Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

24 yaşındayım hiç sevgilim olmadı (benim gibi olan var mı ?)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taner abi; dediğini yaklaşık 6 Ay sonra yapabildim abi, alkolün verdiği cesaretle açıldım kafan güzel yarın konuşalım dedi, konuştuk ben seni kardeşim olarak filan ıvır zıvır işte abi olmadı Elde yine müslüm gürses, alkol , sigara üclüsü kaldı. Ne diyelim kısmet.
    İllaki bir kız arkadaşım olsun diyorsan aynı taktiği başka kızlarda da dene.
    Yok ben bu kızı seviyorum olacaksa bu kızla olsun diyorsan,
    Onunla birlikte vakit geçirecek planlar yap ve aralara küçük sürprizler sıkıştır.

Mesela çiçekçinin önünden geçerken "bir dakika" de ve dal içeri.
    Bir tane gül al ve dışarı çıkıp ona ver ama bunu çabuk çabuk yap.
    Yada çalıştığı yere çiçek gönder üzerine güzel bir not yaz.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Usta bende telefondaki uygulamaları kaldırdım artık sosyal medya yok yakında whatsaap ı da silicem. Sonra bir tane takoz telefon alıcam onunla devam. Arayan soran olursa konuşurum sadece yalnızlık zor en güzeli kitap okumak motosiklete binmek ��

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kız arkadaş olmadan yaşamak kolay değil, ot gibi mal gibi yaşıyorum. sağlık olsun belki bir gün olur.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Valla kız arladaş falan olmadan süper yaşıyorum. Sıfır sıkıntı. Ohh miss. Kendime yaptığım eziyete yazık.
    MotorKafa bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bana da arada böyle fikirler geliyor.Kız arkadaş,seks meks falan.Sonra aynaya bakıyorum.Geçiyor.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35 ten önce evlilik düşünmüyorum.

Çünkü ben bir çorabı ne biliyim kıyafeti bile zor seçen bir insanım ve çok kararsızım.
    Gelin ata binmiş ya nasip demiş sözü bana göre,Allah düşürmesin istemediğim yada arada kaldığım biriyle evlenme gibi bir durumda olsam %98 nikahtan firar ederim.Bu sebeple 35 ideal,yanlış tercih yapsam bile vah tüh edeceğim çok şey kalmaz yapamadığım
    Tabiki tanımaya çalıştığım insanlar oldu ama kalp hiçbirinde durmadı,kalbin durmayınca beyinde otomatik olarak geçiyor.Kafamda olması gerekenler az çok belli. Belki kaderim yalnızlık üzerine yazılmıştır,sırf biri olsun diye yapılacak işler değil çünkü.

Belli bir ağırlığı olmalı,yapısı oturmuş,sözünü sayabileceğim birde konuşması etkili olmalı,ses tonu ve anlatabilecekleri çok önemli.
    Heykel gibi yakışıklı,kusursuz,bebek suratlı olmamalı,hatta çirkin bir adam bile olabilir kesinlikle karekteri önemli. Birde nasıl bakacağı,ciddiyeti ve bakış önemli.Giyim tarzı sade ama ağır olmalı ben zarif ve şıklığa önem verirsem kendimde,oda dengeyi sağlamalı.

Güç,para,kariyerden çok nasıl bir çocuktu,annesine nasıl davranıyor,stresle mücadelesi nasıl bunlara bakılmalı bence,aile desteği değil kendi ayakları üzerinde durabilmeli.Söz ağızdan bir kere çıkar kafasında olmalı,ben doğru bildiğim uğruna işte tüm ekibi karşıma almış bir insanım,en az benim kadar cesur ve gözükara olabilmeli.

Sizler olaya hep iyi yönlerden bakmışsınız.Bence bir ömrü birlikte geçirme sözü büyük bir söz,tanıştığınız kız yarın engellide olabilir yada kazada geçirebilir.

Yani herşeyden önce yol arkadaşı bulabilmek önemli.
    İyi güzel yazmışsın da, dipnot ekleyeyim. 35 yaşında nasıl biriyle evlenmeyi düşünüyorsun?

