Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pahalı Ürünleri vs. Nasıl Alıyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi ETX
    Pahalı motosiklet kask vs. vs. almak için nasıl bir yol izliyorsunuz, bütçeyi nasıl yapıyorsunuz. Motosikleti yeni almış olan arkadaşlar özellikle birikimi nasıl yaptılar. Çoğumuz elimize bile geçmeyen paranın hesabını yapıyoruz. Misal ben elime para geçince max. 1 hafta durur veya durmaz karta yatıyorum, kısır döngü devam ediyor. Borçları nasıl yaptığımı bile anlamıyorum, göze gözükecek birşeyler yok etrafta, yedim içtim gezdim desem, ahım şahım olabilecek eylemler değil bunlar, gariban hesabı anlatabiliyorumdur umarım. Şaşıyorum tabi ki her gün forumdan bir veya bir kaç kişi 10bin+ tl değerinde motosiklet alıyor. Kimsenin malımda gözüm olmadı olmaz da, görünce bende niye yok diyorum tabi ki. Soru da bu, siz nasıl yaptınız-aldınız vs. ?

Konu trollemeye çok uygun, abartmalım lütfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

basıyorum parayı alıyorum

şaka şaka tabi ki banka kredisiyle alıyor birçok kişi

Yapabilirseniz kredi kartınızı evde bırakın. 15 gün falan deneyin mesela. Tabii cepte yol yemek gibi masraflar için az bir şey bulunsun.

Ben yapamıyorum market alışverişi vs hep kart lazım oluyor, ama yanıma almadigimda tasarruf yapılıyor.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkesin bütçesi farklı.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Babil'in kervan taciri" kitabinda der ki: her ne olursa olsun kazancinin 10 da birini kenara ayir.
    Benim kazancim olmadigi icin yapamiyorum. Ancak kazancim varken uyguladim. Kesinlikle ise yariyor.
    kara_kule bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bak bu videoda senin sorunun cevabı çok anlatılıyor

onurordek, atik216 ve SuleymanE bunu beğendiler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pahalı motosiklet kask vs. vs. almak için nasıl bir yol izliyorsunuz, bütçeyi nasıl yapıyorsunuz. Motosikleti yeni almış olan arkadaşlar özellikle birikimi nasıl yaptılar. Çoğumuz elimize bile geçmeyen paranın hesabını yapıyoruz. Misal ben elime para geçince max. 1 hafta durur veya durmaz karta yatıyorum, kısır döngü devam ediyor. Borçları nasıl yaptığımı bile anlamıyorum, göze gözükecek birşeyler yok etrafta, yedim içtim gezdim desem, ahım şahım olabilecek eylemler değil bunlar, gariban hesabı anlatabiliyorumdur umarım. Şaşıyorum tabi ki her gün forumdan bir veya bir kaç kişi 10bin+ tl değerinde motosiklet alıyor. Kimsenin malımda gözüm olmadı olmaz da, görünce bende niye yok diyorum tabi ki. Soru da bu, siz nasıl yaptınız-aldınız vs. ?

Konu trollemeye çok uygun, abartmalım lütfen.
    Kaç yaşındasınız ve ne işle uğraşıyorsunuz bilmiyorum ama 3 sene kadar önce ne şu anki ekipmanımı ne de motosikletimi alabilirdim. Çalıştım, yükseldim, ek iş yaptım ve çok şükür kazancım bunları karşılayabilecek duruma geldi. Kredi kartı limitim de yükseldi. Hal böyle olunca 15-20 bin TL'lik ekipman alıp vade farksız 9'a bölebilir duruma geldim. İlk motorumun Kanuni Popcorn 90 cc scooter olduğunu düşünürsek, "zamanla olur" demek en doğrusu. Araya aksilik girer veya kazancı düşük bir işte çalışmak zorunda kalırsınız orası ayrı.

Şimdi ufukta evlilik var mesela. Sırf bu sebeple ucuz ekipmana yöneldim. Motorun parasını denkleştirmek için 5000 TL nakit avans çekmiştim, son taksidi bu ay bitti. Harcamalarımı gelecekteki işlerime göre planlar hesabımı yaparak ilerlerim. Sonuçta 3 ayda 1 Arai kask Alpinestars mont gibi ürünler almıyoruz. E çocuk ya da öğrenci de değiliz ki ana baba parası yiyelim. Zamanla olur yani, çok kafaya takmayın. Çalışın, işinizin hakkını verin, emeğinizin karşılığını zamanla daha iyi alırsınız.

Bir de şu gerçeği unutmamak lazım ki herkes düşündüğünüz kadar fakir değil. Ya da herkes sizin kadar dar gelirli değil. Sizin gücünüz yetmiyor diye sahip olanları yadırgamamak lazım. Bunların da bazıları şanslı bazıları da haklı ki bunu yargılamak da bizlerin üstüne vazife değil. Tabii bir de Goldwing'e basacak parası olup da harcamayanlar da var bütün bunların dışında.
    Mengu16 ve sey_47 bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    24 yaşımdayım hiç kredi kartı kullanmadım kullanmayıda düşünmüyorum zaten köle düzeniyle çalışıyoruz bunun iyice b.okunu çıkarmaya gerek yok

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    1 senedir kaskımı değiştireyim diyorum değiştiremedim. 2 motorumun trafik sigortası ödemeleri için bütçe hazırladım. Bazı harcamaları beklemeye aldım.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç acımadan alıyolar ben içeceğim suyu bile hangi markette kaç lira diye araştırırım indirim günlerini takip ederim. ancak adamlarda öyle birşey yok sorup soruşturmadan hatta denemeden alıyolar sonra şunu alacağım için satıyorum bunu alacağım için veriyorum... para kazanıcam diye bi tarafını yırtıp kazandıktan sonra da bu kadar kolay harcamak bana mantıklı gelmiyor. yani özetleyecek olursak bişeyi marka diye almam hangisi daha çok amacını yerine getiriyo diye bakar ona göre araştırır alırım

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Sorsan kimsenin parası yok, 16 bin liraya 250lik motor mu olur diyorlar ama ufacık manisada bile kırmızı r25 için 5 kişi sıraya girmiş birazdan pompalı tüfekle bayii basmaya gidicem.
    berk_cglr bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2010 yılında 100 cc cub aldım işe gidip gelmek için sonra ybr cbf derke
    Ek iş yapmaya başladım nerden bilirdim bu kadar kısa sürede 20000 tl lik motır alacağımı
    Yani böyle lüks harcama yapmak için ya baban çok çalışmış olacak Yada kendin çok çalışacaksın başka yolu yok ( benim için )
    Yani biraz da şans lazım ama evde oturduğu yerde kimse motor alamaz
    Lüks kask mont konusu ise başka konu
    Ben motora aksesuar takmayı sevmem ama 2000 tl ye mont alırım kask alırım en azından üzerime giyerim
    Şimdi 2 motorum var elim Ayağım tutuyor çalışıyorum Pahalı Şeyler almak istiyorsanız ya Kafayı çalıştırın Yada vucüdu

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun cevabı basit. Az harcadığın halde yetmiyorsa gelirini arttırmalısın.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    İlk önce kredi ve kredi kartından kurtul.Bu bataklıkta niceleri gitti gidiyor.Birşey yapmak istiyorsan mutlaka bunu gerçekleştirmelisin.Düşük gelirli insanlar için bu bir tuzaktır düşme.

Geleceğini satarak(Kredi ve kredi kartı) olmaz bu iş.

İkincisi Kazandığın paranın ilk önce tasarruf edeceğin kadarını bir kenara ayır, kalanı harca.Tasarruf edeceğin para 50 100 tl bile olsa mutlaka koy bir kenara zaman çabuk geçer, 5 6 ay sonra bakmışsın 1 2 milyar paran olmuş.Tasarruf etmelisin.

Para dedektifi ne diyor "Para için kendini, bereket için tasarrufu keşfet"

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    hacım evleniyosun birsuru takı geliyor onla alıyorsun bknz : ben haha

şaka tbai ama birazda gerçek suan 7-8 bin liralık motora biniyorum satarsam 20000 civarı nc 700x dusunuyorum . he tabiki aradaki 13 000 tl lik fark çok sıkıntı benim için ama duğundan kalan üç beş birde dükkandan kalan 3 5 ile toplayıp alacagım insallah .

hesap yaparken önce elindekine bakman lazım elinde olan harcadıgından fazla olamaz . yoksa dötü kaybedersin

onun için aylık 2000 tl kazanıyorsun 1000 tl kira 200 tl fatura 300 tl mutfak geriye 500 tl kalıyor 200 tl ile geziyorsun yakıt alıyorsun 300 tl yi biriktirmeye çalşıyorsun . 300 tl yılda 3600 tl yapar onada adam gibi motor alamazsın .

valla suan duşundumde nasıl geçiniyorum ulan ben acmı kalıyoz acaba =)

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    20-25 yıl oluyor belki biraz fazla.
    Çarşıda çerez arabasıyla bir köşede satış yapan sevdiğim bir abim vardı.
    Fiyakalı bir motosiklet almıştım. Bir akşam yanına uğradım heveslendi benim motora.
    Kaça aldın vs derken taktı kafayı benim motora.

Olum çok pahalı nasıl etsem alsam şu motoru deyip duruyor.
    Abi dedim mark dolar yap.
    O zaman döviz durduğu yerde durmuyor.
    Aklı yattı bunun döviz biriktirmeye başladı.

Aradan bir zaman geçti sordum nasıl gidiyor diye.
    Dur dedi çay söyleyeyim.

Hay dedi aklınla bin yaşa motorun yarı parası çıktı.
    Sevindim.

Aslında dedi,
    çerezi kendim kavursam daha iyi kazanırım motorun parası da daha çabuk çıkar.
    Dedim pahalımı bu kavurma dalgası çok ucuz değil ama senin marklar sayesinde parasını çıkarttım dedi.
    O zaman ne duruyorsun al dedim.
    Aldı.

Çerezini artık kendi kavuruyor daha çok para kazanıyordu.
    Bir kaç ay sonra motorun parasını tamamladım dedi.
    Eee dedim ne zaman alıyoruz?
    Aslında dün alacaktım dedi.
    Ne oldu dedim.
    Köşedeki esnaf dükkanı boşaltıyormuş. Allah bereket versin halimden memnunum ama karda kışta zor oluyor tutayım o dükkanı diyorum dedi.
    Valla abi iyi olur dedim.
    Dükkan olursa hem yengende yardım eder ben de mala gidebilirim diye ilave etti ve zaten kısa sürede dükkanı da açtı.

Aradan bir zaman geçti. Nasıl işler diye sordum.
    Daha önce aklım nerdeydi iyi ki açtım dükkanı dedi.
    İşleri katlamış artık motor parasını neredeyse ayda kazanıyormuş.
    Eee motor?
    Diye sordum.
    Kooperatife girdim dedi.
    Yeter bunca yıl kiralarda sürttüğümüz.
    İyi yapmışsın abi dedim.
    Motor her zaman alınır.

Ertesi yıl bir yazlık aldı ucuz düşürmüş.

4-5 yıl sonra uğradığımda bu paket çerez işine girmek lazım böyle dükkanda pinekleyip müşteri beklemekle bir yere varılmaz dedi.

Ertesi yıl fabrikasını açtı. Bir lakabı vardı ve o lakabı marka olarak çerez paketlerine bastı.

Bir kaç yıl içinde çok büyüdü. Artık her yerde onun kamyonlarını marketlerde çerez paketlerini görmeye başladım.

2-3 yıl önce Türkiye'ye geldiğimde uğradım yanına.
    Hala motosiklete biniyormusun diye sordu.
    Biniyorum abi dedim.
    Şanslı adamsın dedi. Yaşım 60'ı geçti senin o motosikletin gibi bir motosikletim hiç olmadı.
    Bir gün onu motosikletle gezdireceğime söz verdim ayrıldık.

Diyeceğim
    zor yani motosiklet almak!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    benim aklımda hiç yoktu motosiklet kullanmak sonra burda olan bir arkadaşım vespa ile şirketi önüne geldi naber vs dedi bu sıcakta otobüs beklenirmi dedi bastı gaza gitti aha dedim bende motor almalıyım gel zaman git zamanmondial turkıaz cbr 125 hd200i derken heves ettiğin rahat hızlı joyride kavuştum gayet memnunuz biz,

ayrıca hayallerini küçuk tut ulaşabileceğin hayaller mondial sıfır motorla başladığım serüvende altımda su sogutmalı enkelsiyonlu rahatmı rahat bir motor var

Motosikleti
    Derbi ETX
    Pahalılık göreceli olduğunu için, asgari ücretle çalışan biri olarak ben, 10bin + tl dedim. Ne bileyim sizler daha fazla maaş alıyorsunuzdur, 3-5 bin tl arasında size de 40-50bin tl değerindeki motosikletler pahalı geliyordur. Soru bu, örnekte benim, siz ne yapıyorsunuz pahalı ürün almak isteyince.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    takipte kalırsan sağlam indirimler oluyor, mesela 2000 liralık ceketi 700 liraya alabiliyorsun benim gibi

Evdeki Yazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 110 ft
    illaki bi şekilde birikir hocam misal ben gittim mondial 110ft 1000 lira bayıldım sadece (600 tl 9 taksit sigortasını saymıyorum biz bu ülkenin vatandaşı değiliz sanki neyse bu konuda çok doluyum dokunmayın küçük enişteye)aldım bende isterdim başlangıç olarak ne alıyım adında bi konu açmaya seçeneklerde honda , yamaha falan fişman yani hocam " вelə vəzιyyəтιɴ ιçιɴə ѕoхυм (Azerbaycan dilinde güzel bir sözdür :D)"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)