Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Asker kaçagi kagidi geldi acil yardim

Motovento
    REKLAM ALANI
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Arkadaslar ben universiteden haziranda mezun oldum okul yeni bittigi icin bir yil tecilli saniyordum ama bugun eve kagit gelmis subata kadar islemleri yapmazsaniz asker kacagi olarak para cezasi uygulanacak diye
    Benzer bi olay basina gelen varsa yardimci olabilirmi ,ben butun planlarimi eylul ayinda askere gidecem diye yaptim motoru bile ona gore aldim simdi ne yapabilirim ertelemek icin acikogretime felan kayit zamani gecti sanirim
    ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Mezun olduktan sonra diploman ile askeriyeye gidip mezun olduğunu bildirmek zorundasın.Bildirme işlemi esnasında diploman ile herhangi bir mazeret göstermeden 2 sene tecil ettirebiliyorsun.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben mezun olduktan sonra 2 sene tecil ettirmiştim askerliği, 1 sene sonra tecili iptal ettirdim askere başvurmak için sonra vazgeçtim. ben vazgeçtiğim halde işleme koyulmuş başvurum ve bir sene asker kaçağı gözükmüşüm. hiçbir şey olmadı.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Okuduğun okulun süresine göre tecil işlemin azami öğrencilik süresi (2 yıllık yüksek okul için 4 yıl 4 yıllık fakülte için 7 yıl)kadar yapılır. Fakat okulu bitirdiğin gün itibariyle ertelemen son bulur. Diplomanla birlikte en yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına müracaat ederek 1 yıl süreyle tecil ettirebilirsin. Tecil ettirmediğin sürece 122 TL'den başlayan idari para cezası yoklama kaçağı olarak sana yansır. Bir 10 dakika ayırıp Askerlik Şubesine uğramazsan idari para cezasını yersin.
    BUGÜN GEÇTİ, BEKLE YARINA GELİYORUM, YA NİCE YOLARA AŞACAK YADA KARA TOPRAK BAĞRINDA AŞTIĞIMIZ YOLLARI HATIRLATACAK.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki bu adam atıyorum 29 yaşında mezun oldu 2 sene tecil ettirip 31 yaşını bitirince gidebilir mi

panik yapmayın,okul bittiğine göre 2 yıl daha tecil hakkınız var mezuniyet belgesi ile müracat edin.yüksek lisansa devam ederseniz 35 yaşına kadar tecil hakkınız var.ikinci üniversite veya açıköğretimi falan unut onlardan artık tecil hakkın yok lisans mezunu olduğun için.
    bu aralar işi sıkı tutuyorlar galiba daha kaçak olmadan belge yollamalar falan

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu adam atıyorum 29 yaşında mezun oldu 2 sene tecil ettirip 31 yaşını bitirince gidebilir mi
    Yüksek lisansa başlarsa evet
    Motosikletli Kaplumbağa...

yüksek lisansa başlamasa bile Evet.29 yaşında mezun olursa 2 yıl tecil alır başlayıp başlamamak onun elinde eğer başlarsa 35 yaşına kadar uzanan tecil hakkından yararlanır başlamazsa 31 yaşında biter tecili

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    abimde asker kaçağı gözükmüştü cezayı ödedik gitti askere acemi antalys usta birlik izmir narlı dere askeri gazino da yapmıştı

Motosikleti
    Yani anladığım kadarıyla bugün diploma ile gidersem hala tecil hakkım varmı ?
    Birde ben hala diplomayı okuldan almadım iki gün içinde kastamonuya gitmem gerekecek anlaşılan
    Shrieker bunu beğendi.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben universiteden haziranda mezun oldum okul yeni bittigi icin bir yil tecilli saniyordum ama bugun eve kagit gelmis subata kadar islemleri yapmazsaniz asker kacagi olarak para cezasi uygulanacak diye
    Benzer bi olay basina gelen varsa yardimci olabilirmi ,ben butun planlarimi eylul ayinda askere gidecem diye yaptim motoru bile ona gore aldim simdi ne yapabilirim ertelemek icin acikogretime felan kayit zamani gecti sanirim
    ???
    Ne kadarmış para cezası?

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    sen şanslıymışsın kagıt yollamışlar bana polis gelmişti memleketteki evimize nerde bu adam diye
    mezuniyet belgenle askeri şubeye gidip tecil ettirecegim demen yeterli

Motosikleti
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadarmış para cezası?
    Bir miktar yazmıyorda bu para cezası bir defalık mı acaba yoksa her ay kesiliyormu atıyorum 6 ay gitmedim 600 tl gibi

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ne kadar süreyle kaçak olduğunuza ve nasıl ele geçirildiğinize bağlı olarak değişir para cezası miktarı
    1111 Sayılı Kanun 86/1 tabi durumlar için para cezası 128 TL
    86/2 tabi olanlar için, 2016 rakamlarını veriyorum
    4 aya kadar kendiliğinden gelen 356 TL yakalanan 1432 TL
    4 aydan 1 yıla kadar kendiliğinden gelen 715 TL yakalanan 2869 TL
    1 yıldan 2 yıla kadar kendiliğinden gelen 1073 TL yakalanan 4305 TL
    vs.. gidiyor

Motosikleti
    Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen şanslıymışsın kagıt yollamışlar bana polis gelmişti memleketteki evimize nerde bu adam diye
    mezuniyet belgenle askeri şubeye gidip tecil ettirecegim demen yeterli
    küçük bi sorun var işte mezuniyet belgem yok bu cumaya kadarda sonmuş zamanı

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Geçici mezuniyet belgesi azami 2 veya 3 aylık olması lazım zaten. Haziran'da mezun olduysan ve hala vereceklerse geçici mez. belgesi ilginçmiş.

Neyse belge veya diploma fark etmez, al git askerlik şubesine. Bi sorun olmaz hallederler.

Motosikleti
    Biraz araştırdımda mezun olduktan sonra 2 ay içinde tecil ettirmemiz gerekiyormus eğer o süreyi geçirirsek para cezasını her türlü ödeniyormuş. 4 ayı geçerse ceza dahada fazla oluyor
    Böyle birşey varmı kesin bilgisi olan varmı ?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bana da aynı kağıttan geldi ve bendeki sorun şu şekilde;
    ben 2007 de açıköğretime yazıldım, ancak okurken 2010 yılında da örgün olarak bilgisayar öğretmenliği kazandım.
    açıköğretim 2012 de bitti, fakat bilgisayar öğretmenliği devam ediyordu, açıköğretimin son 2 senesini okurken bilgisayar öğretmenliğini okumaya devam ediyorum.
    Bilgisayara öğretmenliği de 2015 yılında bitti.
    Bugüne kadar turkiye.gov.tr den yaptığım sorgulamalarda hep eğitim durumu sebebiyle tecilli gözüküyordum.
    Hatta kendi askerlik şubemi de arayıp telefonla sordum, şuan tecilli gözüküyorsunuz, yapmanız gereken herhangi bir şey yok dediler.
    Bende bu sebeple hiç de gidip yoklama felan yaptırmadım.
    Adresime gelen kağıt sebebiyle askerlik şubesine başvurduğumda, 2012 senesinde mezun olduğum okuldan işlem yapacaklarını, 2 sene tecil edilse bile 1 sene kaçak göründüğümü, bundan dolayı ceza alacağımı söylediler.

http://www.msb.gov.tr/Askeralma/icer...leme-islemleri
    şurada 1. maddenin i bendinde, "Aynı anda birden fazla öğretim kurumunda öğrenim görenlerin askerlikleri, öğrencilikleri bildirildiği sürece lehine uygun olan okula göre ertelenir. (ÖSYM kılavuzunda yer alan yurtdışındaki üniversiteler dâhil)"
    yazıyor.
    fakat benim okuduğum üniversitelerden biri bittiği için direkt olarak ilk biten okulu baz alacaklarını söylediler.
    Konuyla ilgili ne yapmam gerekiyor, hadi askere giderim tamam orada sıkıntı yok ama bu ceza alma mevzunu nasıl çözebilrim?
    Ayrıca yüksek lisansa başvurmayı düşünüyorum, 2 gün sonra başvurular bitiyor.
    Acaba yüksek lisans kabul edilirsem durum ne olur?

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    4 yıl süreli fakülte için azami öğrencilik süresi 7 yıl ve azami yaş sınırı 29. 29 yaşına kadar fakülteyi bitiremediyse tecil yapılamaz. Vesselam yüce devletimiz 7 yılda 29 yaşına kadar bitiremediyse ümidini kesiyor.
    BUGÜN GEÇTİ, BEKLE YARINA GELİYORUM, YA NİCE YOLARA AŞACAK YADA KARA TOPRAK BAĞRINDA AŞTIĞIMIZ YOLLARI HATIRLATACAK.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    artık aöf den tecil olmuyor mu yahu ben 2017 e kadar tecilliyim ondan sonra sınava girip üniv kazanmam mı gerekli tecil için

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)