Bunu söyleyince kadınlar bana saldırıyor. Halbuki kötü bir şey söylemiyorum, bakış açısı geliştirmeye çalışıyorum. Çoğu kadın farkında değil ne düşündüğünün, bazısı 30 yaşını geçmiş ağlıyor evlenemiyorum isteyenler de 35-40 yaşında kimisi boşanmış, hatta çocuklu adamlar oluyor diyorlar. Kadınların evlenmek için çok geç kalmaması gerektiğini düşünüyorum, kendileri için...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kankito bende sevgi falan yok, kimseye vermiom, varsa tabiisi gonder alırım bir dal

dogru yerde sevgi guselleşir tabiisi
    Kagoya verdim kanka...
    Dogru yer sensin, eminim ve guzellestir onu ;)
    something123 bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Erkekler filmini bi izlemek lazım ağlanacak halimize gülelim

Allah korumuş işte.

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Herkesin güzel bi ilişkisi olsun inşallah. bu hayatta en korktuğum şey kötü bir evlilik yapmak. 5 yılı geçen bi ilişkim vardı geçen ay bitti. Motorumda olmasa can sıkıntısından ölürdüm herhalde.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi güzel yazmışsın da, dipnot ekleyeyim. 35 yaşında nasıl biriyle evlenmeyi düşünüyorsun?

Bunu söyleyince kadınlar bana saldırıyor. Halbuki kötü bir şey söylemiyorum, bakış açısı geliştirmeye çalışıyorum. Çoğu kadın farkında değil ne düşündüğünün, bazısı 30 yaşını geçmiş ağlıyor evlenemiyorum isteyenler de 35-40 yaşında kimisi boşanmış, hatta çocuklu adamlar oluyor diyorlar. Kadınların evlenmek için çok geç kalmaması gerektiğini düşünüyorum, kendileri için...
    İşte buda acı gerçekler.

Ben 28 yaşındayım ve ailem tabiri caizse kız bakıyor. Geçen 27 yaşında kıza bile gitmek istemediler. Yaşı geçmiş diye. Yani dediğin gibi 30 yaşına gelene dul erkekler talip oluyor.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuya bakınca önce, bi 'akıl vereyim' diye login oldum belki faydalanan olur falan, fakat 'herkesin hayati kendine, boşver ' e döndü.

Vay be, bazı insanların ne güzel dertleri var .

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Rahat olun takmayın kafaya bu kadar. Erken evlenenlerin harika hayatı var sanki
    Kübra006 bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiye vermek haddimize mi bilmiyorum .
    Oluruna bırakmak lazım bazen. "Su akar yatağını bulur" demiş şair.
    Bazen aradığını bulamazsın. Aramadığında da karşına çıkar otobüs durağında.
    İşin sırrı doğal olmakta .Kendin olmakta.Fazla kasma kendini .Kafaya çok takma .Nefis bir yeteneğin var. İyi şeyler düşün ,iyi şeyler gelir bulur seni aslında.
    En uzun yazılarımdan biri oldu .

1. İlişkiler (her türlü insani sosyal ilişki) öğrenilir. Anneden babadan arkadaşlardan öğretmenden popüler kültürün öne çıkardığı yıldızlardan öğrenilir. İnsanın duygu ve davranış dağarcığı, iletişim kurma biçimi, karşı cinsi ve diğer sosyal çevreyi algılayış biçimi de bu dağarcık çerçevesinde oluşur. Baban annenle hangi sorunu nasıl ele alıyorsa, nasıl çözüyorsa, o sorunlardan nasıl kaçıyor neye sığınıyorsa sen de onu öğreniyorsun. İşe yarasa da yaramasa da etkili olsa da olmasa da onu alıyorsun. Dolayısıyla bir genç insanın çevresinde kadınlarla sosyal veya romantik ilişkiler nasılsa bu genç insan da bunu öğreniyor. Bu güçlü kısır çerçeve hiç değişmez mi? Değişir ama zor olur. Okumakla, öğrenmekle, başka bir kültürün içinde bulunmakla belki. Dolayısıyla ilk maddede denebilir ki babanın, abinin, amcanın kız arkadaşı oldu mu da senin şimdi olsun?

2. Kadınlarla ilişkiyi bir tabu haline getiren, kadını evde tutulması, üstü kapatılması gerektiğini öngören bir toplumsal yapı içinde, egemen olan güç erkek tarafından olunca kadın bir nesneleştirilmeye maruz kalıyor. Bu durumda "çakılan kadın", "eğlenmelik kadın", "evlenmelik kadın" gibi sağlıksız, erkeğin kadını bir insan olarak algılayamayan bakışını gösteren kategorilendirmeler oluşabiliyor. Bu maddede de denebilir ki sen kadın sana gülümseyince ona hayat kadını muamelesi yapan bir erkekler grubu oldukça, sen kadının yüzüne yüzüne hakaret etmiş oluyorsun. Bu durumda bire bir kadınla iletişim kurma şansının çok az olması doğal. Ablanın erkek arkadaşı olmasına izin verildi de mi sen şimdi kadın arkadaşın olabilsin istiyorsun?

3. Güçlü bir muhafazakar siyasal atmosfer elbette eğitimi de sosyal hayatı da etkiler. Fethullahçıların devlet (hükümet demiyorum bak) tarafından desteklendiği dönemlerde, 90lardan beri, yurtlara dersanelere özel okullara akademik başarısı yüksek öğrencileri çekmek için en başarılı okullar kadın ve erkeklerin ayrı okuduğu okullardır diye ifade edilen yalan argümanı kullandılar. Hiç birimizin de aklına gelmedi be hey hıyar harvard'da oxford'da kadın erkek ayrı mı okuyor, diye soramadık. Okullarda kadınla erkeği bir arada tutmazsan erkek, kadının nasıl da aslında kendine benzediğini, onun da insan olduğunu kavramakta zorlanacaktır. Sosyal hayatta kızlı-erkekli tabirini olumsuz bir anlamla zikreden bir güç, ülkenin siyasal hayatına yön verince olacağı budur. Erkekler kadını tanımaz, nasıl davranacağını bilmez. Bu açıdan genç erkekler ve kadınlar bu atmosferde hayata 1-0 yenik başlamaya mahkum.

4. İnsanların genel olarak bir arada olmaktan hoşlanacağı bir insan olmak aslında birazcık psikoloji öğrenmekle birazcık kendini tanıyıp, ne zaman nasıl davrandığını irdelemekle mümkün olabilir. Öyle kocaman kitaplar devirmeye gerek olmadan, biraz da kendi içine bakarak mesela Üstün Dökmen'in Küçük Şeyler programı ile başlanabilir. Şurada 80 küsur bölüm yayınlanmış. "Kendimle arkadaş olmak ister miydim? Düşünceli, nazik, empati yapan, sohbeti hoş bir insan mıyım? Beraber zaman geçirdiğim insanı dinleyip önemsiyor muyum? İnsanlara sunabileceğim, öğretebileceğim bir şeyler var mı" ve benzeri zor sorulara verilecek samimi cevaplar daha gelişmiş (tekamül etmiş, kamil insan olmuş) bir insan olmak için bir adım olabilir belki.

5. Psikoloji deyince küçümsemeyin. İnsan duygularının ve davranışlarının nedenlerini bilimsel metodoloji ile açıklamaya yarar bu psikoloji denen harika disiplin. Öyle dolandırıcı tiplerin yaşam koçluğu, kişisel gelişim üç ayda şunu öğrenin gibi salak saçma kitaplardan bahsetmiyorum. Gerçekten akademik bir hayatı olan psikoloji alanından insanların yazdıklarından çok faydalanabilirsiniz. Irvin Yalom mesela çok iyidir. En ince, en çok satılan kitabı hangisiyse ondan başlayın. Severseniz devam edersiniz. Daha teknik görünen Varoluşsal Psikoterapi kitabına kadar yolu var. "İnsan neden böyle davranır?" sorusuna dair bazı cevaplar kafada oluşmaya başladıkça kendinizin de neden bu şekilde davrandığınızı anlamaya başlarsınız. Çevrenizdeki arkadaşların da muhtemel sevgili adayı olarak gördüğünüz insanın da neden size yakın ya da uzak durduğunu daha net kavrayabilirsiniz. Bu konuda elbette hayata dair tüm birikimi kendi kişisel tecrübesinden ibaret her şeyi çözdüğünü zanneden baskın erkekler çıkacaktır ama tabii ki test edilmemiş argümanlar, ön yargılar ve el yordamıyla oluşturulmuş bazı yüzeysel stratejilerden ibaret olacaktır. Akademik temelli, popüler psikoloji kitapları bir hayli ufuk açıcıdır.

6. Psikoloji alanında yapılmış çalışmalar derlenerek spesifik olarak aşık olmak üzerine yapılmış bir kitap var: Aşık Olmak. Hani psikoloji insanın davranışlarının nedenini araştırıyordu ya, işte bu kitap sevgilileri seçmedeki kriterlerin nedenlerini araştırıyor. O kız size bakar mı? O kız birisine ne zaman bakar, ne olursa bakmaz? Kime aşık oluruz? Kimi daha çok beğeniriz? Bu konulardaki çalışmalar sonucu bilinenleri bir arada okuyunca daha iyi bir aday olmak için ne yapabileceğimizi görmek mümkün olacaktır. "Aşkın da bilimi mi olurmuş! Bu tamamen mistik bir duygudur. Gönül kimi ne zaman sevecek belli olmaz. Tamamen rastlantıdır, kaderdir, yazılmışsa olur." diye itiraz etmeden önce bir okuyun. Göreceksiniz aslında insanların zengini fakiri okumuşu yaşlısı açık fikirlisi muhafazakarı kadını erkeği aslında özünde birbirine çok benziyor ve aynı mekaniklerle hareket ediyor. O yüzden aslında reklamcılar ve siyasetçiler tarafından kolayca yönetilebiliyoruz. Duygularımız ve davranışlarımız zannedildiği kadar karmaşık ve mistik değil. Sadece bizim yaşadığımız bize çok özel ve farklı gibi geliyor, o kadar. Bunun iyi bir tarafı var: Seçilmesi olasılığı yüksek bir sevgili adayı olmak için ne yapmamız nasıl davranmamız gerektiğini öğrenebiliriz.

7. Henüz hayatınızda bir sevgili olmasa bile şu ablaya bir kulak verin. Bakın bakalım sizin duruşunuz, konuya bakışınıza kıyasla işin aslı nasıl duruyor?

Motosikleti
    .
    Ben 35 e kadar düşünmüyorum evlilik filan kararım kesinBekarlığın en kadrolu sultanı olucam.

Evde kalmış olursun diyenler olmuş ama yanlış biriyle olmaktansa yalnız olmak daha ideal.Şuana kadar karşıma kafama uyabilecek veya bunu sürdürebilecek biri çıkmadı.
    Bir ömür dile kolay,öyle bir karekter olucak ki,ancak dediğim bütün büyük laflardan utanırım.
    O yaşta ideal biri bulamazsın diyen arkadaşlar olmuş,olursa olur,olmazsa olmaz kader diyebilirim.

35 ten sonra evlenmek yanlış fikir, çocuk için geç diyen arkadaşlar var,çocuk işi tamamen sorumluluk ileride yaşlanınca bana bakan biri olsun diye dünyaya birini getirmek bencilce bir düşünce.Sırf ileride çocuk olur diyede biriyle evlenmek te bana göre değil.
    Çocuk çok ayrı bir konu ben bebek hemşiresiyim.Onlarca anne ile karşılaşıyorum.Yeğenlerim var.

Yaşım geçicek diye evlenip çocuk yapmak,anne olmaya hazır olmanın cevabını karşılamıyor.Çocuk yapılacaksa dünyaya getirilen bir bireye dünya yolculuğunda yanında rehberlik yapmak ve arkadaşlık etmek onu bu dünyaya alıştırmak için yapılmalı.
    Ben 8 çocuk yapıp,büyüklerine kardeşlerine baktıran annelerde gördüm.
    Yada çocuk her Allah'ın günü yumurta,süt alsın diye her gün aynı kahvaltıyı zorla yaptırmaya çalışan da.
    Kakasını yapmayı bilmeyen çocuğu ingilizce öğretmeye çalışan annelerde var.
    Bu katı kurallar Bir bireyi hayat yarışına sokmak demek.
    Oysa çocuğunu alıp,kumsalda gezdirmek,etrafın kirlenmesinden korkmayıp özgürce yemeğini yedirmek yada yabancı dilden çok duyguları öğretmeye çalışmak çok uç ve zor şeyler değil.
    Çocuğunu resmini sırf sosyal medyaya koymak için maskota çevirip büyüyünce belki utanacağı hallerini internete koyanlar var.Küçük bir insanda olsa oda insan ve birgün büyücek,hayatına saygı gösterilmeli diye düşünülmüyor.
    Yada herkes çocuğu bilim adamı olsun diye yarışına atı muamelesi yapıyor.sadece Mutlu olsun oda yeter diyen yok.

Sırf bir adamla çocuk olur ileride diye evlenmek,o kişiyi aldatmaya girer.

Yalnız ölmekten bu kadar korkmayalım arkadaşlar

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Çocuk başka bir şey.Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır derler ya işte öyle bir şey.Siz meslek itibarı ile çok bebekle içli dışlı oluyorsunuz.Mesleğiniz belkide duygularınızı yıpratmış olabilir.Benim çevremde sizin bahsettiğiniz 35li yaşlarında bekar kızlar var.Evleneceği kişi hakkında seçicilikten uzaklaşmışlar bir çocuk yaparım yürümezse boşanırım modundalar.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuk başka bir şey.Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır derler ya işte öyle bir şey.Siz meslek itibarı ile çok bebekle içli dışlı oluyorsunuz.Mesleğiniz belkide duygularınızı yıpratmış olabilir.Benim çevremde sizin bahsettiğiniz 35li yaşlarında bekar kızlar var.Evleneceği kişi hakkında seçicilikten uzaklaşmışlar bir çocuk yaparım yürümezse boşanırım modundalar.
    Mahkemede bi evinide alırım nafakayıda yerleştirdimi benden kıralı yok diyenlerlede dolu malesef
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 35 e kadar düşünmüyorum evlilik filan kararım kesinBekarlığın en kadrolu sultanı olucam.

Evde kalmış olursun diyenler olmuş ama yanlış biriyle olmaktansa yalnız olmak daha ideal.Şuana kadar karşıma kafama uyabilecek veya bunu sürdürebilecek biri çıkmadı.
    Bir ömür dile kolay,öyle bir karekter olucak ki,ancak dediğim bütün büyük laflardan utanırım.
    O yaşta ideal biri bulamazsın diyen arkadaşlar olmuş,olursa olur,olmazsa olmaz kader diyebilirim.

35 ten sonra evlenmek yanlış fikir, çocuk için geç diyen arkadaşlar var,çocuk işi tamamen sorumluluk ileride yaşlanınca bana bakan biri olsun diye dünyaya birini getirmek bencilce bir düşünce.Sırf ileride çocuk olur diyede biriyle evlenmek te bana göre değil.
    Çocuk çok ayrı bir konu ben bebek hemşiresiyim.Onlarca anne ile karşılaşıyorum.Yeğenlerim var.

Yaşım geçicek diye evlenip çocuk yapmak,anne olmaya hazır olmanın cevabını karşılamıyor.Çocuk yapılacaksa dünyaya getirilen bir bireye dünya yolculuğunda yanında rehberlik yapmak ve arkadaşlık etmek onu bu dünyaya alıştırmak için yapılmalı.
    Ben 8 çocuk yapıp,büyüklerine kardeşlerine baktıran annelerde gördüm.
    Yada çocuk her Allah'ın günü yumurta,süt alsın diye her gün aynı kahvaltıyı zorla yaptırmaya çalışan da.
    Kakasını yapmayı bilmeyen çocuğu ingilizce öğretmeye çalışan annelerde var.
    Bu katı kurallar Bir bireyi hayat yarışına sokmak demek.
    Oysa çocuğunu alıp,kumsalda gezdirmek,etrafın kirlenmesinden korkmayıp özgürce yemeğini yedirmek yada yabancı dilden çok duyguları öğretmeye çalışmak çok uç ve zor şeyler değil.
    Çocuğunu resmini sırf sosyal medyaya koymak için maskota çevirip büyüyünce belki utanacağı hallerini internete koyanlar var.Küçük bir insanda olsa oda insan ve birgün büyücek,hayatına saygı gösterilmeli diye düşünülmüyor.
    Yada herkes çocuğu bilim adamı olsun diye yarışına atı muamelesi yapıyor.sadece Mutlu olsun oda yeter diyen yok.

Sırf bir adamla çocuk olur ileride diye evlenmek,o kişiyi aldatmaya girer.

Yalnız ölmekten bu kadar korkmayalım arkadaşlar
    Şu an yaşın kaç bilmiyorum belki 35 ine çok var ondan böyle düşünüyorsun. 30 lu yaşlara gelince 5 yıl beklenmez beklenirse gelen kısmetler tepilir, fırsatlar kaçırılır sonra senden 10-15 yaş büyük muhtemelen boşanmış bir erkeğin 2. eşi olursun. Kötü bir şey olarak söylemiyorum bunu tabi evlenmiş boşanmış çok sayıda iyi insan var mutlu olmayı hakediyorlar. Başkasının bebeklerini çocuklarını sevmek başka bir şey kendi dünyaya getirdiğini sevmek başka bir şey bunu bekar birinin anlaması zor. Evlilik yoluna girince ilk düşüncen bu olacak bundan emin olabilirsin.

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    affedersin, formasyon hocamız derste kızlara evlilik için geç kalmayın diyordu 25den sonra bile uygun aday bulmakta zorlanılıyormuş ki 35ten sonra çocuk yapmakta zorlaşıyormuş tabi herkesin keyfi başkadır.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)