Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Okb (obsesif kompülsif bozukluk)bu rahatsızlığı olan var mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xv250
    bazı insanlar gerçekten piss biraz normal fazlası değil. yemekten sonra , tuvaletten sonra elini yıkamayan adamlar var . kimi insanla tokalaştıktna sonra ben de elimi yıkarım telefonuma biri dokunduysa silerim kolonyalı mendil ile pc klavyesine biri dokunduysa vs ama rahatsızlık olarak görmüyorum bunu dşünmeden pis elleriyle bnim eşyalarıma dokunan adam rahatsız
    Erkan344 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi aynıdır. Buna " contamination fear" hastalık kapma korkusu der yabancılar. Bulaşma, kirlenme korkusu. Bütün OKB 'lerde olduğu gibi temelinde korku vardır. Aslında OKB denilen şey bir kaygı bozukluğudur.
    Hastalık OKB de tam olarak takıntı yaptığı şeyi merak ettim sadece.OKB de farklı takıntılar olabiliyor.Kimisi ev temizliğine takıntılıdır,kimisi dışarıda tuvaletini yapamaz umumi tuvaletler kirli gelir mikrop kapacağını zanneder,kimisi başkası ile el sıkışamaz,kimisi gider arabasının kilitli olup olmadığı 30 kere kontrol eder,kimisi araba sürerken sürekli bir şeylere çarptığını zanneder geri gider bir şeye çarpıp çarpmadığını kontrol eder,kimisi toplum içinde hareketlerimi kontrol edemem birilerine sarkarım yanlış bir hareket yaparım diye korku duyar.OKB bir sürü çeşidi var.Cinsel,simetri-düzen,dokunma,dini,temizlik vb....
    mavellen ve Erkan344 bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Müsterih ol bu tür çaresiz hastalıklar elle tokalaşmayla, solunumla bulaşsaydı bütün Dünya yok olmuştu. Biz tam tersi gittikçe çoğalıyoruz.

Belki yenmene yardımcı olur diye aklıma gelen virüslerle ilgili bir uzun yazı bul oku! Birde el hijyeni aslında önemlidir yanında antibakteriyel jel veya kolonya taşıyabilirsin.
    Erkan344 bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tıbbi olarak okb gibi gelmedi bana, fakat konunun uzmanı da değilim Çeşitlerinden biri olabilir tabii arkadaşların dediği gibi...

Çalışma alanım çok farklı olmasına rağmen ilk gençlik yıllarımdan beridir davranış bilimleri ve psikolojik rahatsizliklar üzerine epey araştırma yaptım hobi olarak , dolayli olarak işimde kullandim diyebilirim..Soyleyeceklerimi bi çeşit bunların sentezi ve hayat tecrübesi olarak değerlendirebilirsiniz.Bu anlamda bir hastalığım yok..

Bu tur hastaliklarin genetik yatkinlik veya stres baski ve zor bir yaşamla tetiklendigini biliyorum..Mecbur olmadikça ilaçsiz halletmenizde yarar vardir...Doktora gitmişsiniz, onun ve herkesin söylediği gibi fiziksel olarak bulaşmayacağını biliyorsunuzdur buraya kadar normal, bundan sonrası doğru oldüğünü bildiginize inanmamaktir zaten, kaldi ki belli bi evreden sonra teşhis edilecekti o süre içinde virus bulanamadığını resmen göreceksiniz spesifik olay nezninde. .Konumuz aslında bile bile olmayana inanmak ve ileride basima gelebilir kaygıları olmalı aids fln değil mesele..

Tedavi edilebilir, edilmezse ilerleyebilir, veya yer değiştirebilir. Sayı yonunden mantık derslerinde ki gibi değilinin değili olarak düşünün, ornegin futbol topuna önce sol sonra sağ ve sağ-sol şeklinde birer kez dokunan ve döngüyü bozmayan, yada solla uc kez sağla uc kez dokunan futbolcu tanıdığım vardı(Şu an değil) .Temizlik, evden çıkamamak, otomobilin kapısına belli sayılarda dokunan insanlar tanıdım. . Genelde yer değiştirdiğini ve iyi tarafından bakarsak azaldığını biliyorum..Fakat kötü tarafından bakarsanız, kalp hastalıklarına, ileri derecesi panik atak, böbrek üstü bezlerinin, hipofizin ve tiroit in çalışma problemleri ki beyin ve kalpten sonra hayat kalitesini son derece etkileyen işlevleri vardır bunlarin düzeninde bozulmaya kadar yol açabilir. ...

