Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Tanzim Satış başladı, kuyruklar uzadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha bu;
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...xxayodq5YrZfVN

Bi küfür et bakayım nasıl ediyorsun
    Meydan senin yiğidim, buyur
    Behzat'ı tanıyorum, aydın mı? Ne bu adam filozof mu?

Küfür edince suçlu oluyoruz yazdım.

Buldum Ünlü bir düşünür dimi doğruyu söyle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Basit bi cümle sadece, süper ego kardeşim. Neyi bu kadar zoruna gitti

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basit bi cümle sadece, süper ego kardeşim. Neyi bu kadar zoruna gitti
    Zoruma giden birşey yok, sen önce kim o onu söyle, dizi izleye izleye beyniniz sulanmış.
    Kalkıp birde fikri varmışta burada yazıyorsun, madem başkalarının fikrini paylaşacaksın, biraz araştır da düzgün birinin fikrini yaz.

Ayrıca in ali bin ali gibi değildir beğenmediğiniz solcular.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ovacık belediye başkanını İstanbul BB sinin başına getirelim.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hahahahahaha dizi izleye izleye beynimiz sulanmış ha, vay beee. Biz kimiz bu arada merak ettim, bahsetsene biraz?
    Her akşam karşısına oturup, propagandaya maruz kaldığın televizyon bende yok. İmkansızlık işte, zor

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Tanzim kuyruğuna bakıyorsun hepsi yaşlı, emekli insanlar. Arada biri çıkıp milletin gözünü boyuyorlar dediğinde hepsi paşa kesiliyor hain diye ortalığı karıştırma diye bağırmaya başlıyorlar. 2-3 lira az para ile alışveriş yapmak için sıra bekliyorlar. Zannediyorlar ki haldeki adam çok para kazanıyor. Köydeki adam çalışıyor da kamyon olmasa şöför olmasa mazot olmasa hal olmasa manav/market olmasa o sebze şehire nasıl gelecek. Asgari ücreti arttır, mecbursun enflasyon arttı. Haliyle kamyoncu da halci de daha çok para kazanmak zorunda. Tanzimleri çoğaltsınlar. Her köşeye tanzim açılsın. Bakalım kaç kişi işsiz kalıyor. Bir de bu beğenmiyorsan git başka ülkede yaşa diyen yavşak organizmalar var. Hayırdır ya neden kendi memleketimi terk etmek zorundayım ki. Daha iyi yönetilmeyi hak etmiyor muyum. Seninle aynı fikirde olmak zorunda mıyım. Hadi diyelim ki terk edeceğim bu ülkeyi. Hangi ülkede kaç yüz bin dolara vatandaşlık veriyorlar haberin var mı. Heryer TC değil 250bin dolarlık ev alana vatandaşlık hediye kampanyası yapmıyorlar. Yapsalar da 250bin dolar kazanmak için bizim asgari ücretle 656 ay hiç harcamadan çalışmak gerekiyor. 55 sene yani. Yok varsa ben sana 250bin dolar vereceğim sen yeter ki git diyen hemen iban yazayım.

Ben saldım arkadaş, çalıştığım firma battı 3 aydır işsizim. Alıyorum işsizlik maaşımı yatıyorum. 6 ay daha böyle gider. Sonrasında;

Ebu Zerr Gifari’nin dediği gibi ‘Geceyi aç geçirip de kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim...'

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara 'da e tanzim başladı, Bu gün evime kadar getirdi görevliler sağolsun sebzeleri. Domates kalmamıştı ama olsun onu da marketten halk sebze fiyatına aldık piyasa durulmuş.

https://m.epttavm.com/kampanyalar/turkiye-kazanacak/turkiye-kazanacak?utm_medium=banner&utm_source=transaction al&utm_campaign=upper_banner_https://m.epttavm.com/kampanyalar/turkiye-kazanacak/turkiye-kazanacak

Kuyrukları tüp, yağ kuyruklarıyla kıyaslayanlar olmuş bu yokluk kuyruğu değil sonuçta isteyen marketten veya pazardan istediği kadar alabiliyor, hatta vatandaşlar marketle aynı fiyat olmasına rağmen sıra beklemeyi tercih ediyor marketçileri cezalandırmak için.

