Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Korona Aşısı olan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tamam, burundakini öldürdün. Burunu geçip vücuda girmiş olanı?
    Adamı küçümsemek için söylemiyorum. Doktor ortopedi ve travmatoloji uzmanı Türk tıp tarihi böyle zart zurt buluşlarla dolu.

Hatırlarsanız biri kelle paça yeter demişti.

Biride zakkumla yapılan ilaçla kanseri yenmişti.

Birileri de otu şeyi öhö bitkileri karıştırıp neredeyse ölüme çare bulmuştu ama kendi içmeyi unuttuğu için böbrek yetmezliğinden ölmüştü.

Tabi birde bunun insanlık boyutu var. Böyle haberler çıkınca çaresiz durumda olup ta umut arayanlar her şeyini bu adamlara kaptırıyor. Benim rahmetli amcamın rahmetli oğlu da amansız bir hastalığa yakalanmıştı. Oğluna çare bulmak için inanmasa da böyle şunu buldum, bunu buldum diyenlere çok para kaptırmıştı. Çaresizlik işte.

İnsanlar sonra vicdan azabı çekmeyelim diye böyle insanların inanmasa da peşinden koşuyor bir umut diye.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamı küçümsemek için söylemiyorum. Doktor ortopedi ve travmatoloji uzmanı Türk tıp tarihi böyle zart zurt buluşlarla dolu.

Hatırlarsanız biri kelle paça yeter demişti.

Biride zakkumla yapılan ilaçla kanseri yenmişti.

Birileri de otu şeyi öhö bitkileri karıştırıp neredeyse ölüme çare bulmuştu ama kendi içmeyi unuttuğu için böbrek yetmezliğinden ölmüştü.

Tabi birde bunun insanlık boyutu var. Böyle haberler çıkınca çaresiz durumda olup ta umut arayanlar her şeyini bu adamlara kaptırıyor. Benim rahmetli amcamın rahmetli oğlu da amansız bir hastalığa yakalanmıştı. Oğluna çare bulmak için inanmasa da böyle şunu buldum, bunu buldum diyenlere çok para kaptırmıştı. Çaresizlik işte.

İnsanlar sonra vicdan azabı çekmeyelim diye böyle insanların inanmasa da peşinden koşuyor bir umut diye.
    Kelle paça yeter diyen ortada yok. Dut pekmezi yeter diyen aşı oldu ama.
    May the Force be with McLaren Mercedes

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşı sırası beklerken oyalanmak için ;

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    3. aşama B1'de olduğum ve daha C2'ye kadar aşılandıığı ve bu işin bir de ikinci dozu olduğu için kim bilir ne zaman yaza mı diğer kışa mı bilemem diyerekten normal grip aşısını yarın vurunacağım. Sağlık bakanının yalan üstüne yalanlarından bıktığım için kendi başımın çaresine bakıyorum resmen, sözde aralık ayında elli milyon doz ile başlanacaktı şimdi halen elde 3 milyon doz var deniyor aradaki farka bakın, bu yüzden mesafe ve maskeye dikkat edip hasta olmamaya, artık nasılsa çalışacağız.

Motosikleti
    speederbike
    Aralıkta 50 milyon yerine ocakta 3 milyon ise 1 ay sonra elimize ne kadar aşı geçer? Doğru orantılı matematik sorusu. Heaplayadurun, ben "Hülooğ" diye bağırmaya gidiyorum.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Her gun farkli sayilar.

"İnaktif aşıların 10 milyon doz olan 2. sevkiyatının ilk bölümü (6.5 milyon doz) aşılar pazartesi sabahı ülkemizde olacak. Tedarik planına uygun olarak teslimatlar aşı programı aksamadan devam edecek şekilde elimize ulaşacak."

https://twitter.com/drfahrettinkoca/...94936490340352

Motosikleti
    speederbike
    Gelince inanırım.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşı yaptırdım. Herhangi bir yan etki görmedim. İlla ki koruyuculuğu vardır ama maske, mesafe, hijyen önlemlerine devam.
    Normal şartlarda da herkesin dokunduğu yüzeyler ve kalabalık ortamların ne kadar mikroorganizma barındırdığını bilmek ve kişisel hijyene dikkat etmek gerek.
    112ciyiz

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşı virüsü kapmaktan sizi koruma oranı %50,
    aşının hastanelik olmaktan kurtarma oranı %100, soğuk algınlığı semptomlarını göstermeme oranı %70 civarında açıklandı brezilya'da sağlık emekçileri ile olan faz 3 çalışmasında. hastanelik olunmayacak, semptom gösterilmediği için daha az bulaşıcı olacak, bu tatava da bitecek umarım

bu mantıkla biz aşıya tedavi bulmamışız.