Kendinize sorun: Hayatınızı daha güzel geçirmek istiyor musunuz, evetse o düşüncenin saplantı gibi belirdigi anda 'si...et..'' demeye zorlayin ve dünyanın yikilmadigini da göreceksiniz. . Bunu da yapamiyorsaniz ve eşzamanli alternatifi, çevrenize hayatını berbat ettirebilir böyle hastaliklar ve kendiniz kadar değer verdiğiniz biri için mecburen zorla uzaklasacaksiniz o obje ya da düşünceden, başlarsanız gerisi geleçektir. ..Gerçek bir kaygıysa ölümden öte köy yok zaten aids kavga kaza farketmez, o hasta sandığınız kişileri sevmeye bile başlarsınız bir gün, yaşanacak bir tane hayat neden daha güzel olmasın Sevgiler, saygılar. .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Ekleme; Uzerine gidilmemesi gereken ve üzerine gidilmesi gereken hastalıklar var.Bu kesinlikle üzerine gidilmesi gereken hastalıklardan. Ayrıca spor ve 'birikim' ( maddi, manevi, arkadaşlık, hobilerinize, keyif alacaginiz ortamları artirmak manasinda, yoksa aluminyuma bas parayı Londra Borsasinin içinden geç falan değil )rahatlatmanizi sağlayacak ve tedaviyi hizlandiracaktir.Nacizane önerim üzerine gidin..Düzelecektir, buna inanın. .
    Erkan344 bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Kefkes bey;
    Vakit ayırıp yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim.
    İlk başlarda ne olduğunu bilmiyordum.
    Uzun araştırmalar sonucu okb olduğunu öğrendim .
    İlk başlarda Ufak tefek kapı kitledim mi 4,5 defa kontrol etmek vs gibi takıntılarda vardı.
    Bunları çok az çaba sarfederek yendim.
    Ama işin içinde sağlık olunca bunu yenmek haliyle zor oluyor.
    Tam diyorum yenecem,
    Beynim yine bana oyunlar oynuyor.
    Mesela arkadaşların "tokalaşmayla bulaşmaz "rahat falan yazdıklarında bir an için rahatlıyorum sanki ağrı kesici gibi içiyorsun etkisi geçene kadar iyi..
    Aslında olay ;tam emin olAmıyorum.
    Mesela aids li birinin elini sıktım telefonuma falan tuttum bişey yiyecem
    Beynim elini yıka !yıkadıktan sonra telefonuna falan tutma!
    Tutarsan bir daha yıka sonra ne yiyeceksen ye!!
    Eğer ben tam olarak o şekilde aids bulaşmaz lafını beynime inandırabilirsem olay çözülecek.
    O kadar yorumlara rağmen hala kafamda soru işareti acaba o şekilde bulaşır mı??
    Bakalım ufaktan üstüne gitmeye çalışacam inş iyi olur..
    Tekrardan teşekkür ederim.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    HIV virüsü vücut dışında yaşayamaz merak etme. Dokunmakla bulasacak bir şey değil.
    Erkan344 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Erkan344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok kesinlikle yapmam..

Hayatta bir kere 17 yıl önce bir arkadaşımla gitmiştik randevu evine daha 18 yaşıma girmemiştim.
    Çocukluk işte biraz heyacan merak vs..
    Ondan sonra öyle bişey asla olmadı ve olmayacakta..
    Konunun can alıcı kısmı burada !!

Bu olaydan kalma bir tedirginlik,ve akabinde gelen evham ve diger aliskanlik durumlari ve ilişkilendirme söz konusu..

konunun temeli,cinsel birlesim vb.(OKB ile alakasi yok)

Hergun elini ayagini 10-15 defa yikiyor musun?
    Kapi sapini,arac direksiyonunu,lamba dugmelerini,kumandayi her gun 3-4 defa silermisin??

