Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Foruma üye olmadan forumda takılan arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok ilginçtir ben bir kere login oluyorum, senelerce yetiyor. Hiç çıkış yapmadım. Sistem de beni atmadı. Akşam pc kapatırım sabah açarım. İlk işim moto nete girmek sonra formula 1 sbk gp haberlerine bakarım. Formda hareket yoksa sekmeyi aşşağı indiririm. Mesai bitenekadar kalır. Mesai bitimindede bir reflesh yapar, son duruma bakarım. Hafta sonu forma girmem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    problem değil ama, online görüntülenmemin timeout ayarları var.
    örneğin bir ip(ziyaretçi) bağlandığında, onu ne kadar süre göstereceksin gibisinden ayarları vardı.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    valla bende günlük foruma girer konulara bakarım, beni ilgilendiren bir şey olursa üyeliğe girip yorum yaparım, tıpkı şuan olduğu gibi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eskiden forumda takılırken şöyle bir tuvalet molası versek, yemek yedikten sonra ortamlara dönsek, sevdicekle telefonda konuşup pc başına otursak , arada geçen 15-20 dk.da yeni konular açılır, açılmış konulara mesajlar yağardı. O zaman da aramızda şimdiki gibi iyi üyeler varken bol bol troll ya da makaracı üyeler vardı. Benden daha eski üyeler daha iyi bilir.

Şaka maka ben eskiden bir yılbaşı gecesini forumda geçirmiştim, kafam bir dünyaydı ama o gece forumda çok makara dönmüştü. Hayatımın en ekonomik yılbaşı gecesiydi.

Velhasıl konular beni ilgilendiriyor ilgilendirmiyor demeyin, gelin. Alt tarafı login olmaya bakar. Burası hepimizin.
    espresso, DickName, ahmetmert58 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bıkmış olabilirler mi?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıkmış olabilirler mi?
    Bu iş bayrak yarışı misali birisi bırakıp gidecek, bir diğeri gelecek ve hayat devam edecek. Buradaki sorunlardan birisi de insanların login olmadan takip etmeleri ve katkı sağlamamaları. Bu nedenle troll ve çoklu hesaplar hariç tüm muhabbet 40-50 kişi arasında dönüyor.
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Kaan abi forumun en ana direği sensin, hatta sen açan bir çınar bizler ise dallarıyız o derece foruma katkın var. Bu forumda birbirimizi görmesek etmesekte sanki burdaki üyeler çok yakın abim veya arkadaşımmış gibi geliyor, ben buradaki samimiyeti hiç bir yerde bulamadım tadamadım.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaan abi forumun en ana direği sensin, hatta sen açan bir çınar bizler ise dallarıyız o derece foruma katkın var. Bu forumda birbirimizi görmesek etmesekte sanki burdaki üyeler çok yakın abim veya arkadaşımmış gibi geliyor, ben buradaki samimiyeti hiç bir yerde bulamadım tadamadım.
    Estağfurullah, haşa bize gelene kadar ne derya deniz üyeler var. Ben bazen çok eski konuları okuyorum, biz anca o dönem yazarlarının yanında "abi bu kaç basıyor?" diyen mahallenin esnaf çırağı oluruz.
    espresso bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Melaba Leo Bey ne kadan da güzel matematiğiniz var (geldim bi selam verem dedim)
    Ooo yaşıyorsunuz cok sukur ki AleykümSelam.. Nasilsin

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah, haşa bize gelene kadar ne derya deniz üyeler var. Ben bazen çok eski konuları okuyorum, biz anca o dönem yazarlarının yanında "abi bu kaç basıyor?" diyen mahallenin esnaf çırağı oluruz.
    Abi varlar hatta rahmetli AEA bile bu forumdaydı ama artık hiç biri yok sadece bizler varız, bu forumda en güzel yanı seviye olmaması yani cevher niteliğinde bilgiye sahip olan insanın hiç alakasız soruya bile verilebilecek en güzel cevabı vermesi. Bizlerin işleri, yaşları ve görüşleri ne kadar ap ayrı olsa da dertlerimiz ortak.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    google den bir şey aratınca bu site çıkıyor evet, mesela ben bir ara üyelere ayar olup foruma girmiyordum ama motorla ilgili konuları araştırırken bu forum çıkıyordu sürekli.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo yaşıyorsunuz cok sukur ki AleykümSelam.. Nasilsin
    Israrla ölmüyor üstüne birde çoğalıyorum oksijen tüpünden öper saygılarımı sunarım
    Levent ve Alper_tim bunu beğendiler.
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Eskiden forumda takılırken şöyle bir tuvalet molası versek, yemek yedikten sonra ortamlara dönsek, sevdicekle telefonda konuşup pc başına otursak , arada geçen 15-20 dk.da yeni konular açılır, açılmış konulara mesajlar yağardı. O zaman da aramızda şimdiki gibi iyi üyeler varken bol bol troll ya da makaracı üyeler vardı. Benden daha eski üyeler daha iyi bilir.