200 km hızla giden motorcunun sadece kask takıp "umarım kaza yapmam" mantıgı ile aynı.

Motorun benzini bitene kadar yada motoru bırakana kadar risk grubudunda.

yani tüm dünya aşıyı olsa bile virüs senden ona benden buna şuna ona gececek, kendi kendine yok olana kadar virüs devam edecek.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Aşı hastalığın ağır geçmesine karşı çok etkili , geçirseniz bile hafif geçiriyorsunuz. Bu durumda vücut belli bir kısmını taşıyor ve az da olsa bulaştırıcılık gene de oluyor. Zaten hedef eradikasyon değil , ölümlerin önlenmesi. Zaten İsrail ilk sonuçları açıkladı , 60 yaş üstü bireylerin toplam hastalara oranı %1.3 şu anda , muhteşem bir şey. Aşı sırası gelen arkadaşlar herhangi bir tereddüt yaşamasın , 1.5 milyona yakın aşı yaptık ve herhangi bir kötü geri bildirim yaşamadık , aşılarınızı olun lütfen.
    https://lh3.googleusercontent.com/pw...-no?authuser=0
    İncelemek isteyenler için grafik yukarıda.
    espresso bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu aşıların hepsi acil durum ruhsatı ile uygulanıyor. Normal şartlarda kimse bu aşıları ülkesine sokmaz. Hiçbirisi kendisini kanıtlamamış, testleri bitmemiş. Denize düşen yılana sarılır. Kobayız hepimiz.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aşıların hepsi acil durum ruhsatı ile uygulanıyor. Normal şartlarda kimse bu aşıları ülkesine sokmaz. Hiçbirisi kendisini kanıtlamamış, testleri bitmemiş. Denize düşen yılana sarılır. Kobayız hepimiz.
    Hepsi degil, bazi ulkeler "standart" olarak kabul etti bile. Asagidaki linkte, siparis sayisinin hemen altinda onaylama surecinin kronolojisi var, bircok ulkenin "acil durum onayi" verdigini gorulurken bazi ulkeler ise tam onay vermis durumda.

https://www.coronaturkey.net/asi-takip-programi/

ya sonucta ilerde alien dogurursak suclusu çin :D

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Değil. En eski ve güvenilir yöntem Çin aşısı. Batılı ülkelerin aşıları yeni teknoloji ve uzun vadeli etkileri belirsiz, şahsen gençlerin Çin aşısı yaptırmasını tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sonucta ilerde alien dogurursak suclusu çin :D
    İktidar aşının içine muhalefet olma genini yok eden bir madde koymuş ki aşı olan muhalif abimiz artık muhalefet olamıyorum içimden gelmiyor demeye başladı :D Bakalım hem nalına hem mıhına vuran benim gibiler için ne olacak :D şakası bir yana aşımı oldum 10 gün olmuş bir sorun sıkıntı görmedim demek çok saçma geliyor bana bende bir şey olmadı duyduğum bir kişi aşı olduktan 15 dk sonra bayılmış. doğurduğun Allen 45 derece sağa yatık eller göbek hızasında bağlı durursa evlattır de yine bağrına bas :D

valla 1 sene sonra "kandırıldık" demesinler de :D

Motosikleti
    speederbike
    Biz bu kadar kandırılanı apartmana yönetici yapmayız.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çin'de corona teşhisinde anal sürüntü dönemi başlamış. Bu yöntem inşallah ülkemize gelmez 😱

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Aşıya kesinlikle güveniyorum daha bebekken bir ton aşı oluyoruz, o aşılar olmasa, kaba kulak, difteri, kızamık gibi bizi öldürecek bir çok virüsten neredeyse ömür boyu korunuyoruz.

Sorun aşı değil, aşının gelmemesi, daha doğrusu mantıklı rakamlar vermemeleri, yalan söylemeleri, tabi ki dünyada şimdiye kadar olmayacak düzeyde bir aşı ihtiyacı var ve her ülke hemen aşıya kavuşamıyor ancak bizim gibi ülkelerde hasta ölüm sayılarından başlayıp gelecek aşı sayılarına kadar kamuoyuna yalan söylenmesi insana dokunuyor. Güven hissi bırakmıyor.

Bugün normal grip aşımı oldum, şimdilik coronaya karşı olmasa da vücudumda grip virüsüne karşı direncin olması önemli bir avantaj, normal grip aşınızı olun çünkü şu anda ücretsiz, eskiden olsaydı 70 tl civarı bir ücreti vardı, herkes bu aşıyı olabilir, yaptırın.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu sene dünyada grip vakası neredeyse yok gibi bir şey , maskeler yüzünden virüs yayılamıyor. O yüzden aşı olmanın çok da anlamı yok. Kafanıza havuz düşme ihtimali daha fazla.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-55766911

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)