Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

yerli ve milli mesaj uygulamamız ptt messenger hayırlı olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yarın ekşisözlük yazarları fetöcü çıkar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mchi güzel söylemişsin, Amerika konusunda eleştirebileceğimiz tonlarca nokta var lakin ülkemde hangi tohumun kullanılacağı ya da hayvancılık politikasını belirleyen o badem bıyıklı kardeşlerimiz.

Ben Amerika ya biat etmeyeyim ve dahi karşı durayım, tamam ama badem bıyıklı abilerim tarımı öldürüp Amerika'dan fasulye alırken benim duruşum bir şey ifade etmiyor. Devlet dediğin dik durmalı, yerli ve milli chat odası yerine tarım politikası üretmeli.

Bana et fiyatlarının, buğday ambarı Anadolu nun nasıl bu hale geldiğinin hesabını başımdaki adam vermek zorunda. Hesap soran paralel/faşist/terörist diye yaftalanırken, ülkede olan bitene sadece seyirci kalırken elin ülkesine dayılanmak "ayranı yok içmeye..." sözünü hatırlatıyor bana.

Ek: Biriyle sırt sırta savaşmak zorunda kalmamalıyız. Bir insanın savaşmak zorunda kalması bir amaç uğruna canını ortaya koyması bir ülke için dünyanın en büyük utancı olmalı. Çünkü devletlerin amacı insanı yaşatmaktır.
    Söylediklerinde çok haklısın ama watsapp yerine yerli bi program kullanmak sadece kendi içinde değerlendirildiğinde bir artı. Çok basit yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı. Yerli programı kullanınca eleştiri, sorgulama vb haklarımız elimizden alınmıyor. Benim karşı olduğum, badem bıyıklı ile coni arasında kalındığında coninin tercih ediliyor olması.
    bursalıali bunu beğendi.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sosyal medya uygulamaları hali hazırda sizin tüm hareketlerinizi izliyor ve bu kayıtları pazarlama amacıyla kullanacağını belirtiyor. Bunun bilincinde olarak kullanıyoruz.

Öte yandan çıkıp "yerli whatzapp" yaptık diyorlar, açıklamadan kısa süre sonra açık kaynaklı bir yabancı mesajlaşma programının değiştirilerek piyasaya sürüldüğü, yani yalan/eksik bilgilendirme yapıldığı ortaya çıkıyor.

Coni yalan söylese bile bu kadar açık vermiyor. Sıkıntı burda bence mchi.
    mchi bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Demek ki coniye daha çok güveniyorlar. Araştırılması gereken bir konu. Bu arkadaşlarda mı bir sorun var? Coni ne yapıyor da güven duygusu uyandırıyor? Badem bıyıklılar ne yapıyor da güven duygusu uyandırmıyor?

Bakın, meslek odaları da yerli ve milli olmadığı için başlarındaki Türk ibaresi kaldırılacak. Ve birden fazla meslek odası kurulabilecek. Böylece yerli ve milli meslek odaları da açılabilecek. Zorlama yok, isteyen istediğine kayıt olabilir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel abim amerika başarılı amerika üretken amerika mucit eywallahta amerikalılar kendine başarılı. Bana ne faydası var amerikanın başarısının adamlar orta doğuya eziyet etmiyormu. Bana eziyet etmiyormu beni sömürmüyormu benim ülkemde bütün paraları rüşvetçiler yoluyla kendi şirketlerine aktarmıyormu. Bana zorla silah satıp hemde 50x fahiş fiyattan ekonomimin sürekli sürünmesini sağlamıyormu. Ülkemde kaç sefer darbe yaptırmadımı 84 ten beri terörle yaşatmıyormu. Doğduğumdan beri pkk var kim destekliyor bunları pyd ye artık silah vermeyeceğiz diyen ülkeden bana ne hayır gelir.
    Bize o kadar sıkı sarılıyor ki bu sevgiden değil bilmiyormuyuz.
    Ben şimdi kalkıp 2 gram akıllı badem bıyıklıdan korkacağımda über şeytandan korkmayacağım bu ne turşu demezlermi adama. Emin ol o elin amerikalısı beni fişliyor lakin önemseyeceği düzeyde tehlikeli değilim. Aynı zamanda badem bıyıklınında önemseyeceği düzeyde tehlikeli değilim. Ama o badem bıyıklı g.tümüz sıkıştığında benim yanımda sırt sırta savaşacak adam peki ya coni ?

Bu arada çinde google vb. yasaklı bir dahaki gidişinde bing ten yada yandex ten gir bakalım internet hızı ne alemde. Çinde 2 milyar insan var nizam düzen hat safhada polisten it gibi korkuyorlar insanlar turiste dokunmak şöyle dursun yan gözle bile bakamıyorlar. O kadar adamı düzen içinde tutmanın yoludur belki bilemem iyiyse de kötüyse de o çinlileri bağlar ama adamlar o yasaklarla amerika(lı)lara sağlam ekonomik darbe vuruyorlar. Benim tebrik ettiğim kısmı burası.

Ufak bir eleştiri yapayım nacizane, dünya özgürlükler dünyası istediği yerde yaşamak insanın kendi tercihi ne bileyim isveçte yaşardım, norveçte yaşardım bilimum kendine münhasır ülkelerde yaşardım ama düzeni dünya insanlarına eziyet etmek olan amerika, ingiltere gibi ülkelerde yaşayıp vergi vermekten şahsen utanırdım. Saldırı olarak alma benim düşüncem sana kızgında değilim.
    Amerika'nın yurt dışı politikasını savunacak değilim. Ama mesele vergi verince utanmaya gelince, siz Türkiye'de vergi vermekten utanıyor musunuz? Yoksa devletimiz yurt içinde ve dışında utanılacak hiç bir şey yapmıyor mu? "Çok daha az" yapınca, veya "ülke çıkarı için" yapılınca OK mi yoksa?

Amerika darbe yaptı, Amerika silah sattı, kabul. Peki Amerika niye Fransa ve Almanya'da darbe yapamıyor? Fırsatını bulsa kontrol etmek istemez mi onları? Biz niye bu kadar suistimale açığız? Niye bu kadar aciz ve güçsüzüz? İkinci dünya savaşından çıkan Almanya, Fransa ve Japonya bugün niye böyle, ve biz niye böyleyiz? Bu da mı Amerika yüzünden. Yahu dünyadaki tüm molekülleri Amerika mı kontrol ediyor? Başka kimsenin aklı, iradesi, fikri, gücü yok mu?

Amerika Japonya'da atom bombası patlattı. İki tane. Şehirleri yokoldu. Kadın çocuk yüzbinlerce sivil öldü. Ona rağmen bugün Japonlar Amerikalılardan nefret etmiyorlar. Ama Amerika'nın otomobil piyasasını ele geçirmiş durumdalar. Hatta arabaların çoğu Amerika'da üretiliyor ama para Japonya'ya akıyor...

Düşman, mağdur ve savaş söylemini artık bir yere bırakın. Üretim ve yükselme adına bir söz söyleyin... Nefret ederek hiç bir ülke hiç bir yere varmadı. Bu gidişle atom bombası olmayan Kuzey Kore, ya da petrolü olmayan İran olacağız. Ne kendisine, ne de dünyaya faydası olan, sefalet içinde, ve nefret dolu.
    noqturno bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olum boşuna muhalefet etmeyin.
    Tıpış tıpış kullanacaksınız işte.
    Bunlar muhtemelen yapan firmaya günde şu kadar milyon mesaj garantisi vermişlerdir.
    Mesajlaşmazsanız aradaki farkı devlet öder.
    Yani sonuçta kullanmasanız da parasını ödersiniz.
    Bari kullanın boşa gitmesin.
    Hahah mantıklı 😀

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söylediklerinde çok haklısın ama watsapp yerine yerli bi program kullanmak sadece kendi içinde değerlendirildiğinde bir artı. Çok basit yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı. Yerli programı kullanınca eleştiri, sorgulama vb haklarımız elimizden alınmıyor. Benim karşı olduğum, badem bıyıklı ile coni arasında kalındığında coninin tercih ediliyor olması.
    Sorun şu ki program yerli değil.Eğer iddialar doğru ise Signal açık kodlu yazılım kullanılarak oluşturulmuş bir program.Açık kaynaklı bir programı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.Tabii kullandığınız yazılımı belirtmek zorundasınız ve sizinde yazacağınız yazılım kodlarını yayınlamak zorundasınız.
    Eğer şu aşağıda linkini verdiğim yazılım kötü niyetli birisi tarafından karalama amaçlı yüklenmediyse PTT Messenger ZebraChat bazlı.ZebraChat yanlış bilmiyorsam bir Türk yazılımcı tarafından geliştirildi ve Signal bazlı.

https://apkfree.com/download/pttmessenger-4.14.12

Valla kusura ama badem ile coni arasında kalırsam bu durumda coniyi tercih ederim.Coni en azından beni muhalifim diye hapise attırmaya çalışmaz,coninin yazdığı programdan özgürce konuşurum,programı yazan coniye de küfür etsem Amerika'ya da küfür etsem başım derde girmez.Bir de bu programın yarın öbür gün kaderinin Bylock gibi olmayacağını kim garanti edebilir?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun şu ki program yerli değil.Eğer iddialar doğru ise Signal açık kodlu yazılım kullanılarak oluşturulmuş bir program.Açık kaynaklı bir programı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.Tabii kullandığınız yazılımı belirtmek zorundasınız ve sizinde yazacağınız yazılım kodlarını yayınlamak zorundasınız.
    Eğer şu aşağıda linkini verdiğim yazılım kötü niyetli birisi tarafından karalama amaçlı yüklenmediyse PTT Messenger ZebraChat bazlı.ZebraChat yanlış bilmiyorsam bir Türk yazılımcı tarafından geliştirildi ve Signal bazlı.

https://apkfree.com/download/pttmessenger-4.14.12

Valla kusura ama badem ile coni arasında kalırsam bu durumda coniyi tercih ederim.Coni en azından beni muhalifim diye hapise attırmaya çalışmaz,coninin yazdığı programdan özgürce konuşurum,programı yazan coniye de küfür etsem Amerika'ya da küfür etsem başım derde girmez.Bir de bu programın yarın öbür gün kaderinin Bylock gibi olmayacağını kim garanti edebilir?
    ortam iyice kızışmış haa

thracian hocam bir şey soracağım: neden coni, o, bu, ya da başka bir şey tercih etmek durumundayız? neden kendimiz olamıyoruz?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortam iyice kızışmış haa

thracian hocam bir şey soracağım: neden coni, o, bu, ya da başka bir şey tercih etmek durumundayız? neden kendimiz olamıyoruz?
    Özellikle coniyi tercih etmiyorum.Zamanında birileri Whatsapp diye bir yazılım çıkarmış o yaygınlaşmış onu kullanıyorum.Pratik,verilimli,kullanışlı vb...İşime yaradıktan sonra ben kimin ürettiğine bakmam.Türkiye'den çıksaydı ve yaygınlaşsaydı onu kullanacaktım.Daha önceki mesajlarda da söylemiştim Yerli ve tarafsız bir firma teknik altyapısı düzgün bir yazılım çıkarsın benim kişisel bilgilerimi ve konuşmalarımı düzgün şekilde koruyacağının garantisini versin onu kullanayım.Ama Türkiye'de böyle bir firma yok.Bizimkiler neden bu tarz bir program piyasaya sürdüler?Çünkü Facebook,Whatsapp,Twitter gerçekten kanıtlanmış bir suç unsuru olmadığı sürece devletlere bile kullanıcıların bilgilerini ve konuşmalarını vermiyor.Bu tarz kurumlar ticari amaçlarla bazı açık kullanıcı bilgilerini paylaşıyor ama kesinlikle özel yazışmalarını ve özel bilgilerini paylaşmıyor.Ama bizimkiler istiyor ki herkesi keyiflerinin estiği gibi takip etsin karışsın kimse onları arkadaş arasında bile eleştiremesin.Bu ülkede direk küfür etmeyi hakaret etmeyi imalı bile konuşmak yasak.

Alın buyrun reis kelimesindeki imaya bile ceza verilmiş.Recep Tayyip Erdoğan'ın adında "Reis" var mı?Ünvanlarının arasında "Reis" var mı?Yok.Neye dayanarak bu adama ceza verilmiş çok merak ediyorum.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t..._imkansiz.html

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli KUVVETMİRA , meraklıları kabuklu yemişin diğerinden daha tatlı olduğunu söylüyorlarmış.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    the dude gibi bu konuda başı çeken tipler akıllıca, rahat, özgürlükçü görünmeye kassa da bilmem ol sebepten, bilmem başka başka şeylerin birleşiminden kendilerini erdoğan düşmanlığıyla ifade edebilen hastalıklı bir zihin haline girdikleri çok açık.
    Foruma dikkatli bakın. Hükümet taraftarları sürekli kendilerini batı ve dış güçler düşmanlığı ile ifade etmekteler... Neredeyse kimliklerinin en belirgin öğesi haline gelmiş durumda.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma dikkatli bakın. Hükümet taraftarları sürekli kendilerini batı ve dış güçler düşmanlığı ile ifade etmekteler... Neredeyse kimliklerinin en belirgin öğesi haline gelmiş durumda.
    Konuyla direkt alakalı değil ama söylemem lazım; Hasmet hocam, sizin bizi anlamanız zor. Şimdi bu lafımı hakaret olarak algılamayın ama, gerçekten yaşadığınız ülke şartlarını baz alarak bunu söylüyorum.

Bizim ülkede maalesef birşeylerden nefret etmeli, bir şeylere taraf olmalıyız. Çünkü sürekli buna yönlendirildiğimiz bir kaos ortamında yaşıyoruz. Hükümet yanlıları dış mihraklardan ve hükümeti eleştirenlerden, muhalifler de açık şekilde hükümetten ve onların halk kanadındaki destekçilerinden nefret eder. Oralarda çinli, japon, hintli, türk, fransız ve amerikalı aynı ofiste mutlu mutlu çalışıp aynı mahallede de sorunsuz yaşayabilir.

Bizim buralarda maalesef geldiğimiz nokta itibariyle bu imkansıza yakın. Bizde aynı şehrin komşu iki ilçesi bile birbirine düşmandır. Her akşam haberlerde halkın tansiyonunu yükselten çeşitli olaylar paylaşılır, siyasetçiler (yöneten ve muhalefet dahil) nefret söylemleriyle halkı doldurup kendi tabanını kaybetmemek uğruna insanları birbirine düşman yapmaya çalışır.

Çok değil, 6 ay ülkeye dönüp burada bir firmada çalışmaya başlasanız, sizde bize benzersiniz tahminimce

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok değil, 6 ay ülkeye dönüp burada bir firmada çalışmaya başlasanız, sizde bize benzersiniz tahminimce
    Orası kesin. Haftasonu telefonda Türkiye'deki doktor bi akrabamla konuştum. Muhtemelen farkında bile değilsindir ama kafan rahat bir şekilde işini yapabildiğine çok şükret gibi birşeyler dediydi.

Dünyanın en büyük çip üreticisi Samsung başlığına şöyle yazmışım:

Hele bi dindar müslüman mı, yoksa seküler Atatürkçü bir devlet mi olacağımıza hep beraber karar verelim, gerisi kolay... Öteki türlü birbirimizle didişmekten eğitime bilime teknolojiye üretime falan çok vakit kalmıyo.

Siz yine dua edin. Aynı binanın içinde Çinli, Hintli, Yunan, Türk, Ermeni, Amerikali, Japon, Alman, Müslüman, Hristiyan, Yahudi, Agnostik, Ateist bir aradayız... Doğal olarak didişmeye çalışıyorum, "iyi de Haşmet problem ne?" diye soruyolar. Diyorum ki bizde yan yana iki ilçe düşmandır. Siz taa dünyanın öteki ucundansınız. Bizde iki mezhep kavgalıdır, burda kimin neye taptığı belli değil. Hiç anlamıyolar ki benim didişme kültürümden. Çok dertliyim.
    Samsung'tan buraya nasıl gelmiş diye hiç sormayın
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Evet, yukarıyı okuyunca şimdi başka bir konu daha dikkatimi çekti. Yetkililerimiz whatsapp, facebook vs'den bilgi istediğinde bu firmalar bilgi vermek için gerekçe istiyor ve tatmin olmazlarsa bilgi vermiyorlar. Diyelim ki PTT gerçekten yazılımı kendi hazırladı, ve yine diyelim ki dünyanın en kırılmaz kodunu yazdılar. Cumhuriyet savcılığından şu şahsın şu devlet büyüğüne hakaret ettiği iddiası var, konuşma dökümünü istiyoruz diyen bir yazı gelse, PTT buna ne cevap verecektir?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi "hükümet kadın" izliyorum da aklıma geldi. yıllarca aşiret ve kabile tipi ağalık sistemi ile idare edilmiş bir halk yığınını bir anda demokrasi, seçim, laiklik kavramları ile karşı karşıya bırakınca ortaya absürt bir tablo çıkıyor.

biz bu kavramları daha içselleştirebilmiş değiliz ki, nasıl doğru dürüst uygulamaya koyabilelim.

mesela ceza kanunumuz alman doktrini ve kanunlarında esinlenerek hazırlanamış. medeni kanunumuz isviçre'den. osmanlinin son 100 yılında fransiz ve alman subaylarda istifade etmişiz. böyle bir sürü örnek. yani hiçbir zaman kendimiz olamamışız.

dolayısıyla bu dışarıdan ithal kanunları da kendimize göre yontup biçip, kendimize uygun hale getirmişiz.

şimdi yerli whatsapp yapmaya çalışıyoruz. e adamlar en iyisini yapmış zaten. neden taklit etmeye çalışıyoruz ki? biz neden daha farklı şeyler yapmaya; daha özgün, daha ses getirici işlere imza atmaya çalışmıyoruz?

Motosikleti
    speederbike
    Katılıyorum, bir adım ötesini hedeflemek lazım. Ama hedef o değil.

Amerika'nın yurt dışı politikasını savunacak değilim. Ama mesele vergi verince utanmaya gelince, siz Türkiye'de vergi vermekten utanıyor musunuz? Yoksa devletimiz yurt içinde ve dışında utanılacak hiç bir şey yapmıyor mu? "Çok daha az" yapınca, veya "ülke çıkarı için" yapılınca OK mi yoksa?

Amerika darbe yaptı, Amerika silah sattı, kabul. Peki Amerika niye Fransa ve Almanya'da darbe yapamıyor? Fırsatını bulsa kontrol etmek istemez mi onları? Biz niye bu kadar suistimale açığız? Niye bu kadar aciz ve güçsüzüz? İkinci dünya savaşından çıkan Almanya, Fransa ve Japonya bugün niye böyle, ve biz niye böyleyiz? Bu da mı Amerika yüzünden. Yahu dünyadaki tüm molekülleri Amerika mı kontrol ediyor? Başka kimsenin aklı, iradesi, fikri, gücü yok mu?

Amerika Japonya'da atom bombası patlattı. İki tane. Şehirleri yokoldu. Kadın çocuk yüzbinlerce sivil öldü. Ona rağmen bugün Japonlar Amerikalılardan nefret etmiyorlar. Ama Amerika'nın otomobil piyasasını ele geçirmiş durumdalar. Hatta arabaların çoğu Amerika'da üretiliyor ama para Japonya'ya akıyor...

Düşman, mağdur ve savaş söylemini artık bir yere bırakın. Üretim ve yükselme adına bir söz söyleyin... Nefret ederek hiç bir ülke hiç bir yere varmadı. Bu gidişle atom bombası olmayan Kuzey Kore, ya da petrolü olmayan İran olacağız. Ne kendisine, ne de dünyaya faydası olan, sefalet içinde, ve nefret dolu.
    Konumuz ptt mi watsapp mi üstad. Gelismemisligimizi watsapp a bagladigim yok. Almanyasi, fransasi, japonyasi kendini gelistirmis cini kendini gelistirmis ustune ambargo koyuyor. Kendimi gelistiremedim madem watsapp kullanmaliyim diye bi kaidede yok. Bi ucundan tutmak bu. Mantikli olan yerli olani kullanmak program olarak eksikleride olsa desteklemek.
    Ben kendi çözümlerim dogrultusunda oy veriyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle coniyi tercih etmiyorum.Zamanında birileri Whatsapp diye bir yazılım çıkarmış o yaygınlaşmış onu kullanıyorum.Pratik,verilimli,kullanışlı vb...İşime yaradıktan sonra ben kimin ürettiğine bakmam.Türkiye'den çıksaydı ve yaygınlaşsaydı onu kullanacaktım.Daha önceki mesajlarda da söylemiştim Yerli ve tarafsız bir firma teknik altyapısı düzgün bir yazılım çıkarsın benim kişisel bilgilerimi ve konuşmalarımı düzgün şekilde koruyacağının garantisini versin onu kullanayım.Ama Türkiye'de böyle bir firma yok.Bizimkiler neden bu tarz bir program piyasaya sürdüler?Çünkü Facebook,Whatsapp,Twitter gerçekten kanıtlanmış bir suç unsuru olmadığı sürece devletlere bile kullanıcıların bilgilerini ve konuşmalarını vermiyor.Bu tarz kurumlar ticari amaçlarla bazı açık kullanıcı bilgilerini paylaşıyor ama kesinlikle özel yazışmalarını ve özel bilgilerini paylaşmıyor.Ama bizimkiler istiyor ki herkesi keyiflerinin estiği gibi takip etsin karışsın kimse onları arkadaş arasında bile eleştiremesin.Bu ülkede direk küfür etmeyi hakaret etmeyi imalı bile konuşmak yasak.

Alın buyrun reis kelimesindeki imaya bile ceza verilmiş.Recep Tayyip Erdoğan'ın adında "Reis" var mı?Ünvanlarının arasında "Reis" var mı?Yok.Neye dayanarak bu adama ceza verilmiş çok merak ediyorum.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t..._imkansiz.html
    Kimse chat programinda hükümete sövdün diye seni içeri atmaz bu kadar korkak olmaya gerek yok üstad velevki attı buna sevinmen lazim bi işe yarayacağim diye. Şu ülkede bencillikte birbiri ile yarisan bir süru insan var. Şu olaydan nasil siyrilirim birsey olursa nereye kaçarım hesabinda olanlardanmişsın hissine kapildim umarim hakkini yemiyorumdur.
    Gerçi o tarz vatandaşlarımız genellikle aksini iddia eder sen dile getiriyorsunda gün geçmiyorki yeni insanlar tanimayalim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Kimse chat programinda hükümete sövdün diye seni içeri atmaz
    Muhahahaha

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Konumuz ptt mi watsapp mi üstad. Gelismemisligimizi watsapp a bagladigim yok. Almanyasi, fransasi, japonyasi kendini gelistirmis cini kendini gelistirmis ustune ambargo koyuyor. Kendimi gelistiremedim madem watsapp kullanmaliyim diye bi kaidede yok. Bi ucundan tutmak bu. Mantikli olan yerli olani kullanmak program olarak eksikleride olsa desteklemek.
    Ben kendi çözümlerim dogrultusunda oy veriyorum
    Evet gerçekten de bi ucundan tutmaktır bu yapılan iş.

Ahanda bizim yerli ve milli meşincırcır'ın kopyasını yapabileceğiniz kodların bir kısmı.
    Beleş Android Studio'yu bilgisayarınıza yükleyin. Zor bir iş değil sadece Next> tuşuna tıklayacaksınız. Telefonunuzu da bilgisayara bağlayabiliyorsanız geriye pek fazla iş kalmıyor.
    Yerli ve milli Bilal Geyts veya Mark Şekerbey olmanız işten bile değil.

Abovv! herifler bunu beş senedir beleş dağıtıyormuş ya laa. Copyright (C) 2013

Kod:
    /*
     * Copyright (C) 2013 Open Whisper Systems
     *
     * This program is free software: you can redistribute it and/or modify
     * it under the terms of the GNU General Public License as published by
     * the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
     * (at your option) any later version.
     *
     * This program is distributed in the hope that it will be useful,
     * but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     * MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     * GNU General Public License for more details.
     *
     * You should have received a copy of the GNU General Public License
     * along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
     */
    package org.thoughtcrime.securesms;

import android.annotation.SuppressLint;
    import android.content.Context;
    import android.os.AsyncTask;
    import android.os.Build;
    import android.support.multidex.MultiDexApplication;
    import android.util.Log;

import com.google.android.gms.security.ProviderInstaller;

import org.thoughtcrime.securesms.crypto.PRNGFixes;
    import org.thoughtcrime.securesms.dependencies.AxolotlStorageModule;
    import org.thoughtcrime.securesms.dependencies.InjectableType;
    import org.thoughtcrime.securesms.dependencies.SignalCommunicationModule;
    import org.thoughtcrime.securesms.jobs.CreateSignedPreKeyJob;
    import org.thoughtcrime.securesms.jobs.GcmRefreshJob;
    import org.thoughtcrime.securesms.jobs.requirements.MasterSecretRequirementProvider;
    import org.thoughtcrime.securesms.jobs.requirements.ServiceRequirementProvider;
    import org.thoughtcrime.securesms.push.SignalServiceNetworkAccess;
    import org.thoughtcrime.securesms.service.DirectoryRefreshListener;
    import org.thoughtcrime.securesms.service.ExpiringMessageManager;
    import org.thoughtcrime.securesms.service.RotateSignedPreKeyListener;
    import org.thoughtcrime.securesms.service.UpdateApkRefreshListener;
    import org.thoughtcrime.securesms.util.TextSecurePreferences;
    import org.webrtc.PeerConnectionFactory;
    import org.webrtc.PeerConnectionFactory.InitializationOptions;
    import org.webrtc.voiceengine.WebRtcAudioManager;
    import org.webrtc.voiceengine.WebRtcAudioUtils;
    import org.whispersystems.jobqueue.JobManager;
    import org.whispersystems.jobqueue.dependencies.DependencyInjector;
    import org.whispersystems.jobqueue.persistence.JavaJobSerializer;
    import org.whispersystems.jobqueue.requirements.NetworkRequirementProvider;
    import org.whispersystems.libsignal.logging.SignalProtocolLoggerProvider;
    import org.whispersystems.libsignal.util.AndroidSignalProtocolLogger;

import java.util.HashSet;
    import java.util.Set;
    import java.util.concurrent.TimeUnit;

import dagger.ObjectGraph;

/**
     * Will be called once when the TextSecure process is created.
     *
     * We're using this as an insertion point to patch up the Android PRNG disaster,
     * to initialize the job manager, and to check for GCM registration freshness.
     *
     * @author Moxie Marlinspike
     */
    public class ApplicationContext extends MultiDexApplication implements DependencyInjector {

private static final String TAG = ApplicationContext.class.getName();

private ExpiringMessageManager expiringMessageManager;
      private JobManager             jobManager;
      private ObjectGraph            objectGraph;

public static ApplicationContext getInstance(Context context) {
        return (ApplicationContext)context.getApplicationContext();
      }

@Override
      public void onCreate() {
        super.onCreate();
        initializeRandomNumberFix();
        initializeLogging();
        initializeDependencyInjection();
        initializeJobManager();
        initializeExpiringMessageManager();
        initializeGcmCheck();
        initializeSignedPreKeyCheck();
        initializePeriodicTasks();
        initializeCircumvention();
        initializeWebRtc();
      }

@Override
      public void injectDependencies(Object object) {
        if (object instanceof InjectableType) {
          objectGraph.inject(object);
        }
      }

public JobManager getJobManager() {
        return jobManager;
      }

public ExpiringMessageManager getExpiringMessageManager() {
        return expiringMessageManager;
      }

private void initializeRandomNumberFix() {
        PRNGFixes.apply();
      }

private void initializeLogging() {
        SignalProtocolLoggerProvider.setProvider(new AndroidSignalProtocolLogger());
      }

private void initializeJobManager() {
        this.jobManager = JobManager.newBuilder(this)
                                    .withName("TextSecureJobs")
                                    .withDependencyInjector(this)
                                    .withJobSerializer(new JavaJobSerializer())
                                    .withRequirementProviders(new MasterSecretRequirementProvider(this),
                                                              new ServiceRequirementProvider(this),
                                                              new NetworkRequirementProvider(this))
                                    .withConsumerThreads(5)
                                    .build();
      }

private void initializeDependencyInjection() {
        this.objectGraph = ObjectGraph.create(new SignalCommunicationModule(this, new SignalServiceNetworkAccess(this)),
                                              new AxolotlStorageModule(this));
      }

private void initializeGcmCheck() {
        if (TextSecurePreferences.isPushRegistered(this)) {
          long nextSetTime = TextSecurePreferences.getGcmRegistrationIdLastSetTime(this) + TimeUnit.HOURS.toMillis(6);

if (TextSecurePreferences.getGcmRegistrationId(this) == null || nextSetTime <= System.currentTimeMillis()) {
            this.jobManager.add(new GcmRefreshJob(this));
          }
        }
      }

private void initializeSignedPreKeyCheck() {
        if (!TextSecurePreferences.isSignedPreKeyRegistered(this)) {
          jobManager.add(new CreateSignedPreKeyJob(this));
        }
      }

private void initializeExpiringMessageManager() {
        this.expiringMessageManager = new ExpiringMessageManager(this);
      }

private void initializePeriodicTasks() {
        RotateSignedPreKeyListener.schedule(this);
        DirectoryRefreshListener.schedule(this);

if (BuildConfig.PLAY_STORE_DISABLED) {
          UpdateApkRefreshListener.schedule(this);
        }
      }

private void initializeWebRtc() {
        try {
          Set<String> HARDWARE_AEC_BLACKLIST = new HashSet<String>() {{
            add("Pixel");
            add("Pixel XL");
            add("Moto G5");
          }};

Set<String> OPEN_SL_ES_WHITELIST = new HashSet<String>() {{
            add("Pixel");
            add("Pixel XL");
          }};

if (HARDWARE_AEC_BLACKLIST.contains(Build.MODEL)) {
            WebRtcAudioUtils.setWebRtcBasedAcousticEchoCanceler(true);
          }

if (!OPEN_SL_ES_WHITELIST.contains(Build.MODEL)) {
            WebRtcAudioManager.setBlacklistDeviceForOpenSLESUsage(true);
          }

PeerConnectionFactory.initialize(InitializationOptions.builder(this)
                                                                .setEnableVideoHwAcceleration(true)
                                                                .createInitializationOptions());
        } catch (UnsatisfiedLinkError e) {
          Log.w(TAG, e);
        }
      }

@SuppressLint("StaticFieldLeak")
      private void initializeCircumvention() {
        AsyncTask<Void, Void, Void> task = new AsyncTask<Void, Void, Void>() {
          @Override
          protected Void doInBackground(Void... params) {
            if (new SignalServiceNetworkAccess(ApplicationContext.this).isCensored(ApplicationContext.this)) {
              try {
                ProviderInstaller.installIfNeeded(ApplicationContext.this);
              } catch (Throwable t) {
                Log.w(TAG, t);
              }
            }
            return null;
          }
        };

task*****cuteOnExecutor(AsyncTask.THREAD_POOL_EXECUTOR);
      }

}
    Kaynak suyu burada. İçine birazcık limon kabuğu şeker vs. eklerseniz limonatanız hazır.
    kurubuz bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Şahsen verilerimin suistimal edilmesini istemediğim için kullanmazdım PTT messenger'ı. Bunun yerli malı kullanmakla falan bi alakası yok. Toplumu fişlemeye çalışanların eline veri vermeme ile alakası var.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)