Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Tanzim Satış başladı, kuyruklar uzadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Forum yetkililerine sesleniyorum, kuru kalabalık bizim için önemli değil, az olsun kaliteli olsun derseniz siyaseti tamamen yasaklayın.
    Böyle bir durumda kullanıcı sayısı %50 oranında düşecektir muhtemelen ama, kalan sağlar cidden "Sadece motosiklet" muhabbeti için forumu kullanacaktır.

Kimse bu cümleme alınganlık göstermesin, sadece motosiklet forumunda siyaset kavgası görmekten irilti olmamdan kaynaklı bi yakarış.

Bkz: Bu yorumda kan ağlıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum yetkililerine sesleniyorum, kuru kalabalık bizim için önemli değil, az olsun kaliteli olsun derseniz siyaseti tamamen yasaklayın.
    Böyle bir durumda kullanıcı sayısı %50 oranında düşecektir muhtemelen ama, kalan sağlar cidden "Sadece motosiklet" muhabbeti için forumu kullanacaktır.

Kimse bu cümleme alınganlık göstermesin, sadece motosiklet forumunda siyaset kavgası görmekten irilti olmamdan kaynaklı bi yakarış.

Bkz: Bu yorumda kan ağlıyorum.

bende konu dışı kısmına girme gerci motosohbet e de acıyorlar benzer konuları

ben siyaset tartışmasını severim yalan değil
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende konu dışı kısmına girme gerci motosohbet e de acıyorlar benzer konuları

ben siyaset tartışmasını severim yalan değil
    Valla gram haz etmem, ortamından da kaçarım ilk fırsatta, öyle tiksiniyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Dağdaki çoban ile problemim yok ama %52.6'yı kapsayan 26.325.188 kişi ile oyumun bir olması beni cidden üzüyor.
    Niye ki? Alternatif nedir?

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye ki? Alternatif nedir?

belli bir yeterlilik üstüne oy verme hakkı.

aklımda bir fikir yok bunun ile ilgili.

yeterliliğim az ise bende oy veremeyim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Seçimden önce sınav yapsınlar herkesin bir puanı olsun.Dijital ortamda oy kullanalım herkes puanı kadar oy versin.İlerde olur bence.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimse oy vermesin “meşru” tüm hükümet ve devletler yıkılsın bence

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse oy vermesin “meşru” tüm hükümet ve devletler yıkılsın bence
    A.k.a.orman kanunları, dünyanın mevcut kapitalist sisteminden 40 gömlek daha adil ve eşit olacaktır kanımca.
    Mantığı "Güçlünün güçsüzü ezmesi" olarak görülen orman kanunlarında bile, Güçlü olupta güçsüzü koruyacak hatrı sayılır bir kalabalık olacağına inanıyorum.
    Gerçi bu seferde güçlü olan, koruduğu gücsuzden itaat ve hizmet bekler eninde sonunda.

Bencillik ve kapitalizm bu gezegenin kanında var, fazla kafaya takmadan ölmeyi beklemek en mantıklısı sanırım.
    bursalıali bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

yeterlilik
    hesap sorabilme

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    A.k.a.orman kanunları, dünyanın mevcut kapitalist sisteminden 40 gömlek daha adil ve eşit olacaktır kanımca.
    Mantığı "Güçlünün güçsüzü ezmesi" olarak görülen orman kanunlarında bile, Güçlü olupta güçsüzü koruyacak hatrı sayılır bir kalabalık olacağına inanıyorum.
    Gerçi bu seferde güçlü olan, koruduğu gücsuzden itaat ve hizmet bekler eninde sonunda.

