Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

istanbulda ev kiralari

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...miyor-6533411/

Demek ki neymiş; açgözlü beton sevici yatırımcıyla, 4 binadan 3'ünü 1e mal edip 3e satan seri-müteahhitlerin birleştiği yerde arz-talep dengesi diye bir şey olmazmış.

Lan ben niye Hırbo'ya cevap veriyorum
    valla cehalet neguzel birsey herseyi biliyosun hersey hakkında fikrin oluyor.

Yav gonderdiğin link ile konunun ne alakası var ? Mutahitler fazla konut oldugu halde ,faiz düşüşü talep artışını tekikleyeceğinden konut fiyatları düşmez demiş.

EEe ? nolmus yani şimdi ?

Olm motosiklet.net te bir grup var kafayı tamamen bozmuş.İkinci el arac fiyatına karışır,Sahibinde.com u suclar, hatta motomania ile fiyatların düşüseceğini bile hayal eden bir grup bu.

İşte aynı grup şimdi gelmiş kira yuksekliğini ev sahiplerinin 2. 3. evleri alamasına bağlıyor.

Valla sizle uğraşılmaz,anlamamakta ısrar eden boyle bir gruba ne desem boş.

ayy,hep aynı terane.Hem cevap veremiyosun hem de imalı ifadelerle trip yapıyosun.Bundan sonra cevap verme o zman
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekrar söylüyorum, burada ev sahiplerine kızacak birşey yok.

Adamlar napsın evler milyon tl'lere dayandı, 500 tl e kiraya mı versin. Sonucta evinde kendini amorti etmesi gereken bir süre var.

Konu sahibi en basta demiş "burada kiralar 3500 ben yasalar sayesınde yarısını verıyorum" dıye.

Ev sahibi de haklı burada kiracıda haklı.

Ancak aradaki unsur ev sahibi hakkını evini dogru fıyata kıraya verıp kıra alarak aramak istiyor. Kiracı bu adaletsizliği ev sahibine yansıtmamalı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir insanın kendi oturduğu ev dışında bir de ayrıca gelir getiren evi olmasını anlayamıyorum. Meşhur düşünür Proudhon'un "Mülkiyet Hırsızlıktır" sözünu hatırlatıyor.
    Bu söze siyah bayrak sallıyorum.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [QUOTE=Cyan;4644448]
    Ben bir insanın kendi oturduğu ev dışında bir de ayrıca gelir getiren evi olmasını anlayamıyorum. Meşhur düşünür Proudhon'un "Mülkiyet Hırsızlıktır" sözünu hatırlatıyor.[/QUOTE

Bu söze siyah bayrak sallıyorum.
    ooo anarşiii alırım bir dal

"cennette bir efendimiz olduğu sürece, dünyada köle olmaya mahkumuz"

nasıl ama

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bizimki gibi bir dogu toplumlarinda ve dandik ekonomilerde gelecegini goremeyen bireylerin birikim ve yatirim anlaminda menkul ya da gayrimenkul araclara yonelmesi normal. Ne zaman emekli olacagini bilmiyorsun, emekli olunca ne kadar maas alacagini bilmiyorsun. Haliyle insanlar gelecegini garanti altina almak icin yatirim yapmaya calisiyor. Devlet bunlardan vergiyi almayip bordrolu calisandan alarak yasayan bir organizma oldugu icin de bu ulkedeki kira/kiraci yasantisinin cokta iyiye gidecegini sanmiyorum.

25-30 yil kiralarda yasamis biriyim.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar söylüyorum, burada ev sahiplerine kızacak birşey yok.

Adamlar napsın evler milyon tl'lere dayandı, 500 tl e kiraya mı versin. Sonucta evinde kendini amorti etmesi gereken bir süre var.

Konu sahibi en basta demiş "burada kiralar 3500 ben yasalar sayesınde yarısını verıyorum" dıye.

Ancak aradaki unsur ev sahibi hakkını evini dogru fıyata kıraya verıp kıra alarak aramak istiyor. Kiracı bu adaletsizliği ev sahibine yansıtmamalı.
    Sorun sistem sorunu. Sistemin sermayesi olan insanları iş kurmak, borsa vb. yatırımlara yönlendirmesi gerekiyor. Bu amaçla desteklenen yatırım yöntemlerine yönlendirilmemiş varlıklar üzerindeki vergi yükünü artırmakla yapılabilir. Tabi ki Türkiye'de bu tip rantiye karşıtı önlemleri kanunları beklemek safdillik olur; çünkü bu kanunu yapacak milletvekilleri (veya "yetkililer") rant sisteminin üyeleri veya onların maşaları.

