Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ekşi sözlük

Motovento
    REKLAM ALANI
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Atatürkü koruma kanunu artık uygulanmıyor. Uygulansaydı o fesli maymun içerden çıkamazdı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekleri örtmek için çıkmıştır bu koruma kanunu
    İçin ilginç yanı Koruma Kanunu nu çıkaran kişi Alman bir yahudidir
    Artık ne çıkarı varsa
    Anlatmak çok isterim fakat atatürk ü Aziz Türk Milleti nden korunma kanunu olduğu için yazamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

.

Evet atatürkü koruma kanunu CHP tarafından değil demokrat Parti lilerce çıkarıldığını iddia edilmesinin altında yatan maksat gayet açık, kemalistler bu iddiayla hem m. kemal, hemde yakın tarihte meydana gelmiş olaylar hakkında hiçbir zaman ve şekilde örtbas edilmesi gereken bir şeylerin bulunmadığını söylemek istemektedirler.

Evet, atatürkü koruma kanunu demokrat partinin iktidarı döneminde çıktı.
    Demeokrat partiningenel Başkanı Adnan Menderes idi, fakat partinin kurucusu ve ilk genel başkanı Celal Bayar dı.

1950 de Menderes başbakan olurken, Celal Bayar Cumhurbaşkanı oldu.
    Celal Bayar, m. kemal e çok yakın bir isimdi, tıpkı İsmet İnönü gibi
    Dahası m. kemal in son başbakanını ve masonluk, İsmet İnönü ise ermeniydi.

M. Kemal, Hindistan Müslümanları nın Hilafet için gönderdikleri paranın 250 bin lirasını Celal Bayar a vererek İş Bankası nı kurduğumuz ve onu bankaya genel müdür yapmıştı. İşte o kadar yakındı.

Ayrıca Celal Bayar, CHP de genel başkan vekili olmuştu. Zaten Demokrat Parti, CHP nin içinden çıkanlar tarafından kuruldu.
    Üstelikcelal Bayar, partiyi kurarken ismet inönü ile görüşmüş ve ondan onay almıştı.

Nitekim DP nin programı CHP ninkinden farklı değildi Yani Celal Bayar İsmet İnönü gibi kemalisti. Adnan Menderes kemalist değildi, kemalist olsaydı iftira atıp öldürmezlerdi.

Neticede ifade ettiğim gibi, Celal Bayar da ismet İnönü gibi kemalist idi.
    Dolayısıyla koruma kanununu kemalistler tarafından çıkarılmıştır.
    Burada CHP nin değil de DP nin çıkarmış olması, kemalistlerin bu işte bir parmağının olmadığı manasına gelmez. DP ve CHP partilerin kurucularından üyeleride ekseriyetle kemalist idi.
    Burada partiler farklı olsada ideoloji aynıdır.

Madem bu arkadaşlar koruma kanununa ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim, o halde kanunun kaldırılması için meclise teklif verseler de samimiyetlerini görsek.

Hem koruma kanununu Menderes çıkardı diyeceksiniz, hem de kanuna dayanarak m. kemal hakkında hakikatleri anlatanlara dava açacak, hapis yatacak ve küfür edeceksin.
    Bu arkadaşları dürüst olmaya davet ediyorum.

.
    Allah kurtarsın kardeşim. Fesliyi dinle dinle feslinin kafasına ermişsiniz.
    osiosborn ve retox70 bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben yaklaşık 5 senedir ekşi sözlük yazarıyım, bundan öncesinde de takip ederdim. son yıllarda gerçekten yazarların sözlük kurallarına aykırı başlıkları ve entryleri arttı, sözlük formatına göre başlıkta bahsi geçen şey hakkında bilgi paylaşılması gerekirken şu anda ortam bir forum havasında. her şey gibi ekşi sözlük'te özelliğini kaybetti.

şu anda iyi bir yanı var oda, bir ürün-konu hakkında olumsuz bir şey öğrenmek istiyorsanız bakacağınız adres ekşi sözlüktür. olumlu bir entry görmek imkansız gibi bir şey.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yaklaşık 5 senedir ekşi sözlük yazarıyım, bundan öncesinde de takip ederdim. son yıllarda gerçekten yazarların sözlük kurallarına aykırı başlıkları ve entryleri arttı, sözlük formatına göre başlıkta bahsi geçen şey hakkında bilgi paylaşılması gerekirken şu anda ortam bir forum havasında. her şey gibi ekşi sözlük'te özelliğini kaybetti.