Bunlar yok ise Okb degilsin..durup durup kendini evhama sokma,bilinc altina yerlesir.

En başta bu tedirginlik mevzusunu çöz.

Ayrica tokalasma icin,sag el avuc ici kendi kendini steril ediyor.araştirabilirsin.
    Erkan344 bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun can alıcı kısmı burada !!

Bu olaydan kalma bir tedirginlik,ve akabinde gelen evham ve diger aliskanlik durumlari ve ilişkilendirme söz konusu..

konunun temeli,cinsel birlesim vb.(OKB ile alakasi yok)

Hergun elini ayagini 10-15 defa yikiyor musun?
    Kapi sapini,arac direksiyonunu,lamba dugmelerini,kumandayi her gun 3-4 defa silermisin??

Bunlar yok ise Okb degilsin..durup durup kendini evhama sokma,bilinc altina yerlesir.

En başta bu tedirginlik mevzusunu çöz.

Ayrica tokalasma icin,sag el avuc ici kendi kendini steril ediyor.araştirabilirsin.
    Ellerimi yıkıyorum..
    Daha önce yazdığım gibi eğer potansiyel aids olma ihtimali bir vatandaşla tokalaşırsam hemen ellerimi yıkıyorum bir kaç defa üst üste...
    Tabi ellerle iş bitmiyor .
    Telefonda bulaşmış oluyor tutmasamda telefonuma tutmuş gibi muamele yapıp her telefona tuttuğumda ellerimi yıkıyorum tabi bişey yiyeceksem.
    Olay bu şekilde ;
    Aids taşıdığını düşündüğüm biriyle tokalaştım.
    Ellere bulaştı..
    Ellerimden cep telefonuma bulaştı(telefonuma tutmasam bile sanki tutmuşum gibi )
    Sigara paketine bulaştı..
    Eller yıkandı..
    Sonra telefonuma tuttum.
    Eller yine aynı şekilde oldu.
    Olay bu şekilde oluyor maalesef..

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Doktora git, kendi hastalığını doktora teslim et, doktora teslim ol şifayı Allahtan bekle, ilaçları düzenli kullan, hiçbirşeyin kalmaz, terapi vs ile geçmez kardeşim, ben sana dünyanın en rahatlatıcı sevindirici sözlerini cümlelerini söyleyeyim veya yazayım o takıntı yapıştığı için düşünce davranışa tekrar geri gelir, beyin fonksiyonun bozuk duygu durumun bozul kimya dengesi bozuk, şimdi sana bir cümle kurarım (hasta olduğun için söylemem) o kafandaki aids hastalığı yerine o şey geçer, hepsinden önce hastalanmış ve bununda grip nezle kas ağrızı sinüzit kalp yetmezliği gibi vesair bir hastalık olduğunu kabullenmen gerekir...Allah şifa verir kardeşim abim aslan parçam...
    Erkan344 bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Obsesif bozukluk için illa temizlik hastası olmaya gerek yok.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bazı arkadaşlar iyi niyetle steril olmaktan aidsin hastalığının neden geçip geçmediğini yazmışlar, isterseniz bir kütüphane kitabı o hastalığın şu veya bu nedenle bulaşmayacağını okuyup anlatın sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır.Sürekli tekrarlayan takıntı rahatsızlıklarından birisi sadece...sürekli kafesin içindeki farenin yuvarlak dönen şeydeki gibi koşarak bir yere gideceğini sanması gibi hep koşması...yorulacak duracak...sonra tekrar koş çıkış yok dön dön bitmiyor...

Kuzenin arkıyla ilişkiye girmediyseniz korkacak bi durum yok. En kötü kondom kullanın yine korkacak bi durum yok. Için ferah olsun.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuzenin arkıyla ilişkiye girmediyseniz korkacak bi durum yok. En kötü kondom kullanın yine korkacak bi durum yok. Için ferah olsun.
    Töbe töbe ...
    Yok arkadaşım ilişki milişki o nerden çıktı..
    mchi bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bir süredir bu rahatsızlıkla uğraşmaktayım..
    Benim takıntım temizlik..