Düzeltecek çok şey var... (Vergi sistemi, eğitim sistemi, adalet sistemi...)
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çünkü geçenlerde bu sebeple beni eleştirmiştin. Kozmik açıdan benzer duruma senin de düşmen lazımdı

O kadar boş bir insan olmasına rağmen öyle kendinden emin ve öyle ısrarla yazıyor ki insanların derisinin altına girmeyi beceriyor. Trollerin kralı.
    pea bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun sistem sorunu. Sistemin sermayesi olan insanları iş kurmak, borsa vb. yatırımlara yönlendirmesi gerekiyor. Bu amaçla desteklenen yatırım yöntemlerine yönlendirilmemiş varlıklar üzerindeki vergi yükünü artırmakla yapılabilir. Tabi ki Türkiye'de bu tip rantiye karşıtı önlemleri kanunları beklemek safdillik olur; çünkü bu kanunu yapacak milletvekilleri (veya "yetkililer") rant sisteminin üyeleri veya onların maşaları.

Düzeltecek çok şey var... (Vergi sistemi, eğitim sistemi, adalet sistemi...)
    Turkiye'de insani duzeltemeyecegimiz icin bos bir caba olur. Devlet eliyle bazi seyler yatirim araci haline getiriliyor, devlet kendisi de vergi alamiyor ve fiyatlar ucmaya basliyor.

Bkz. Taksi plakasi, otomobil, konut.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, malesef öyle. Bu noktada iyi niyetli insanlar sömürülür ve hakkını alamaz, kötü niyetli insanlar zorbalıkla hakkını alabilir. Kanunlar bu yanlış durumu engellemek için var, daha doğrusu olmalı. Zor.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bir insanın kendi oturduğu ev dışında bir de ayrıca gelir getiren evi olmasını anlayamıyorum. Meşhur düşünür Proudhon'un "Mülkiyet Hırsızlıktır" sözünu hatırlatıyor.
    Can cak ruso diye bi abi demiş ki, tarihte ilk defa bir yeri çit ile çevirip "burası benimdir" diyen insana engel olamadığımız için bu haldeyiz.

Aklım almıyor yani, adam dağdan gelen suyu çevirip sana parayla satıyor. Belli bir alanı çevirip seni oraya sokmuyor. Dalında yetişen meyveden sana vermiyor. Oysa doğada herkese ve her canlıya yetecek kadar meyve sebze yiyecek içecek mevcut. Ama vermiyor, vermek istemiyor.

Demek ki tüm sorunların kaynağı "mülkiyet"
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır, değişen dünya şartlarında insan gibi yaşamayı bilememek.

8 milyar insan Kızılderili gibi yaşayamaz dünyada bu saatten sonra.

Doğal, güzel, süper, ama sürdürülebilir değil, ki sürdürülememiş te...

Mülk sahibi olursun, çalışırsın, kazanırsın, biriktirirsin, harcarsın, neyse vergisi verirsin, insanlar arası olabilecek haksızlıkları makul kanunlarla düzenlersin, refah içinde yaşamak isteyen ruhunu ya da bedenini satmadan yapabilir bunu.
    drtayfun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aklım almıyor yani, adam dağdan gelen suyu çevirip sana parayla satıyor. Belli bir alanı çevirip seni oraya sokmuyor. Dalında yetişen meyveden sana vermiyor. Oysa doğada herkese ve her canlıya yetecek kadar meyve sebze yiyecek içecek mevcut. Ama vermiyor, vermek istemiyor.

Puahahhaa Olm varya şu ortamın en goygoycu adamısın yemin ediyorum

Kimse gidip dağdan geleen suyu bedavaya alamaz.Su firması kira oder,şişeler ambalajlar ve sana ulaşttır.Haliyle parasını vereceksin.
    Benim bir ton emek ve masrafla yetiştirdiğim agacın meyvesini sana bedava mı verecem len Arkadaşımsan veririm o ayri..

Doğada herkese yetecek meyve ve sebze kesinlikle mevcut değil.Doğaya cıktığın aç kalıp nalları dikkersin.into to wild filminde cocuk zehirlenerek olmuyor anlatıldığı gibi,bildiğin açlıktan oluyor..

Bırak adamın kendi toprağını cevirmesini ben sahillerin pilajların bile artık ozel şirketlere kiralanması taraftarayım.
    Himinadklarmın çomarları gelip tum pisliği copunu guzelim pilajlara bırakıyor serefsiz,parayla olursa gelemez gider evinde oturur.

Ozel şirkette pilajı,sahili temiz tutar en azından.

Ozetle;
    asıl sorun mulkiyet değil,insan nufusu .
    milyarlarlarca insan sürekli tuketiyor,dunya nasıl dayancak..insalalh aşıların içinde bişey vardır da dunya nufusu hızla azalır.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Hırbo ya da Salih, bak senden önce ben de cevap olarak yakın şeyler yazmışım.

Ama bir karşılaştır. Bir defa sen kıçınla gülerek başlamışsın. Benimki de çok doğru düzgün bir cevap değil ama seninki yanında nispeten insan yazmış gibi duruyor. Seninkisi ise yine trol gibi.

