Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Tanzim Satış başladı, kuyruklar uzadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Tam uzaya gidiyorduk baktıkki patlıcan bitmiş geri döndük...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haşmet, başörtüsü sorununu küşümseyen yok..

şurda ekonomik kriz konuşulurken partizanlıktan ve gözü dönmüş fanatikllikten söylenecek karşı lafı kalmayınca "ama onlar da başörtüsünü yıllarca yasakladılar" sığlığına kadar inip buna sığınanlaara lafımız var. hani madem bi beyin var kullanıyosun, bu durumu nasıl göremiyorsun? nabza göre şerbet vermekten elinde şerbet kalmadı senin de. tamam anlıyorum yıllarca uzaktan baktığın için memleket gidişatı hakkında "relate etme" güdün körelmiş ama bunu da görememiş olman olmaz. insaf.

bağnaz demeden önce, azıcık insaf, azıcık beyin lütfen.

ayrıca uzlaşma birlikte yaşama ksımına zaten katılıyorum. ona lafım yok. haklısın. dindar laik ateist türk kürt laz çerkes, hepimiz bu ülkenin insanıyız. birlikte ve beraber yaşamalıyız.

amaaa uzaktan davulun sesi uzaktan farklı gelir.

neden farklı gelir? bu ülkeyi iki kutuba sürükleyen şu anki iktidar değil mi? ben muhalif laf edince bana vatan haini damgası vuran kim? teksas şerifler federasyonu mu? ben tanzim satışa kadar gelinen noktayı ortaya dökerken hain damgası vuran kim? new york at arabaları sürücüleri derneği başkanı mı? devlet onu yapmaz bunu yapmaz deyip herşeyi rafinlerileri petrokimya tesislerini telekomu madenler şeker tekel fabrikalarını satarken şimdi manavlığa başlayınca bunu eleştirmeyelim mi? sonra lafı "ama onlar baş örtüsünü yasakladılar" diye sığ şekilde savunanalara karşı "yok artık nedir bu fanatiklik" demeyelim mi? bak konudan devam edeyim, çeşitli hallerin başkanları bas bas bağırıyor, fiyat yüksekliğinin sebebi fırsatçılık değil, üretim az, maliyetler çok yüksek diye...duyan var mı? gübrenin fiyatı %95 artmış mazot uçmuş, tohum fiyatları coşmuş, elektrik su maliyeti en az %50 artmış, bunların sogrulamadan fırsatçılık diye ötenlere iktidar svunuculuğun yapıp konuyu başörtüsüne kadar indirlenlere azıcık iğneli laf söylemeyelim mi?

karşında kutuplaşan, yolsuzluğun dibine vurmuş kpss sınavında birinci geleni eletmiş bir "benden olsun çamurdan olsun"culuk varken ne diyeceksin? bak geçenlerde bir tvit okudum. hani uzlaşma diyorsun ya, şu minvalde birşeydi "fatihin istanbulu fethederken kullandığı şahi toplarını 'bu bizden' deyip ahmed efendiye değil, en iyi topçu olan rum yorgo efendiye yaptırdığı için istanbulu fethetti". liyakat gözetti fatih...fatihi osmanlıyı övenler buna hiç değinmez. ayrıca fatih şöyle der hatta "insanlara allahın soracağı inancın ne, namaz kılar mısın, oruç tutar mısın, soruları yerine, kullarının sorması gereken aç mısın susuz musun soruları sorun" der..bunu bilmez kimse. çünkü işine gelmez. ama "akrabalarınızı gözetleyin" ayeitini savunur akrabalarını işe alırken..

yazarken düşünecek insan. "bağnaz" demeden evvel düşünecek. "ulan" demeden evvel düşünecek.
    Ben sana hitaben yazmadıydım yahu... Başka birinin yazdığı "eskiden köylü kızların başı açıktı, mini etek giyerlerdi" yorumuna yapmıştım.

Tanzim satış başlığı altında, ülkenin kötü yönetildiği gerçeğinin üstünü örtmek, konuyu saptırmak ve bulandırmak için baş örtüsü, dıj güj, ve fetö muhabbeti açılmasının sığlığı ve saçmalığı eleştirilmeli tabi ki...