şu anda iyi bir yanı var oda, bir ürün-konu hakkında olumsuz bir şey öğrenmek istiyorsanız bakacağınız adres ekşi sözlüktür. olumlu bir entry görmek imkansız gibi bir şey.
    yıllardır hergün girdiğim sözlüğe 3 gündür tek bir tık dahi atmadım. midem kaldırmıyor artık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 senedir takip ettiğim platformdur kendisi.

fakat bugün ilk defa tiksindim sözlükten yahu.

eskiden bir imla hatasından dolayı ceza alınan bir platformda bugün her türlü hakaret içeren başlıklara müsamaha gösterilmekte. Atatürk'e açık hakaret eden bir yazar, kimliği ifşa olduğu halde sözlükte yazmaya devam etmekte, hakaretlerine son sür'at devam etmektedir.

ve fakat sözlük yönetimi hiçbir yaptırım uygulamadan bu yazara dolaylı yönden destek çıkmaktadır.

sözlükte yüzlerce sansürlü kelime varken atatürk başlığı ısrarla sansürlenmemekte ve hakaret dolu başlıklar sol frameyi işgal etmektedir.

sıfır içerik ile yazan yazarlar, her başlık altında birbirlerinde hunharca hakaret eden yazarlar, maç başlıkları altında ana avrat sövmeler. bilgiye erişmenin mümkünati kalmadi artik.

kısacası kişisel gelişimimi yönlendiren ve etkileyen ekşi sözlük şu anda tam bir yazı çöplüğü haline gelmiş durumda. sözlüğü tanıyamaz oldum.
    Link verde bakalım şu yazara

.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Aslında toplama bir yazı. Bir kısmı burda.
    http://belgelerlegercektarih.com/tag...u-kim-cikardi/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atatürkü koruma kanunu artık uygulanmıyor. Uygulansaydı o fesli maymun içerden çıkamazdı.
    Daha çok beklersin
    Avucunu yalarsın avucunu

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Daha çok beklersin
    Avucunu yalarsın avucunu

https://i.hizliresim.com/QV8863.jpg
    adam yoğun bakımda dahi fesini çıkarmıyor laan! bu nasıl bir fes aşkıdır? yatarken de fes ile yatıyor herhalde

.
    bu arada fes bizim kültürümüze ait bir materyal değildir. bu yüzden bir ingiliz turisti terslemişliğim vardır.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Tayyip Erdoğan çok değişti, birkaç seneye sıkı bir Atatürkçü olursa şaşırmayın.Doğru bir tane ne kadar kaçsanda görmek istemesende.

Darbeye kadar Atatürk'ün adını ağzına almayan Mustafa Kemal diyen adam, darbeden bugüne süregelen zamanda her gittiği yerde sık sık Atamızı ona verdiğimiz adıyla anıyor.

Evet sevmez beğenmezsin fakat diğer tüm parti liderlerinden açık bir şekilde daha çok yol katetti, çok değişti bu açık.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Anlamadım, sayın cumhurbaşkanımıza fırsatçı ve dönek mi demek istiyorsunuz? Nasıl yani?
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Daha çok beklersin
    Avucunu yalarsın avucunu

Sana ne desek boş, IQ'su yaşından küçük bu fesliye inanmak için ondan bile mal olmak gerekir.
    retox70, _chaotic_ ve VECİHİ bunu beğendiler.
    Weak are prey

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tayyip Erdoğan çok değişti, birkaç seneye sıkı bir Atatürkçü olursa şaşırmayın.Doğru bir tane ne kadar kaçsanda görmek istemesende.

Darbeye kadar Atatürk'ün adını ağzına almayan Mustafa Kemal diyen adam, darbeden bugüne süregelen zamanda her gittiği yerde sık sık Atamızı ona verdiğimiz adıyla anıyor.

Evet sevmez beğenmezsin fakat diğer tüm parti liderlerinden açık bir şekilde daha çok yol katetti, çok değişti bu açık.
    Cumhurbaşkanıdır sevsende sevmesende makama saygı duyacaksın. Ama RTE nin Atatürkçü olacağına inanacak en hafif tabirle saflar olabilir.
    Bunun da panzehiri hafızadır. Unutmamak lazım.

Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumhurbaşkanıdır sevsende sevmesende makama saygı duyacaksın. Ama RTE nin Atatürkçü olacağına inanacak en hafif tabirle saflar olabilir.
    Bunun da panzehiri hafızadır. Unutmamak lazım.
    Kandırıldım der geçer karşıya yapmadığı şey değil, hatta kaç kere kandırıldığını herkes biliyor ama sizde bunu hatırlayacak hafıza yok.

Madem adı geçti fesli maymun ve karanlık hayatının kaleme alındığı bir köşe yazısını da paylaşalım bulunsun burada.
    http://www.sozcu.com.tr/2018/yazarla...rmagi-2241413/
    osiosborn bunu beğendi.

Alıntı VECİHİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kandırıldım der geçer karşıya yapmadığı şey değil, hatta kaç kere kandırıldığını herkes biliyor ama sizde bunu hatırlayacak hafıza yok.

Madem adı geçti fesli maymun ve karanlık hayatının kaleme alındığı bir köşe yazısını da paylaşalım bulunsun burada.
    sizde derken? RTE ye belediye başkanlığıda dahil hiç bir zaman sempati duymadım. oyda vermedim.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017

Kılışlar segakyı batırdı, fötö reizi kandırdı, reizde fötöcülere sızıp onları yok etti. Memleket iyiye gidiyor, fötöcü avrupa bizi kıskanıyor.
    Weak are prey

Motosikleti
    SD 1290R

Zaten bir Sözcü köşe yazısından beklentim çok da değil, ama yine "kimin yazdığı belli olmayan rastgele bir forum paylaşımı" kalitesinde bir yazı çıktı...

Üstü örtülü ifadeler, zorlama genellemeler, "oraya hiç girmeyeyim" türü abartılar, sıfır denge. Yılmaz Özdil de aynı ama hiç değilse okuması daha zevkli. Köşe yazarlarının trolleri de böyle oluyor demek ki.

Batıda böyle bir yazıyı yayınlamaya utanırlar. Konunun aslı aynen böyle olsa bile "karalama gibi görünmesin diye az daha çalışalım" falan derler. Gel de @kuvvetmira'ya hak verme. Eleştirenin seviyesi bu olunca...

Zerre hazzetmediğim biri fesli. Sözleri ortada, ne mal olduğu belli. Da yazı, fesli'den çok kendi yazarı ve gazetesi hakkında bilgi veriyor.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakaret, fikir ozgurlugu icerisindedir arkadaslar.

Kabul etmekte ilk basta ben de zorlandim, ancak eger hakareti fikir ozgurlugu kapsamina almazsaniz, ifade ozgurlugu tehlikeye giriyor. Ve ikincisi cok daha muhim.

Cunku hakaret ile kendini ifade etme, zaten genel tarafindan kabul goren bir yaklasim degil. Yani hakaret edeni kimse cok kale almaz zaten. Ancak fikirler, haksiz yere "hakaret" olarak nitelendirilip, insanlarin ifade ozgurlugu elinden alinabilir.

Ornek: Sayin Zafer Cagalayanin meshur saati. Simdi kendisine rusvetci dediniz. O da dedi ki "degilim, sen bana hakaret ediyorsun" ve dava acti size. N'apacaksiniz? Halbuki kendi icinizde butun samimiyetinizle adamin rusvetci oldugunu dusunuyorsunuz. Bunun icin cok hakli gerekceleriniz de var. Ama bunu ifade etmeniz kanunen yasak. Nasil olacak? Burada magdur olan kim?

Aksi bir ornek: Biri Ataturk'e "Ingiliz isbirlikcisi" dedi. Hatta samimi olarak ta oyle dusundugunu varsayalim. Artniyetli birilerinin gazina gelip bunu soylemis olabilir. Simdi Ataturk ne kaybetti? Diyen ne kaybetti? Bu, sabredilmesi, tahammul edilmesi gereken bir durum. "Buna engel olmaliyiz" deyince yukaridaki de gidiyor cunku.

Velhasil birakin insanlar istediklerini soylesinler, icabinda hakaret te etsinler. Sabrediverin, tahammul edin azcik. Sozler, soylenilenden cok, soyleyen hakkinda fikir verir. Bir cok soz "hakaret" olarak algilanabilir. Onun icin bu "hakaret" argumani, esnetilip, cekilip, gercekleri soyleme, kendimizi ozgurce ifade etme hakkimiza mani olunur.
    Haşmet hocam o vakit ben ifade özgürlüğü şey yapayım; Senin gelmisine geçmişine yedi sülalene.......
    ( tabiki sağlıklı uzun ömür dilemekle birlikte, bu sekil bir ifade özgürlüğü kullanırsanız ne insanlık onuru kalir ne de hakkı. ) Saygılar.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşmet hocam o vakit ben ifade özgürlüğü şey yapayım; Senin gelmisine geçmişine yedi sülalene.......
    ( tabiki sağlıklı uzun ömür dilemekle birlikte, bu sekil bir ifade özgürlüğü kullanırsanız ne insanlık onuru kalir ne de hakkı. ) Saygılar.
    Hemen ornek olup tahammul ediyorum dokunmayin admin'ler

Rastgele insanlarin rastgele sozleri rahatsiz edici olabilir, ancak onurumuza temelde zarar veremez bence. Kopek havlamasi gibi yaklasmak lazim. Yolda gidiyoken kopek havlayinca donup kizmiyoruz sonucta.

Toplumun, soylenen sozlerin agirligi olup olmadigini tartabilecek kapasitede olduguna giveniyoruz. Zafer Cagalayan'a "rusvetci" deyince verilen tepki belli, Ataturk'e "Ingiliz isbirlikcisi" denilince verilen tepki belli.

Evet, hakaretin fikir ozgurlugu icerisinde dahil edilmesi ideal bir cozum degil, orasi kesin. Ancak gerceklerin "hakaret" seklinde etiketlenip engellenmesi daha buyuk bir sorun. Onun icin tahammul edilmesi bence daha dogru.

https://i.hizliresim.com/A18onr.jpg

bakınız bu entryleri giren kişi yazar olmuş. koskoca sözlüğün geldiği durumu özetleyen bir ahval. başka söze gerek yok. utanılası...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)