Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ben bu döneme ait olamam..

Motovento
    REKLAM ALANI

bir abin olarak konuşuyorum, sert olacak ama, yetti artık arkadaş!

nerde "tarih bilinci, ırkçılıksız milliyetçilik, değerlerimiz" diye konuşan adam varsa işi gücü başkalarının hayatlarından maduriyet çözmek kendine. neymiş, onların hayatı sahteymiş, samimiyetsiz sanalmış, instagrammış içkiymiş... bin tane maduriyet sıralıyorsun bakıyorum ama bu işnsanların sana tek bir zararından bahsetmiyorsun.o insanlar kendi hayatlarını yaşıyor sen bunun üstünden madur oluyorsun, bahsettiğin insanlar boğazından aşağıya içki dökmüyor, geceleri evine girip yatağına hatun sokmuyor, başına silah dayayıp "check-in yap ulen" demiyor... kimse sana müdahele etmiyor, sen yinede durduğun yerde madur oluyorsun...

saf anadolu çocıkları demişsin bir de...

her insan kendi yolunu çizer, saf anadolu çocuğunun olduğu gibi kalması demek, hayatta bilgi açısından ilerlese dahi kişilik ve kazanımları gerçekleştirememesi demek çünkü o gencin anadoluda yaşadığı koşullardan oluşmuyor dünya. her haltı deneyimlemeyebilirsin ama şahit olmanın tecrübe açısından sonsuz faydası vardır. muhafazakar kesimin osmanlı ütopyasını osmanlının kendisi bile yaşamıyordu. bunu söyleyen de ben değilim, bizzat osmanlı devletinden kalma evraklar...

sen kent hayatının nispeten rahat yaşandığı çok az yerden birindesin şu an ve bu hayat sana batıyor. yine de, dışarıdan baskı görmeden mezbut hayatını devam ettirebiliyorsun, tersini düşün arkadaşım... o kent hayatını yaşayan insanlar, senin çıktığın yerde o hayatı yaşayabilirler miydi? yaşasalar bir güruh tarafından yakılmaları-linç edilmeleri ne kadar sürerdi? anadolu anadolu diye yücelttiğimiz coğrafyanın tarihi farklılıkların şiddet yolu ile yokedilmesi denemeleri ile doludur. "gerçekler, tarihimiz" diyorsak buna artık sırtımızı dönemeyiz.

90 ları hatırlamayan insanlar şu an kentlerde bir azınlığın yaşayabildiği hayatı "fazla serbest, fazla özgür" bulabilir ama 20 yıl öncesine nazaran kişisel hayatlarımız devlet eli ile zaten baskılanmış durumda...

bara gitmek istemiyor musun, gitme. içmek istemiyor musun, içme. namaz mı kılmak istiyorsun, kıl. mazbut mu yaşamak istiyorsun, yaşa.

lakin başkasının hayatlarından oluşturduğun maduriyetleri bir köşeye bırak, millet "dur bi check-in yapayım da şu mazbutlar gücensin" diye yaşamıyor hayatını...
    Murat.K. ve mandarake bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Buraya böyle birşey yazmanız hata olmuş.Sizi eleştiren insanlar ya dalga geçer yada aşşağlarlar.
    Olumlu ve yapıcı tavsiyede bulunanlarda olabilir ama bu tarz yaklaşım az olur bunu belirteyim dedim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar koca bir ülkeyi trolledi tey o zamanlardan :D
    Bu adamların kafasına ulaşmak istiyorum ) ne içirdiniz lan bana diye 'heykirmek' istiyorum anlıyormusunuz :D

Anlayamazsınız
    Aman İsmail Can't touch this.. Gerçekten efsanelerdi..