Düşüncesiz demeyeydin eyidi... Kıçımla yazmadım sonuçta.

kuyruğa girmek zorunda kalmam inşallah

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ana muhalefet ben olsam yığarım her çadırı 100-200 kişi biraz şenlendiririm ortalığı
    Çadırlar iktidarın ne kadar kötü yönetim yaptığının göstergesi.
    Halka doğrudan zararına satışlar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben muhalefette olsam çekirdeği alır kuyruğun karşısına geçer oturur kuyruktakileri izlerim. Çekirdeği çitlerken de hükümet ne kadar güzel bir iş yapmış diye konuşur dururum.

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devletimiz var olsun, hiç bi şey alıp yiyemedik ki 6 aydır 7 aydır.
    bi kaç kişi hariç diğerleri beynini evdeki kavanozda unutmuş...
    2019'da sebze-meyve sırasına girmiş, yamuk ağzıyla yanındaki adamı ''namkörlük''le suçluyor.
    bu yapılanın hizmet olduğunu düşünenler bile var. Avrupa'da zeka seviyesi en düşük 3 ülkeden birisiyiz. Diğer ikisi de bizimki gibi müslüman ülke. Hülooooğğğğğ

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanal d'de montaj haber vardı bugün. röportajları kırpıp kırpıp haber yapmışlar. herkes sevinçli, herkes memnun.

lan eve gidince çocuğunuzun yüzüne nasıl bakabiliyorsunuz?

"Bir zafer daha kazanırsam tamamen biteceğim."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ankara 'da e tanzim başladı, Bu gün evime kadar getirdi görevliler sağolsun sebzeleri. Domates kalmamıştı ama olsun onu da marketten halk sebze fiyatına aldık piyasa durulmuş.

https://m.epttavm.com/kampanyalar/turkiye-kazanacak/turkiye-kazanacak?utm_medium=banner&utm_source=transaction al&utm_campaign=upper_banner_https://m.epttavm.com/kampanyalar/turkiye-kazanacak/turkiye-kazanacak

Kuyrukları tüp, yağ kuyruklarıyla kıyaslayanlar olmuş bu yokluk kuyruğu değil sonuçta isteyen marketten veya pazardan istediği kadar alabiliyor, hatta vatandaşlar marketle aynı fiyat olmasına rağmen sıra beklemeyi tercih ediyor marketçileri cezalandırmak için.

Hükümet burada haklı bi uygulama yaptı %800 kar marjıyla ürün satan işletmeler vardı, tamam bu en üst nokta ancak en alt noktasıda %500 dü. Bu olayın buraya kadar gelmesi de mevcut hükümetin suçu tabiiki. Fiyatlar bu seviyeye gelene kadar kış uykusundaydı arkadaşlar.

Zaten bu olay 2.5 ayda tamamlanacak bi olay, ertesi gün oluşan kuyruklara ohh ne güzel oldu, müstehak vs vs gibi laflar edip sevinen arkadaşları üzecek bi haber de bu gün bizim semtteki Halk sebze satış noktasında 15-20 kişilik bi sıra vardı o da patladı maalesef.
    06Serhat ve bursalıali bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu olayda bile savunacak bir yol buluyorsunuz. Holigan taraftarlar dan farkınız yok.
    harleybaba bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Vay arkadaş biraz okudum yazılanları tam komedisiniz varya. Hemde oskar lık komedi..
    bursalıali bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara 'da e tanzim başladı, Bu gün evime kadar getirdi görevliler sağolsun sebzeleri. Domates kalmamıştı ama olsun onu da marketten halk sebze fiyatına aldık piyasa durulmuş.

https://m.epttavm.com/kampanyalar/turkiye-kazanacak/turkiye-kazanacak?utm_medium=banner&utm_source=transaction al&utm_campaign=upper_banner_https://m.epttavm.com/kampanyalar/turkiye-kazanacak/turkiye-kazanacak

Kuyrukları tüp, yağ kuyruklarıyla kıyaslayanlar olmuş bu yokluk kuyruğu değil sonuçta isteyen marketten veya pazardan istediği kadar alabiliyor, hatta vatandaşlar marketle aynı fiyat olmasına rağmen sıra beklemeyi tercih ediyor marketçileri cezalandırmak için.