Şaka maka ben eskiden bir yılbaşı gecesini forumda geçirmiştim, kafam bir dünyaydı ama o gece forumda çok makara dönmüştü. Hayatımın en ekonomik yılbaşı gecesiydi.

Velhasıl konular beni ilgilendiriyor ilgilendirmiyor demeyin, gelin. Alt tarafı login olmaya bakar. Burası hepimizin.
    Kaan abi ben 2008-2009 yıllarında büyük bir nba formunda bölüm moderatörlüğü yaptım. o yıllarda toplanma etkinlikleri düzenlenir, caddebostan sahildeki basketbol sahalarında basketbol oynanırdı. hem üyeler he1m moderatörler kaynaşırdı. çünkü forum demek arkadaşlık demek, hobi demek, aktivite demek.

Bana kızacaklar belki ama maalesef bu forumda adminlerin tek yaptığı şey polislik. forumun düzenini sağlamak ve üye banlamak. bence kesinlikle görev tanımı bu değil. yine seneler önce renault arabam varken forum sitesine üye olmuştum. adamlar cankurtaran sosyal tesislerinde kahvaltı organizasyonu yapmıştık ve 20-30 araçlık bir buluşma olmuştu. işte bunlar forum sitelerinin tadı tuzu oluyor. yoksa her giren motosikletle ilgili sorusunun cevabını alıp çıkar gider ve şuan konuştuğumuz konuya döner.

ben gerçekten başta sen olmak üzere bir kaç kardeşimizin-abimizin forumda yönetici olması gerektiğini düşünüyorum. ha bu olmayacaksa da üyeler olarak kendi aramızda bir buluşma organizasyonu yapıp ilk adımı atalım. hadi gezmesini, köftesini, mangalını geçtim, en azından güzel bir noktada oturup çay-kahve, sigara etkinliği olsa bile sosyalleşelim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaan abi ben 2008-2009 yıllarında büyük bir nba formunda bölüm moderatörlüğü yaptım.
    Tam vaktinde yapmışsınız. Milletin hobiye vakit ve para gömebileceği, 1 doların 1.18 TL olduğu zamanlar

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Benim bildiğim sekme açık olsa bile 30 dk hiçbirşey yapmazsan o zaman logout oluyorsun. Sende bu süre daha kısaysa nedendir, nasıldır bilemiyorum Osman Ağa.
    Bence alakası yok. İşyerine girdiğimde log in oluyorum hiç kapatmıyorum. Hatta internet tarayıcısını bile kapatmıyorum. Sürekli bu şekilde bağlı kalıyorum. H içi evdeyken pc ile işim olmuyor. Evde başka işlerle uğraşıyorum. H sonu Pc yi açarsam da yabancı dizi izlerim net bile açık olmaz ya da menejerlik oynarım vakit geçer. H sonu da akşama doğru açarım. Evdeyken nete girmem pek. Dizi indireceksem açarım. Telefonun neti yetiyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence alakası yok. İşyerine girdiğimde log in oluyorum hiç kapatmıyorum. Hatta internet tarayıcısını bile kapatmıyorum. Sürekli bu şekilde bağlı kalıyorum. H içi evdeyken pc ile işim olmuyor. Evde başka işlerle uğraşıyorum. H sonu Pc yi açarsam da yabancı dizi izlerim net bile açık olmaz ya da menejerlik oynarım vakit geçer. H sonu da akşama doğru açarım. Evdeyken nete girmem pek. Dizi indireceksem açarım. Telefonun neti yetiyor.
    O zaman ya benim kullandığım Opera'da bir sıkıntı var ya da çerez ayarlarımla ilgili bir problem var. Ben yarım saat bir şey yapmayayım sistem beni tekrar login olmaya itiyor.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman ya benim kullandığım Opera'da bir sıkıntı var ya da çerez ayarlarımla ilgili bir problem var. Ben yarım saat bir şey yapmayayım sistem beni tekrar login olmaya itiyor.
    MicroTost Edge de aynı haltı yiyor. Sorun forum ayarlarında. "Köylüleri niçin öldürmeliyiz?" fikrini pekiştirmek için üye olduğum traktör forumunda böyle bir sıkıntı yok. Yurdışı KTM forumlarında böyle bir sıkıntı yok. Bizim moderatörlerin Hırboyu banlamaktan başka icraatları, bu işlere bir çözüm buldukları yok.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim moderatörlerin Hırboyu banlamaktan başka icraatları, bu işlere bir çözüm buldukları yok.
    Böyle üyelere böyle servis. Fazla bile... Çalıştığına şükredin.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben forumun yönetici ağalarına fazla sert olduğumuzu düşünüyorum. Şöyle ki;