Hükümet burada haklı bi uygulama yaptı %800 kar marjıyla ürün satan işletmeler vardı, tamam bu en üst nokta ancak en alt noktasıda %500 dü. Bu olayın buraya kadar gelmesi de mevcut hükümetin suçu tabiiki. Fiyatlar bu seviyeye gelene kadar kış uykusundaydı arkadaşlar.

Zaten bu olay 2.5 ayda tamamlanacak bi olay, ertesi gün oluşan kuyruklara ohh ne güzel oldu, müstehak vs vs gibi laflar edip sevinen arkadaşları üzecek bi haber de bu gün bizim semtteki Halk sebze satış noktasında 15-20 kişilik bi sıra vardı o da patladı maalesef.
    ''hatta vatandaşlar marketle aynı fiyat olmasına rağmen sıra beklemeyi tercih ediyor marketçileri cezalandırmak için''

sevgili kardeşim; sen hayatında hiç vergi mükellefi oldun mu? esnaflık yaptın mı?
    Ay sonu geldiğinde esnafın eteği zil çalar. manav dediğin adamlar, marketler ve pazarcılar kendi imkanıyla rafına ürün koyarken, devletin tüm imkanlarını seferber edip marketle veya pazarcıyla haksız rekabete girmesi adil mi?
    ben şahsen siyasete girip devletin uçağını ailesiyle şahsi işlerinde kullanan siyasetçi gördüm ama sebze-meyve satarak %800 kar eden esnaf görmedim. ''devlet işletmecilik yapmaz'' deyip şeker fabrikalarını satıyor.Aynı devlet pazarcılardan işgaliye bedeli alıp pazarcıya rakip oluyor. 250 gramlık çaydan demle demle iç bu memlekette. yazık ya.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bencillik var, kendi dümeni sapmadıkça iflah olmayacak insanlar yüzünden Türkiye geri gidiyor.

Şuraya bak hele bak bak, tanzim satış nedir ağa? Ne hallere düştük, 1 kilodan fazla patlıcan alamıyorsun

Sebze dünyada ucuzlarken Türkiye de pahalılaşmasının yanı sıra yokluk çekiyor. Sebze yok sebze.

Sıkıntı tınne, sebze ithal ederiz diycemde zaten ithal ediliyordur. Araştırmaya lüzum bile görmüyorum.

Bu hükümet bizi yıkıma götürüyor, 17 sene mi oluyor? İşsizlik ve ülke borçları en büyük dert, eğitimden bütçe kıs diyanete ekle falan bir cacık olmaz bunlardan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı harleybaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''hatta vatandaşlar marketle aynı fiyat olmasına rağmen sıra beklemeyi tercih ediyor marketçileri cezalandırmak için''

sevgili kardeşim; sen hayatında hiç vergi mükellefi oldun mu? esnaflık yaptın mı?
    Ay sonu geldiğinde esnafın eteği zil çalar. manav dediğin adamlar, marketler ve pazarcılar kendi imkanıyla rafına ürün koyarken, devletin tüm imkanlarını seferber edip marketle veya pazarcıyla haksız rekabete girmesi adil mi?
    ben şahsen siyasete girip devletin uçağını ailesiyle şahsi işlerinde kullanan siyasetçi gördüm ama sebze-meyve satarak %800 kar eden esnaf görmedim. ''devlet işletmecilik yapmaz'' deyip şeker fabrikalarını satıyor.Aynı devlet pazarcılardan işgaliye bedeli alıp pazarcıya rakip oluyor. 250 gramlık çaydan demle demle iç bu memlekette. yazık ya.
    Pazarlarda zaten fiyat fahiş seviyeye çıkmadı hiç bi zaman ( en azından Ankara' da) Eşim gebe olduğu için alışverişi ben yapıyorum piyasaya hakimim.