Hükümet burada haklı bi uygulama yaptı %800 kar marjıyla ürün satan işletmeler vardı, tamam bu en üst nokta ancak en alt noktasıda %500 dü. Bu olayın buraya kadar gelmesi de mevcut hükümetin suçu tabiiki. Fiyatlar bu seviyeye gelene kadar kış uykusundaydı arkadaşlar.

Zaten bu olay 2.5 ayda tamamlanacak bi olay, ertesi gün oluşan kuyruklara ohh ne güzel oldu, müstehak vs vs gibi laflar edip sevinen arkadaşları üzecek bi haber de bu gün bizim semtteki Halk sebze satış noktasında 15-20 kişilik bi sıra vardı o da patladı maalesef.
    Demek birden bire gaza gelip %800 kar marjiyla sebze meyve satmaya kalkismis tum manav ve marketler oyle mi?

Bakalim bundan 6 ay sonra n'olacak sebze meyve fiyatlari...

Motosikleti
    speederbike
    Manav ve marketler de mutlu bence.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fanatikçe savunduğun rte diyerek ki hiç öyle bir şey olmadı, beni hedef tahtana koyuyorsun. Neden? Çünkü senin baktığın yerden bakmıyorum. Rte yi seviyorsan onu da seversin gibi ilginç çıkarımların da var. Acayip.

Sonrasında yazdığın şeyler ise (büyük oranda katılmama rağmen) ne beni yaftalamanla alakalı ne de konuyla.
    Abi boşver siyaseti falan kaç kendini kurtar.

Behzat ç abimiz şöyle demişti; “bu hayatta kavga etmeden konuşabileceğim bi solcu yok mu”
    Behzat Ç kim kardeş.?

Dizi fikirleri ile buraya yazmayın, küfür edince biz suçlu oluyoruz sonra.

Meydan boş olunca saldınız iyice.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Belli bir kesimin münevveri olsa gerek

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş biraz okudum yazılanları tam komedisiniz varya. Hemde oskar lık komedi..
    aynen yazılanlar komedi bencede.

tabi yazılanlar yapılanlar oldugu için dogal olarak hükümet komedi
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben muhalefette olsam çekirdeği alır kuyruğun karşısına geçer oturur kuyruktakileri izlerim. Çekirdeği çitlerken de hükümet ne kadar güzel bir iş yapmış diye konuşur dururum.
    muhalefet muhalefet olsa, k.k'dan tut tüm kadrolarıyla her ilde-ilçede o kuyruklara girer, kuyrukta bekler sebze-meyve alır, durumun vahametini anlatır. adamlarda tık yok. dolayısıyla devlet-akp ne yapsa alkış tutuyorlar. diğer zürriyetsizi anlatmaya gerek yok zaten.

kimse şikayet etmesin, halk ne ki devlet-hükümet ne olacak.
    hükümet halkın aynasıdır.
    herkes aynı bok.
    hakediyoruz.

burda boş boş sayfalarca yazı yazmayın.
    takım tutar gibi parti tutmayın. (her kesim için geçerli)
    akp'lilerin de chp'lilerin de umrunda değilsiniz.
    onların hepsi ceplerini dolduruyor, olan size/bize oluyor.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Zaten tepedeki üçlünün kendi aralarında danışıklı dövüş içinde olduklarını düşünüyorum artık.
    ufoz bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Behzat Ç kim kardeş.?

Dizi fikirleri ile buraya yazmayın, küfür edince biz suçlu oluyoruz sonra.

Meydan boş olunca saldınız iyice.
    Aha bu;

Bi küfür et bakayım nasıl ediyorsun
    Meydan senin yiğidim, buyur

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Komedi mi bilmem ama gidişat ve bu günü kurtarma zihniyeti ile sonumuz Trajediye doğru gidiyor gibi.
    Hatalı planlamaların nereye varacağını görmek isteyen 1958-1961 büyük Çin kıtlığını okusun.
    İngilizce :
    https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Chinese_Famine

Biz kapalı bir toplum olmadığımızdan bu seviyeye gelmeyiz ama bedel öderiz.
    Thracian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)