Farkı görüyor musun? Trol muamelesi görmek istemiyorsan trol gibi değil de insan gibi yazmayı denemen gerekli. Üslubu Hırbo, aynıyla trol.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mülkiyet hakkının sorgulanması cok sacma.

Kendi mülki haklarına bile tecavüz ediyor insanlar bu kavramı kaldırsan dunyada kaos olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbo ya da Salih, bak senden önce ben de cevap olarak yakın şeyler yazmışım.

Ama bir karşılaştır. Bir defa sen kıçınla gülerek başlamışsın. Benimki de çok doğru düzgün bir cevap değil ama seninki yanında nispeten insan yazmış gibi duruyor. Seninkisi ise yine trol gibi.

Farkı görüyor musun? Trol muamelesi görmek istemiyorsan trol gibi değil de insan gibi yazmayı denemen gerekli. Üslubu beyan, aynıyla insan.
    "Puahahhaa Olm varya şu ortamın en goygoycu adamısın yemin ediyorum "

vay be bizim fetoş buna takılmış.Gerçekten ne kadar kucuk durucu değil mi ?

Olm sen şaka mısın lan ?

Motosikleti
    SD 1290R
    Anlaşıldı. Diyosun ki ille de bana t@$$@k oğlan gibi davranmaya devam edin. E sen bilirsin...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puahahhaa Olm varya şu ortamın en goygoycu adamısın yemin ediyorum

Kimse gidip dağdan geleen suyu bedavaya alamaz.Su firması kira oder,şişeler ambalajlar ve sana ulaşttır.Haliyle parasını vereceksin.
    Benim bir ton emek ve masrafla yetiştirdiğim agacın meyvesini sana bedava mı verecem len Arkadaşımsan veririm o ayri..

Doğada herkese yetecek meyve ve sebze kesinlikle mevcut değil.Doğaya cıktığın aç kalıp nalları dikkersin.into to wild filminde cocuk zehirlenerek olmuyor anlatıldığı gibi,bildiğin açlıktan oluyor..

Bırak adamın kendi toprağını cevirmesini ben sahillerin pilajların bile artık ozel şirketlere kiralanması taraftarayım.
    Himinadklarmın çomarları gelip tum pisliği copunu guzelim pilajlara bırakıyor serefsiz,parayla olursa gelemez gider evinde oturur.

Ozel şirkette pilajı,sahili temiz tutar en azından.

Ozetle;
    asıl sorun mulkiyet değil,insan nufusu .
    milyarlarlarca insan sürekli tuketiyor,dunya nasıl dayancak..insalalh aşıların içinde bişey vardır da dunya nufusu hızla azalır.
    İnsan nüfusu konusuna katılıyorum. Kaynaklar yetersiz hale gelmeye başladı. Karbon salınımı had safhada. Küresel ısınma ile hepimizin toplu olarak gebereceği günler yakındır.

Motosikleti
    SD 1290R
    Küresel ısınma ile hepimizin toplu olarak gebereceği günler yakındır.
    Zannetmiyorum dünyanın sonunun küresel ısınma olacağını. Küresel ısınma ve olası sonuçları ciddi miktarda çalışılmış durumda. Daha gafil yakalanacağımız bir son olmalı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşıldı. Diyosun ki ille de bana t@$$@k oğlan gibi davranmaya devam edin. E sen bilirsin...
    hadi ordan haşema.. günlük tokatlanma ihtiyacını benden karşılamak istiyosun ama insanlar bundan sıkıldı artık,yoksa ben tokatlarım sorun yok.

Üstelik aynı seyi falan soylemiyuoruz.Sen klasik bir dinci olarak hep soylediğin gibi insan nufusu problem değil dunya bundan cok daha fazlasını kaldırrrrrr soylemlerini biliyoruz.Nah kaldırır.

Siz dinciler neden boylesiniz lan ? Nufus artışına karşı çıkmak Allah a mı karşı cıkmak oluyor ? Dunyada neden 10 milyar insan olsun mesela ?
    Nufus 200 milyon olsa insanlık ne kaybeder ?

Bunları hoca efendine de sor bakalım ne diyecek sana.

Motosikleti
    SD 1290R
    Onu bunu boşver de, bu akşam sushinin yanında garsonun tavsiyesi üzerine lychee martinilerini denedim. Şimdiye kadar hayatımda tadı bariz hoşuma giden ilk içki oldu...

Akvaryumdaki balık dışarıdaki dünya hakkında nasıl tahmin yürütebilir Hırbo oğlan? Yürütürse de anca bu kadar tutar...

Benim impact factor'u yüksek uluslararası hakemli ekoloji dergilerinde makalelerim mevcut... Herkes senin gibi kıçından sallamıyor. Forum üyelerinin ezici çoğunluğu insan.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)