Bencillik ve kapitalizm bu gezegenin kanında var, fazla kafaya takmadan ölmeyi beklemek en mantıklısı sanırım.
    Açıkçası, şu an güçlü olan, korumadığından da itaat bekliyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası, şu an güçlü olan, korumadığından da itaat bekliyor.
    Şuan zaten evlere şenlik.
    Yeni gelecek olan bütün sistemler, mevcut sistemden daha beter olamaz gibi.
    -MrMud

valla kötünün kötüsüde vardır bunlardan daha kötüsü de olabilir; belli olmaz. düşük ihtimal ama olsun.

severim bu fıkrayı.

vezirler huzura çıkmışlar:
    - padişahım, hazinede para kalmadı. yeni vergilere ihtiyacımız var
    padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,
    - eeee! ne vergisi koyalım?, demiş..
    - köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar! padişah, tamam, demiş. aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:
    - tepki var mı?
    - hiç bir tepki yok!
    - iyi o zaman köprünün diğer tarafına adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın! aradan bir süre geçmiş, padişah:
    - var mı şikayet?
    - yok! halkının tepkisizliğine kızan padişah, gürlemiş:
    - köprülerin ortasına da adam koyun, gelip geçeni becersin! aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen padişah, çağırmış vezirlerini,
    -halkı dinleyelim hele bir, demiş gitmişler köye, padişah sormuş:
    - var mı şikayet? ses yok. padişah tekrar :
    -var mı şikayet ? şikayeti olan söylesin! diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
    -padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..
    - eeee!, demiş padişah bir umutla...
    - aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, bir adam daha koysanız...
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Aykut Elmas'ın ve diğer arkadaşlarının 15-20 sn, bilemedin 1 dk'ya sığdırmayı başardıkları mizahı oldukça beğenirim.

Önceki sayfadaki yoruma atfen, yazmasam olmazdı; haklarını yemeyelim...

15 saniyede fıkra anlatın deseniz, zorlanırız... Bu çocuklar bir de klibini çekiyorlar. Oldukça başarılılar!

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    76 yaşındaki validemin tanzim satışla ilgili yorumu;

"Bunlar doğayı koruyacağız diyerekten marketlerdeki poşeti paralı yapmamışmıydı?
    Tanzimde en kalınından poşetlere koyuyorlar sebzeleri. Üstelik bedava.
    Belediyeler doğayı korumaktan muaf olsa gerek"...

Mantıklı bir açıklama getiremeyeceğim için direkt olarak uyuyan adam moduna geçtim
    Metehan07-70 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    belli bir yeterlilik üstüne oy verme hakkı.

aklımda bir fikir yok bunun ile ilgili.

yeterliliğim az ise bende oy veremeyim.
    İşte bu soruya cevap vermeye çalıştıkça daha da içinden çıkılmaz hale geliyor. Sorun da orada. Sistem mükemmel değil. Akledilenin en iyisi...

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçimden önce sınav yapsınlar herkesin bir puanı olsun.Dijital ortamda oy kullanalım herkes puanı kadar oy versin.İlerde olur bence.
    Sınav'da ne olacak? Matematik? Tarih? Mantık? Herhangi bir kesime haksız yere avantaj ya da dezavantaj oluşturacak bir sınav içeriği ne olmalı?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Basit meseleler sorulacak. Aşağıdakilerden hangisi Türkiye'ye komşu, İstiklal Savaşı nedir, hangisi gelişmiş ülke değildir, nüfusu en kalabalık şehrimiz hangisidir, güneşin doğduğu tarafı sağımıza alırsak yüzümüz hangi yöne dönmüş olur gibi basit şeyler. Ayrımcılığa girmese dört halifeyi saydırmayı da ekleyebilirdim. 10 basit soru. Herkese katsayı verilecek, herkesin oyu o katsayıyla çarpılacak da sorun şu: Oyların gizliliği ilkesi kalkmış olacak, o büyük sorun.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu soruya cevap vermeye çalıştıkça daha da içinden çıkılmaz hale geliyor. Sorun da orada. Sistem mükemmel değil. Akledilenin en iyisi...

Sınav'da ne olacak? Matematik? Tarih? Mantık? Herhangi bir kesime haksız yere avantaj ya da dezavantaj oluşturacak bir sınav içeriği ne olmalı?

