tabiki
    Kask tak!

cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw o yazıdaki annede bütün işleri yatmadan önceye bırakmış galiba.bide kadınlar yatmak gibi basit bir eylemi bile nekadar zor hale getirebiliyorlar.oysa biz erkekler ben yatıyorum iyi geceler diyip yatabiliyoruz.bu kadar basit bir eylem bu kadar kolay yapılabilmeli.
    beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler