Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şey soracaktım zor ihtimal ama ÖTV indirimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Agalar kullandığım telefon yavaş yavaş ölüyor işim gereği ve motosikletimi takip edebilmem için iphone almak zorundayım. Şimdi 2. el iphone 11 12k gibi rakamlara satılıyor ama o kadar para verip 2. el kullanılmış bir telefon almak istemiyorum zaten 22 yaşıma geldim şu yaşıma kadar sıfır telefon almak hiç nasip olmadı. sıfır iphone 11 15k gibi rakamlara satılıyor bu indirimin gelmesini beklemeli miyim sizce acep ? Doların tekrar yükselmesinden ve 2. elinde sıfır fiyatını geçmesinden korkuyorum.
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    4-5 aydır aynı haberden dolayı araç almayıp ÖTV indirimi bekleyenler var. Ana Muhalefet liderinin araba almayın seçimden sonrayı bekleyin sözünden sonra, meclis bir gecede ÖTV indirimi kararını Erdoğan a verdi. Yani reis şovunu yapacak diye beklerken herkes hala ses seda çıkmadı. Her ay arabalara 30-40-50 bin tl zam geliyor. Örnek; 4 ay önce 400 bin tl olan araba şu an 500 bin oldu. Reisimiz seçim zamanı gelince yapacak varsayarsak tabi orasıda şüpheli, bir 5-6 ay daha bekleriz diye düşünüyorum. 5 ay sonra araç fiyatı oldumu 600-650 bin tl, ee o saatten sonra indirim yapsan ne olur yapmasan ne olur. 400 bilmem almadığın aracı 10 ay sonra indirimle yine 400 e alacaksın. Tabi dolar yükselmez ise, dolar sabit kalsa bile her ay bu zamlar geliyor, dolar yükselirse geçen yıl olduğu gibi 400 lük araba 800 olur.

Motosikleti
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 aydır aynı haberden dolayı araç almayıp ÖTV indirimi bekleyenler var. Ana Muhalefet liderinin araba almayın seçimden sonrayı bekleyin sözünden sonra, meclis bir gecede ÖTV indirimi kararını Erdoğan a verdi. Yani reis şovunu yapacak diye beklerken herkes hala ses seda çıkmadı. Her ay arabalara 30-40-50 bin tl zam geliyor. Örnek; 4 ay önce 400 bin tl olan araba şu an 500 bin oldu. Reisimiz seçim zamanı gelince yapacak varsayarsak tabi orasıda şüpheli, bir 5-6 ay daha bekleriz diye düşünüyorum. 5 ay sonra araç fiyatı oldumu 600-650 bin tl, ee o saatten sonra indirim yapsan ne olur yapmasan ne olur. 400 bilmem almadığın aracı 10 ay sonra indirimle yine 400 e alacaksın. Tabi dolar yükselmez ise, dolar sabit kalsa bile her ay bu zamlar geliyor, dolar yükselirse geçen yıl olduğu gibi 400 lük araba 800 olur.
    Anlaşıldı ben en yakın zamanda 2. el almaya çalışayım yoksa bu iş iki ucu şey değnek.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    ne bu insanlardaki marka merağı zaten fiyatlar pahalı işte en iyisinide almayı verin arkadaş gidin uyguna telefon alın
    kimse gelip burda bu bi ihtiyaç yazmasın aylık 5k para kazanana adamın öyle bir şey almaya hakkı olamaz
    başımıza bunları çoğunluk getirdi çoğunlukta katlanacak ben getirmedim demeyin adamlara 20 yıldır ben oy kullanmıyorum

Motosikleti
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne bu insanlardaki marka merağı zaten fiyatlar pahalı işte en iyisinide almayı verin arkadaş gidin uyguna telefon alın
    kimse gelip burda bu bi ihtiyaç yazmasın aylık 5k para kazanana adamın öyle bir şey almaya hakkı olamaz
    başımıza bunları çoğunluk getirdi çoğunlukta katlanacak ben getirmedim demeyin adamlara 20 yıldır ben oy kullanmıyorum
    Hocam anlatamadım galiba otel işi yapıyorum misafirler ile sürekli airdrop üzerinden dosya paylaşımı yapılıyor ayrıca aracımda airtag var kullandığımız bilgisayar mac bundan dolayı iphone bir cihaza ihtiyacım var.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam anlatamadım galiba otel işi yapıyorum misafirler ile sürekli airdrop üzerinden dosya paylaşımı yapılıyor ayrıca aracımda airtag var kullandığımız bilgisayar mac bundan dolayı iphone bir cihaza ihtiyacım var.
    Eşeğe binen osuruğuna katlanır. Misafirlere yaslamanın bir yolunu bul.
    istanbuls34, GoGi ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sıfır telefon alamamışsınız bu yaşa kadar. Bundan sonrası için şansınız bitmedi, 2023 seçimlerinde kaderinizi değiştirmek elinizde
    Italian bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşeğe binen osuruğuna katlanır. Misafirlere yaslamanın bir yolunu bul.
    İş yerinin şart koştuğu birşeyse sana temin etmesi gerekir zaten
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ay yazık indirim dedi :(

aga bugun aldıgın ürün yarından ucuzdur. alabiliyorsan al.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bu hırsız ve yozlaşmış hükümet ile olmaz, belediyeleri geçtim muhtarlara kadar düşmüş durumda bu cukkalama işleri, yani vergide indirim falan zor, yönetim değişmesi gerek anca...

gerçi 2023 de nüklear güç olacağız şurada ne kaldı ki? sabredin az hocam.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hırsız ve yozlaşmış hükümet ile olmaz, belediyeleri geçtim muhtarlara kadar düşmüş durumda bu cukkalama işleri, yani vergide indirim falan zor, yönetim değişmesi gerek anca...

gerçi 2023 de nüklear güç olacağız şurada ne kaldı ki? sabredin az hocam.

olmayacagız bro. insanımız futbol takımı gibi tuttugu partileri savundugu sürece hiçbirşey düzelmez.

forumdaki yerli otomobil konusuna bak. atp şimdiden togg patlarsa diye sorumlusunu buldu bile.

mitinglere bak, konusmalara bak. Cumhurbaskanı hedeflerdeki şaşma için daha bu sene ortalarında gezi olaylarını sucladı.

Seneye dedikleri hiçbirşeyi yapamadıkarında "fetö, gezi" bahaneleri ile ortalıkta dolaşacaklar. vatandaşta "gezi olmasaydı süper güçtük" diyecekler.
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Takip programı android telefonlarda çalışmıyor mu ki?

Motosikleti
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip programı android telefonlarda çalışmıyor mu ki?
    Apple Airtag sadece apple cihazlar ile kontrol edilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş yerinin şart koştuğu birşeyse sana temin etmesi gerekir zaten
    https://www.youtube.com/watch?v=u8spFcF2txI
    Yok iş yeri şart koşmuyor işe ilk girdiğimde android vardı işimi hiç hızlı yapamıyordum üstüne apple airtag çıkarınca mecburen 7 plus almıştım daha 1 haftalık iken motorla kaza yaptık pert olmuştu telefon 2 bin para harcamıştım yine dikiş tutmuyor.

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apple Airtag sadece apple cihazlar ile kontrol edilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Yok iş yeri şart koşmuyor işe ilk girdiğimde android vardı işimi hiç hızlı yapamıyordum üstüne apple airtag çıkarınca mecburen 7 plus almıştım daha 1 haftalık iken motorla kaza yaptık pert olmuştu telefon 2 bin para harcamıştım yine dikiş tutmuyor.
    madem apple alacan hiç bekleme ağustos ayında kardeşime aldığım 5k lık telefon 6.5k olmuş çok saçma bir artış var önümüzdeki black fridayde 3-5 kuruş inerse iner yoksa inmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)