Pazarda 4 lira olan bi ürünü 14 liraya satan market gördüm. Gıda sektöründe olduğum için Ankara da yerel zincir marketlerin sahiplerine kadar tanırım.

Ay sonu geldiğinde eteği zil çalan esnaf kardeşlerim 7.40 dan aşşağı arabaya binmiyor.

Ayrıca bu demek değil ki siyasileri eleştirmiyoruz, lafı dübürden anlayıp işi siyasete çekmek çirkin bi davranış. Şeker fabrikalarının ve dahi diğerlerinin özelleşmesine bende karşıyım, yanlış olduğunu savunuyorum. Ben uygulamanın bana göre doğru olduğundan bu sıranın yokluk sırası olmadığından bahsettim, zaten sıra mıra kalmadı.

Konunun başlığı tanzim satış başladı kuyruk uzadı, içeriği kuyrukta bekleyene Çomar , yandaş vs deyip beter olmalarını dilemek.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    2019 yılında hıyar kuyruğuna girip de hala bu kafayı savunanlar beter olsunlar. Zaten beter olacaklar. Ülkeyi öyle bir hale soktular ki.. daha farkında değiller.

Ehonomi çoğ eyi diyen kaldı mi?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Pazarlarda zaten fiyat fahiş seviyeye çıkmadı hiç bi zaman
    Gerçekten böyle mi?

Pazarlarda fiyat yükselmediyse tanzim satışa ne hacet?

Bu arada marketlerde satılan kısa ömürlü gıdalar her zaman pazardan daha pahalıdır. Halden toptan alıp 9 saat boyunca deli gibi satış yapıp eve dönen adamla, bina, aydınlatma, ısıtma, su, soğutma (yapraklı ürünler), işçi, sigorta, reklam, pazarlama, vs. gideri olan marketin aynı ürünü aynı fiyata sunması mümkün değil.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    "Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
    Mustafa Kemal Atatürk
    ozansntrk ve Thracian bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten böyle mi?

Pazarlarda fiyat yükselmediyse tanzim satışa ne hacet?

Bu arada marketlerde satılan kısa ömürlü gıdalar her zaman pazardan daha pahalıdır. Halden toptan alıp 9 saat boyunca deli gibi satış yapıp eve dönen adamla, bina, aydınlatma, ısıtma, su, soğutma (yapraklı ürünler), işçi, sigorta, reklam, pazarlama, vs. gideri olan marketin aynı ürünü aynı fiyata sunması mümkün değil.
    4 lira ile 14 lira gibi bi fark kabul edilebilir mi sence?

2 hafta önce Pazardan 1kg hamsi aldım 7,5tl karşılığında 200 metre yürüdüm Balıkçıda hamsi 20tl bence bu kabul edilebilir bi durum değil.
    Ayrıca tanzim satışın amacı tam olarak buydu zaten, hem marketlerin bu kar marjının önüne geçildi (geçilmese bu aç gözlülük pazarada sıçrardı)
    hemde pazara hayatında uğramamış bazı arkadaşlar marketlerdeki 20 liralık sebzeler üzerinden ahkam kesiyordu bunun önüne geçilmek istendi . Hoş o arkadaşların evinin içine domates serası kursan bu seferde sera sebzesi sağlıklı değil hökümet istifa derler 😊
    Bu geçici bi çözümse ve 3-5 ay zaman kazanıp daha kalıcı bi çözüm üretilecekse haklı ve yerinde bi uygulamadır bence.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen bi CHP li ilk tanzimleri biz kurduk diyodu.
    ecevit kurmuş geçen bir yerde okudum ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydali bi uygulama bence.
    Bu şekilde fırsatçı tayfasına ekmek düşmez bi nebze.
    bu fiyatların devletin yüzünden artığını , üretimin akaryakıt fiyatlar yüzünden arttığını hiç düşündünüz mü ? bir ülkede taşımacılığın artması için akaryakıt ve vergilerin artması lazım , para yetiremedikleri için soygunculara vergiler arttı ülke 2-3 senede bu hale geldi :D hepiniz aç kalacaksınız yakında.
    harleybaba bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazarlarda zaten fiyat fahiş seviyeye çıkmadı hiç bi zaman ( en azından Ankara' da) Eşim gebe olduğu için alışverişi ben yapıyorum piyasaya hakimim.