Japonya örneği doğru mu yanlış mı bilemem; ancak sistemde gözüken 2 şey var. 1) mezuniyet 2)not ortalaması

bir insanım zekasını not ortalaması ile çözemeyiz sistem bozuk ancak en azından Lise mezunu ve 3/5 üzerine not ile mezun olanlara oy hakkı verilebilir.

Cok gencimiz yeterli kapasiteye sahip olmasına ragmen şartlar nedeniyle eğitim alamıyor ; sistem onları da harcayacaktır ama ülke hakkında karar vermemesi gereken büyük cahil bir güruh için cümle basında verdiğim kücük bir kesimi göz ardı edebiliriz.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Ahahahha, bak sinirden yada kinayeden felan değil, samimi söylüyorum içten ve neşeyle güldüm yaptığın şu yoruma
    İdrak ederken zorlanma diye maddeler halinde soruyorum.

1-İmzamla fikirlerimin "Fakir halk ve bilimum olaylarla ve bu konuyla cidden bir olduğunu düşünüp kıyasladın mı ?
    2-Sadece "Enduro" ile alakalı bir cümlemden(imzamdan) yola çıkarak mı benim fikir ve ideolojime karar verdin "Kendi kendine".
    3-"Fakir halkımız kan ağlarken" sana ulaşıp; Ozan bende kan ağlıyorum şuan haberin olsun dememi mi bekliyosun, böyle bi durumda sana hangi iletişim aracıyla ulaşmalıyım :D
    4-Hocam şuan ne anlatıyosunuz, anlattığınız şeyin ana fikri ve hedefi ne ?

Ek: 5- Son cümledeki duanız için amin.
    1 karış yazı yazıp haklı oluyorsun galiba :D benim senin yazından anladığım şu ; meeee diyorsun tok açın halinden anlamaz diyorum anlaman için illa herşeyin elinden alınması mı gerek , ülkemiz 1.5 senedir batıyor buradaki bazı kör arkadaşları görünce çok üzülüyorum.ama çözümün olmadığını bilmek daha çok üzüyor, sizin ve türevleriniz gibi insanlar bu ülkeye çözüm değil.

imzadaki yazı çok anlam içeriyor , onu koyarken bile anlamamışsın

al bende çok yazdım ben haklıyım

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Diplomaya puana falan ihtiyaç yok. Evet mührü kaldırılsın yeter. Oy veren kişi oy pusulasına oy verdiği partinin tam adını yazsın. Düzgün yazılmayan oylar iptal edilsin. Çözüm bu kadar basit.

Hiç bir yere bakmadan, yardım almadan hatasız bir şekilde "Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi" (evet bu isimde bir parti var) yazabilecek kaç kişi var bu memlekette.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 karış yazı yazıp haklı oluyorsun galiba :D benim senin yazından anladığım şu ; meeee diyorsun tok açın halinden anlamaz diyorum anlaman için illa herşeyin elinden alınması mı gerek , ülkemiz 1.5 senedir batıyor buradaki bazı kör arkadaşları görünce çok üzülüyorum.ama çözümün olmadığını bilmek daha çok üzüyor, sizin ve türevleriniz gibi insanlar bu ülkeye çözüm değil.

imzadaki yazı çok anlam içeriyor , onu koyarken bile anlamamışsın

al bende çok yazdım ben haklıyım
    Ülkenin sadce 1 bucuk senedir battığını sanıyorsan burda ki en büyük kör sensin onu bi belirteyim ;D :D
    "Seninde haklı olma" tarzın gözlüklü yada göz kırpan emoji koymak sanırım :D
    2004 yıllarında facebookta olurdu o göz kırpan emoji koyunca gelen haklı olma hissi, artık yemiyolar :D
    İmzada ki yazıyı yazan kişide benim ayrıca, senin tahmin ettigin uzere copy/paste bi cümle değil, senin Meee'lediğin adam yazdı yani o "Çok anlam" içeren cümleyi, beni rencide edip üste çıkmaya çalışman gerekmiyor mu normalde bu tür bi muhabbette ?
    Aksine ben şuan baya övülüyorum :D ?
    bursalıali bunu beğendi.
    -MrMud

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)