Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

80'leri 90'lara bağlayan yıllarda çocuk olmanın güzel yanları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Evde telefon olmadığı için verilen komlu numaraları ve bir heyecan ile beklenen telefon haberleri.

Bana bir masal anlat baba...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adile naşitin kuzucuklarını biliyorsan 40 lı yaşlarda olman lazım. neyse biz yine seni 30 diye bilelim.
    ne 30 u 35-40 arası

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    [QUOTE=_oXXo_;3748442]ne 30 u 35-40 aras
    Terbiyesiz koprude karsilasiriz sakallarini yollucam;)) bide meslektasim dedim kotu kotu bakiorum su anda ;))
    _oXXo_ bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 da ss nasıl olurdu acabaahhh belim agrıor yaw ) o zaman choppera gecerdim snrm )) yada prof bir artçı mertebesine terfi edeceğim
    Şimdi bana yaşlı ve beli ağrıyor falan mı demek istiyorsun .
    Bu cumartesi kapadokyada 110 km ultra maraton koşacağım bikerem. https://cappadociaultratrail.com/2015/TR/

Sensin ihtiyar
    something123 bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    tanertc bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks

tam olarak bu gün... 21.10.2015
    sene 1985 daha da söylenecek bişey yok

ayrıntısı burada :http://www.backtothefuture.com/bttf2015

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Erkekçe dergisinin ve Tan gazetesinin hayatımıza girdiği yıllardır aynı zamanda.
    Tabi siz o zaman çocuktunuz hatırlasanız bile ilginizi atari daha çok çekiyormuş anladığım kadarıyla.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erkekçe dergisinin ve Tan gazetesinin hayatımıza girdiği yıllardır aynı zamanda.
    Tabi siz o zaman çocuktunuz hatırlasanız bile ilginizi atari daha çok çekiyormuş anladığım kadarıyla.
    Evet; Tan gazetesi ve değişmeyen manşeti "Burçin Orhon" namıdiğer "Bambi". . Sonra bir de commodore 64 vardı...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    çin çin
    potasyum bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulvar vardı bulvar gazetesi sonra şok çıktı . bayilerde penthouse dergisi satılırdı. bayi 18 den küçükse vermiyordu dergiyi.
    sonra bir ara show tv de cumartesi geceleri tutti furitti vardı. kırmızı noktalı film vardı. star tv de gece 12 den sonra yasemin erotik dans ederdi. o zamanlar çocuktuk.
    yalan rüzgarının viktoryası paul nevmon viktor , köle izavra , rosalinda, yakari , cossby ailesi , alf, alf ı çok severdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı.
    Ben neredeyse tamamını hatırlıyorum.

1980li yıllarda hayatının ilk tecrübelerini yaşamış, ilkokula gitmiş, kenan evren'i, erdal inönü'yü, özalı tanımış olmak, ajda pekkan'ın alo, michael jackson'ın pepsi reklamlarını hatırlayacak kadar şanslı olmak demek Big in Japan , the final countdown , eye of the tiger demek. İcraatin içinden demek, semra koy bir kaset de neşemizi bulalım demek. Köprü demek, ödediğiniz her kuruş verginin yol, su, elektrik olarak size geri dönmesi demek.voltran voltran voltran demek , depozito toplamak adina kola sisesi biriktirmek demek , adile nasit ten masal dinlemek demek. debbie gibson, tiffany, jason danovan, sandra,modern talking vb...dinliyor olmak...comanchero'nun ve life is lifeın sözlerini ezberlemeye çalışmak demek...michael jackson, madonna, samantha fox demek

Korhan abay,cenk koray,metin milli,ersen ve dadaşlar demek.clementine, he man, she ra, transformers demek. okula siyah önlükle gitmek demek. kayahan,nilüfer,sezen aksu, barış manço ile büyümek demek ihtilal cocugu demek, köle izaura demek, ziyaretçiler demek!!!!
    acidçi misin metalci mi demek... moruk demek, herild yani demek, hey corc versene borc demek, olmaz maykil bende de yok cevabini isitmek demekdemek,geriye donup baktikca ic gecirmek demek... yüzyıl içindeki en iyi, en kıyak kuşak. hem eski hem yeni olmak demek.
    Biraz gözü açık bir 80 li yüz yıllık nesil kültürünü bir porsiyonda almış demektir.Edi mörfiiiiiii huuuuuuuuuuuuuu şörli makleeyynn yeeeeeee diye bağırıp en az bir technotronic kasedine sahip olmak demek.Mahalle cesmelerinden su icmek, bayramlari iple cekmek,cumhurbaskani denince kenan evreni hatirlamak demek.Koltukaltında topla okul bahçesine yalnız giderken "nasılsa oynıycak birileri vardır" diyebilmek demek
    eti kemik geciyor demek;

Evden çıkmayan bilgisayar ve cep telefonu bebeleri haline gelmeden çocuklugunu yaşayabilmiş,son dönemin bir üyesi olmak.ne sorusuna zonk cevabı vermekten zevk duymak, , büyüteç ile kağıt yakmak ve siyah kağıtların beyaza oranla daha kolay yandığını keşfetmek, 9 voltluk pile dilinle dokunup o ekşi anı yaşamak, televizyon konserlerini teybe çekerken odaya giren anneyi hemen susturmak, 23 nisan çocuk şenliğinde gelen yabancı çocuklara 5 dakikada aşık olmak demek

Son dersin son 5 dakikasında parkeleri giyip zilin çalmasını beklemek, hurraa kapıya doluşmak, dışarıya pestil olarak çıkmak demek, sinek
    ilacı arabalarının arkasında bıraktığı bulutta deli gibi dolaşmak demek. kutu kolayı actıktan sonra kapagını cekip cıkarıp atmak demek tipe bak demek. fon muzigi laura brannigandan self control olan gunler. bakkala gitmenin, sokakta oynamanin, harclik toplamanin gecerli sayildigi, havuc'un olmadigi yillar demek... her seye ragmen temiz ve el degmememis bir hayat demek...sonrasinda biz buyuduk ve kirlendi dunya demek.

Pazar aksamlari mecburen yikanmak ve erken yatmak demek sesi açıp kısmak için televizyonun dibine kadar gidip üstündeki düğmelere basmak zorunda olmak demek sehirlerarasi yolculuklara cikarken otobusun 302s olmasi icin dua etmek. bilet alirken arka kapinin onu ve ekerlek ustu olmasin demek.

Resimli futbolcu kartlari demek, süper babaanne demek, fantayla kolayi karistirmak demek, mahalle kavrami demek.Cavusevsku ve karisinin kursuna dizilisini tvden seyretmek demek, o goruntulerin yillar sonra bile kafadan hala cikmamis olmasi demek.Anket ve hatıra defterlerinin olması bunlara seviyorum ama kimi diye başlayan maniler yazmak,önünde tek arkasında 2 çizgi olan külotlu çorapların havada sallanarak giydirilmesi, içinde biri sabunlu iki ıslak bez olan mustili beslenme çantası,dantel yaka,yenen kokulu silgi,leblebi tozu çekerken atlatılan ölüm tehlikeleri,hulahop,ayak bileğine takılarak çevrilen top,sek sek oynamak,bayramda mahalleye dağılıp şeker toplamak, müsaitseniz annemler size gelecek demek trt'nin yayın akışının bitmesiyle çalan istiklal marşı için ayağa kalkıp, marşı hazırolda bangır bangır söylemek ve marşın bitiminden sonra çıkan tiz "biiiiiiiiiiiiip"sesine rağmen televizyonu kapatmamak demek.

Zerrin Özer demek. Nasıl da geçmişti bütün bir yaz demek. Bu şarkıya kafanda klip çekmek demek.Annelerin çernobil yüzünden çay içirmemesi, gofret yedirmemesi demek..Challengerın olduğu günkü haberleri hatırlamak demek..pkk saldırılarında her gün mutlaka birilerinin öldüğünü duymak ama anlamamak demek.. veronica castroyu güzel zannetmek demek..Kenan Evreni atatürk zannetmek demek.. Yazlık diskolarda içeri alınmamak demek. bunun için ağlamak ve içeride - her nedense- You are in the army now- şarkısında sarmaş dolaş danseden abi ve ablalara bakıp özenmek demek.
    Gorbaçov'un kafasındaki kırmızılığın ne olduğunu merak etmek, anneye "zeki müren'e teyze mi diyim amca mı diyim" diye sormak, kenan
    evren'in cumhurbaşkanlığı görevinden ayrılırken çankaya köşkü basamaklarından yavaş yavaş inip sekreteriyle vedalaşmasını hatırlamak, "hayat bilgisi" kitabında kenan evren'in resmi olması, her yere modern cami inşa etme furyasına anlam verememek, batman ve şırnak'ın henüz il olmadığı günleri hatırlamak, özalın çenesinin enteresan yapısına anlam veremeyip, "acaba benim çenem de ilerde böyle olur mu" kaygısıyla aynaya bakmak demek...
    Breyk breyk arkadaş arıyorum demek eve lazım olur diye fazlaca pul almak demek ho ho ho hoover demek zeki müren in size alo diyoruuuum demesi demek ilkokulda halley, petrol ve komancero sarkilarini uydurma sozlerle soyleyerek danseden tolga han ozentisi sefil dans gruplari kurmak. okul sonrasinda ise her gun kosturarak eve gidip; bu topragin sesi programinda kimil zararlisi ile mucadele yontemleri, oman koylusunun sorunlari ve yuksek randimanli durum bugdayiturleri ile ilgili verilen faydali bilgilerin ardindan kamber aga ile uyanik skeclerini buyuk bir ilgi ile izlemek demek kucuk yasta bilinçli bir ciftci kadar ziraat bilgisine sahip olmak demek.
    Sinemalarda the lord of the rings, harry potter vs. izlemek yerine jules verne romanlari okumakla gecirilen bir cocukluk demek aldım çantamı kolumaaa, çıktım dallas yoluna, ben babi'yi beklerken ceyar girdi koluma şarkısını dansıyla birlikte bilmek demek. kimler geliyo kimler?sana ne,sana ne? ama bunu söylemenize gerek yokki, ben yapınca alışverişi,zaten alıyorum satış fişi replikleri barındıran ali-ayşegül atik reklamı ve
    bakkal amca, bir pergel, bir kalem, bir de çikolata alacağım. erooooolll, eroooolll (mahallede çocuklardan biri) buraya gelin dedim size buraya !
    fişini de al oğlum'daki meşhur erol, hadi hep birlikte,hep birlikte, biz biz olalım yemeklerden önceeee, lavaboya koşalım, hafta da bir kere tırnakları keselim, fırçalayıp onları tertemiz olalım diye şarkılar ezberleyen bir nesil olmak.
    İcraatın içinden izleyip özal'ın kalemine bakıp hipnotize olmaya çalışmak videocudan american ninja, kartal,kan sporu ve evil dead gibi filmleri
    kiralamak demek.Analogtan dijitale geçiş devrini yaşamış birey olduğunu anlamak ve ikisinden de farklı zevkler aldığının farkına varmak demek. çok güzel bir ülkenin son yıllarını hayal meyal hatırlamak, sonra da çivisinin çıkışını görerek büyümek demek. Hava durumlarının eksi değil de "sıfırın altında bilmem kaç" denildiğini bilmek demek. Apartmanın çatısına 5 metrelik anten takıp üstüne de tencere kapağı bağlayan bir abinin sizi tv önüne oturtması ve çatıdan oldu mu diye bağırıp anteni ayarlamaya çalışması . yunanistan kanallarını görüntülemek adına .. oldu oldu diye camdan kafayı çıkarıp bağırmak ve kimsenin buna şaşırmaması demek. siyah beyaz ve karlı bir görüntü de olsa .. üstelik yunanca tek kelime anlamasanız da gündüz vakti çizgi film izlemek için az debelenmemiş olmak demek.

Muhtemelen hayatımız boyunca yaşadığımız en güzel 10 yıl demek... trt 1'de olu$an sorunlar sonucu yayına bir süre ara verildiğinde
    ekrana getirilen donuk ağaç, dağ bayır resmine 10 dakika hareketsiz bakabilmek demek,

Türkiyede yaşamış son mutlu kuşak olduğunu hüzünle hissetmek demek...
    _oXXo_, kurubuz ve potasyum bunu beğendiler.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alf vardı, saati gelmeden geçerdim tv karşısına..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Esnafın yaptığınız alışveriş tutarını kafadan hesaplayabildiği, para üstünü de yazarkasaya danışmadan verebildiği yıllardır.
    Sevdiklerimizin ya da gerekli olan telefon numaralarını herkesin ezbere bildiği, teknolojinin insanları mankafalaştırmadığı matematiğin okuldan ziyade hayatın içinde kullanıldığı zamanlardı.
    Gerçi haksızlık etmeyelim benim telefon denilen aletle ilk tanıştığım yıllarda telefon numaraları 3 haneydi.
    Etkin kullandığım sonraki yıllarda önce 4 bir süre sonrada 5 haneye çıktı.
    Şehirlerarası görüşmeleri direkt arayamayıp santrala bağlattırdığımız yıllar 80 lere sarktı mı tam hatırlayamıyorum.

Tabi bu meselenin bir başka yönü daha var.
    80 li yıllar çocuklar ve yeni yetişen gençler için gerçekten hoş anılarla dolu, apolitize olmuş olan toplumun geniş kesimlerinde tehlikesiz ve az riskli geçmiş yıllardır.
    Ama siyasi bilinç sahibi gençler ve orta yaşlılar için o yıllar hiç de güzel hatıralarla dolu, tebessümle hatırlanan zamanlar değildir.
    Zor gelmez ve üşenmezsem madalyonun bir de arka yüzünü yazarım.
    _oXXo_, tanertc ve potasyum bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)