İlişkiye girmiş olduğunu bildiğim insanlardan sosyal ortamda bana aids bulaşma korkusu..
    Aids nasıl bulaşır vs hepsini biliyorum ama bazı şeyleri beynime inandıramıyorum..
    Benim takıntım temizlik diyorsun rahatsızlığını böyle tanımlıyorsun.

İkinci kısımda aids nasıl bulaşır biliyorum diyor ve aids olmaktan korktuğunu söylüyorsun ikisi çok alakasız şeyler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:00 ----------

Şimdi ben atıyorum..
    Vatandaş aids li ben onunla tokalaştım.
    Elimi yıkamadım.
    Telefonuma vs kişisel eşyalarıma tuttum.
    Elimi hala yıkamadım.
    Sonra o ellerle sigara içtim ,yemek yedim hatta elimi ağzıma götürdüm.
    Bu şekilde bana aids kesin bulaşmaz diyebilirmiyim?
    Burada da en son satırda hiç bilgin yokmuş yeni duyuyor gibi bu şekil de bulaşmaz dimi diye soruyorsun.

Bana kalırsa sende takıntı değil de bir tutarsızlık var ve bunu takıntı olarak algılıyorsun veya adlandırıyor sun.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim takıntım temizlik diyorsun rahatsızlığını böyle tanımlıyorsun.

İkinci kısımda aids nasıl bulaşır biliyorum diyor ve aids olmaktan korktuğunu söylüyorsun ikisi çok alakasız şeyler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:00 ----------

Burada da en son satırda hiç bilgin yokmuş yeni duyuyor gibi bu şekil de bulaşmaz dimi diye soruyorsun.

Bana kalırsa sende takıntı değil de bir tutarsızlık var ve bunu takıntı olarak algılıyorsun veya adlandırıyor sun.
    Haklısınız zaten mantık olsa okb diye bişey olmazdı hayatta...
    (Obsesif) yani mantık dışı istenmeyen düşünce..
    Okb liler düşündüğü şeyin çoğu zaman mantıksız olduğunu bilir ama düşünmekten kendini alıkoyamaz.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Hocam bu konuda Prof Dr. Cem Kaptanoğlu çok iyi bir uzman (Maalesef Khk ile ihraç edildi) ona ulaşmayı dene.

https://eksisozluk.com/cem-kaptanoglu--508480

Onun dışında benim annemde var , bende de potansiyel var , çözümü sallamak , o anlık rahatla için - içim rahat etsin bir bakayım vb döngüsüne girme.
    Ocağı söndürdüm mü diye düşünüyorsan , yansın dünya moduna gir
    Elini yıkıyor musun ,hala kirli mi , 3 gün yıkama
    Senin durumun biraz daha çapraşık ama ölümcül bir hastalığa sahip olduğunu düşün.
    Gibi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Doktora gittin çare bulamadın da motosiklet forumundan mı medet umdun? çare bilim diyor ve çekiliyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazen tam motoru çalıştırıp birinci vitese taktigim zaman beynim "evi kilitledin mi lan sen" diye mesaj yolluyor. bendeniz de beynime el-cevaben "siktiret reis, soyarlarsa soysunlar; zaten evde değerli eşya yok zihehehehehe" deyip debriyajı indiriyorum umursuzca.

sen de öyle yap. beynine hükmet!
    Erkan344 ve mgora bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktora gittin çare bulamadın da motosiklet forumundan mı medet umdun? çare bilim diyor ve çekiliyorum.
    Haklı olabilirsin.
    Ama bazı arkadaşların yorumlarını okuduktan sonra psikolojik olarak hem rahatladım hem de cesaretlendim.
    Hepsine çok teşekkür ederim.

Gene bunlar aşılabilir şeyler eğer ki hepsinden biraz biraz olsaydı işte onu kim çözecekti
    Mesela en kirliside para herkesin elinden geçiyor herkes de pislik

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)