Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Öğrenciyim savcılık düşünüyorum hukuk okuyan varsa???

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    12. sınıf (Lise 4) öğrencisiyim. 5. sınıftan beri hukuk okumayı, 9. sınıftan beri savcı olmayı istiyorum. Gün geçtikçe gerek savcı/hakim sınavına girenler olsun gerek ülkenin haline bakarak söyleyebiliyorum ki savcı olmak çok zor. Sizce bu konu hakkında ne yapmalıyım. Savcı olan varsa tavsiye eder mi?
    Vakit ayırıp beni aydınlatırsanız çok memnum olurum.
    Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer idealist biriyseniz mevcut yönetim gitmeden bu ülkede savcılık yapmanızı önermem.
    -Black- bunu beğendi.

İki tane şartı var ;

Birincisi hukuk okumak zibilyon tane özel üni , zibilyon tane devlet üniversitesi açıldı pazarn var ise artık çok kolay ver parayı al diplomayı ,

İkinci şartı malum partiye üye olman onun düdüğü borazanı olman lazım .. bak burada üye olan bazı deynekler var onlar gibi olacaksın haklı haksız her konuda savunacaksın . Birisinin dediği gibi anam ile görsem malum adamı o adam da suç bulmayıp anam da yoluydu diyecek kadar midesiz olur isen neden olmasın ... Daha fazlasını deyip kışın soğu yazın sıcagı var siliviriyi çekemem.. Misal hukuk okudun son sınıfa kadar geldin hala savcı olmak istiyorsun , bu yazıyı hatırlayıp beni şikayet etmen lazım ,

Savcıların şartları her dönem çok iyidir. Bu dünyada hele de candaş yandaş oldun mu değme keyfine ... İnanıyor musun bilmiyorum ama öbür dünya için bu fani dünya gibi değil durumları çok sıkıntılı..

Hepsini hesap artık işine geleni yaparsın...

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Evet zaten normalde kolay kolay hedeflerimden vazgeçmem lakin mevcut sistemden kaynaklı korkularım var, bundan dolayı şu an ne yapmam gerektiği konusunda emin değilim. Açık konuşmak gerekirse de kimsenin yalakalığını yapmak içimden gelmiyor. Mesleki ahlakın bir anlamı kalmıyor o zaman bana göre. Vallahi ne yapacağımı şaşırdım.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Kardeşim avukat eşi savcı çevremde çok savcı hakim var yerinde olsam başka mesleklere bakarım, ben ticaretle uğraşıyorum inanın bana imreniyorlar,

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer idealist biriyseniz mevcut yönetim gitmeden bu ülkede savcılık yapmanızı önermem.
    Maalesef mevcut yönetimden referansı olmayan birinin savcılık yapabilmesi zaten mümkün değildir. Hatta bazen sadece referans bile yetmeyebilir.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Okuduğun hukuk ile kendi hakkını bie savunamazsın bu ülkede. En azından mevcut şartlarda.
    Farklı bir bölüme şans vermeyeceksen en azından yurtdışında okumanı ve avukatlık yapmanı tavsiye ederim.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen savcı olana kadar şimdiki iktidar gider. Ancak sorun sadece bu değil, bu ülke de önce kendi meslektaşların ile sorun yaşayacağın kesin. Çok fazla şey yazarım ancak durduk yere başıma iş açmak istemiyorum.

Bu ülkede değil insanında adalet, hukuk yok. Herkes kendi çıkarına gelince hak, hukuku insanı insan yapan değerleri bir kenara atıyor.

Kendine güzel başka meslek seç derim.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen savcı olana kadar şimdiki iktidar gider. Ancak sorun sadece bu değil, bu ülke de önce kendi meslektaşların ile sorun yaşayacağın kesin. Çok fazla şey yazarım ancak durduk yere başıma iş açmak istemiyorum.

Bu ülkede değil insanında adalet, hukuk yok. Herkes kendi çıkarına gelince hak, hukuku insanı insan yapan değerleri bir kenara atıyor.

Kendine güzel başka meslek seç derim.
    Şu anki iktidar gider demek bile ne kadar hüsran... Yani savcı iktidara mi tabi? O zaman adı neden 'Cumhuriyet Savcısı'? Hakimin(Savcının) üç türlüsü vardır. Bunların biri cennette(arsu semada, valhalada ya da hangi dine inaniyorsa orada) ikisi cehennemdedir. Cehennemde olanlar;1- Bildiği halde farklı/yanlış hukmedenler, 2- Bilmeden yanlış/hatalı hukmedenlerdir. Cennette vs vs olacaklar ise hakkı bilip ona göre hukmedenler olacaktır

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oku kardeş.

Zaten bu ülke şartlarında hepsi aynı zımbırtı.

Sen mezun olana kadar sistem değişir, değişmezse savcılık riskli oldugu için avukat olarak devam edersin.