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman İsmail Can't touch this.. Gerçekten efsanelerdi..
    Can't touch this mi??
    Onun aslı 'ken taç diz' yani türkçesi bana dokundur :D

Nahınız burada

https://youtu.be/Xs7FRqZtan0
    https://youtu.be/Xs7FRqZtan0

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    İnsanlar birbirinin farklılıklarına saygı duymalı, sadece bunu yapabildiğin takdirde hayatında çok şey değişir.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu döneme ait olmayan birinin tek seçeneği var 1000 cc alıp gazlamak
    Levent bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir abin olarak konuşuyorum, sert olacak ama, yetti artık arkadaş!

nerde "tarih bilinci, ırkçılıksız milliyetçilik, değerlerimiz" diye konuşan adam varsa işi gücü başkalarının hayatlarından maduriyet çözmek kendine. neymiş, onların hayatı sahteymiş, samimiyetsiz sanalmış, instagrammış içkiymiş... bin tane maduriyet sıralıyorsun bakıyorum ama bu işnsanların sana tek bir zararından bahsetmiyorsun.o insanlar kendi hayatlarını yaşıyor sen bunun üstünden madur oluyorsun, bahsettiğin insanlar boğazından aşağıya içki dökmüyor, geceleri evine girip yatağına hatun sokmuyor, başına silah dayayıp "check-in yap ulen" demiyor... kimse sana müdahele etmiyor, sen yinede durduğun yerde madur oluyorsun...

saf anadolu çocıkları demişsin bir de...

her insan kendi yolunu çizer, saf anadolu çocuğunun olduğu gibi kalması demek, hayatta bilgi açısından ilerlese dahi kişilik ve kazanımları gerçekleştirememesi demek çünkü o gencin anadoluda yaşadığı koşullardan oluşmuyor dünya. her haltı deneyimlemeyebilirsin ama şahit olmanın tecrübe açısından sonsuz faydası vardır. muhafazakar kesimin osmanlı ütopyasını osmanlının kendisi bile yaşamıyordu. bunu söyleyen de ben değilim, bizzat osmanlı devletinden kalma evraklar...

sen kent hayatının nispeten rahat yaşandığı çok az yerden birindesin şu an ve bu hayat sana batıyor. yine de, dışarıdan baskı görmeden mezbut hayatını devam ettirebiliyorsun, tersini düşün arkadaşım... o kent hayatını yaşayan insanlar, senin çıktığın yerde o hayatı yaşayabilirler miydi? yaşasalar bir güruh tarafından yakılmaları-linç edilmeleri ne kadar sürerdi? anadolu anadolu diye yücelttiğimiz coğrafyanın tarihi farklılıkların şiddet yolu ile yokedilmesi denemeleri ile doludur. "gerçekler, tarihimiz" diyorsak buna artık sırtımızı dönemeyiz.

90 ları hatırlamayan insanlar şu an kentlerde bir azınlığın yaşayabildiği hayatı "fazla serbest, fazla özgür" bulabilir ama 20 yıl öncesine nazaran kişisel hayatlarımız devlet eli ile zaten baskılanmış durumda...

bara gitmek istemiyor musun, gitme. içmek istemiyor musun, içme. namaz mı kılmak istiyorsun, kıl. mazbut mu yaşamak istiyorsun, yaşa.

lakin başkasının hayatlarından oluşturduğun maduriyetleri bir köşeye bırak, millet "dur bi check-in yapayım da şu mazbutlar gücensin" diye yaşamıyor hayatını...
    bu vatandaş hayatında hiç adam gibi sıkılmamış baskı görmemiş o yüzden böyle bık bık konuşuyor. çokta kafaya takmamak lazım bu tip vatandaşları. dünyayı kendi kafalarında kurdukları minik hücrelerden ibaret sanıp, ben mükemmelim diye ortada gezmeyi, kendi eğrilerinden bir haber milleti eleştirmeyi, yükseklerden atıp, çok ezildik biz sohbetleri açmayı marifet sanacaklar ileriki yaşlarda...