Pazarda 4 lira olan bi ürünü 14 liraya satan market gördüm. Gıda sektöründe olduğum için Ankara da yerel zincir marketlerin sahiplerine kadar tanırım.

Ay sonu geldiğinde eteği zil çalan esnaf kardeşlerim 7.40 dan aşşağı arabaya binmiyor.

Ayrıca bu demek değil ki siyasileri eleştirmiyoruz, lafı dübürden anlayıp işi siyasete çekmek çirkin bi davranış. Şeker fabrikalarının ve dahi diğerlerinin özelleşmesine bende karşıyım, yanlış olduğunu savunuyorum. Ben uygulamanın bana göre doğru olduğundan bu sıranın yokluk sırası olmadığından bahsettim, zaten sıra mıra kalmadı.

Konunun başlığı tanzim satış başladı kuyruk uzadı, içeriği kuyrukta bekleyene Çomar , yandaş vs deyip beter olmalarını dilemek.
    Siz pazarcıyla dükkan işleten esnafın aynı şekilde gidere sahip olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu nasıl bir sığlık?

Ayrıca kimse size silah zoruyla 14 liraya al demiyor. Almamakta özgürsünüz, o marketin 14 liraya satma özgürlüğü olduğu gibi!
    harleybaba bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz pazarcıyla dükkan işleten esnafın aynı şekilde gidere sahip olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu nasıl bir sığlık?

Ayrıca kimse size silah zoruyla 14 liraya al demiyor. Almamakta özgürsünüz, o marketin 14 liraya satma özgürlüğü olduğu gibi!
    Biz ne anlatıyoruz acaba...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    can't be worried about that shit. life goes on man.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ecevit kurmuş geçen bir yerde okudum ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

bu fiyatların devletin yüzünden artığını , üretimin akaryakıt fiyatlar yüzünden arttığını hiç düşündünüz mü ? bir ülkede taşımacılığın artması için akaryakıt ve vergilerin artması lazım , para yetiremedikleri için soygunculara vergiler arttı ülke 2-3 senede bu hale geldi :D hepiniz aç kalacaksınız yakında.
    Aç kaldığımda söz senin kapını çalmam dostum, sen beni dert etme
    bursalıali bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    4 lira ile 14 lira gibi bi fark kabul edilebilir mi sence?

2 hafta önce Pazardan 1kg hamsi aldım 7,5tl karşılığında 200 metre yürüdüm Balıkçıda hamsi 20tl bence bu kabul edilebilir bi durum değil.
    Ayrıca tanzim satışın amacı tam olarak buydu zaten, hem marketlerin bu kar marjının önüne geçildi (geçilmese bu aç gözlülük pazarada sıçrardı)
    hemde pazara hayatında uğramamış bazı arkadaşlar marketlerdeki 20 liralık sebzeler üzerinden ahkam kesiyordu bunun önüne geçilmek istendi . Hoş o arkadaşların evinin içine domates serası kursan bu seferde sera sebzesi sağlıklı değil hökümet istifa derler ��
    Bu geçici bi çözümse ve 3-5 ay zaman kazanıp daha kalıcı bi çözüm üretilecekse haklı ve yerinde bi uygulamadır bence.
    Serbest piyasa ekonomisindeyseniz kabul edilebir. Biri 2 liraya, biri 20'ye satar. Gider istediğinizden alırsınız. Devlet de tekel oluşmaması için gerekli önlemleri alır. Markette 14TL olan pazarda 4TL ise zaten tekel durumu yoktur.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)