*Bu işlerin geliri gideri belli, gönüllülükle yürüyor bu işler.
    *Adamlar 20 senedir bir platformu yönetiyorlar, 20 sene boyunca en sevdiğin işi yapsan bile bunalırsın. Yeri geliyor 20 senede eşimizden bıkıyoruz.
    *Herkesin hayat gailesi var,işi gücü var, her şeyi ve her yazılanı takip etmek mümkün değil.
    *Buluşmalar ve organizasyonlar desek tanımadığın, sürüşünü bilmediğin bir dünya adamın sorumluluğunu almak çok büyük risk. Biz geçmişte kel kör birkaç motorluk aktivite yapalım dedik dümdüz güzergahta kaybolanlar mı dersin, uzun yol tecrübesi olmayıp beli tutulan ve bizi suçlayanlar mı dersin, geleceğim deyip gelmeyenler mi dersin, güzergah esnasında gruptan ayrılıp farklı bir program yapanlar mı dersin. Velhasıl organizasyon işleri külliyen sıkıntılı.
    *Ben Facebook'ta aşırı aktif olmayan "Kawasaki Türkiye Er6 n/f" , "Sym Wolf Sb250 Ni Türkiye" ve "Sym Wolf Sb250Ni Türkiye Satış" gruplarının yöneticilerinden biriyim. Günlük aktivitesi bizim motosiklet.net'in binde biri olmayacak yoğunluktaki bu 3 grup bile epey vakit alıyor. Saçma sapan bir çok olay oluyor, hepsini görüp müdahele etmek durumundayız. Bir de bazı şeyler yoruma dayalı, mesela benim "kötü" olarak yorumladığım bir olayı başka bir moderatör arkadaşım "makul" olarak yorumlayabiliyor.

Zor bu işler, hobi olarak görüp keyif aldığın bir şeyi profesyonel anlamda yapmaya kalktığında bir zaman sonra hobinden de tiksinir hale geliyorsun.
    espresso, Alper_tim ve levend84 bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    *Adamlar 20 senedir bir platformu yönetiyorlar, 20 sene boyunca en sevdiğin işi yapsan bile bunalırsın. Yeri geliyor 20 senede eşimizden bıkıyoruz.
    Reyiz de 30 senedir belediye/melmeket yönetiyo. Hiç bıkıyor mu?
    Ayrıca bildiğim kadarıyla askerlik gibi "zorunlu ve mejburi" bir şey değil moderatörlük.

Bizim moderatörler sorun çözme değil, kim ne yazmış onun peşinde. Kanunen suç teşkil etmeyen şeylerin peşinde koşmalarına gerek yok. Asli görevleri teknik sorunları çözmek. Genele hitap eden bir forumda kıldan tüyden nem kapamazsınız. Aynı adamlar Şair Eşref'in ders kitaplarına girmiş şiirin "genel ahlaka mugayyir" bulup bana ihtar veriyor, kulağımı çekiyor ama dört beş sefer mesaj yoluyla yardım istememe rağmen gerçek hesabımın login sorunu çözülmedi. hani forumdan banlasalar, kovsalar "sen gelme lan ayı!" deseler anlayacağım da o da yok, çözüm de yok. Sonra bu kullanıcının adı niye Dickname diye merak ediyor gören vatandaş.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)