Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

1 DAKİKA İLE YGSYE GİREMEYEN GENÇ İNTİHAR ETTİ..(MAALESEF VEFAT ETMİŞ)..

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberi okurken şöyle bir soru takıldı aklıma.
    Sınavın başlamasına bir kaç dakika var.
    Yavaş yavaş içeri girerken birden kalabalıktan biri fenalık geçiriyor.
    Müdahale etmezseniz ölecek.

Yardım edermisiniz?
    Yoksa hiç bir şey olmamış gibi içerimi girersiniz?

Yardim ederim, sonra ic huzurumun esliginde bir sene daha bekler sinava girerim. Her seyi dramatize etmeye doyamiyoruz, 18 yasina gelmissin, hayati kararlar veriyorsun universite tercihiyle vs.; ama vaktinde yerinde olamiyorsun. Bir bu arkadas mi gec kaldi? Kalip hayatina devam edenler, verdikleri tepkiler, dusundukleri haber yapilmaz tabi. Elbette uzucu ancak savunma sebebi degil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Simdi kendi isimizinden ornek vereyim surucu kursu ehliyet yazili sinavlarinda sure 60 dakika ve bu 60 dakikalik surede sinavini 10 dakkada bitirsen minimum ornegin 25 dakka 30 dakka dolman disari cikarmiyorlar ama 1 dakka gec kalinsa iceride almiyorlar cok zor degil hani ilk 25 dakka birini cikarmiyorsan o 25 dakkada veya ilk 20 dakika iceri alabilirsin sonucta harc yatiriyorlar o kadar emek var ve zaten senin bir kaybin yok geriye kalan surede yapabildigi kadarini yapacak belki gececek belki kalacak bizim direksiyon sinavlarindada oluyor 5 dakika arayi kacirani almiyorlar ne hikmetse adam 2 dakkadan falan kaliyor o kadar yol geliyor trafigi vs ama yok neymis 35 dakika kullanacakmis ulan .... Zaten adama 30 km la git diyorsun sure artinca trafik durumuna gore 25 km 20 km 15 km hiza dusurdukleri oluyor hani 15 dakka gec kalani almada 6-7 dakika gec kalanida almamazlik yapma 30 la gidecegine 40 la gider aradaki zamani tolere eder ama yok iste

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    allah rahmet eylesin, intihar etmek çok günah. aileninde suçu var bu konuda. her şey okul ile olmuyor ama kıza bunu öğretmemişler belliki.

sonra bana diyorlar sen dik kafalısın, sen asisin. bazen insanımız öyle namuzsuz bir hal alıyor ki gel de millete asi gelme dik kafalılık yapma.

iş yerindeki güvenliklerden çalışanlara kadar bazen canımı öyle sıkıyorlar ki yaşına başına bakmadan bozuyorum hatta tehdit ediyorum.

en son güvenlik motor ile içeri girmeme izin vermediğinde dayanamadım ve hadi gel beni engelle ben içeri giriyorum demiştim. çok şükür o gün bir kaza gullet yaşamadık ama böyle ahlaksız bir toplumda daha çok canlar yanar.

not: suç ailededir arkadaşlar. çocuk yetiştirmek kolay değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşim benim her tartışmamızda söylediğim
    "Diplomaların kadar konuş"
    Lafıma daha fazla dayanamayıp
    diplomasını yükseltmek için bu çarşamba bir sınava girdi.
    Sınav saat 12.30'da başlayıp 14.30'da sona erecekti.
    Saat 15.30 civarı kendisinden hala haber alamayınca telaşlandım ve sınav yerine gittim.
    Ben vardığımda daha yeni çıkıyorlardı.

Gelmeyenler olunca sınavı 13:30'da başlatmışlar.
    Sınav görevlileri senede 1 kez olan bu sınavın önemli olduğunu, insanlık hali gecikmeler olabileceğini bu nedenle sabretmelerini rica edip bekletmişler.

Canım ülkemde ise daha hayatının ilk baharında bir kızımız 1 dakikalık gecikme yüzünden soldu gitti.
    Bunun vebali kimindir?

Haberi okurken şöyle bir soru takıldı aklıma.
    Sınavın başlamasına bir kaç dakika var.
    Yavaş yavaş içeri girerken birden kalabalıktan biri fenalık geçiriyor.
    Müdahale etmezseniz ölecek.

Yardım edermisiniz?
    Yoksa hiç bir şey olmamış gibi içerimi girersiniz?
    doktor muyum ben? ambulansı beklesin... (ben tınlamam)

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Aslında en büyük sorun üniversite giriş sınavını öğrencilere "kazanamadıklarında hayatlarının sonuymuş" gibi empoze eden eğitim sitemi ve aileler.

Elbette üniversite okumak, eğitime devam etmek, iyi bir meslek sahibi olmak önemli ama bu sınavı o kadar büyütüyorlar ki, aileler çocuklarına inanılmaz bir baskı yapıp, kazanamazlarsa sanki bu hayatlarının sonuymuş gibi anlatıyorlar.

Sınavı kötü geçen yada sınava geç kalıp giremeyen bir öğrencinin en büyük destekçisi ailesi olmalı. Bu olayda sınava alınmaması her ne kadar trajik ve üzücü bir durum da olsa bence biraz da aile oturup düşünmeli, bu çocuk sınavı kaçırdıktan sonra depresyona girerken, içten içe hayatının karadığını düşünürken onlar nerdelermiş?

Ben burada en çok aileyi suçlarım. Çocuk yarış atına dönüp stresle yoğrulup saatli bomba haline gelirken çocuğa psikolojik destekde bulunup onu bu stresden kurtaracak yegane etken ailedir.

Eğitim sistemi zaten saçma sapan ve savunulacak bir yanı olmadığı için bu çarpık eğitim sistemini tartışma gereği dahi duymuyorum.
    jimi_hendrix, fatih.met, pea ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında en büyük sorun üniversite giriş sınavını öğrencilere "kazanamadıklarında hayatlarının sonuymuş" gibi empoze eden eğitim sitemi ve aileler.

Elbette üniversite okumak, eğitime devam etmek, iyi bir meslek sahibi olmak önemli ama bu sınavı o kadar büyütüyorlar ki, aileler çocuklarına inanılmaz bir baskı yapıp, kazanamazlarsa sanki bu hayatlarının sonuymuş gibi anlatıyorlar.

Sınavı kötü geçen yada sınava geç kalıp giremeyen bir öğrencinin en büyük destekçisi ailesi olmalı. Bu olayda sınava alınmaması her ne kadar trajik ve üzücü bir durum da olsa bence biraz da aile oturup düşünmeli, bu çocuk sınavı kaçırdıktan sonra depresyona girerken, içten içe hayatının karadığını düşünürken onlar nerdelermiş?

Ben burada en çok aileyi suçlarım. Çocuk yarış atına dönüp stresle yoğrulup saatli bomba haline gelirken çocuğa psikolojik destekde bulunup onu bu stresden kurtaracak yegane etken ailedir.

Eğitim sistemi zaten saçma sapan ve savunulacak bir yanı olmadığı için bu çarpık eğitim sistemini tartışma gereği dahi duymuyorum.
    Sırf ailemden kurtulabilmek için lise tercihimi hiçbir akrabamın bulunmadığı bursa'ya yapmıştım...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

TarıkTekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Biz motorcular değil miydik ön yargılardan rahatsız olan.
    Şimdi biz bir kaza yapsak ve birileride çıkıp deseki;
    4 teker varken 2 tekere binmeseymiş…
    Yada
    Anasının babasının suçu aldırmasaymış motosiklet… gibi bir laflar etse, ne düşünürsünüz!
    Yapmayın n’olur arkadaşlar,18 yaşında bir kız canına kıymış ne olduğunu neler yaşadığını bilmeden bu kadar kesin kanaatler getirmeyin.
    Pulsar41, crxforever ve InMyHearth bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayatın sonu değildir ve aileler bunu çocuklara söyleyemiyor çünkü onlarda bilmiyor. abi şu an bilgisayarımın başında dondurma yiyorum ve şükürler olsun ki keyfim yerinde.

ben iki yıl üniversite okudum ve tek dersten(programlama temelleri II) kaldım ama bilerek o dersi vermedim. sırf harcayacağım 450 lira dönem harcına değmez dedim ve terk ettim.

çokta tın, iki yıl boşunamı okudun diyenlere önce evet diyorum sonrada herşey bir tecrübedir ve hiçbir şey boşuna değildir deyip 8 sene iki ayrı üniversite okuyupta sonra alakasız işler yapanları örnek gösterince bön bön bakıyorlar suratıma sonra de hadi git senin aklın yetmez benim planlarıma diyorum konu kapanıyor

gerçi gençlerimiz kolayını bulmuş, intihar edince kökten çözülüyor sorun. bende intihar edicem ama hem günah hemde korkuyorum.
    pea bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayatın sonu değildir ve aileler bunu çocuklara söyleyemiyor çünkü onlarda bilmiyor. abi şu an bilgisayarımın başında dondurma yiyorum ve şükürler olsun ki keyfim yerinde.

ben iki yıl üniversite okudum ve tek dersten(programlama temelleri II) kaldım ama bilerek o dersi vermedim. sırf harcayacağım 450 lira dönem harcına değmez dedim ve terk ettim.

çokta tın, iki yıl boşunamı okudun diyenlere önce evet diyorum sonrada herşey bir tecrübedir ve hiçbir şey boşuna değildir deyip 8 sene iki ayrı üniversite okuyupta sonra alakasız işler yapanları örnek gösterince bön bön bakıyorlar suratıma sonra de hadi git senin aklın yetmez benim planlarıma diyorum konu kapanıyor

gerçi gençlerimiz kolayını bulmuş, intihar edince kökten çözülüyor sorun. bende intihar edicem ama hem günah hemde korkuyorum.
    şu, bilgisayarımın başında dondurma yiyorum dedin ya fatih.. öyle kıskanıyorum yaşadığın hayatı. değerini bil, bence etme.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu, bilgisayarımın başında dondurma yiyorum dedin ya fatih.. öyle kıskanıyorum yaşadığın hayatı. değerini bil, bence etme.
    dondurma bitti aşk bitti, müslüm gürses dinliyorum şimdi. o zaman keyfim yerindeydi ama şu an suratım asık. benim maaşım 2 bin tl üzeri. inşaat işçisiyim. asgari ücrete taabi değilim ve bu konuda kendimi şanslı görüyorum.

ben kendi penceremden bakıp ekonomide sorun yok dersem hata olur, ülkede sıkıntı çeken çok insan var maddi ve manevi. ama gel gelelim çağdaş bir ülke olduğumuzu söylüyorlar bende yok öyle bir şey diyorum.

yolda gördüğümüz her range rover, audi, mercedes göz boyamadır. ellerden son model iphone, herkes podyuma çıkarcasına makyajlı ve bakımlı dolaşır ama birde bu sisteme daha yakından ve derinden bakmak lazım.

halk hep bir cereme çeker ve sonradan bunun icabına bakılmaya çalışılır, misal demir yollarının arka planda olması bizi fazla maliyete sürüklüyor. zamanında elde imkan varken sanayileşmek yerine hep inşaata önem vermenin ceremesini şimdi vergi olarak ödüyoruz ve dış ülkelerin çaresizliğimizden faydalanmaları mecburiyetindeyiz.

halk maddi manevi baskı altında olması yetmiyormuş gibi birde reis geliyor önünüzü ilikleyin moduna sokmaya çalışıyorlar insanı bende hepten delleniyorum.

yaw ben vatandaşım vatandaş! o yönetici bana hizmet ediyor ve ben ona karşı saygı göstereceğim ama bu demek değilki "şşşş reis geliyor hazır ola geç sus nefes alma"

saygı karşılıklı ve eşit olacak, ama şu anda halk ezik konumda görüldüğü gibi. halkın isteğinden çok başımızdakilerin isteği oluyor gibi.

ne güzel göz boyanıyor, hastane beleş, elde son model telefon, son model arabalar, manken gibi dolaşmalar,

peki ev kiraları? verilen şehitlerimiz? ithalata olan aşırı bağımlılığımız? ev faturalarından para kalmıyor ki vatandaş elbise alsın boğazına yesin!

ananı da alıp köye gidemiyorsun ki orada ne iş imkanı bulman mümkün olmayabiliyor. başkana da ses çıkaramazsın ki ensenden tuttuğu gibi mosmor eder sonra. karşı görüşte olmaya bile korkarsın çünkü milleti de sana karşı kışkırtır.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Al işte buradan yak..Kardeş kalp cihazına da bağlı olsan dışarıda bırakacaksın makinayı..

http://www.haberturk.com/gundem/habe...-sokunu-yasadi

100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Zavallı kız kendini asmış. Ulan geç gelmenin geç gelenden başka kime ne zararı var ? İçeri almamak ne oluyor ? Asıl bu kuralları koyanları asacaksın. Toleranssız şerefsizler.

Emin olun baska sebebleri vardır kızın, sinava girememesi bardagi tasiran son damla olmustur. Bir sene daha hazirlanip hayallerine kavusmqk varken neden boyle birsey yapsin.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu vak'a üzerinden siyasi çıkarım yapılamaz.
    eşzamanlı merkezi bir sınavın bir "son giriş saati" olması normal ve dahi mecburi,
    esas problem bu genç arkadaşın sınavı kaçırdığında girdiği ruh halidir.
    allah rahmet ede.
    Katılıyorum.Canının değerini 1 sınavla biçmemeli insan.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Pisi pisine ölen bir gencimiz daha. Hayalleri, umutları vardı. Geleceğini o sınava bağlamıştı... Hayatını kararttı gencecik yavrunun. Bunun vebalini nasıl ödeyecekler acaba?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralları esnetin diyen yok. Bu sınav ilk defa bu yıl yapılmıyor. 35-40 yıldır üniversite sınavı var. kalkıp da böyle 15dk önce kuralı koyarsan bir miktar da tolerans koymak zorundasın. Sınav saati dakikası gelmeden hiç kimseyi sınava girmekten men edemezsin. Bu kural yanlıştır ve geri adım atılacaktır, olan bu sene giremeyenlere oldu, ahanda buraya yazdım.
    Normalde sınav başlar, sonrasında 15 dk geç kalma mühleti verilirdi. Şimdi sınav başlangıç saatine 15 dk kala kapılar mı kapatılıyormuş?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde sınav başlar, sonrasında 15 dk geç kalma mühleti verilirdi. Şimdi sınav başlangıç saatine 15 dk kala kapılar mı kapatılıyormuş?
    Aynen öyle yeni uygulama. sanki havaalanında geç kaldın gate closed.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bu olayın tamamen sınavla alakalı olduğunu düşünmüyorum.Taciz ya da tecavüz gibi bir olay da olabilir,ülkemiz malum

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dondurma bitti aşk bitti, müslüm gürses dinliyorum şimdi. o zaman keyfim yerindeydi ama şu an suratım asık. benim maaşım 2 bin tl üzeri. inşaat işçisiyim. asgari ücrete taabi değilim ve bu konuda kendimi şanslı görüyorum.

ben kendi penceremden bakıp ekonomide sorun yok dersem hata olur, ülkede sıkıntı çeken çok insan var maddi ve manevi. ama gel gelelim çağdaş bir ülke olduğumuzu söylüyorlar bende yok öyle bir şey diyorum.

yolda gördüğümüz her range rover, audi, mercedes göz boyamadır. ellerden son model iphone, herkes podyuma çıkarcasına makyajlı ve bakımlı dolaşır ama birde bu sisteme daha yakından ve derinden bakmak lazım.

halk hep bir cereme çeker ve sonradan bunun icabına bakılmaya çalışılır, misal demir yollarının arka planda olması bizi fazla maliyete sürüklüyor. zamanında elde imkan varken sanayileşmek yerine hep inşaata önem vermenin ceremesini şimdi vergi olarak ödüyoruz ve dış ülkelerin çaresizliğimizden faydalanmaları mecburiyetindeyiz.

halk maddi manevi baskı altında olması yetmiyormuş gibi birde reis geliyor önünüzü ilikleyin moduna sokmaya çalışıyorlar insanı bende hepten delleniyorum.

yaw ben vatandaşım vatandaş! o yönetici bana hizmet ediyor ve ben ona karşı saygı göstereceğim ama bu demek değilki "şşşş reis geliyor hazır ola geç sus nefes alma"

saygı karşılıklı ve eşit olacak, ama şu anda halk ezik konumda görüldüğü gibi. halkın isteğinden çok başımızdakilerin isteği oluyor gibi.

ne güzel göz boyanıyor, hastane beleş, elde son model telefon, son model arabalar, manken gibi dolaşmalar,

peki ev kiraları? verilen şehitlerimiz? ithalata olan aşırı bağımlılığımız? ev faturalarından para kalmıyor ki vatandaş elbise alsın boğazına yesin!

ananı da alıp köye gidemiyorsun ki orada ne iş imkanı bulman mümkün olmayabiliyor. başkana da ses çıkaramazsın ki ensenden tuttuğu gibi mosmor eder sonra. karşı görüşte olmaya bile korkarsın çünkü milleti de sana karşı kışkırtır.
    Haşmet abi???

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yok yere canına kıymış. Yazık. İnsan ömründe bir yıllık kayıp nedir ki ? Bir seneyi çalışarak değerlendirip seneye daha iyi biryere girebilirdi belkide. Ancak:
    Son dakikada gelmek veya geç kalmak insanımızı diğer toplumlardan ayıran belirgin özelliktir . Girememen durumunda kendini öldürmeyi düşüneceğin kadar önemli bir sınava saatler önce gitmek yerine geç kalıyorsun. Ben üniversite sınavına girmeden 1 hafta önce gidip sınav yerini görmüş, yolunu iyice öğrenmiş ve sınav sabahına 3 ayrı saat alarmı kurmuştum. Sınavda 1,5 saat önce de sınav yerindeydim (sene 1991)Geç kalmanın bir dakikası on dakikası olmaz. Geç- geçtir.

İkinci üniversite olarak açık oğretim (AUZEF) sosyoloji okuyorum. Hala sınava geç kaldığı için giremeyen; defalarca sms ve mail ile uyarılmalarına rağmen cep telefonu ile gelip telefonunu emanet edecek kişi bulamadığı için sınava girmeden geri dönen geri zekalıları görüyorum.

Tek neden SORUMSUZLUK.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülkenin insanları ne zamandan beri bu kadar vicdansız oldu?Kimse neden geç kaldığını biliyor mu acaba bu kızın?Trafik sıkışır,sağlık sorunu vardır,yolda başına bir şey gelmiştir,bir sürü olasılık var.Sadece 1 dk geç kalmış sanki 1 saat geç kalmış gibi yorumlar geliyor.Kız öldü arkadaşlar,ölünün arkasından konuşunca onu yola mı sokacağınızı zannediyorsunuz.Yarın öbür gün sizin yada sizin yada sevdiğinizin başına bu tarz bir olay gelirse görürüm ben sizi...

Yıllardır iktidardakilerin sınavlarda yemedikleri nane kalmadı,cemaatçileri akın akın çalıntı sorularla olmadık yerlere getirdiler şimdi normal vatandaşa yapmadıklarını bırakmıyor.1 dakika ulan 1 dakika....Cep telefonunu anladık ama ilaç,kalp cihazı,anahtar sokmak neden yasak?Bir insan yabancı bir şehirde tek başına yaşıyorsa anahtarını bırakacak yeri yoksa ne b.k yiyecek bu insancık?Nasıl sınava gidecek?

Evlendikten sonra eşimle uzun süre durum değerlendirmesi yaptıktan sonra çocuk yapmama gibi radikal bir karar aldık.Ülkenin içindeki durumu gördükçe,bu ülkede yaşayan insanların insafsızlığı,acımasızlığı gördükçe her gün çocuk yapmadığımız için şükrediyoruz.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem o kadar stres altındasın, üstünde baskı var. Sınav giriş kağıdının üstünde yazan "yarım saat önce sınav yerinde bulununuz" yazısını okusaymış.

"Aaabi 1 dakikadan bişi olmaz", "Aaabi 10 dakika nedir yeaa", "Aaabi bi arkadaşa bakıp çıkcam", "Hocam çişim geldii". "Sınav başlayınca giriş çıkışlar yasak" deniyorsa herkese yasak.

Ayrıca her sene girilebilen sınav için ne bu stres? Bunun vebali kapıdaki görevli değil, kızcağızı bu kadar stresle yetiştiren ailededir.

"Tough love"/"Dost acı söyler"
    Konunun ciddiyetini anlayamayacak kadar mallaştırılmış bir grubun içinde olduğunu nasıl farkettirebilirim sana bilmiyorum. Senin bildiğin fakat mallaştırıldığından olsa gerek ciddiyetini kavrayamadığın bir konuyu hatırlatayım belki faydası olur.

4 milyon insanın hayatını kurtarmak adına barındır, yedir, içir, giydir, maaş bağla, ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ VER, İSTEDİĞİ ÜNİVERSİTEYE KAYIT ET OKUT.....

Say say bitmiyor. Ve fakat, kendi insanlarının hayatını tehlikeye at ölümlere sebebiyet ver, daha da kötüsü baskı altında bir nesil yetiştir. Çoook büyük çelişki. Çoook büyük ihanet.

Ne güzel ingilizcen de varmış Dış kaynaklı medya yayınlarını okursan Türkiye Ekonomisinin büyük bir çöküşe doğru gittiğini ve bunun nedenlerini yazdıklarını görebilirsin.

Çocuklarının geleceğinin peşkeş çekildiği büyük ihaneti fark ettiğinde çok geç olabilir.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)