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    arkadaşım ben sana hak veriyorum.anormal olan sen degilsin. burdaki goygoyculara aldirma.elbette herkes özgürdür ama bu gençlik de bizim.ben istanbulda taksicilik yapiyorum,universitede de gördüm bu rezil ortami.şimdi cumartesi gecesi kadikoyun,taksimin arka sokaklarinda daha beterini görüyorum.14-15 yaşlarında kızlar gecenin bir körü kaldirimlarda icmekten kendilerinden gecmis,cevrelerinde avını bekleyen akbabalar.erkekler desen erkek demeye bin sahit lazım.Özentilik almis başını gidiyor.Milli şuur yok ahlak yerlerde.Sorsan onlar özgür sen yobaz olursun

"kötülüğün" suçunu "kent yaşamı"na atmak "saf anadolu delikanlısı"nın ilk görevidir...

15 yaşında kızın sokakta gezmesini yanlış bulur, buna karşıdır, elinden gelse neler neler yapar, ama aynı kızı 50 yaşındaki adamla evlendirebilir. çünkü o zaman kız "sahipli" olur. çünkü dişiler "sahiplenilmeli"dir.

dünyanın kötülüğünü beyoğluna sığdırmaya kalkmak belki vicdanınızı temizliyor, sizi sizinle yüzleşmekten alıkoyuyor olabilir.

lakin güneş balçıkla sıvanmaz.

ayrıca dostlar, her insan bir iki tespit yapabilir, bir iki internet sitesinin adını verebilir, misal "siz de tarihi deli raporlu kadir mısıroğlundan öğreniyorsunuz " diyebilir ama bu sizi zeki yapmıyor haberiniz olsun
    mandarake bunu beğendi.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boş koy dostum bildiğin doğrulardan şaşma.. tek tabanca takılamaya devam ;)

Motosikleti
    CBR500R
    eyvallah kardeşim bazı şeylerin farkında olmak sana çok kolaylıklar sağlayacaktır. İnşallah ileriki dönemlerde de arkadaşlıkların daimi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Düşündüklerimi yazıya geçirirken belki yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermiş olabilirim. Elbette kimsenin hayatına ne yaptığına nerde gezdiğine lafım yok eğer böyle anlaşıldıysa özür dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Güzel bi bakış açısı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Derdim ideolojilerle değil zaten bu yazıyı yazarken çok farklı tepkiler gelebileçeğini biliyordum.Önemli olan bu farklı düşüncelerin bana farklı düşünce kapıları aralaması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu vatandaş hayatında hiç adam gibi sıkılmamış baskı görmemiş o yüzden böyle bık bık konuşuyor. çokta kafaya takmamak lazım bu tip vatandaşları. dünyayı kendi kafalarında kurdukları minik hücrelerden ibaret sanıp, ben mükemmelim diye ortada gezmeyi, kendi eğrilerinden bir haber milleti eleştirmeyi, yükseklerden atıp, çok ezildik biz sohbetleri açmayı marifet sanacaklar ileriki yaşlarda...
    Sayın murat K. yanlış anlaşılmış olabilirim fakat yorumlarınız biraZ daha yapıcı olmasını beklerdim

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Sevgili Murat, her şeyin bir yaşı vardır. Sen hayatının en güzel zamanını yaşıyorsun şimdi. "Gençlikte her şey olur" diye bir laf vardır. Kendini kaybedip sapıtmadan, kendine ve başkalarına zarar vermeden her şeyi yap. Yeni insanlarla tanış, kız arkadaşların olsun. Emin ol sana çok şey kazandıracak bunlar. Arada saçmaladığın zamanlar olsa da, geriye bakıp gülüp geçeceksin. Şimdi serseri, it kopuk dediğin kimi adamların aslında haso adamlar olduğunu göreceksin (veya gerçekten serseri olduğunu göreceksin). Kendini sınırlama, hiçbir kalıba girmek zorunda değilsin ama kimseyi de kafanda kalıplara sokma. Hiç kimseye peşinen inanma, sorgula, soru sor. Hiçbir ideolojiye körü körüne inanma, bol bol kitap oku. Ben bunların hepsini böyle mi yaptım, hayır tam olarak değil. Ama şimdi o yıllara geri dönsem böyle yapardım. Sana abi tavsiyesi...

Fazla kasma kendini, koyver gitsin. Hayat güzel
    VONALI MURAT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı VONALI MURAT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sayın murat K. yanlış anlaşılmış olabilirim fakat yorumlarınız biraZ daha yapıcı olmasını beklerdim
    mesaj yazdıktan sonra sadece son sayfayı okursanız yapıcı eleştirileri gözden kaçırmanız doğal bu sebeple şahsınıza yazılmamış mesajları alıntılayabilirsiniz tıpkı ilk sayfada da belirttiğim gibi kendi hayatınız ile ilgilenmek yerine başkalarının hayatlarını didiklemeniz gibi bunu da normal karşılıyorum... illa cevap yazacaksanız ilk mesajımı bir daha okuyun ki gereksiz polemikler yaşamayalım tabi amaç polemik yaratmak değilse...

Motosikleti
    CBR500R
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesaj yazdıktan sonra sadece son sayfayı okursanız yapıcı eleştirileri gözden kaçırmanız doğal bu sebeple şahsınıza yazılmamış mesajları alıntılayabilirsiniz tıpkı ilk sayfada da belirttiğim gibi kendi hayatınız ile ilgilenmek yerine başkalarının hayatlarını didiklemeniz gibi bunu da normal karşılıyorum... illa cevap yazacaksanız ilk mesajımı bir daha okuyun ki gereksiz polemikler yaşamayalım tabi amaç polemik yaratmak değilse...
    Elbette derdim polemik yaratmak değil derdim farklı insanların iyi yada kötü eleştirilerini dinleyip kendime yeni düşünce kapıları açmak.İlk yazınızı okudum teşekkür ederim zaman ayırıp güzel bi eleştiri yazmışsınız dikkate almaya çalışacağım.
    Murat.K. bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu döneme ait olmayan birinin tek seçeneği var 1000 cc alıp gazlamak
    ayh ne guzel bir ikonmuş ben neden gormemişim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Birçok insan "gençsin, herşeyi yap, dene, yaşamanın vakti, herşeyin bir zamanı var" vs. demiş te adam da zaten bundan şikayetçi. Niye bunları yapmak zorunda? Yapmayınca anormal mi karşılanmalı. İlla beklenen bir davranış çerçevesinde mi olmak zorunda? Mesela, illa bir kız arkadaşı olmak zorunda mı? Olması tabii ki bir problem değil ama olmaması bir problem olarak mı görülmeli?

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Kısaca daha 20 yaşında odun gibi yaşıyorum diyorsun?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Üniversite biteli 25 sene olmuş.
    Bazen eski resimlere baktığımda ulem amma komik şeyler giyiyormuşuz, oha saçlara bak gibi tepkilerim oluyor.
    Hatta çocuklardan sakladığım resimlerim var.

Anılara dalarsın ya bazen,
    gençlikte yaşadığım ve bugün utandığım, hatırlamak istemediğim, ulem ne cahilmişim dediğim bir sürü anı var.

O zamanlar yaptıklarımı bugün yaparmıyım?
    Hayır.
    Ama pişman da değilim. İyi ki yapmışım, iyi ki yaşamışım o günleri.
    Asla pişman değilim.
    Çünkü beni ben yapan şey bu yaşadıklarım.
    Yine aynı yaşa dönsem yine aynısını yaparım.
    Bir daha yapamıyorsun çünkü.

Yaş ilerledikçe o eski heyecan, o enerji hiç bir şey kalmıyor.
    Her şey zamanında güzel.

18 yaşındayken sevdiceğinin elini tutarken hissettiklerinle 30 yaşındayken hissettiklerin aynı değil.
    Yaşamazsan bilemezsin.
    Merak eder durursun ama iş işten geçmiş olur.

Motosiklete bağlayayım konuyu konudışı olmasın.

16-17 yaşlarındayken bir motosiklete sahip olanın yaşadığı heves ve zevkle 50 yaşındakinin aynı olmuyor.
    Hele gençliğinizde sahip olamamış ve yıllar su gibi geçip gittikçe içinizi çeke çeke arkasından bakmışsanız.
    Sonra en iyisini alsan ne yazar?
    Hiç aşık olamamış, ya da karşılık bulamamışsanız,sevgilinin elini tutamadan, başını omzuna yaslayamadan, sarılıp kokusunu içine çekemedikten sonra dünyanın en iyi insanıyla evlensen ne olur?
    Aklın hep o ellerde, kokusunu benzetmeye çalışarak yaşar gidersin.
    Ama ne eller aynı ellerdir ne de yaşadığın heyecan aynı heyecan.

İnsan değişiyor gelişiyor.
    Mesela benim en samimi arkadaşlarımdan üç tanesi imam hatip mezunudur. Bunlar okul hayatı boyunca ve sonrasında da bizden farklı bir hayat yaşamadılar. Din eksenli bir hayatları olmadı.
    Ama içlerinden bir tanesi askerlik bitiminde ben hacıya gideceğim deyip gençlik hayatından 180 derece dönüş yaptı.

Gitti de.

Sonra bir hafız hanım buldu evlendi.
    Hayatını iyilik ve dini vecibelerini yerine getirmeye adadı ve böyle yaşıyor.
    Diğer ikisi başka yol çizdiler.
    Hepsi karakterli ve topluma faydalı insanlar oldular.
    Hiçbirini diğerine üstün tutmayız hepsi aynı değerdedir ve hepsiyle birbirimize olan bağımız zedelenmeden sürüyor.

Bugün kendini dine vermiş arkadaşımla gençlik yıllarımızı konuştuğumuzda o da iyi ki yapmışım diyor.

Kısaca anlatmak istediğim şey şudur.
    Her şey zamanında güzel.
    Bir şeyi yapmayı istemiyorsan zaten yapmazsın ve kimsenin de seni zorlamaya hakkı yok.
    Benim bahsettiğim şey, aslında yapmayı çok istediğin ama gerek aldığın aile terbiyesi, gerek çevresel baskılar ve gerek kendine yakıştıramaman ya da caiz değil diye düşündüğün mevzulardır.

Yap abicim.
    Hevesini al.
    Sonra yine hayatını bildiğin gibi yaşa.
    Bilki istek ve özlemlerde bu hayatın bir parçası.
    Yaşamazsan puzzle'ın bir sürü parçası eksik kalacak.
    Resme baktığında ne olduğunu anlayacaksın ama eksiklikte gözüne batacak.
    Bu hayatta boşluk bırakmayın.
    B...kunu çıkartmadan tabi.
    VONALI MURAT, ülgenhan, Tige-R ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    CBR500R
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısaca daha 20 yaşında odun gibi yaşıyorum diyorsun?
    Çokça duyduğum birşeyi söylüyorsunuz ama öyle değil.Ben de bundan dert yanıyorum zaten zevklerim herkes gibi değil ama eğlenmediğimi kim söyledi ? Yazları arkadaşlarım gibi tatile gitmiyorum belki ama bahçede çalıştığım zamanların dışında sırtımda tüfek ormanda takılıyorum geceleri ırmak kenarında kamp kurup tek başıma son ses müzik dinliyorum garip geliyorr insanlara kormuyormusun diyorlar ama korkmuyorum eğleniyorum.Offroad şenliklerine gidiyorum yaylara çıkıyorum bunlar size göre eğlence değilse Eyvallah ama ben eğlencenin dibine vuruyorum

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Önce kendini dogru ifade etmeyi ogrenmelisin. En buyuk sorun bu sanirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)