Motosikleti
    NK 250
    Kardeşim merhaba öncelikle kendine çok zor ama çok güzel bir meslek seçmişsin. Ben avukat değilim ancak adalet okudum ve yıllardır özel hukuk şirketlerinde katip olarak çalışıyorum. Avukatlardan daha çok hakimlerle savcılarla yüz göz oluyorum. Hepsinden önce sana şunu söyleyeyim eğer ki savcı, hakim olmayacaksan hukuk okuma avukatlar çok kötü haldeler. Çok fazla mezun var ve mesleğin ne prestiji kaldı ne de kazancı. Sana tavsiyem seçtiğin mesleğin zorluğunu iyi kavramalısın. Savcılık dışardan bakılınca hoş görünse de yükü çok ağırdır o yüzden sana eğer hukuk yolunda ilerleyeceksen hakimliği düşünmeni tavsiye ederim. Daha rahat bir meslek. Ayrıca şunu da belirteyim savcılık dışardan göründüğü gibi onun bunun torpiliyle gelmiş onlar ne derse onu yapmak zorunda kalan insanlar değil ki zaten bir çoğu sizin düşündüğünüz gibi çalışmıyorlar. Yani dur şunu dava edeyim dur şunun için dosya açayım diye bir meslek değil hepsinin ayrı ayrı görevi var. Kimi terörle uğraşır kimi kapkaçla uğraşır kimi elektrik kaçakçılığıyla uğraşır kimi aile mahkemeleriyle boşanmalarla uğraşır... O yüzden bazı yüksek makamlardaki insanların yaptıklarına sustukları için bütün savcıları zan altında bırakmayın bunu yapması gereken, görevi olan savcılar var.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı berkeusta01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12. sınıf (Lise 4) öğrencisiyim. 5. sınıftan beri hukuk okumayı, 9. sınıftan beri savcı olmayı istiyorum. Gün geçtikçe gerek savcı/hakim sınavına girenler olsun gerek ülkenin haline bakarak söyleyebiliyorum ki savcı olmak çok zor. Sizce bu konu hakkında ne yapmalıyım. Savcı olan varsa tavsiye eder mi?
    Vakit ayırıp beni aydınlatırsanız çok memnum olurum.
    Teşekkürler...
    Buradan sormuşsun eyvallah da bulunduğun il yada ilçede savcı vardır. otur bir çayını iç adamın konuş. Sistemden korkun varsa Peder beyin dediği gibi Türk bayrağının dalgalandığı her yerde çalışırım ben demekten korkuyorsan hiç devlet işine bulaşma zira aman çocuğum var aman rahatım iyi vs diyeceğinden sistemin uşağı olman işten değil.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Onun bunu dediğini boş ver hayatta sevdiğin işi yapmak kadar güzel bir şey yok.

Sen doğru olduktan sonra gerisini boş ver. Rüzgara karşı eğilenler bir gün kırılmaya mahkum zaten.

İşinden şikayet edenleri boş ver bizim milletin yüzde doksan dokuzu işinden şikayet eder zaten.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Memlekette hükümetten korkmayan, cesaretli savcılara ihtiyaç var. Sizin gibi idealist gençlerin çoğalması ve de kanunların olduğu ülkemizde adaletin de olması dileğiyle..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memlekette hükümetten korkmayan, cesaretli savcılara ihtiyaç var. Sizin gibi idealist gençlerin çoğalması ve de kanunların olduğu ülkemizde adaletin de olması dileğiyle..
    Kimseye gebe kalmamış, avukatlık bürolarıyla anlaşmalı olmayan kısacası gözetmeyen kısacası işini adam gibi yapan hiç bir şeyden korkmaz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseye gebe kalmamış, avukatlık bürolarıyla anlaşmalı olmayan kısacası gözetmeyen kısacası işini adam gibi yapan hiç bir şeyden korkmaz.
    tabi birisine gebe kalmadan savcı olunamayacağı için korkusuz kımsede yok
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Herkesin söylediğinde haklı bir tarafı var. Ticaret hakkında da elimden geldiğince bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Sonuçta alternatifler yaratmak kendi yararıma. Hukuk fakültesinde okumak kişisel özelliklerime, çalışma tarzıma uyuyor ve çocukluktan beri hayalim. Ülkenin durumundan dolayı da dediğim gibi ezberci eğitimden biraz olsun uzak durulması gerektiğini düşünüyorum ara sıra da ticaret hakkında bilgi alıyorum en azından almaya çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradan sormuşsun eyvallah da bulunduğun il yada ilçede savcı vardır. otur bir çayını iç adamın konuş. Sistemden korkun varsa Peder beyin dediği gibi Türk bayrağının dalgalandığı her yerde çalışırım ben demekten korkuyorsan hiç devlet işine bulaşma zira aman çocuğum var aman rahatım iyi vs diyeceğinden sistemin uşağı olman işten değil.
    Aklımdan geçti zaten fakat orada nasıl bir tepki alacağımı bilmediğimden dolayı cesaretlenip gidemedim bir türlü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğun hukuk ile kendi hakkını bie savunamazsın bu ülkede. En azından mevcut şartlarda.
    Farklı bir bölüme şans vermeyeceksen en azından yurtdışında okumanı ve avukatlık yapmanı tavsiye ederim.
    Yurt dışında okumayı; yaşamayı istiyorum ve araştırdım da. İngilizcem gayet iyi orada çeksem çeksem 1 ay zorluk çekerim gibi geliyor lakin gerek ailemin bütçesi gerek gidebileceğimin yolları bilmeme rağmen gitmek konusunda sıkıntılar çıkacağını düşündüğüm için hiç onu alternatif olarak göremedim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Hukuk okuyan için yurtdışı alternatifi yok , orada iş bulmak çok çok zor olur.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler