Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nereye açacağımı bilemedim. Oto yıkama hakkında bilgisi olan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    Merhaba hocalar hayırlı akşamlar elimde 950 m2 boş bir arsa var mevki olarak güzel yerde üniversiteye uzaklık 200-300 metre.
    Oto yıkama açmayı düşünüyorum kosgeb den 20-30 bin destek alacağım bu konuda hakkında bilgisi olan var mı ?
    Daha önce oto yıkama işleten var mı ? Her bilgiye ihtiyacım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    KOSKEB den destek alıcam diye herkes 3 4 yıldır çabalıyor. Umarım alabilirsin.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koskeb hikaye... hayirlisi olsun...

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    http://www.detailturkey.net
    Buraya bakın ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz

omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    hocam belgem falan her şey tamam. Sadece biraz tecrübeye ihtiyacım var

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam merhaba.Oto yıkama işi sıkıntılı iştir söyleyeyim.Yani zaten mevsimlik bi iştir kışın giderleri bile karşılayamayabilirsiniz.Kış aylarında gelir 10 da 1 e düşer.Bu yüzden çoğu oto yıkamacı makine alıp kışları halı yıkama işinede giriyor.Diğer sıkıntısı eleman.Elemanı bulmak ve elinde tutabilmek zor.Yorucu olduğu için çoğu günlük girer ertesi gün bulamazsın.Sürekli eleman aramak zorundasın.
    AKIN17 bunu beğendi.

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    onurhana aynen katılıyorum üzerine ekleyecegim bişey yok ben 12 yıldır yapıyorum babamla beraber çalışıyorum o yüzden eleman sıkıntımız yok geçinip gidiyoruz ama kendiniz işten alamıyorsanız hiç girmeyin bu işe....

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir oto yıkamacıya girip bir süre çalış. Sonra kararını verirsin. Böyle tahmin yürüyerek ticari risk alınmaz. Hele bilmediğin işlere hiç girilmez.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Arkadaşım devren aldı. İlaç malzeme satıcısı geldi bizimki öptü kaçtı.
    Önceki arkadaş şunu bunu alıyor kullanıyor diye epey bi malzeme vermiş buna.
    Müşterinin gözünde alt tabaka köle gibi bir varlıksın. Sürekli emir kipiyle iletişim kurarlar seninle.
    "Abi şuna bi su tutuver" diyen kaybolur gider.
    Veresiyelerden çok kaybetti.
    4 yıl ayakta durabildi. Oda devretti birine
    Sonra plasiyer olarak el işinde çalışmaya başladı.
    Destek olmak için haftada 2 kere arabamı yıkatır bende kurulamada yardımcı olurdum.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Oto yıkama deme bana. Babamla birlikte geçen sene sanayinin içinden bir oto yıkama devraldık.

1 yıl dayanamadık bile sonra bizde devrettik. Kışın kiranı anca çıakrırsın oda belki. Eleman parası, senin kazancın vs onlar hep zarar. Yazında öyle aman aman bir kar bırakmıyor. Yani kışın parası çıkmıyor onunla. Kış derken kara kışta değil. Mesela sonbahar. O gün yağmurludur 2 araç anca gelir.

Ve ayrıca ben ve babam eşşekler gibide çalışırdık. Elemanlar bizim kadar çalışmıyordu. Kaytaracak yer arıyordu. Lafta söyleyemiyorsun ertesi gün gelmiyor. Sanayide başka yerde başlıyor. Eleman arayan oto yıkamacı çok nede olsa.

Hayatımın en yorucu 2 ayı iyi. Akşam eve gelince küp gibi uyurdum. Sabahın soğuk havada suyla uğraşmak gerçekten zor.

Kimi müşteriler çok kibirli. Abuk subuk emirvari cümleler duyuyorsun.Sesini çıkaramıyorsun çünkü para kazanman lazım.

Açıkçası birdaha babam ve ben bu işe girmeye asla niyetli değiliz.

Ha illa yapacağım dersen bu iş yazın biraz para kazandırıyor ancak en az 2 kişi yapın. Mesela babanız ve siz. Mümkün olduğunca az eleman alın, çok iş yapın. Eleman alınca en kötü 1.000 tl ve sigortası yemeği vs vs. Biranda yıkaman gereken araç sayısı fırlıyor. En fazla 2 eleman öneriririm yanınıza. 3 olduğu zaman kar falan kalmıyor deli gibi araç yıkasanız bile.

Gerçi sizin kira derdiniz yok ama yinede bu işi tavsiye etmem. O arsaya yurt yapın örnek veriyorum madem üniversiteye yakın. Bu bir örnekti maddi durumunuzu bilmediğim için birşey diyemiyorum.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    950m yer otopark hizmetide verebilirsin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı omer2to adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocalar hayırlı akşamlar elimde 950 m2 boş bir arsa var mevki olarak güzel yerde üniversiteye uzaklık 200-300 metre.
    Oto yıkama açmayı düşünüyorum kosgeb den 20-30 bin destek alacağım bu konuda hakkında bilgisi olan var mı ?
    Daha önce oto yıkama işleten var mı ? Her bilgiye ihtiyacım var.
    üniversiteye 300m (hadi 5km olsun.) mesafede ~1dönüm arazi.

ufak bi paintball yada eğlence alanına yatırırdım paramı. Üniversite yanı, öğrenci bütçesi üzerine oynarsan, çok güzel para kazandırır.
    beko12345 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Oto Yıkama işi çok sıkıntı özellikle lüks araçlar sahipleri eleman konusu bende çok araştırdım fakat kafa sikkeme atlanacak bi iş değil aman diyim iyi araştır başına iş alma

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Oto yikama işi kazandırır. Hemde çok iyi kazandırır. Ancak sadece araba yıkayıp geçmekle olmaz o iş. Profesyonel hizmet verirsen kazanırsın. Ozon dezenfektesinden boya korumasina, cam filminden araç kapmalasına kadar tüm hizmetleri verirsen işten anlıyorsan ve kurumsallasmis bir firmanin bayisi isen 10 metre ilerdeki rakibinin sabahtan akşama kadar durmadan araba yıkamasına karşın sen gelecek olan 1-2 müşterinle onun kazandigindan fazla kazanirsin. Tabi bu tarz islere girmek Guven Özveri ve Tecrube istiyor. En kotu ihtimalle 150bin liralik bir yatirimdir kendileri.
    (Guven Özveri ve Tecrubesine guvenip bu isi yapmis bir arkadasindan tavsiye)
    07DFB18 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)